Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Εκπαίδευση
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 23-02-10, 16:15
e-daskala Ο χρήστης e-daskala δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-10 11:55
Καλησπέρα! Οπως διάβασες, σκοπός του μηνυματός μου και το βασικό μου θέμα είναι η γκρίνια και η μουρμούρα, αντί της στήριξης, που υπάρχει γύρω από τέτοιες πρωτοβουλίες!
Μόλις κάποιος πάει να μας ''ξεβολέψει'', να κάνει κάτι καλυτερο από εμάς κατ'ευθείαν να του επιτεθούμε και να τον κρίνουμε χωρίς να σκεφτούμε αν η δουλεία του είναι καλή και προσφέρει (που στη συγκεκριμένη περίπτωση ειναι πολύ καλή και ας σημειωθεί ότι όλοι εκει μέσα δουλεύουν εθελοντικά, χωρις κάποιο αντίτιμο! μόνο και μόνο γιατί αγαπούν τα μαθηματικά)

Το θέμα του χρηματικού και μόνο που αναφέρθηκε ήταν αρκετό...(χωρις λοιπα σχολια)!Ευτυχώς καταλαβαίνω το γραπτό λόγο πολυ καλα!
Σίγουρα όμως έδωσες βάση σε ολόκληρο το μνμ? ΑΝ και πάλι δεν σε κάλυψα μπορώ να απαντήσω σε ότι άλλο θελεις !

Υ.Γ. Προς ενημέρωση όλων και τυχών ενδιαφερομένων, ο διαγωνισμός αυτός είναι πλέον πανελλαδικός και λειτουργει σα θεσμός, αφού φέτος θα ειναι η τεταρτη συνεχόμανη χρονιά!


Χαιρετώ!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-02-10, 16:40
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από e-daskala Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετώ!
Όπως νομίζεις...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-02-10, 19:12
e-daskala Ο χρήστης e-daskala δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-10 11:55
Το χαιρετώ σε όλο τον κόσμο δειλώνει χαιρετισμό! και όχι καποια προσωπική αιχμή...Δεν θεωρώ σε αυτό ότι υπάρχει το τι νομιζω ή το τι νομιζεις αλλά ειναι κάτι κοινά αποδεκτό!

Το forum θεωρώ ότι είναι για συζητηση!
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: συζήτηση: ζωηρός διάλογος, αντιλογία// εξέταση διάφορων απόψεων ενός θέματος από δύο η περισσότερα άτομα!

Υ.Γ. Έτσι λοιπον περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματα-σκέψεις που έχω θέσει και όχι σχολιασμό του τρόπου χαιρετισμού μου!

Χαιρετώ!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-02-10, 19:23
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από e-daskala Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χαιρετώ σε όλο τον κόσμο δειλώνει χαιρετισμό! και όχι καποια προσωπική αιχμή...Δεν θεωρώ σε αυτό ότι υπάρχει το τι νομιζω ή το τι νομιζεις αλλά ειναι κάτι κοινά αποδεκτό!

Το forum θεωρώ ότι είναι για συζητηση!
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: συζήτηση: ζωηρός διάλογος, αντιλογία// εξέταση διάφορων απόψεων ενός θέματος από δύο η περισσότερα άτομα!

Υ.Γ. Έτσι λοιπον περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματα-σκέψεις που έχω θέσει και όχι σχολιασμό του τρόπου χαιρετισμού μου!

Χαιρετώ!
[εκτός θέματος/αρχή]

Όταν μπαίνεις σ' ένα σπίτι για πρώτη φορά, φροντίζεις/οφείλεις να διατυπώνεις τις απόψεις/αντιρρήσεις σου με τρόπο ευγενικό και ήπιο, χωρίς να σηκώνεις τους τόνους. Το ύφος της διατύπωσης των λόγων σου, δεν πρέπει να δίνει την εντύπωση πως προσβάλλει φιλοξενούμενους κι οικοδεσπότες.

Τουλάχιστον, αγαπητή e-δασκάλα, αυτό επιβάλουν οι καλοί e-τρόποι.

[εκτός θέματος/τέλος]
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-02-10, 21:59
e-daskala Ο χρήστης e-daskala δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-10 11:55
Question

Δεκτη η παρατηρησή σου! Αλλά για ποιους καλους τρόπους λες? εθεσα απλά ερωτήματα δίνοντας ένα παράδειγμα από όσα είχαν γραφτεί παραπάνω και το μόνο που έισέπραξα από αυτούς που ήδη βρισκονταν στο σπιτι ήταν ότι δεν καταλαβαίνω τι διαβαζω και το ''όπως νομιζεις'', λες και ζω στον δικό μου πλανήτη...ΑΑΑΑΑ! εκτός από τους καλους τρόπους, ο Ξενιος Ζευς που πηγε?(Μην τα θυμόμαστε μόνο όταν μας βολεύει!)

Αλλά γιατι βρηκα εκτος θέματος- το θέμα είναι το ''παιχνίδι κ μαθηματικα'' γιατι έτσι ονομάζεται και δεν πρόκειται ακριβώς για διαγωνισμό! Καθως ο διαγωνισμός έχει ως κυριο στοχο του την ανάδειξη του πρώτου-του καλύτερου- , αυτός λοιπον εν αντιθεσει έχει ως σκοπό του το να φέρει τα παιδιά πιο κοντα στα μαθηματικά που ακομη και πολυ δάσκαλοι τα έχουν ταμπού-φοβο και το μεταφερουν στα παιδιά!

Λογω του νεαρού της ηλικιας μου ίσως ειμαι πολή ρομαντική και τα βλεπω όλα θετικά και από την καλη τους πλευρά! απλά γιατι σε αυτό το θέμα γνωρίζω λίγο παραπάνω πώς λειτουργει η ΕΜΕ καθώς και το πνευμα αυτων που το οργανώνουν,ετσι να μην μπορώ το βλεπω από τη δικοί σας πλευρά...ΑΛΛΑ αυτός είναι ο λόγος που μπηκα στη συζητηση, θέλω να ακούω άλλεσ γνώμεις και πεποιθησεις και όχι να τις απορρίπτω ή να τις αγνοώ επιδεικτικά από την αρχή αλλά να της....συζητώ!
καλό βράδυ σε όλους...

Υ.Γ: δεν θεωρώ πάντως ότι δεν ειχα τρόπους άν καποιος προσβλήθηκε ζητώ συγγνώμη εφόσον και οι τροποι του δεν ήταν ανάλογοι!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 23-02-10, 22:22
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Το αρχικό θέμα είναι παλιό και τώρα η κατάσταση δεν είναι ίδια.
Ο διαγωνισμός, όπως ήδη έχει ειπωθεί και παραπάνω, είναι στην 4η χρονιά του.

Η σχετική ανακοίνωση από την ιστοσελίδα της Μαθηματικής εταιρείας:

"Σας ενημερώνουμε ότι η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, στο πλαίσιο του περιοδικού Μικρός Ευκλείδης που εκδίδει, σχεδιάζει να διοργανώσει τον 4ο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για μαθητές Δημοτικού.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα του ΥΠΕΠΘ στις 19 Μαρτίου 2010, ημέρα Παρασκευή, για τους μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης, κατά τις δύο τελευταίες διδακτικές ώρες (11.45-13.15), αφού προβλεφθεί από του Δ/ντές και εκπαιδευτικούς των αντίστοιχων τάξεων αναπροσαρμογή του προγράμματος.

Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι προαιρετική και μπορούν να λάβουν μέρος μαθητές από όλα τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας.

Εγκύκλιος Υπουργείου Παιδείας
Επιστολή προς το Διευθυντή Πρωτοβάθμιας
Ηλεκτρονική Δήλωση Συμμετοχής Δημοτικών Σχολείων στο 4ο Μαθητικό Διαγωνισμό"


Περισσότερες πληροφορίες εδώ

σημ: δικές μου οι μορφοποιήσεις
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christi : 23-02-10 στις 22:26 Αιτία: διόρθωση συνδέσμου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:38.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.