Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Οικολογικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-05-07, 09:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Πόσοι πολιτικοί χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;



Πανευρωπαϊκή εκστρατεία της Greenpeace για την εξοικονόμηση ενέργειας

"Πόσοι πολιτικοί χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;" αναρωτήθηκαν 49 ακτιβιστές της Greenpeace έξω από το Υπουργείο Ανάπτυξης. Οι ακτιβιστές της οργάνωσης έστησαν νσημια λάμπα πυρακτώσεως ύψους 2,30 μέτρων με το μήνυμα "Καταστρέφει το κλίμα", ζητώντας από το υπουργείο να λάβει μέτρα για την απαγόρευση των λαμπών πυρακτώσεως.

Με τη δράση αυτή οι ακτιβιστές και εθελοντές της οργάνωσης σηματοδοτούν την έναρξη της νέας πανευρωπαϊκής εκστρατείας της Greenpeace. Ο στόχος είναι η αντιμετώπιση των κλιματικών αλλαγών, το αίτημα μια αυστηρή νομοθεσία για την εξοικονόμηση ενέργειας και αιχμή του δόρατος η απαγόρευση των κοινών λαμπτήρων πυρακτώσεως.

Οι λαμπτήρες πυρακτώσεως είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα ενεργειακά σπάταλων προϊόντων. Από την ενέργεια που καταναλώνουν το 90% (!) γίνεται θερμότητα, ενώ μόνο το 10% μετατρέπεται σε φως. Αντίθετα, οι λαμπτήρες εξοικονόμησης ενέργειας καταναλώνουν 4-5 φορές λιγότερη ενέργεια και έχουν διάρκεια ζωής 8-12 χρόνια. Η επιλογή τους σημαίνει μείωση των εκπομπών CΟ2 της χώρας μας αλλά και μειωμένους λογαριασμούς ΔΕΗ.

Οι λάμπες πυρακτώσεως είναι προϊόν του 19ου αιώνα. Καιρός να το αντικαταστήσουμε με ένα του 21ου.

Πηγή Greenpeace
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-05-07, 10:15
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
χμμμ εχουν και τα κατα τους οι λαμπιτσες αυτες..
τις εχω βαλει σε ολο μου το σπιτι μεν αλλα:
1) δεν φεγγουν το ιδιο καλα και στην ηλικια που ειμαι χρειαζομαι καλο φως λογω μειωμενης ορασεως για να διαβασω .σαν αποτελεσμα αναγκαζωμε να αναβω παραπανω λαμπες. ακομα παραγουν ενα αρρωστημενο φως κατι μεταξυ υποκιτρινου και ομιχλης.
2)δεν κρατανε 8 χρονια μου εχουν ηδη καει μερικες..(σε ψηλωτερο μαλιστα ποσοστο θα ελεγα παρα την διαφημιση)
3) δεν λειτουργουν με dimmer που δεν ειναι και οτι καλυτερο για μενα που μου αρεσει πχ να ακουω την μουσικη μου με χαμηλωμενα φωτα
4) με μεσο ορο τα εξη ευρω (τιμη αγορας) ανα λαμπτηρα δεν ειναι και οτι οικονομικωτερο (θα εχω εγκαταλειψει τα εγκοσμια πριν κανω αποσβεση)
και 5) σπανε πολυ ευκολα στο handling και στο ξεσκονισμα..

ναι να παμε στον 21ο αιωνα χωρις ομως τα βασανα αυτα
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 07-05-07 στις 10:19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-05-07, 10:21
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμμ εχουν και τα κατα τους οι λαμπιτσες αυτες..
Γιώργο θα συμφωνήσω μόνο στο dimmer, αλλά σε για όλα τα άλλα έχω αντίθετη γνώμη.

Έχω τις λάμπες σε όλο μου το σπίτι πάρα πολλά χρόνια, δεν μου έχει καεί καμία (και εδώ ότι πληρώσεις παίρνεις, υπάρχουν ποιότητες και μάλιστα με διαφορετική διάρκεια ζωής). Όσο για την φωτεινότητα, αν εξαιρέσεις ένα μικρό διάστημα όταν το ανάβεις που θέλει μερικές δευτερόλεπτα για να δώσει όλο του το φως, δεν εχει μεγάλες διαφορές.

Φυσικά αν έχεις πρόβλημα βάλε μεγαλύτερη.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-05-07, 10:32
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο θα συμφωνήσω μόνο στο dimmer, αλλά σε για όλα τα άλλα έχω αντίθετη γνώμη.Έχω τις λάμπες σε όλο μου το σπίτι πάρα πολλά χρόνια, δεν μου έχει καεί καμία (και εδώ ότι πληρώσεις παίρνεις, υπάρχουν ποιότητες και μάλιστα με διαφορετική διάρκεια ζωής). Όσο για την φωτεινότητα, αν εξαιρέσεις ένα μικρό διάστημα όταν το ανάβεις που θέλει μερικές δευτερόλεπτα για να δώσει όλο του το φως, δεν εχει μεγάλες διαφορές.
Φυσικά αν έχεις πρόβλημα βάλε μεγαλύτερη.
στελακο ποσο πιο ακριβα να τις πληρωσω..6 ευρω δεν ειναι λιγα τη στιγμη που μια κοινη εχει κατω απο 1 ευρω; 2000δρχ την λαμπιτσα της πληρωσα και πανω απο μια φορα..βλεπεις το σπιτι μου εχει 44 λαμπτηρες (ευτυχως που δεν μενω στο παλιο μου σπιτι που ειχε πανω απο 200.)
και δεν ανεφερα τον χρονο καθυστερησης γιατι δεν τον θεωρω αξιο λογου
αλλα εχουν διαφορα στον φωτισμο και μαλιστα ευδιακριτη.
μαλλον θεμα τυχης δικης σου που δεν σου καηκε καμια η ατυχιας δικης μου
πλην καιγονται συχνα.
και για βαλε τες σε σποτ λαιτ που πρεπει να τις πιασεις απο τους σωληνες να δεις ποσο ευκολα σπανε η για ξεσκονισε τες.δεν αφηνω πια την κοπελλα που μας καθαριζει να τις ξεσκονιζει το κανω μονος μου και παλι που και που μου σπανε
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 07-05-07 στις 10:35
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-05-07, 11:59
Το avatar του χρήστη Atomic_man
Atomic_man Ο χρήστης Atomic_man δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να καταργηθούν οι προβολείς αλογόνου των 10 ευρώ που εξαπλώνονται σαν την Λερναία Ύδρα σε όλη την Ελλάδα στραβώνοντας οδηγούς, γείτονες κατασπαταλώντας ενέργεια και φωτορυπαίνοντας. Όσες λάμπες και να αλλάξετε σπίτια σας αν δεν σταματήσει αυτή η αλόγιστη φωτορύπανση είναι δώρον άδωρον.
__________________
Facebook ομάδα: "Θέλουμε το σιδηρόδρομο στην Πελοπόννησο!"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-05-07, 12:07
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
σκεφτηκες ποτε σου οτι αν..λεω αν κτιστουν ολα αυτα τα ατομικα εργοστασια που θελεις και φυσικα θα φτηνηνει το ρευμα ποσες λαμπες αλογονου θα στησουν οι δημοι οι διαφημηστες και οι ιδιωτες;

εκει να δεις φωτορυπανση και μαλιστα οικονομικη..
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-05-07, 12:32
Το avatar του χρήστη Atomic_man
Atomic_man Ο χρήστης Atomic_man δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
σκεφτηκες ποτε σου οτι αν..λεω αν κτιστουν ολα αυτα τα ατομικα εργοστασια που θελεις και φυσικα θα φτηνηνει το ρευμα ποσες λαμπες αλογονου θα στησουν οι δημοι οι διαφημηστες και οι ιδιωτες;

εκει να δεις φωτορυπανση και μαλιστα οικονομικη..
Το χω σκεφτεί διότι η ατομική ενέργεια δίνει φτηνό ρεύμα. Όντως είναι προβλήμα. Ωστόσο δεν τηρείται καν ο νόμος.. Οι προβολείς που φωτίζουν πινακίδες επιτρέπεται να είναι το πολύ 250W πάνω από τις κοντινότερες πηγές δημόσιου φωτισμού. Επίσης παραβιάζεται βάναυσα ο νόμος και η αισθητικη, αλλά και οι νυκτόβιοι οργανισμοί, από προβολείς αντιαεροπορικού τύπου που σκουπίζουν τον ουρανό λες και είναι ιδιοκτησία τους και οι τοπικές αρχές δεν κάνουν τίποτε. Παραδείγματα Καλαμάτα, Ναύπλιο και αλλού...
__________________
Facebook ομάδα: "Θέλουμε το σιδηρόδρομο στην Πελοπόννησο!"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Atomic_man : 07-05-07 στις 12:34
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-05-07, 15:32
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κύριοι έσεσθαι πραγματιστές. Με σωστή νομοθεσία και τήρηση αυστηρή των τεχνικών προδιαγραφών μόνο η πυρηνική ενέργεια παίζε. Τέλος. Μπάστα. Αμην.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-05-07, 15:35
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλα μεν αλλα...ξεχασατε το *χικ* στο τελος...
αλλοιως δεν εξηγηται
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-05-07, 16:16
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
αντιστρεφω το ερωτημα

ποσοι πολιτικα σκεπτόμενοι ελεύθεροι πολίτες χρειάζονται για να αλλάξουν τα φώτα στους πολιτικούς;
Απάντηση: 799 Ακροβάσιοι
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 07-05-07, 18:04
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
δε λεω ενδιαφερον θεμα αλλα...
κανεις δεν μας εξηγησε τινος κομματος πολιτικοι ανελαβαν την αλλαγην
παιζει ρολο προκειμενου να δωσουμε μια σωστη απαντηση
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-05-07, 18:24
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
δε λεω ενδιαφερον θεμα αλλα...
κανεις δεν μας εξηγησε τινος κομματος πολιτικοι ανελαβαν την αλλαγην
παιζει ρολο προκειμενου να δωσουμε μια σωστη απαντηση
Μα φυσικα υπάρχει ένα κομμα σωστό, όλοι οι ΄'αλλοι είναι λάθος

Ξέρετε αν υπάρχουν μεταλλαγμένοι πολιτκοί. Σαν τα γουρούνια της Κίρκης ας πούμε...
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-05-07, 18:40
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα φυσικα υπάρχει ένα κομμα σωστό, όλοι οι ΄'αλλοι είναι λάθοςΞέρετε αν υπάρχουν μεταλλαγμένοι πολιτκοί. Σαν τα γουρούνια της Κίρκης ας πούμε...
οχι κυριε μας ειστε ακατατοπιστος περι τα πολιτικα..

οι νεοδημοκρατες θα βρισουν την κυβερνηση..μετα θα θυμηθουν οτι αυτοι ειναι κυβερνηση και πρεπει να κανουν κατι..τοτε θα αναθεσουν την εργασιαν εις τους απανταχου εν τω δημοσιω διορισμενους πασοκους..στην συνεχεια θα βρισουν την κυβερνηση σημιτη.θα ανεβασουν την τιμη της βενζινης και φυσικα θα αξιωσουν την παραιτηση τσιτουριδη

οι πασοκοι μολις τους ανατεθει η εργασια οι μισοι θα παρουν αδεια απο την σημαια οι αλλοι μισοι θα απεργησουν και οι αλλοι μισοι θα βρισουν την κυβερνηση μητσοτακη..(τωρα τρια μισα θα μου πεις..εμ τοσοι που ειναι διορισμενοι τρεχα βγαλε ακρη) θα κανονισουν τα καναλια να το κανουν θεμα για την επομενη εικοσιπενταετια θα οργανωσουν τα συνδικατα να αξιωσουν μεγαλυτερα του οκταωρου διαλλειματα και φυσικα θα απαιτησουν την παραιτηση τσιτουριδη

οι του συνασπισμου θα βρισουν και τα δυο μεγαλα κομματα την δαμανακη και τον κωνσταντοπουλο θα δηλωσουν συμπαρασταση στους απεργουντας και θα απεργησουν και αυτοι πλην της ομαδος που θα παει να ριξει τα σχετικα μολωτωφ στην πρεσβεια της αργεντινης θα αναθεσουν εις τους κουναλακην και ζουραρι (με γιωτα) να παραστουν στις εκπομπες 15 πρωινων και 22 δελτιων ειδησεων στα παραθυρα εξηγωντας γιατι εξ αιτιας αυτου ακριβως του γεγονοτος ερημωσε η υπαιθρος και καταστραφηκε η σοδεια του βαμβακιου και φυσικα θα θεσουν ως ορον την παραιτησην τσιτουριδη

τελος το κκε θα βγαλει μια ανακοινωση περι της εκμεταλευσης του προλεταριου εργατη θα οργανωσει μια συναυλια της οποιας τα εσοδα θα πανε στο ταμειο της απορης σαρδελας θα βρισει τα δυο μεγαλα κομματα θα βρισει τον συνασπισμο θα διαδηλωσουν εξω απο την αμερικανικη πρεσβεια και θα κατηγορησουν την ερε την ενωση κεντρου και τον ελευθεριο βενιζελο.
φυσικα μια αναφορα στις αδικαιολογητες σπαταλες, απο τον ιδρωτα του εργατη, του περικλεους για κατι που λεγεται ακροπολις , που εδωθει ως εργολαβια στους κουμπαρους με αδιαφανεις μεθοδους, ουδολως θα αφησει το κομμα αδιαφορο και ως ειναι αναμενομενον θα απαιτησουν την παραιτησην μπους

γιαυτο σου λεω..πες μας ποιο κομμα να καθορισουμε την πορεια μας
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 07-05-07 στις 21:46
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-05-07, 20:23
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Με έπεισες. Πρέπει να κάνουμε δικό μας κόμμα.

Αλλα πρέπει να έχουμε κι ένα..Τσιτουρίδη για να τον παραιτούμε ρε παιδί μου κατα περίπτωσςη.

(Και είναι και φίλος μου. Αλλα ρε φίλε, του έχει γίνει σύνδρομο η ...παραίτηση. Εδω τουαλέττα πάει και αν δει ότι σφίγγεται......παραιτείται για την επόμενη. Αποτέλεσμα: Εχει να ενεργηθεί 50 μέρες τώρα)

Λοιπόν έγω θεωρώ ότι η σεμνότης της ΝΔ, που οδηγεί σε επανίδρυση του Κράτους σε συνδυασμό με την σθεναρότητα του Πασοκ που οδηγεί σε επανανακάλυψη της αντιπολίτευσης και επανίδρυση του σοσιαλισμού , κάτω απο το άτεγκτο βλέμμα του πεφωτισμενου ΚΚΕ της εργατιάς και του μόχθου, όπως αυτό σχετικοποιείται απο το μειλίχιο πολιτισμένο χαμόγελο της αλαβάνειας γραφικότητας, δεχομένης και το θαυμασμό του Λαζόπουλου, δίχνει στην γεμάτη εθνικοθρησκευτικό παλμό βαττολογία του ΛΑΟΣ τον δρόμο για ένα καλύτερο τσιπουράδικο, με υπαρκτούς νόστιμους και όχι βίρτουαλ μεζέδες, όπου το χταπόδι είναι χταπόδι , η φάβα φάβα και όπου μάλιστα επιτρέπεται να συντρώγουν και γυναίκες, το δημιουργικό χειραφετημένο αυτό κομμάτι της κοινωνίας μας που ξέρει, ότι η κοιλιά τους ανήκει σε αυτές. Κατάλαβες; Δύσκολα έ; Τι να κάνουμε, είμαι πολιτικός αναλυτής παγκοσμίου επιπέδου. Θα με συνηθίσεις.

Ηθικ΄δίδαγμα: Αν οι ζητιάνοι σαν κι εμέ δεν έχυναν το αίμα, οι καπετανιοι σαν κι εσέ δεν θα φορούσαν στέμμα.

ΥΓ. Τον κ.Σ.Παπαθεμελή τόν άφησα προς το παρόν έξω, διότι έχω σκοπό να τον παρουσιάσω μαζί με τους Χριστόδουλο και Ανθιμο.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-05-07, 20:41
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθω με την πολιτικην..
πολλω μαλλον με την ιδρυσην κομματος...

ειμαι πολυ μικρος(νεος εννοω) για να γινω ρεζιλι απο τωρα..

παντως ενα ενα τα κομματα εχουν την ταση να δημιουργουν χαος εκ του μηδενος..ολα μαζι θα δημιουργησουν ενα απεραντο μηδενικο εκ του χαους..
(κυριως στον ισολογισμον)

εαν δεν μαζι με τον λαζοπουλο συμπορευτει και ο θεμος τοτε την βαψαμε οριστικα..

και εγω μεν θα ψηφισω λευκον.. εσενα ομως σε βλεπω να ψηφιζεις πανια..
(ως πιο βαθυς γνωστης των πραγματων)

εαν δε ο μικρος καραμανλης δεν ελεμβοδρομουσε μετα παθους στον ορεινον του κηπο διαβαζοντας περιπαθως εφημεριδαν και εχωντας τας χειρας εσταυρωμενας οπισω εαν ο παυλοπουλος δεν εμπεγλεριζε τα πληρη σκουδων σακκουλακια του καραμπα και ο τσιτουριδης δεν ειχε παραιτηθει ε τοτε η λαμπα θα ειχε αλλαξει εκ του ασφαλους μια και αυτο ειναι το θεμα του στρινγκ και πρεπει απο κοιρου εις καιρον να επιστρεφουμε σε αυτο και τοτε δεν θα ειχαμε και θεμα συζητησης

και εγω περιοριζομαι στο να μασουλαω μελαχολικα μια τσιχλα εν αναμονη του επερχομενου τσιμπουσιου...

μα τι λεω;; εσυ τι λες;; αυτοι τι λενε;; καπου χασαμε το τραινο

σας ασπαζομαι αμφιμαγουλιως

Υ,Γ, ο τσιτουριδης α προπο ειναι και δικος μου φιλος (οποτε τι να κανει τους εχθρους
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 07-05-07 στις 20:46
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:46.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.