Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-07-07, 12:16
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έχετε ιδιαίτερη συμπεριφορά απέναντι στους gay?

Με αφορμή μια κουβέντα στο γραφείο σήμερα, ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ιδιαίτερη συμπεριφορά απέναντι στους gay .
Έαν μάθετε ότι κάποιος ή κάποια είναι ομοφυλόφιλος, αλλάζετε την συμπεριφορά σας ? Τον φοβάστε ? τον αντιμετωπίζετε σαν κάτι διαφορετικό ?
Θα αντιδρούσατε αν ο γιος σαν ή η κόρη σας σας απεκάλυπτε ότι ήταν ομοφυλόφιλος ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-07-07, 12:34
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Το τι κάνει ο άνθρωπος στο σπίτι του ή στο κρεβάτι του, λίγο με νοιάζει ή μάλλον με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Εκείνο που με εκνευρίζει αφάνταστα, είναι μερικοί να φέρονται με απρέπεια. Και αυτό είναι το ίδιο για τα τρία ..... γένη.

Η συμπεριφορά μου σε άτομα που είναι ομοφυλόφιλοι δεν θα είχε σημαντικές αλλαγές. Δεν έχω τύχει να έχω φίλο gay, για να πω την μαύρη αλήθεια, αλλά δεν πιστεύω ότι θα άλλαζε κάτι.

Οι παλιοί ακροβασιανοί θα θυμούνται την περίπτωση του συχωρεμένου Ganymedes. Είχε έντονη παρουσία στην AcroBase, αλλά ενώ ήταν εκπληκτικός γνώστης πολλών πραγμάτων, έφτανε στο σημείο να εκδηλώνει κάθε λίγο και λιγάκι, πολύ μαχητικά, την υποστήριξη του στους Gay. Μάλιστα έγινε και πρόεδρος των Ελλήνων ομοφυλοφίλων.

Εκείνο που τελικά που μας έκανε να συγκρουστούμε, ήταν το γεγονός, ότι για κάθε θέμα, πρόβαλε τις απόλυτες θέσεις τους. Τελικά αξίωσε και ειδικό Club με το οποίο θα προβάλει τις θέσεις των ομοφυλοφίλων και αυτή ήταν η αιτία τελικά να αποχωρήσει από την AcroBase.

Τώρα να πω την αμαρτία μου, θα με πείραζε αφάνταστα αν το παιδί μου ήταν gay. Φυσικά θα στεκόμουν δίπλα του και θα το υποστήριζα, αλλά ότι θα με στεναχωρούσε, ναι θα με στεναχωρούσε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-07-07, 12:51
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά αξίωσε και ειδικό Club με το οποίο θα προβάλει τις θέσεις των ομοφυλοφίλων και αυτή ήταν η αιτία τελικά να αποχωρήσει από την AcroBase.
Αυτό γιατί ήταν αιτία σύγκρουσης ? Γιατί να μην είχε ένα τέτοιο κλαμπ?

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα να πω την αμαρτία μου, θα με πείραζε αφάνταστα αν το παιδί μου ήταν gay. Φυσικά θα στεκόμουν δίπλα του και θα το υποστήριζα, αλλά ότι θα με στεναχωρούσε, ναι θα με στεναχωρούσε.
Οταν λες θα στεκόσουν δίπλα του και θα το υποστήριζες ακούγεται σαν να έχει κάποια ασθένεια ή κάποιο πρόβλημα.
Το θεωρείς σαν προσωπικό πρόβλημα ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-07-07, 12:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό γιατί ήταν αιτία σύγκρουσης ? Γιατί να μην είχε ένα τέτοιο κλαμπ?
Γιατί η AcroBase είχε μικρά παιδιά, γιατί το club το κάναμε private αλλά εκείνος το ήθελε ανοικτό.

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν λες θα στεκόσουν δίπλα του και θα το υποστήριζες ακούγεται σαν να έχει κάποια ασθένεια ή κάποιο πρόβλημα.
Το θεωρείς σαν προσωπικό πρόβλημα ?
Είπα ότι δεν προκαλούσα καταστάσεις, θα στήριζα το παιδί μου, αλλά ρε γαμώτο δεν θα μου άρεσε να πω ψέματα;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-07-07, 12:55
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Με τιποτα δε θα τους αντιμετωπιζα ρατσιστικα η με προκαταλειψη η ως κατωτερους... ομως το οτι μεσα στο κεφαλι μου θα τον αντιμετωπιζα σαν κατι διαφορετικο αυτο ειναι σιγουρο... ο καθενας αλλωστε εκπεμπει τα δικα του 'vibes' τα οποια τα αντιλαμβανομαστε... καποιοι γκει επομενως θα ερμηνευονται αλλιως μεσα μου, και να μη λεμε ψεματα: δεν ειναι οι μισοι που ξερω γκει για να περναει εντελως απαρατηρητο απο το υποσυνειδητο μου...

εχω καποιους γνωστους-φιλους (οχι πολυ στενους) γκει και δε νομιζω να υπαρχει διαφορα στη συμπεριφορα μου... σαν τι διαφορα να υπαρξει; να φοβηθω τι;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 06-07-07 στις 13:07
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-07-07, 13:00
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεωρείς σαν προσωπικό πρόβλημα ?
Απο τη στιγμη που η ομοφυλοφιλια ειναι αντικειμενο προκαταληψης, ρατσισμου αλλα και αιτια ψυχολογικης συγχυσης (απ' όσο ξερω), δεν ειναι προβλημα η εστω φερνει προβληματα;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 06-07-07 στις 13:03
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-07-07, 13:01
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα έπρεπε να αντιμετωπίζονται διαφορετικά?Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς συζητάμε.Αν είναι καλό που υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι?Το πλάισιο μέσα στο οποίο υπάρχουν?Τί ακριβώς?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-07-07, 13:02
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό γιατί ήταν αιτία σύγκρουσης ? Γιατί να μην είχε ένα τέτοιο κλαμπ?



Οταν λες θα στεκόσουν δίπλα του και θα το υποστήριζες ακούγεται σαν να έχει κάποια ασθένεια ή κάποιο πρόβλημα.
Το θεωρείς σαν προσωπικό πρόβλημα ?
εχω φιλους gay αμφοτερων των φυλων....και ειναι και αξιολογα και αξιαγαπητα ατομα..το θεμα δεν ειναι αν ειναι κανεις gay ειναι πως συμπεριφερετε..αν το παιζει ξεφωνημενη κατινα τοτε δεν μου κανει αν ειναι ενα αξιοπρεπες ατομο δεν υπαρχει προβλημα...

οσο για τα παιδια μου φυσικα και δεν θα το ηθελα οχι γιατι το θεωρω ασθενεια η τιποτα αλλο παρεμφερες αλλα γιατι (και αυτο μου το εχουν πει φιλοι gay) οταν περασουν τα χρονια και δεν ελκυουν κανενα πια τοτε ειναι πολυ μονοι και πολυ δυστυχεις και φυσικα δεν θα ηθελα να δω τα παιδια μου μονα και δυστυχισμενα
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-07-07, 13:06
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω φιλους gay αμφοτερων των φυλων....και ειναι και αξιολογα και αξιαγαπητα ατομα..το θεμα δεν ειναι αν ειναι κανεις gay ειναι πως συμπεριφερετε..αν το παιζει ξεφωνημενη κατινα τοτε δεν μου κανει αν ειναι ενα αξιοπρεπες ατομο δεν υπαρχει προβλημα...

οσο για τα παιδια μου φυσικα και δεν θα το ηθελα οχι γιατι το θεωρω ασθενεια η τιποτα αλλο παρεμφερες αλλα γιατι (και αυτο μου το εχουν πει φιλοι gay) οταν περασουν τα χρονια και δεν ελκυουν κανενα πια τοτε ειναι πολυ μονοι και πολυ δυστυχεις και φυσικα δεν θα ηθελα να δω τα παιδια μου μονα και δυστυχισμενα
κλαπ κλαπ κλαπ!Σε δύο γραμμές όλα τα "λεφτά".....Άξιος!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-07-07, 13:06
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους. Μάλιστα έχω συναναστραφεί με gay, μέχρι και σε σημείο να πάω σε μέρη που συχνάζουν μόνο gay όπου περάσαμε μιά χαρά.
Θα τολμούσα μάλιστα να πω ότι από τη στιγμή που αποτινάσεις από πάνω σου πολλά ταμπού είσαι πιό ελεύθερος και διασκεδάζεις πιό πολύ.
Δεν νομίζω ότι θα άλλαζα τη συμπεριφορά μου απέναντι σε κάποιον όταν μου πεί ότι είναι gay, φτάνει να μην γίνει φορτικός. Αυτό βέβαια ισχύει ακόμη και για το αντίθετο φύλο.

Αυτό που με ενοχλεί πολύ είναι ότι κάποιοι έχουν φτάσει στο αντίθετο άκρο.
Προασπίζουν τα συμφέροντά τους σαν να είναι εκείνοι straight και εμείς gay.
Βγάζουν ταινίες για να τους αποδεχθούμε σαν πιό σωστούς, πιό συναισθηματικούς, πιό καλούς στις δουλειές που κάνουν.
Έχουν κάνει δικό τους γκέτο και έχουν κλείσει ακόμη και επαγγέλματα σαν δικά τους, μην αφήνωντας straight να μπεί.

Όσο για το παιδί μου, φυσικά και θα με πειράξει. Όχι τόσο όμως όσο να με κάνει να μην το αγαπώ ή να μην το στηρίξω στις αποφάσεις του.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 06-07-07, 13:10
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγάζουν ταινίες για να τους αποδεχθούμε σαν πιό σωστούς, πιό συναισθηματικούς, πιό καλούς στις δουλειές που κάνουν.
Αν είδες την τελευτάια ταινία ήταν απλά βλακεία.Πολύ κλειστη με πάρα πολλά κενα..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-07-07, 13:12
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
... οταν περασουν τα χρονια και δεν ελκυουν κανενα πια τοτε ειναι πολυ μονοι και πολυ δυστυχεις και φυσικα δεν θα ηθελα να δω τα παιδια μου μονα και δυστυχισμενα
Πιστεύω ότι αυτό δεν στέκει και τόσο πολύ.
Έχω γνωρίσει gay που πραγματικά αγαπάει ο ένας τον άλλον και γερνάνε μαζί. Δεν είναι καθαρά σωματική η έλξη τους, είναι και συναισθηματική.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-07-07, 13:12
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν περασουν τα χρονια και δεν ελκυουν κανενα πια τοτε ειναι πολυ μονοι και πολυ δυστυχεις και φυσικα δεν θα ηθελα να δω τα παιδια μου μονα και δυστυχισμενα
Μα αυτό δεν συμβαίνει όυτως ή άλλως σε κάποιον που δεν είναι παντρεμένος ή με μόνιμη σχέση ? Δηλαδή αν δεν κάνουν τα παιδιά σου μόνιμη σχέση θα είναι μόνα και δυστυχισμένα ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-07-07, 13:14
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είδες την τελευτάια ταινία ήταν απλά βλακεία.Πολύ κλειστη με πάρα πολλά κενα..
H τελευταία ταινία που είδα ήταν το Straight Story και μπορώ να πω ότι ήταν από τις καλύτερες κωμωδίες που είδα τελευταία, χωρίς να βασίζεται στις βρισιές για να βγάλει γέλιο. Άρα πέτυχε τον σκοπό της.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-07-07, 13:19
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα αυτό δεν συμβαίνει όυτως ή άλλως σε κάποιον που δεν είναι παντρεμένος ή με μόνιμη σχέση ? Δηλαδή αν δεν κάνουν τα παιδιά σου μόνιμη σχέση θα είναι μόνα και δυστυχισμένα ?
φυσικα και συμβαινει...αλλα το ποσοστο διαφερει δραματικα..ο αριθμος των straight που μενουν μονοι ειναι κατα πολυ μικροτερος και κατα κανονα ωφειλετε σε κακο χαρακτηρα ενω με τους gay ειναι δυσαναλογα μεγαλος και ωφειλετε στις ειδικες συνθηκες.
φυσικα υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:59.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.