Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-08-06, 12:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Θανατική ποινή για τις πέντε Βουλγάρες νοσηλεύτριες που δικάζονται στη Λιβύη

Την επιβολή της θανατικής ποινής στις πέντε Βουλγάρες νοσηλεύτριες και τον Παλαιστίνιο γιατρό που κατηγορούνται για την εσκεμμένη μόλυνση 400 παιδιών από τη Βεγγάζη με τον ιό του AIDS, ζήτησαν εκ νέου οι εισαγγελείς του Ποινικού Δικαστηρίου της Τρίπολης, όπου διεξάγεται η επανεκδίκαση της υπόθεσης.

Ο Εισαγγελέας της δίκης υποστήριξε ότι οι πέντε Βουλγάρες νοσοκόμες έλαβαν μεγάλα χρηματικά ποσά προκειμένου να προχωρήσουν σε μια τέτοια ενέργεια, υποβοηθούμενες από υπηκόους τρίτων χωρών.

Ο δικηγόρος των πέντε νοσηλευτριών από τη Βουλγαρία, Οσμάν Μπιζάντι, δήλωσε μετά τη χθεσινή συνεδρίαση του δικαστηρίου, ότι η υπεράσπιση θα χρειαστεί δυο εβδομάδες για να μελετήσει τα όσα υποστηρίζει η εισαγγελία.

Βάσει αυτής της τοποθέτησης, η υπεράσπιση της βουλγαρικής πλευράς θα αρχίσει να καλεί μάρτυρες στις 12 Σεπτεμβρίου, ενώ νωρίτερα, στις 5 του ίδιου μήνα, θα κληθεί να καταθέσει η πλευρά των παιδιών που έχουν μολυνθεί από τον ιό του AIDS.

Πηγή: AΠE / Καθημερινή

Σχόλιο :

Στην τονισμένη εκ μέρους μου παράγραφο, τι λέει; Ότι δηλαδή ξένοι πράκτορες ήθελαν να μολύνουν τα παιδιά;

Κατάλαβα καλά ή έχω πολύ μεγάλη φαντασία; Μπορεί να φτάσει ο νους το ανθρώπου ότι ξένη δύναμη επιδίωξε να μολυνθούν τα παιδιά;

Αν έχω ζαλιστεί ή έχω παρακρούσεις παρακαλώ να με συνεφέρει κάποιος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-12-06, 07:16
Μη εγγεγραμμένος
Guest
 

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ.Απλά ο κύριος Καντάφι προσπαθεί να καλύψει τις αθλιότητες της χώρας του χρησιμοποιώντας ως αποδιοπομπαίο τράγο τις γειτόνισσές μας.Έτσι και το έριξε και στο παζάρι λέγοντας ότι θα τις απελευθερώσει έναντι 5,2 δις ευρώ από το Βουλγαρικό κράτος.Έχει αποδειχτεί με άρθρο στο Nature καθώς και από έναν από τους επιστήμονες που ανακαλύψαν το HIV ότι ο ιός είχε μεταδοθεί πριν καν παραβρεθούν στην Λιβύη οι νοσοκόμες.Τα παιδάκια κολλήσαν λόγω ανύπαρκτων συνθηκών υγιεινής στα νοσοκομεία.Σύσσωμη η Ευρώπη και η Αμερική υποστηρίζουν τις νοσοκόμες αλλά ο Κος Καντάφι κάνει ο,τι γουστάρει.Ε, δικτάτορας δεν είναι;Πρόκειται για μια από τις αηδιαστικότερες περιπτώσεις παραβίασης ανθρωπίνων δικαιωμάτων που έχω δει ποτέ μου.Τις κρατάν εκεί εδώ και 8 χρόνια ενώ είναι Α ΠΟ ΔΕ ΔΕΙΓΜΕΝΑ αθώες.Έχουν καταστρέψει τη ζωή τους, έχουν υποστεί βασανιστήρια και όλα αυτά για να αρνηθούν οτι ο Καντάφι είναι δολοφόνος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.