Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-10-07, 14:09
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παραπονιαρικο...

Εχθες που λετε..ειχα μαθημα 6-8.Φευγω απο το σπιτι κατα τις 5:30 και ξεχναω το κινητο μου...Επεστρεψα κατα τις 10 εξαιτιας της κινησης συν την ωρα που εκανα να βρω να παρκαρω...Που σημαινει, 2 ωρες αφου τελειωσα το μαθημα..Ανεβαινω σπιτι, κοιταω το κινητο μου ..και τι να δω..ΤΙΠΟΤΑ!!! Ουτε μια αναπαντητη, ουτε ενα μνμ..Ενοιωσα τοσο ασχημα εκεινη την ωρα,τοσο μονη μου,με πιασανε ολα τα υπαρξιακα μου..Αρχισα να γκρινιαζω σε ολους...'δε σας ενδιαφερω..' 'μα καλα ..δεν ανησυχησατε που ελειπα τοσες ωρες;'-αλλο που δεν ηθελα δηλαδη..αφορμη ψαχνω να γκρινιαξω -

Σιγα το πραγμα θα μου πειτε..και που το εγραψα κιολας μπορει βλακεια να ναι...Και φανταστειτε οτι αμα με παιρνουν συνεχως τηλεφωνο,νευριαζω και το χαμηλωνω..Τελικα εγω ειμαι το παλιοπραμα μου φαινεται...

Σας εχει συμβει κατι αναλογο; Να σας πιασει δηλαδη ενα παραπονο και μια γκρινια για κατι που ειναι ανευ λογου;
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-10-07, 14:14
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
εχω δυο παιδια στην αθηνα....

και ενα κινητο στην θεσσαλονικη...

που αν χτυπησει ποτε η ειναι λαθος η θελουν την γυναικα μου...

ναι μεν δεν γκρινιαζω αλλα η πικρα ειναι μεγαλη γιατι καθε φορα ελπιζω...

τα τελευταια χριστουγεννα χτυπησε μονο μια φορα...ηταν ο ενας...
ο αλλος;; ακομα περιμενω.....
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-10-07, 14:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από fifi Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας εχει συμβει κατι αναλογο; Να σας πιασει δηλαδη ενα παραπονο και μια γκρινια για κατι που ειναι ανευ λογου;
Εγώ όπως ξέρετε είμαι μοναχούλης, τι και αν έχω δύο αγαπημένα αδέλφια, 4 χαριτωμένες ανιψούλες και 2 αγαπημένα ξαδέλφια καθώς μια φουρνιά κολητούς φίλες και φίλους, αυτό το ρημάδι το τηλέφωνο, δεν λέει να κτυπήσει, να πεις μια κουβέντα ρε γαμώτο.

Ώρες ώρες βλέπω το κινητό και το σταθερό μου, με μια απίστευτη κακία, ώρες ώρες τα μισώ και θέλω να τα σπάσω.

Α ναι έχω και την AcroBase για διέξοδο και εχμμμ, καταλαβαίνετε τώρα τις ανάγκες που με οδήγησαν να την δημιούργησω ε; :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-10-07, 14:41
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...Διαβαζω αυτα που γραφετε και διαπιστωνω πως ειμαι απλα ενα κακομαθημενο που επειδη εχει πολλους να ενδιαφερονται για αυτην,κανει και κονξες και δεν τους μιλαει...
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-10-07, 14:55
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το πρωτο σου βημα στην αυτοβελτιωση :Ρ

(ΥΓ. ετσι και μου παραπονεθεις καποτε οτι δε σου στελνω, δεν υπαρχει περιπτωση να σου ξαναμιλησω... ξερεις γιατι :Ρ)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-02-09, 16:47
rafaela Ο χρήστης rafaela δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-02-13 11:33
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ όπως ξέρετε είμαι μοναχούλης, τι και αν έχω δύο αγαπημένα αδέλφια, 4 χαριτωμένες ανιψούλες και 2 αγαπημένα ξαδέλφια καθώς μια φουρνιά κολητούς φίλες και φίλους, αυτό το ρημάδι το τηλέφωνο, δεν λέει να κτυπήσει, να πεις μια κουβέντα ρε γαμώτο.

Ώρες ώρες βλέπω το κινητό και το σταθερό μου, με μια απίστευτη κακία, ώρες ώρες τα μισώ και θέλω να τα σπάσω.

Α ναι έχω και την AcroBase για διέξοδο και εχμμμ, καταλαβαίνετε τώρα τις ανάγκες που με οδήγησαν να την δημιούργησω ε; :-)
Καλησπέρα.....ποιός είναι ο λόγος που νιώθεις τόσο μόνος ;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-08-09, 11:53
titika Ο χρήστης titika δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-09-09 08:55
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ όπως ξέρετε είμαι μοναχούλης, τι και αν έχω δύο αγαπημένα αδέλφια, 4 χαριτωμένες ανιψούλες και 2 αγαπημένα ξαδέλφια καθώς μια φουρνιά κολητούς φίλες και φίλους, αυτό το ρημάδι το τηλέφωνο, δεν λέει να κτυπήσει, να πεις μια κουβέντα ρε γαμώτο.

Ώρες ώρες βλέπω το κινητό και το σταθερό μου, με μια απίστευτη κακία, ώρες ώρες τα μισώ και θέλω να τα σπάσω.

Α ναι έχω και την AcroBase για διέξοδο και εχμμμ, καταλαβαίνετε τώρα τις ανάγκες που με οδήγησαν να την δημιούργησω ε; :-)
Δεν βαρυέσαι φίλε οι περισσότεροι ειναι΄μόνοι ακομη και μέσα σε συντροφιές
η κατ;δίκη της εποχής μας η μοναξιά μας
Λοιπόν δεν είσαι ΜΟΝΟΣ'.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-08-09, 12:57
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το κινητό μου σπάνια χτυπάει αλλά ... σκοτίστηκα!!!

Το σταθερό χτυπάει συχνότερα, αλλά εμένα τότε είναι που μου έρχεται να το σπάσω. Τι θέλουν πια από μένα! Γιατί δε μ' αφήνουν στην ησυχία μου;

Μια ζωή ανάποδη .......
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-08-09, 13:16
HelenA Ο χρήστης HelenA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-13 13:12
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν γκρινιάζω όταν είμαι μόνη γιατί αγαπώ την μοναξιά μου.Δεν με πειράζει αν δεν χτυπήσει το τηλέφωνο γιατί αυτό γίνεται σπανίως. Συνήθως για τις φίλους μου είμαι ο ψυχολόγοςτους,το στήριγμάτους,και συνήθως μιλάμε στο τηλέφωνο μισή και μια ώρα και αυτό είναι κουραστικό μερικές φορές.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-08-09, 14:26
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Φίλοι ή απλά γνωστοί;

Δεδομένα που αποθηκεύονται στα κινητά τηλέφωνα για τις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις μπορούν να αποκαλύψουν με μεγάλη αξιοπιστία ποιοι είναι οι φίλοι μας και οι γνωστοί μας -ερευνητές του ΜΙΤ μπόρεσαν ακόμα και να προβλέψουν τη σύναψη δεσμών φιλίας.

Τα αποτελέσματα του πειράματος, αναφέρει ο δικτυακός τόπος του περιοδικού Science,επιβεβαιώνουν ότι η μαζική ανάλυση των καταγραφών για τις κλήσεις κινητής τηλεφωνίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί από κοινωνικούς επιστήμονες ως εργαλείο για τη μελέτη των ανθρώπινων σχέσεων, τη ροή πληροφοριών σε μια κοινωνία, καθώς και για το ρόλο των κοινωνικών δικτύων στη λειτουργία των επιχειρήσεων.

Ο μηχανικός Νέιθαν Ιγκλ και οι συνεργάτες του στο MIT έδωσαν σε 91 φοιτητές και εργαζόμενους του ιδρύματος κινητά τηλέφωνα με ειδικό λογισμικό, τοοποίο κατέγραφε για εννέα μήνες τις μετακινήσεις των χρηστών και τις μεταξύ τους κλήσεις.

Οι εθελοντές του πειράματος κλήθηκαν επίσης να αναφέρουν ποιοι από τους υπόλοιπους εθελοντές ήταν φίλοι τους, απλοί γνωστοί, ή άγνωστοι.

Οι καταγραφές επιβεβαίωσαν ότι οι εθελοντές τηλεφωνούσαν στους φίλους τους πολύ πιο συχνά από ό,τι τους γνωστούς τους.

Η ανάλυση των στοιχείων επέτρεψε στους ερευνητές να προβλέπουν με ακρίβεια 95% αν οποιοιδήποτε δύο από τους εθελοντές ήταν φίλοι ή απλώς γνωστοί. Τα μοτίβα των εξερχόμενων και εισερχόμενων κλήσεων ήταν μάλιστα τόσο χαρακτηριστικά, ώστε οι ερευνητές μπορούσαν να προβλέπουν αν δύο εθελοντές επρόκειτο να γίνουν φίλοι σε μερικούς μήνες.

Η ανάλυση επιβεβαίωσε ακόμα ότι, όσο πιο ικανοποιημένος ήταν κάθε εθελοντής από την εργασία του, τόσο περισσότερους φίλους διατηρεί στο εργασιακό περιβάλλον του.

Η έρευνα δημοσιεύεται στην ηλεκτρονική έκδοση της αμερικανικής επιθεώρησης Proceedings of the National Academy of Sciences.


Σχόλιο : Μήπως έχει να κάνει; Εγώ ΔΞ/ΔΑ, μόνο αντιγράφω ...
__________________
Vis Imaginativa

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chressida : 19-08-09 στις 14:29
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:52.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.