Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Τεχνολογικές ειδήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-10-06, 14:26
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αυξάνεται η χρήση της υπηρεσίας φορητότητας τηλεφωνικού αριθμού

Ξεπέρασαν τις 200.000 το Σεπτέμβριο του 2006 οι συνδρομητές σταθερής και κινητής τηλεφωνίας που αποφάσισαν να κάνουν χρήση της υπηρεσίας της φορητότητας Αριθμών, δηλαδή να αλλάξουν εταιρία διατηρώντας τον ίδιο αριθμό.

Μόνο φέτος οι αριθμοί σταθερής και κινητής τηλεφωνίας που μεταφέρθηκαν σε άλλη εταιρεία, ανήλθαν σε 107.779, έναντι 77.044 μεταφερθέντων αριθμών το 2005 και 17.279 αριθμών το 2004. Ειδικότερα, οι συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας που επέλεξαν να μεταφέρουν τον αριθμό τους, ανήλθαν σε 141.154, ενώ οι αντίστοιχοι αριθμοί σταθερής τηλεφωνίας ανήλθαν σε 60.948.

Η Φορητότητα Αριθμών παρέχει τη δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές σταθερής και κινητής τηλεφωνίας να αλλάξουν εταιρεία διατηρώντας τον αριθμό τους. Οι συνδρομητές που ενδιαφέρονται να αξιοποιήσουν τη διευκόλυνση της Φορητότητας Αριθμών, θα πρέπει να υποβάλουν ειδική αίτηση Φορητότητας στην εταιρεία, στην οποία επιθυμούν να μεταφέρουν τον αριθμό τους. Στη συνέχεια, η συγκεκριμένη εταιρεία θα αναλάβει τη διεκπεραίωση όλων των απαραίτητων σταδίων για την ολοκλήρωση της Φορητότητας.

ΑΠΕ
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-04-07, 21:24
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ξέρει κανείς αν ισχύει η φορητότητα για να πάει κανείς από συμβόλαιο κινητής σε καρτοκινητή ? Για παράδειγμα θέλω να πάω από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα cosmote
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-04-07, 09:41
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όταν είχα Vodaphone και ακύρωσα το συμβόλαιο μου, το έκαναν μόνοι τους. Δεν ξέρω αν το κάνει ο Cosmote, πάντος μπορεί να γίνει.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-04-07, 17:20
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το κόστος φορητότητας είναι παρελθόν

Φαντάζομαι θα γνωρίζετε ότι πλέον για τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας δεν ισχύει πλέον το τέλος φορητότητας (καιρός ήτανε!)


Οι εταιρείες Cosmote, TIM, Vodafone και Q-Telecom ανακοίνωσαν πως καταργούν το κόστος φορητότητας που επέτρετε τη διατήρηση του ίδιου τηλεφωνικού αριθμού κατά τη μεταπήδηση του χρήστη από τη μια εταιρεία στην άλλη. Έτσι, από εδώ και έπειτα, το μόνο που χρειάζεται για να διατηρήσει κανείς τον τηλεφωνικό αριθμό του κινητού του κατόπιν της διακοπής συμβολαίου με μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας και τη μετάβαση σε μια νέα, είναι η συμπλήρωση μιας σχετικής αίτησης.

Παλαιότερα, η μετάβαση από μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας σε μια άλλη προϋπόθετε και την αλλαγή του τηλεφωνικού αριθμού. Η δυνατότητα φορητότητας αριθμού, που υλοποιήθηκε στο κοντινό παρελθόν, κατέστησε δυνατή τη διατήρηση του τηλεφωνικού αριθμού από το χρήστη κατά τη μετάβασή του σε μια άλλη εταιρεία, αλλά με την καταβολή ενός μικρού χρηματικού αντίτιμου. Τώρα, και αυτό το αντίτιμο είναι πια παρελθόν - τουλάχιστον όσον αφορά στις εταιρείες Cosmote, TIM, Vodafone και Q-Telecom. Οι τέσσερις εταιρείες αποφάσισαν να επιδοτήσουν το κόστος φορητότητας αριθμού, τόσο για πελάτες συμβολαίου όσο και καρτοκινητής.

Πηγή: tech.pathfinder.gr
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-07-07, 23:17
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
καπου πηρε το ματι μου για προσφορες στην σταθερη τηλεφωνια και επειδη το σταθερο μας ειναι κομματακι επαγγελματικο οι λογαριασμοι του οτε ειναι κομματακι τσιμπιμενοι..

καπου ειδα η νομισα οτι ειδα οτι με 13 ευρω η κατι τετοιο τον μηνα εχεις απεριοριστες αστικες η και υπεραστικες χωρις παγια οτε και αλλα ευρωφαγα τερτιπια

δεν με ενδιαφερει συνδεση με ιντερνετ τετοια εχω στο αλλο σταθερο ουτε φυσικα να βλεπω τηλεοραση και φυσικα να μην αλλαξω και αριθμο

πασα σχετικη πληροφορια δεκτη με ευγνωμοσυνη
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-07-07, 17:44
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι τιμές για επαγγελματική χρήση είναι άλλες........
Πάντος περίμενε λιγάκι τον σεπτέμβριο θα βγουν λέει πολλά καλά
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.