Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Μουσική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-04-07, 23:51
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Βασ Βασ Βασ.....

Γουστάρω….
Ιλουστρασιον λούμπεν εν έτει 2007.
Η τρανή απόδειξη ότι τα σκουπίδια είναι ακόμα στους κάδους και ξεχειλίζουν καθώς οι υπεύθυνοι δημιουργίας τους τα ψεκάζουν άρωμα, τα μορφοποιούν και καταφέρνουν να τα πουλήσουν σε καλές τιμές.
Από τις ακριβές βιτρίνες των κυριλέ σκυλάδικων (βλ Βίσση-Βανδη κλπ) στους πάγκους της λαϊκής (Πάνια) για περάστε για περάστε έχω και γαύρο έχω.
Γουστάρω που έχει 9 τεμάχια στα τοπ 20 ο Καρβέλας από το τίποτα..
Από στοχοποιημένα τραγούδια στο στυλ του εκάστοτε ερμηνευτή που πουλάει όλο το στυλ του σε ένα κομμάτι.
Και το πουλάει καλά.
Και κάνει μια Ελλάδα ολόκληρη να αναφωνεί βας-βας-βας.
Και καλα το κράζουμε αλλά γουστάρουμε κι όλας….πως έλεγε ο Τζιμάκος σε ένα στίχο «γουστάρω στα κρυφά και Μητροπάνο»
Ελληνας, Νεοέλληνας…..
Και θα γουστάρω ακόμα περισσότερο όταν κατεβάσει ο Παρασκευάς τον Σαρμπέλ από το νο1 στα σινγκλάκια για πλάκα..
Γιατί αυτό είναι το κοινο που απευθύνεται η Βίσση, η Βανδη, ο Ρέμος, ο Πλούταρχος και ο κάθε μοντέρνος αιοιδός.
Κοινό που θα πάει να αγοράσει το σχιζοφρενιή δολοφόνο με το πριόνιι.
Κοινό που θα τρέξει το καλοκαίρι στη συναυλία να δει τον «θέλω να μαι να μαι ο ερατη του» - Κατμαν από κοντά.
Για να τον κράξει και καλά.
Για χαβαλέ και καλά.
Και θα τραγουδάει για χαβαλέ και καλά «5 λεπτά παράταση ζητάω»..
Προχτές είχαμε ένα παιδικό πάρτυ στο ξενοδοχείο.
Τα πιτσιρίκια είχαν αλωνίσει την αίθουσα , τρέχανε παίζανε με τα μπαλόνια και ο άμοιρος ντιτζει προσπαθούσε να τους μαζέψει με τρελλη στρουμφοπαρέα και τα συναφη..αμ δε!
Με το που πεταξε το Βας Βας ξεσαλώσανε τα πιτσιρίκια…στην Πίστα και χτυπίοσαντε (που έλεγε και ένας φίλος).
Το επίπεδο μας κύριοι αυτό είναι, μάγκας ο Καρβέλας που βγάζει φραγκάκια στηριζόμενος στη σκουπιδολαγνεία μας…
Γουστάρω….
Μπράβο ρε μάγκα, σκούπίδια έφτιαχνες μια ζωή και κονόμαγες, κι ας σε έχω ικανό για καλύτερα….
Αλλα όπως έλεγε και ο Κορκολής, η κλασσική μουσική δεν σου δίνει να φάς.
Οπότε για να φας ταίζεις το λούμπεν υποσυνείδητο της μάζας.
Από τον καιρό του μπαμπά, μπαμπάκα κάποιος χτυπάει τη πόρτα, την εποχή του "άντε σπάσε ρε μ@λ@κ@" μέχρι και σήμερα η ίδια λούπα, η ίδια μάζα σε φωτοτυπία..
Γουστάρω..
Τα χω κατεβάσει και σε εμπιθρι , σφυρίζω τη μουσική τους γιατι είναι ευκολοχώνευτη και κάνω πλάκα παρέα με τους άλλους με το «που είναι ο Βαααγκνερ»…..
Το μόνο που βρίσκω μεμπτό στην όλη φάση είναι η χρήση των «καλλιτεχνών»…
Αν θα τους φερθούν κατάλληλα έτσι ώστε να μην έχουμε αυτοκτονίες τύπου Παγκράτη….
Αν τους πληρώνουν κανονικά και τους φερθούν εντάξει στην έξοδο τότε μάγκα μου Καρβέλα προσκυνώ…
Αν όχι τοτε αναθεωρω…
Μέχρι τότε « ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ , ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ, ΈΧΩ ΤΟ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ, ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ, ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΛΕΦΑΝΤΑ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΟΒΑΤΗ ΜΕ ΤΑ 3 ΠΟΔΙΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ, ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΤΑΛΛΗΡΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ………


το παρόν δημοσιέυεται και στο μπλογκ μου...
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-04-07, 01:11
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγω πιστεω οτι Πανια-Καρβελας (του οποιου το ονομα το βαζουμε αυθαιρετα, δεν εχει επιβεβαιωθει επισημα η αναμειξη του) κανουν ΕΝΑ καλο: απασχολουν και συντηρουν ατομα τα οποια τα βρισκεις η σε ΠΙΚΠΑ η σε πλατειες χωριων να τους κανουν καζουρα οι περαστικοι

Τα κακα φυσικα ειναι πολλα και προφανη
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-04-07, 09:10
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 10:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Eμπρός Λοιπών στο ΚΑΛΌ πού 'χουμε διαλέξη εμείς πριν από σας για σας.......Ολα για σένα μικρέ ντροπαλέ Έλληνα και η Πάνια ο εκφραστής του τι αληθινά προτιμάς.Της Ολοκληρωτικής ξεφλίλας του ανθρώπων στο βομό της επιτυχίας (Ποιού Άραγε ή τα παιδιά με ειδικά χαρίσματα και το νέο πρόγραμμα
απασχολησής τους απο το Υπ. Παιδείας........με ειδικό συνεργάτης την Αννίτα.
Την Προτιμούσα ζαχαροπλάστη γιατι εκεί το έβλεπες καθαρά ότι το γλυκό της δεν τρωγόταν με τίποτα.........Συμφωνώ τέλος με το ότι ο Καρβέλλας είναι έξω απ' αυτά τα καμώματα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-04-07, 10:20
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τι πάθατε ρε παιδιά; Τιν τούτο το βασβας; Έχω χάσει επεισόδια;
Απλά θέλω να τονίσω ότι οι περισσότεροι συνθέτες (επειδή αναφέρθηκε και το όνομα του κ. Καρβέλα) προτιμούν να δίνουν τα καλά τους τραγούδια σε άλλους τραγουδιστές από το να τα τραγουδούν οι ίδιοι. Και αυτοί κάνουν πιό πολύ "πλάκα" με ότι τους απομένει.
Μην ξεχνάτε για παράδειγμα τον κ. Λάκη Παπαδόπουλο ο οποίος γράφει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τραγούδια και τα δίνει σε τραγουδιστές όπως ο κ. Παπακωνσταντίνου ενώ ο ίδιος τραγουδάει πιο "χαβαλεδιάρικα" του στύλ "Γοριλάκι".
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-04-07, 10:31
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η ιστορια με την Πανια και τα λοιπα τρας τιβι κραταει εδω και 10 χρονια...[1]

Νομιζω οτι εχει ξανατεθει αυτη η συζητηση, και ειχα πει οτι υπαρχει ενα μεγαλο κενο: δεν υπαρχει ορισμος και αντικειμενικο μετρο για το 'κιτς', την 'ποιοτητα', την 'προσβολη', το 'τρας τιβι' κλπ επομενως απο τη στιγμη που αυτες οι εκπομπες ειναι η καλυτερη επιλογη για τους νεους και ολες τις 50αρες νοικοκυρες τηλεθεατριες, τι μπορεις να του πεις;

To ΕΣΡ εχει κλεισει εκπομπες οπως της Στεφανιδου, αλλα της Πανια ποτε. Και αυτο για μενα λεει πολλα (αλλα δεν ξερω τι)

Αν μπορουσε να γινει κατι, θα γινοταν τα τελευταια 10 χρονια. Και μενα με εχουν ενοχλησει τετοια πραγματα, αλλα δεν εχει υπαρξει αλλο μερος να το πω εκτος απο αλλα φορουμς (οπως και ολοι σας).

[1] αν και ειναι αληθεια οτι εχω παρατηρησει μια βελτιωση στη συμπεριφορα της Πανιας απο τοτε
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 25-04-07 στις 10:40
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-04-07, 14:06
mariaserifos Ο χρήστης mariaserifos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-03-19 04:44
Και για μενα ειναι η καλυτερη επιλογη!(Ν'ανησυχησω αραγε?).
Καθομαι σαν τρελλη και το βλεπω.Δεν μιλαω για την συμπεριφορα της ξανθιας υστε***,αυτην την απομονωνω.Μενω αναυδη με το ποσο "πολλοι " ειναι.Ειναι τελικα οι ανθρωποι της διπλανης πορτας?Ειναι ο ψιλικατζης μου,ο γαλατας-που τον θυμηθηκα?
Δεν ειναι σε ιδρυματα και ουτε μενουν εξω λογω της ξανθιας αφεντρας τους.Ειναι ανθρωποι που εργαζονται,που ψηφιζουν που...οδηγουν στην Εθνικη στο αντιθετο ρευμα!
Μαμα μου.Μηπως εμεις οι του υψηλου IQ ,τρομαρα μας,κυκλοφορουμε αναμεσα τους και οχι αυτοι αναμεσα μας?
Το βλεπω ,γιατι θαυμαζω την μακαριοτητα που εχουν,γιατι εχουν ανακαλυψει εναν κοσμο με καραμελενια σπιτια και ροζ κορδελλες και κανεις δεν τους κουναει απο κει.Το βλεπω γιατι εχουν "θεωρια" και με τραινα και με πλοια.Γιατι εχουν παιδικη ευτυχια και χαρα κατι απο το οποιο εγω ολο φευγω,καθε μερα φευγω.Το βλεπω γιατι τελικα υπαρχει και αλλος τροπος διαχειρησης της λειτουργιας του εγκεφαλου,και ολα καλα!Το βλεπω γιατι οπως ειπε και ενας προλαλησας,εβαλαν κατω ολες τις βισσοβανδιες χωρις σιλικονη και ρουφηγμενα ζυγωματικα σε αισθησιακες φωτογραφησεις.Θα τραβανε τις αιδοιοτριχες τους ολες αυτες.Κατω η δικτατορια της Νανσυ οπως εκραξε και ο Χατζηστεφανου!Ζητω το club των εναλλακτικων!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mariaserifos : 04-05-07 στις 21:53
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-04-07, 15:46
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι πάθατε ρε παιδιά; Τιν τούτο το βασβας; Έχω χάσει επεισόδια;
Εεε ναι, δε μου λέτε κι εμένα που ζω στη σπηλιά μου; Περί τίνος πρόκειται;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-04-07, 16:12
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεε ναι, δε μου λέτε κι εμένα που ζω στη σπηλιά μου; Περί τίνος πρόκειται;
Εχει να κανει με τις στιγμες της τηλεορασης τις οποιες, ευτυχως για εσας, δε θα δειτε ποτε
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-04-07, 16:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mariaserifos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα τραβανε τις αιδοιοτριχες τους ολες αυτες.Κατω η δικτατορια της Νανσυ οπως εκραξε και ο Χατζηστεφανου!Ζητω το club των εναλλακτικων!
ΤΟ θεμα ειναι να διαφερεις για να διαφερεις και να το παιζεις εναλλακτικος, η να διαφερεις για να κανεις το καλυτερο;

μου φαινεται οτι πολλοι δινουν τοσο μεγαλη σημασια στο πρωτο που ξεχνουν το πραγματικο νοημα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-04-07, 17:06
mariaserifos Ο χρήστης mariaserifos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-03-19 04:44
Mα αυτοι δεν το παιζουν...ειναι εναλλακτικοι!Ολα αυτα βεβαια ειναι ο καθρεφτης της εποχης μας, ειναι real time ,,ειναι αμονταριστα πλανα απο τα σημεια των καιρων!!!

και ιδου ο ΒΑΣ και τα αλλα μπουμπουκια!
http://www.youtube.com/watch?v=fKuem...elated&search=

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mariaserifos : 25-04-07 στις 17:41
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-04-07, 21:26
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από varthol Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ τέλος με το ότι ο Καρβέλλας είναι έξω απ' αυτά τα καμώματα.

επειδή έχω ασχοληθει με μουσικη διεξοδικα και απο τη μερια τπου παιχτη και συνθέτη επι αρκετα συναπτά έτη, αν δεν είνο ο Καρβέλας τότε καποιος του κλεβει τις ιδεες και το στυλ του....αλλα επειδή το δίδυμο Πάνια-Καρβέλα εχει ακουστει αρκετα σε άλλα επίπεδα το θεωρώ ψιλοσιγουράκι...
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-04-07, 21:29
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΟ θεμα ειναι να διαφερεις για να διαφερεις και να το παιζεις εναλλακτικος, η να διαφερεις για να κανεις το καλυτερο;

μου φαινεται οτι πολλοι δινουν τοσο μεγαλη σημασια στο πρωτο που ξεχνουν το πραγματικο νοημα

δεν είναι θεμα εναλλακτικότητας φίλτατε είναι απλά ενα φρικ σόου...
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-04-07, 21:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Rider Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τρανή απόδειξη ότι τα σκουπίδια είναι ακόμα στους κάδους και ξεχειλίζουν καθώς οι υπεύθυνοι δημιουργίας τους τα ψεκάζουν άρωμα, τα μορφοποιούν και καταφέρνουν να τα πουλήσουν σε καλές τιμές.
Δεν ήθελα να βάλω χέρι σ' αυτό το θέμα, γιατί ξέρω ότι ανάβω εύκολα και όταν ανάβω με κυνηγάνε με πυροσβεστήρες.

Αν μην τι άλλο Γρηγόρη δέξου ένα απλό μπράβο εκ μέρους μου, τα είπες όλα σε ένα μικρό σχετικά άρθρο.

Είχα ξεκινήσει να σχηματίζω την γνώμη, ότι εγώ γερνάω και μου είναι αδιανόητο να καταλάβω τα ‘κυριλέ σκυλάδικα’ που σωστά τα ονομάζεις. Πίστευα ότι σαν μέλος της γενιάς της δεκαετίας του ’60 (δηλαδή όσων έζησαν σαν έφηβοι και νέοι εκείνη την δεκαετία), μου ήταν αδιανόητο να καταλάβω τα σημερινά και χθεσινά σαχλοτράγουδα. Όταν περνάγαμε τις βραδιές μου στις μπουάτ της Πλάκας και ακούγαμε Μάνο και Μίκη, νεοκυματικούς και μπόλικο Χατζή.

Όταν τα ακούσματα μας στα 45ράκια που μαζεύαμε με το χαρτζιλίκι μας, με τις τελευταίες επιτυχίες του Τζον και Πωλ από τους Beatles και τους Stones έως και τους μελωδικούς Γάλλους ερμηνευτές Ανταμό Αζναβούρ Πιάφ, όταν μπαίναμε στο πνεύμα της Ροντρίγκεζ ή των μεγάλων της τζαζ και των μπλουζ, σήμερα αρνιόμουν να δεχτώ ότι αυτό που ακούμε είναι μουσική εξέλιξη.

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι τον Τσιτσάνη τον έχει διαδεχτεί ο Φοίβος και τον Παπαιώννου ο Καρβέλας. Ούτε μπορώ να δεχτώ ότι φωνάρες σαν του Μπιθικώτση ή της Μοσχολιού, τους εκφράζουν σήμερα οι τιποτάκιδες.

Ασφαλώς και υπάρχουν οι καλές προσπάθειες σήμερα, αλλά είναι στην άκρη, παραγκωνισμένοι με ένα ειδικό κοινό μόνο. Το μεγάλο παιγνίδι του star system ανήκει στα μηδενικά. Λυπάμαι εμένα αφήστε με, στα ακούσματα μου, μην με ενοχλείται.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-04-07, 22:35
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στέλιο δελέμε για Φοίβο και Καρβέλα... λέμε για άλλα φαινόμενα... ο Φοίβος μπροστά τους είναι Σολωμός!
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-04-07, 22:57
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μεγάλο παιγνίδι του star system ανήκει στα μηδενικά. Λυπάμαι εμένα αφήστε με, στα ακούσματα μου, μην με ενοχλείται.
παντα το παιχνίδι του σταρ σιστεμ άνηκε στα μηδενικα..ακόμα και για τους Μπιτλς (που παρεπιπτόντως είναι απο τους αγαπημένους μου) έχω να προσάψω χαζοτραγουδάκια τυπου "love me do" και "I wanna hold your hand"
Απλα όσον αφορά την ηλικία σου και την ηλικία μου τείνουμε να βλέπουμε τα δικά μας χρόνια ρομαντικότερα μην μπορώντας να ακολουθήσουμε τις εποχές..και τότε και τώρα υπάρχουν σκουπίδια..(για θυμίσου τα δικά σου χρόνια και αυτά που άκουγες, όχι πώς σου φαίνονται, αλλα το νόημα τους και θα καταλάβεις), άλλα σκουπίδια τα τότε και άλλα τα τώρα....τώρα που μεγάλωσες μπορείς να τα κρίνεις , τότε ήσουν σαν την πιτσιρικαρία που αναφέρθηκα στο πρώτο ποστ, πήγαινες με το ρεύμα.
Δεν αναφέρομαι φυσικά σε όλα σου τα ακούσματα, ούτε και σε όλα τα ακούσματα της εποχής.
Αλλα όπως είναι δύσκολο να πείσεις ενα 12χρονο σήμερα οτι η Βισση και ο Βας Βας είναι σκουπίδια, άλλο τόσο ήταν δύσκολο να πείσει κάποιος τον τότε 12χρονο για το "love me do"....ευκολοχώνευτη μουσικούλα και στίχοι που μπροστα τους ο φοίβος είναι Ελύτης (και το λέω με πόνο καρδιάς γιατι είμαι φανατικός μπητλάς)
Και για θυμίσου την εποχή σου η μάζα τί άκουγε?
και δεν αναφέρομαι για τις μπουάτ γιατί εκέι είχαμε μουσική επανάσταση...που και εκεί είχαμε και τα σκουπιδάκια μας...και μόλις μεγάλωσε το κίνημα και απο αντεργκραουντ έγινε μόδα -ως είθισται σε όλα -τότε βγήκανε και τα ιλουστρασιον σκουπίδια της τότε εποχής...
Ολα είναι κύκλος....
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rider : 25-04-07 στις 23:01
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:21.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.