Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-05-07, 17:03
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μαύρη αγορα

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δύο εισιτήρια του τελικού αγώνα ποδοσφαίρου τσάμπιονς λιγκ, επιχείρησε να πουλήσει στη μαύρη αγορά αντί του ποσού των 7.000 ευρώ, 27χρονος που συνελήφθη από την ασφάλεια στη Θεσσαλονίκη.

Σύμφωνα με την αστυνομία ο νεαρός, που δηλώνει καθηγητής μέσης εκπαίδευσης, προσπάθησε να βρει αγοραστή για τα εισιτήρια μέσω μικρής αγγελίας που καταχώρησε σε ιστοσελίδα του διαδικτύου πριν από δέκα ημέρες.

Αστυνομικός της ασφάλειας που προσποιήθηκε τον αγοραστή αντάλλαξε ηλεκτρονικά μηνύματα με τον 27χρονο ο οποίος μάλιστα αρχικά ζήτησε 9.000 (για δύο εισιτήρια αξίας 140 ευρώ το καθένα). Τελικά η συμφωνία κλείστηκε στα 7.000 ευρώ αλλά την ώρα που εισέπραττε τα προσημειωμένα χαρτονομίσματα συνελήφθη από αστυνομικούς στο κέντρο Θεσσαλονίκης
παιρνοντας σαν βάση το μυνημα του φιλτατου αμιγκου ερωτω..

Εστω οτι έχω ενα συλλεκτικό δίσκο των μπητλς πχ η του καζατζίδη η ενα συλλεκτικο γραμματόσημο , είτε οτιδήποτε συλλεκτικό με την έννοια οτι είναι δυσευρετο, ποιό το πρόβλημα να το βγάλω προς πώληση είτε μεσω δυαδικτύου είτε μεσω αγγελίας και να το πουλήσω όσο θέλω?
Ποιά η διαφορά του να έχω ενα εισητήριο τελικου και να το πουλησω 50 και 100 φορές πάνω απο την αξία του, δεδομένου ότι δεν σου δίνουν πάνω απο 2 εισητήρια ονομαστικα?
θα μου πεις τίθεται το θέμα του γρήγορου πλουτισμου ,αλλα απο την άλλη εφ οσον υπάρχει ζήτηση γιατι ποινικοποιείται η προσφορα?
ποιο το νομικό κόλλημα και ποιό το ηθικο?
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-05-07, 17:06
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Γιατί αφορά ένα γεγονός που ΘΑ γίνει, και θα μπορούσαν πολλοί να μην διαθέσουν τα εισητήρια στον κόσμο αλλά σε γνωστούς τους για να τα πουλήσουν στην μάυρη
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-05-07, 10:12
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μα...
Αν δεν προσπαθείς να εξαπατήσεις
Αν έχεις αγοράσει τα εισιτήρια νόμιμα
Αν έχεις ενημερώσει τον αγοραστή από την αρχή για την τιμή και το προϊόν που πουλάς
Πού ακριβώς είναι το πρόβλημα;

Θυμάμαι στο δημοτικό που είχα κερδίσει ένα εισιτήριο για την Εθνική σε κλήρωση μέσα στην τάξη αλλά εγώ δεν ήθελα να πάω και το πούλησα για ένα πενηντάρικο. Θα έπρεπε δηλαδή να με χώσουν φυλακή επειδή το εισιτήριο το πήρα δωρεάν αλλά έβγαλα 50 δραχμές;

"Φίλε μου, αγόρασα δύο εισιτήρια για τον τελικό του Champions League αλλά με πονάνε οι ζοχάδες μου και δεν θα πάω! Θεωρώ ότι δίκαιη τιμή είναι τα 500.000 ευρώ, ΑΝ θέλεις, το αγοράζεις. Αν δεν θέλεις, ας πρόσεχες να αγόραζες όταν κυκλοφόρησαν!"

Μπα σε καλό μας... Αντί να κυνηγήσουμε αυτούς που πουλάνε ναρκωτικά, κυνηγάμε αυτούς που πουλάνε εισιτήρια για το Champions League!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-05-07, 10:23
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εχεις κερδοσκοπικες βλεψεις χωρις να αποτελεις μια εξουσιοδοτημενη κερδοσκοπικη επιχειρηση με αδεια που προσφερει υπηρεσια (το να αγορασω πιο νωρις 5 εισητηρια για να τα πουλησω αργοτερα πολλαπλασια δεν αποτελει 'υπηρεσια')... εκει νομιζω ειναι τοπροβλημα. Το εισητηριο που καπαρωσες εσυ πριν, θα μπορουσε να το εβρισκε ο αλλος αν δεν το αγοραζες

υποτιθεται ο πολιτισμος μας δε βασιζεται σε εκμεταλλευτες που κερδοσκοπουν σε μια αδυναμια η αμελεια, η το 'ας προσεχες' καποιου 'πελατη'... (υποτιθεται... αλλα τεσπα τουλαχιστον δεν το ενθαρρυνουν)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 21-05-07 στις 10:34
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-05-07, 10:45
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις κερδοσκοπικες βλεψεις χωρις να αποτελεις μια εξουσιοδοτημενη κερδοσκοπικη επιχειρηση με αδεια που προσφερει υπηρεσια
Δηλαδή αν τα αγόραζα στο όνομα της εταιρίας μου που είναι κερδοσκοπική επιχείρηση θα μπορούσα να τα πουλήσω χωρίς να με κυνηγήσουν;

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
(το να αγορασω πιο νωρις 5 εισητηρια για να τα πουλησω αργοτερα πολλαπλασια δεν αποτελει 'υπηρεσια')
Υπηρεσία είναι οτιδήποτε εγώ θεωρώ... Αν θεωρήσω ότι το να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο είναι υπηρεσία για την οποία πρέπει να πληρώνομαι, είναι στο χέρι του καθενός να με πληρώσει η όχι για αυτήν. Στην τελική αν έχω ακούσει καλά δίνουν μόνο δύο εισιτήρια στον καθένα, αν και για αυτό δεν είμαι σίγουρος γιατί 1) δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο και 2) δεν αγόρασα εισιτήρια.

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
... εκει νομιζω ειναι τοπροβλημα. Το εισητηριο που καπαρωσες εσυ πριν, θα μπορουσε να το εβρισκε ο αλλος αν δεν το αγοραζες
Δεν έχουμε ίσα δικαιώματα; Την ίδια ώρα δεν άνοιξαν τα γκισέ; Ας πήγαινε...

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
υποτιθεται ο πολιτισμος μας δε βασιζεται σε εκμεταλλευτες που κερδοσκοπουν σε μια αδυναμια η αμελεια καποιου 'πελατη' χωρις να τον υπηρετουν... υποτιθεται... αλλα τεσπα τουλαχιστον δεν το ενθαρρυνει
Ο πολιτισμός δεν βασίζεται στο εμπόριο και στον νόμο προσφοράς και ζήτησης; Με την ίδια φιλοσοφία το χρηματιστήριο είναι παράνομο γιατί μπορεί να αγοράσεις μία μετοχή σήμερα 1 ευρώ και να την πουλήσεις σε δύο χρόνια 100 ευρώ σε κάποιον που δεν πρόλαβε να την αγοράσει σήμερα, το E-Bay είναι παράνομο μαζί με όλους αυτούς που κάνουν πλειστηριασμούς, οι τράπεζες είναι παράνομες γιατί και αυτές πλειστηριασμούς κάνουν κ.ο.κ.

Για να μην μιλήσω για τις προεγγραφές στο χρηματιστήριο. :P
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-05-07, 11:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχουμε ίσα δικαιώματα; Την ίδια ώρα δεν άνοιξαν τα γκισέ; Ας πήγαινε...
Ο πολιτισμος που βασιζεται στο 'ας το κανε, εγω ημουν πιο μαγκας' ειναι πολιτισμος της κλεψιας και εκμεταλλευσης. Με το 'ας προσεχε' μεχρι και φόνο μπορείς να δικαιολογήσεις. Ακομα και το να αγοραζεις αυτα που δε χρειαζεσαι απο το μπακαλη, τα 'κλεβεις' απο τους φτωχους θα σου πει καποιος.

Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πολιτισμός δεν βασίζεται στο εμπόριο και στον νόμο προσφοράς και ζήτησης; Με την ίδια φιλοσοφία το χρηματιστήριο είναι παράνομο γιατί μπορεί να αγοράσεις μία μετοχή σήμερα 1 ευρώ και να την πουλήσεις σε δύο χρόνια 100 ευρώ σε κάποιον που δεν πρόλαβε να την αγοράσει σήμερα, το E-Bay είναι παράνομο μαζί με όλους αυτούς που κάνουν πλειστηριασμούς, οι τράπεζες είναι παράνομες γιατί και αυτές πλειστηριασμούς κάνουν κ.ο.κ.
Με τη λογικη που η τοκογλυφια ειναι παρανομη αλλα τα δανεια οχι, καποιος τζογος ειναι παρανομος αλλα τα χρηματιστηρια οχι... βεβαια προσωπικα ολα αυτα 'ανηθικα' τα θεωρω
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 21-05-07 στις 11:26
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-05-07, 11:33
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πολιτισμος που βασιζεται στο 'ας το κανε, εγω ημουν πιο μαγκας' ειναι πολιτισμος της κλεψιας και εκμεταλλευσης.
Μα... δεν είναι μέσα στα δικαιώματά μου και στα στενά όρια που έχουν βάλει οι εταιρίες; Δεν αγόρασε πάνω από 2 εισιτήρια. Δεν είναι πιό μάγκας, είναι πιό προνοητικός να πάει αρκετές μέρες πιό πρίν από τον αγώνα. Το να πάρεις τα εισιτήρια 2 μήνες πιό πρίν έχει κάποιο ρίσκο. Μπορεί να μην μπορείς να πας. Προπληρώνεις κάτι δύο μήνες πιό πρίν. Δηλαδή αν δεν γινόνταν ο αγώνας νομίζεις πως θα τους γύριζαν τα λεφτά πίσω;

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τη λογικη που η τοκογλυφια ειναι παρανομη αλλα τα δανεια οχι, καποιος τζογος ειναι παρανομος αλλα τα χρηματιστηρια οχι... βεβαια προσωπικα ολα αυτα 'ανηθικα' τα θεωρω
Προφανώς παράνομο είναι ότι κάνουν οι ιδιώτες. Όταν μπαίνουν στη μέση μεγάλες εταιρίες και δημόσιοι οργανισμοί ξαφνικά η ίδια πράξη ονομάζεται νόμιμη.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-05-07, 16:31
Το avatar του χρήστη Cyberpunk
Cyberpunk Ο χρήστης Cyberpunk δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-17 18:18
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Rider Εμφάνιση μηνυμάτων
Εστω οτι έχω ενα συλλεκτικό δίσκο των μπητλς πχ η του καζατζίδη η ενα συλλεκτικο γραμματόσημο , είτε οτιδήποτε συλλεκτικό με την έννοια οτι είναι δυσευρετο, ποιό το πρόβλημα να το βγάλω προς πώληση είτε μεσω δυαδικτύου είτε μεσω αγγελίας και να το πουλήσω όσο θέλω?
Αν και δεν είμαι δικηγόρος, νομίζω ότι πρακτικά και μια τσίχλα για 1 λεπτό να μεταπουλήσεις στο e-bay διαπράττεις αδίκημα, τόσο φορολογικά όσο και νομικά. Το ίδιο ισχύει σε όλες τις χώρες που έχουν έμμεσα φορολογικά συστήματα που χρησιμοποίουν ΦΠΑ ή παράγωγα του.

Μπορεί να κάνω λάθος σε αυτό, αλλά έτσι νομίζω ότι είναι.
__________________
μη πσικ ήνγκλαντ βέρη μπεστ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-05-07, 16:46
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
σαν καλοι ελληνες παλι βρηκαμε λυση...
την ακουσα το πρωι στα ειδησοπρωιναδικα..

αν βαλω αγγελια οτι πουλαω το κινητο μου πχ 7000 ευρουδια και για μπονους προσφερω και δυο εισητηρια τοτε δεν διαπραττω αδικημα διοτι δεν εξασκω επισημα λαθρεμπορια..το κινητο ειναι δικο μου και συμφωνα με τον ελευθερο ανταγωνισμο το πουλαω οσο θελω..φτανει να βρω αγοραστη..

το αν δινω και μπονους αυτο δεν ειναι παρανομο..

σιγα και δεν θα βρισκανε λυση να παρακαμψουν τον νομο στην χωρα αυτη
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-05-07, 17:51
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα...
Αν δεν προσπαθείς να εξαπατήσεις
Αν έχεις αγοράσει τα εισιτήρια νόμιμα
Αν έχεις ενημερώσει τον αγοραστή από την αρχή για την τιμή και το προϊόν που πουλάς
Πού ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Η κοινή λογική λέει οτι ο καθένας μπορεί να πουλάει όσο θέλει τα εισιτήρια που του ανήκουν. Απλό ακούγεται.

Δεν είναι έτσι, όμως. Πέρα από φορολογικούς και τεχνικούς λόγους (δηλαδή αν αυτό που κάνεις συνιστά εμπορία κλπ) υπάρχει ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα. Η πώληση των εισιτηρίων δίνει κέρδος σε σένα από ένα γεγονός τα αποκλειστικά δικαιώματα του οποίου έχουν παραχωρηθεί για εκμετάλλευση σε συγκεκριμένα νομικά πρόσωπα. Δηλαδή, όπως δεν μπορείς να βγάλεις κέρδος πουλώντας πειρατικές ηχογραφήσεις ή βιντεοσκοπήσεις (αν και τις έκανες μόνος σου σε δικές σου κασέτες κλπ), δεν μπορείς να βγάλεις κέρδος από την παράπλευρη εμπορία των εισιτηρίων. Όλα τα κέρδη του τελικού ανήκουν σε συγκεκριμένα νομικά πρόσωπα και αυτοί διαθέτουν τα εισιτήρια με συγκεκριμένο τρόπο και σε συγκεκριμένες τιμές.

Η παράπλευρη λειτουργία ενός κυκλώματος μαύρης αγοράς μπορεί να δημιουργεί τεχνητές συνθήκες έλλειψης (εξαφανίζουμε τα φτηνά εισιτήρια και μεταπωλούμε τα ακριβά σε πολλαπλάσιες τιμές) και στρεβλώσεις που επηρεάζουν τελικά την ομαλή λειτουργία της αγοράς αλλά και την διεξαγωγή των αγώνων. Σε τελική ανάλυση, οι αγώνες διεξάγονται για αυτούς που θέλουν να τους παρακολουθήσουν, όχι για αυτούς που είναι αργόσχολοι και στήθηκαν 2 μέρες πριν στην ουρά για να πάρουν τα εισιτήρια και να τα μεταπωλήσουν.

Φιλικά,
Πέτρος
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 22-05-07, 18:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κοινή λογική λέει οτι ο καθένας μπορεί να πουλάει όσο θέλει τα εισιτήρια που του ανήκουν. Απλό ακούγεται.
Μερικά γραφεία ταξιδίων και το δικό μου παλαιά, δυστυχώς αγόραζαν εισιτήρια στην μαύρη αγορά, μόνο και μόνο για να πουλήσουν εισιτήρια αεροπορικά, ξενοδοχείο περιηγήσεις κλπ.

Όταν πχ ένας καλός πελάτης σου ζητούσε εισιτήριο πχ της τελετής έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων της Βαρκελώνης, έκοβες το κεφάλι σου, πλήρωνες όσο όσο και του το πούλαγες πακέτο, χωρίς να χρεώσεις το μαυραγορίτικο εισιτήριο.

Φυσικά το ίδιο κάναμε και σε εισαγόμενο τουρισμό. Μέχρι στην Ομόνοια έπαιρνα σβάρνα τους μαυραγορίτες για ένα εισιτήριο....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-05-07, 18:19
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή, όπως δεν μπορείς να βγάλεις κέρδος πουλώντας πειρατικές ηχογραφήσεις ή βιντεοσκοπήσεις (αν και τις έκανες μόνος σου σε δικές σου κασέτες κλπ), δεν μπορείς να βγάλεις κέρδος από την παράπλευρη εμπορία των εισιτηρίων. Όλα τα κέρδη του τελικού ανήκουν σε συγκεκριμένα νομικά πρόσωπα και αυτοί διαθέτουν τα εισιτήρια με συγκεκριμένο τρόπο και σε συγκεκριμένες τιμές.
Μα δεν μιλάω για παράνομα εισιτήρια που εκτύπωσα στον υπολογιστή μου. Μιλάω για εισιτήρια που αγόρασα, οπότε προφανώς τα νομικά πρόσωπα που διαθέτουν τα εισιτήρια λαμβάνουν το κέρδος τους. (γιατί μιλάω σαν να αγόρασα εισιτήρια, δεν ξέρω. Χαχαχα)
Είναι σαν να λέμε ότι απαγορεύεται η εμπορία original DVD ή CD από τα καταστήματα γιατί είναι παράπλευρη εμπορία. Στην τελική όταν ένα δισκάδικο πουλάει εισιτήρια μίας συναυλίας δεν βγάζει κέρδος; Είναι παράνομο αυτό;
Ή αν ένα δισκάδικο πουλάει το CD των Deep Purple 800.000 ευρώ θα σκάσει μύτη ο έλεγχος και θα του πεί "Γιατί το πουλάς τόσο ακριβά"; Έτσι μου κάθησε, θέλω να το κρατήσω για την πάρτυ μου και μόνο με 800.000 ευρώ το αποχωρίζομαι.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-06-08, 00:08
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ναι ναδεχτω οτι το μονο προβλημα ειναι η αποδοση φορου, αλλα ετσι ολες οι αγγελιες προς πωληση δεν ειναι παρανομες?
ποιο το νομικο καθεστως για την ανταλλαγη χρηματος με προιον πχ ενος αυτοκινητου η ενος κινητο μεταξυ ιδιωτων?
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-06-08, 04:27
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ενδιαφερουσες απόψεις!
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-06-08, 12:24
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ο νομος τι λεει?
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:10.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.