Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Παιγνίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-08-06, 19:34
Το avatar του χρήστη konalkar
konalkar Ο χρήστης konalkar δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-10 19:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
First Xbox360 Mod. Expect More to Come if this sells well.

The NME-360 enables your XBox360 to play backups of your highly valuable original games. NME-360 is a universal solution for ALL currently available XBox360 Consoles on the market. Forget crazy dual mods with 30+ wires or even bricking your DVD drive by flashing corrupt/wrong firmware files. Your original firmware stays untouched and intact at any time when using the NME-360. There is no need for any firmware-reading or flashing.

The NME-360 autodetects the inserted media. If the inserted media is a backup NME-360 injects the necessary information to the DVD drive enabling it to boot smoothly ahead! If the media is an original game, or anything else, which doesnt require any further action of the NME-360 then it simply falls asleep so there is no need for an external switch whatsoever. This way it can not be detected online when you play an original onlinegame.
I’d be surprised if some sort of legal action is not taken regarding this sort of thing since Microsoft has to minimize any sort of box “modding” to assure that its online gaming activities do not allow cheaters and thus ruin the experience for everyone else. Of course this device seems aimed at making the device capable of running “backups.” Whatever the case when you read through all the literature it seems like a lot of work overall. What I’d like to see is a complete Xbox360 done in software to run on a PC. Now that would be something!

found by Chris Coulter

ΠΗΓΗ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-08-06, 10:13
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Φίλε Κωνσταντίνε,

Σε παρακαλούμε όταν γράφεις νέα για τους υπολογιστές, την τεχνολογία και τα παιχνίδια, να τα γράφεις στα ελληνικά (έστω και με ελεύθερη μετάφραση δική σου). Είναι κουραστικό να διαβάζουμε στα ξένα ενώ οι περιοχές μηνυμάτων περιέχουν κατά 99% ελληνικά μηνύματα.

Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-08-06, 13:10
Το avatar του χρήστη pilotsf
pilotsf Ο χρήστης pilotsf δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-17 18:23
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εχω ενημερώσει ήδη τον Κωνσταντίνο (η Αλέξανδρο - εχει δύο ονόματα) για το θέμα αυτό, αφού βέβαια τον συνεχάρην για τον καταιγισμό δημοσιεύσεων του, και έχει κατανοήσει πλήρως το concept αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-08-06, 13:22
Το avatar του χρήστη roseblue
roseblue Ο χρήστης roseblue δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-02-21 16:48
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έχουν εμφανιστεί πολλά mods για το 360 ακόμα και από ελληνική ομάδα. Προσωπικά με αφήνουν παγερά αδιάφορο καθώς η μόνη δυνατότητα που έχουν είναι να τρέχεις "αντίγραφα" (sic) παιχνιδιών.

Όπως ίσως γνωρίζετε στο καινούργιο xbox η microsoft είχε ρίξει μεγάλο βάρος στην ασφάλεια (καμία σχέση με το προηγούμενο που ήταν μπάτε σκύλοι...).

Ενα από σημάντικότερα στοιχεία ασφαλείας και στα δύο μοντέλα είναι ότι επιτρέπεται η εκτέλεση προγραμμάτων μόνο από Pressed DVDs. Μετά την κυκλοφορία του 360 ανακαλήφθηκε ένας τρόπος παράκαμψης αυτής της ασφάλειας για το πρώτο xbox. Χοντρικά πατσάρουν το firmware του DVD player ώστε να λέει στο λειτουργικό ότι το DVD είναι pressed ανεξάρτητα από το εαν στην πραγματικότητα είναι πχ. DVD-R.

Προφανώς επειδή αυτο το κενό ασφαλείας ανακαλύφθηκε σχετικά αργά έμεινε ανοιχτο και στο καινούργιο xbox.

Μέχρι να βρεθεί πάντως τρόπος να τρέχεις custom προγράμματα στο 360 δεν πρόκειται να σκεφτώ να αγοράσω κάποιο. Η εμπειρία μου από το παλιο xbox δείχνει ότι δεν έχω πλέον χρόνο για παχνίδια Πιό πολύ ασχολήθηκα με το να το "σπάσω" και από τότε το χρησιμοποιώ αραιά και που μόνο σαν media player για το σαλόνι...

ΜΦΧ,
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-08-06, 17:51
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από roseblue
Πιό πολύ ασχολήθηκα με το να το "σπάσω" και από τότε το χρησιμοποιώ αραιά και που μόνο σαν media player για το σαλόνι...
Ετσι!!

Ενα μεταχειρισμένο, τσιπαρισμένο XBOX (περίπου 80 ευρώ ή και φθηνότερα) είναι ίσως η πιο φθηνή λύση για media player στην TV.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:04.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.