Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία > Windows
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-06-07, 16:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Rating

Εδώ και λίγο καιρό είχα ένα πρόβλημα με τα ratings στα Windows και κυρίως στον Internet Explorer, που αφορά ότι συνδέσεις έχουμε στο internet από άλλα προγράμματα, πχ παιγνίδια upadets κλπ.

Μου ζητούσε να βάλω του σύνθημα του supervisor που εγώ αγνοούσα ότι υπήρχε, μιας και δεν έχω βάλει σύνθημα λόγω καλού εξωτερικού firewall.

Τελικά ένας φίλος μου σύστησε τις σελίδες του PC Hell και από εκεί βρήκα λύση στο πρόβλημα μου.

Σας συστήνω αυτές τις σελίδες που έχουν πραγματικά χρήσιμους τρόπους να ξεπερνάμε προβλήμματα στα παραθύρια και σας παραθέτω και τον τρόπο που βοηθήθηκα εγώ.

http://www.pchell.com/support/contentadvisor.shtml

Πως λοιπόν θα απαλαγούμε από το advison password; Ιδού :

How to Remove Content Advisor Password in Internet ExplorerThe following steps will remove any password set in the Internet Explorer Content Advisor and allow you to reset the program to its original state.

1) Click on Start and choose Run.

2) Type in RegEdit and select OK.

3) Now click on the little plus sign to the left of H_KEY_LOCAL_MACHINE.

4) Continue to drill down, always clicking on the plus sign at the left of the named key, through Software, Microsoft, Windows, Current Version and Policies.

5) Now click on the Ratings folder.


6) In the right pane of the RegEdit window, you'll see an icon called Key. Click on it and press Delete.

7) Next, choose Registry and then Exit to exit RegEdit. You've just deleted your original Content Advisor password.

8) Restart the computer and run Internet Explorer again.

9) Choose View and then Internet Options (or Options for version 3.x). For IE 5 or greater, Click on Tools, Internet Options.

10) Click on the Content tab and click on Disable. When asked for a password, don't enter anything; just click on OK. This will disable Content Advisor because there's no longer a password.

Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ευχαρίστως να βοηθήσουμε.

Λουκά ευχαριστώ για την συμβουλή :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.