Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία > Internet
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-04-07, 09:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Πρόταση για λογοκρισία του Διαδικτύου εξετάζει η Τουρκία

Λίγες εβδομάδες μετά την επεισοδιακή εμφάνιση βίντεο που διακωμωδούν τον Κεμάλ στο YouTube , επιτροπή του τουρκικού κοινοβουλίου κατέθεσε πρόταση που θα επέτρεπε στην Αγκυρα να εμποδίζει την πρόσβαση σε δικτυακούς τόπους που προσβάλλουν τον ιδρυτή της σύγχρονης Τουρκίας.

Η τουρκική βουλή αναμένεται να πραγματοποιήσει ψηφοφορία για την πρόταση σε ημερομηνία που δεν έχει ακόμα καθοριστεί.

Οι νομοθέτες της κοινοβουλευτικής επιτροπής συζήτησαν την Πέμπτη και το κατά πόσο η πρόταση πρέπει να διευρυνθεί, ώστε η Τουρκική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών να μπορεί να εμποδίζει την πρόσβαση σε οποιονδήποτε δικτυακό τόπο αμφισβητεί τις αρχές ή την ενότητα του τουρκικού κοσμικού κράτους. Σε αυτή την περίπτωση θα έμπαιναν στο στόχαστρο δικτυακοί τόποι των Κούρδων αυτονομιστών.

Στην Τουρκία είναι παράνομο να μιλά κανείς για διάλυση του κράτους ή να προσβάλει τον Κεμάλ Ατατούρκ, πορτραίτα του οποίου κοσμούν όλα τα χαρτονομίσματα και σχεδόν όλα τα κυβερνητικά κτίρια.

Τον περασμένο μήνα, η Τουρκία επέβαλε φραγή στο δημοφιλή δικτυακό τόπο YouTube εξαιτίας παραπόνων ότι ορισμένα βίντεο χρηστών προσβάλλουν τον Κεμάλ. Η απαγόρευση ήρθη δύο ημέρες αργότερα.

Την πρόσβαση στο YouTube εμποδίζει από την Πέμπτη και η Ταϊλάνδη, λόγω ερασιτεχνικών βίντεο που διακωμωδούν το βασιλιά Μπουμιντόλ Αντουλιαντέζ.

Πηγή : ΑΠΕ
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-04-07, 09:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Υπάρχει κανένα μέρος του κόσμου, εκτός των Ολοκληρωτικών καθεστώτων, που ένας ηγέτης, όποιος ηγέτης είναι τόσο στο απυρόβλητο όσο ο Κεμάλ Ατατούρκ στην Τουρκία;

Κάνουμε το ίδιο εμείς σε Βενιζέλο Καραμανλή Τρικούπη; Για όνομα του Θεού. Κάνουν οι Γάλλοι το ίδιο για τον Σαρλ Ντε Γκώλ; Οι Γερμανοί για τον Αντενάουερ; Οι Αγγλοι για τον Τσώρτσιλ; Οι Αμερικανοί για τον Ρούζβελτ και τον Κένεντυ;

Στην Τουρκία το να πεις οτιδήποτε μη θετικό για τον Κεμάλ είναι κακούργημα, πας φυλακή.

Φράξτε λοιπόν το web βάλτε τοιχαλάκια και εμπόδια, θα κάνετε ένα ακόμα βήμα που θα σας χαρακτηρίζει ακόμα πιο πολύ σαν κράτος μη δημοκρατικό. Άλλωστε το ίδιο κάνετε εδώ και καιρό, απαγορεύοντας την πρόσβαση στα Ελληνικά Ενημερωτικά Ηλεκτρονικά Μέσα Επικοινωνίας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-04-07, 11:08
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
εγω το βλέπω ως αρχη του τέλους...ολα τα καθεστώτα όταν φτάνουν σε τέτοιες πρακτικες σημαίνει οτι στριμωχνονται και φοβούνται...
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-04-07, 19:50
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε παρόμοιο άρθρο στο Σύνταγμα μας. Παραθέτω:


Άρθρο 14 - Ελευθερία του Τύπου

1. Kαθένας μπορεί να εκφράζει και να διαδίδει προφορικά, γραπτά και δια του τύπου τους στοχασμούς του τηρώντας τους νόμους του Kράτους.
2. O τύπος είναι ελεύθερος. H λογοκρισία και κάθε άλλο προληπτικό μέτρο απαγορεύονται.
3. H κατάσχεση εφημερίδων και άλλων εντύπων, είτε πριν από την κυκλοφορία είτε ύστερα από αυτή, απαγορεύεται.
Kατ� εξαίρεση επιτρέπεται η κατάσχεση, με παραγγελία του εισαγγελέα, μετά την κυκλοφορία:
α) για προσβολή της χριστιανικής και κάθε άλλης γνωστής θρησκείας,
β) για προσβολή του προσώπου του Προέδρου της Δημοκρατίας,
γ) για δημοσίευμα που αποκαλύπτει πληροφορίες για τη σύνθεση, τον εξοπλισμό και τη διάταξη των ενόπλων δυνάμεων ή την οχύρωση της Xώρας ή που έχει σκοπό τη βίαιη ανατροπή του πολιτεύματος ή στρέφεται κατά της εδαφικής ακεραιότητας του Kράτους,
δ) για άσεμνα δημοσιεύματα που προσβάλλουν ολοφάνερα τη δημόσια αιδώ, στις περιπτώσεις που ορίζει ο νόμος.


Πηγή: http://www.parliament.gr/politeuma/s...sp?ArthroID=16

Η εξαίρεση (β) απ'ότι ξέρω δεν εφαρμόζεται, αλλά οφείλει να διαγραφεί ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να γίνουν τα ίδια εδώ που γίνονται στη Τουρκία βάσει εφαρμογής του νόμου.

ΥΓ Χενιος ποιά Ελληνικά site απαγορεύονται στη Τουρκία; Ήξερα για το γιουτουμπ (ευτυχώς ήρθη). Με ενδιαφέρει να μάθω.
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-04-07, 20:01
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Kατ� εξαίρεση επιτρέπεται η κατάσχεση, με παραγγελία του εισαγγελέα, μετά την κυκλοφορία:
α) για προσβολή της χριστιανικής και κάθε άλλης γνωστής θρησκείας
Χμ, ενδιαφέρον. Αυτό εφαρμόζεται;

Απλά σκέφτομαι τι θα μπορούσε να γίνει, αν παιζόταν το South Park στην ελληνική τηλεόραση.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-04-07, 20:04
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μισό λεπτό... Αυτό που αναφέρεις απαγορεύει την προσβολή του Προέδρου της Δημοκρατίας ως θεσμού (αφού δεν αναφέρεται σε ένα συγκεκριμένο πρόσωπο) και κατ' επέκταση προσβολή της Δημοκρατίας. Με λίγα λόγια, το Σύνταγμα με αυτό τον τρόπο δεν απαγορεύει την προσβολή ενός προσώπου, αλλά ουσιαστικά του ελληνικού κράτους.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-04-07, 20:48
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από teo64x Εμφάνιση μηνυμάτων
Μισό λεπτό... Αυτό που αναφέρεις απαγορεύει την προσβολή του Προέδρου της Δημοκρατίας ως θεσμού (αφού δεν αναφέρεται σε ένα συγκεκριμένο πρόσωπο) και κατ' επέκταση προσβολή της Δημοκρατίας. Με λίγα λόγια, το Σύνταγμα με αυτό τον τρόπο δεν απαγορεύει την προσβολή ενός προσώπου, αλλά ουσιαστικά του ελληνικού κράτους.
Το άρθρο λέει "προσβολή του προσώπου του Προέδρου της Δημοκρατίας"

Δική μου ερμηνεία ότι εννοεί τον εκάστοτε Πρόεδρο.

Έχε υπ'όψην ότι το άρθρο 14 αφορά την ελευθερία του τύπου-άρα συνεπάγεται ότι η εν λόγω προσβολή αφορά δημοσίευμα εφημερίδας, περιοδικού κτλ.

Γενικά απ'ότι θυμάμαι πάντως οι περισσότερες πολιτικές γελοιογραφίες δεν έχουν θέμα τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το εν λόγω άρθρο ή απλώς με μια άτυπη προσπάθεια να προστατευτεί το κύρος του θεσμού.
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-04-07, 20:52
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμ, ενδιαφέρον. Αυτό εφαρμόζεται;

Απλά σκέφτομαι τι θα μπορούσε να γίνει, αν παιζόταν το South Park στην ελληνική τηλεόραση.
Προτείνω να ανοίξουμε άλλο τόπικ για αυτό το θέμα της εξαίρεσης (α)...από την Τρίτη όμως για να σεβαστούμε την επιθυμία του διαχειριστή.
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-04-07, 00:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Γενικά απ'ότι θυμάμαι πάντως οι περισσότερες πολιτικές γελοιογραφίες δεν έχουν θέμα τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.
Ναι όσο είχαμε σοβαρούς Προέδρους Τσάτσο Καραμανλή Στεφανόπουλο Παπούλια, όταν είχαμε τον Σαρτζετάκη οι γελοιογράφοι είχαν την καλύτερη τους με τις αστειότητες του (για να μην το πω διαφορετικά).
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-04-07, 10:23
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το εν λόγω άρθρο ή απλώς με μια άτυπη προσπάθεια να προστατευτεί το κύρος του θεσμού.
Από όσο ξέρω υπάρχει ένα μικρό, άγραφο ταμπού, και ο Πρόεδρος παρουσιάζεται πάντα σεβάσμιος και αξιαγάπητος από τα μέσα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 08-04-07, 12:30
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε παρόμοιο άρθρο στο Σύνταγμα μας. Παραθέτω:

β) για προσβολή του προσώπου του Προέδρου της Δημοκρατίας,
Simon ο Πρόεδρος θεωρείται κεφαλή του πολιτεύματος και "προσωποποιεί" την Ελληνική Δημοκρατία. Υποθέτω λοιπόν (δεν είμαι συνταγματολόγος) ότι εννοεί ότι απαγορεύεται η προσβολή του με τρόπο που να προσβάλλεται το πολίτευμα γενικότερα.

Αυτό δεν έχει σχέση με την απαγόρευση προσβολής του Κεμάλ που ισχύει στην Τουρκία. Από τη wikipedia:

His successor, İsmet İnönü, fostered a posthumous Atatürk personality cult which has survived to this day, even after Atatürk's own Republican People's Party lost power following democratic elections in 1950. Atatürk's face and name are seen and heard everywhere in Turkey: his portrait can be seen in all public buildings, in schools, in all kinds of school books, on all Turkish banknotes, and in the homes of many Turkish families. It is common even after so many years, in addition to commemorative ceremonies on November 10, at 09:05 a.m. (the exact time of his death), many vehicles and people will pause for one minute in remembrance all over the country at the same instant.
Έχουμε κάτι στην Ελλάδα που να μοιάζει με "personality cult";
__________________
may you live in interesting times

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 08-04-07 στις 19:24
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-04-07, 12:56
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτό που είπε ο Archmage! Με κάλυψες πάλι...
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-04-07, 20:43
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ομολογουμένως το personality cult γύρω από τον Κεμάλ στην Τουρκία είναι υπερβολικό. Έχω επισκεφθεί τη Τουρκία αρκετές φορές και το πρόσωπο του είναι παντού. Σαφώς στην Ελλάδα δεν έχουμε κάτι τέτοιο γύρω από μία συγκεκριμένη ιστορική φιγούρα.

Ας δούμε όμως τι λέει ο Ποινικός Κώδικας (οι αντίστοιχες εξαιρέσεις στην συνταγματική ελυθερία έκφρασης) της γειτονικής χώρας:

Article 301 states the following.[4]

1. A person who publicly denigrates Turkishness, the Republic or the Grand National Assembly of Turkey, shall be punishable by imprisonment of between six months and three years.
2. A person who publicly denigrates the Government of the Republic of Turkey, the judicial institutions of the State, the military or security organizations shall be punishable by imprisonment of between six months and two years.
3. In cases where denigration of Turkishness is committed by a Turkish citizen in another country the punishment shall be increased by one third.
4. Expressions of thought intended to criticize shall not constitute a crime.


Πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/Insulting_Turkishness

Τα παραπάνω άρθρα έχουν γίνει αφορμή για λογοκρισία, ποινική δίωξη, ακόμα και φυλάκιση ανθρώπων που θέλησαν επώνυμα να διαφωνήσουν με επίσημες θέσεις σε θέματα όπως το Κουρδικό ή τη γενοκτονία των Αρμενίων. Όλα αυτά στο όνομα της απαγόρευσης της προσβολής του πολιτεύματος.

Να δεχτώ την ερμηνεία ότι η εξαίρεση (β) του Ελληνικού Συντάγματος μας αφαιρεί το δικαίωμα της προσβολής του πολιτεύματος. Η βασική διαφορά στις δύο χώρες είναι ότι στην Τουρκία προσπαθούν να το εφαρμόσουν ενώ στην Ελλάδα όχι.

Αυτό που δεν γίνεται αντιληπτό εδώ για πολλούς είναι ότι το δικαίωμα της "προσβολής" όπως ορίζεται από το Σύνταγμα είναι επίσης και το δικαίωμα της διαφωνίας. Άρθρα συνταγματικά όπως το Τούρκικο και το Ελληνικό μας αφαιρούν το μέγιστο αυτό δικαίωμα αν εφαρμοστούν. Για αυτό και είμαι υπέρ της εξάλειψης τέτοιων συνταγματικών περιορισμών.
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SimonSays : 08-04-07 στις 20:47
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-04-07, 21:33
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Η βασική διαφορά στις δύο χώρες είναι ότι στην Τουρκία προσπαθούν να το εφαρμόσουν ενώ στην Ελλάδα όχι.
[..]
Αυτό που δεν γίνεται αντιληπτό εδώ για πολλούς είναι ότι το δικαίωμα της "προσβολής" όπως ορίζεται από το Σύνταγμα είναι επίσης και το δικαίωμα της διαφωνίας. Άρθρα συνταγματικά όπως το Τούρκικο και το Ελληνικό μας αφαιρούν το μέγιστο αυτό δικαίωμα αν εφαρμοστούν. Για αυτό και είμαι υπέρ της εξάλειψης τέτοιων συνταγματικών περιορισμών.
Αν ασχοληθώ μόνο με το γράμμα του νόμου, μια χαρά είναι το Τουρκικό κείμενο. Γράφει (και σωστά) ότι δεν μπορείς να μειώνεις δημόσια το καθεστώς, τη βουλή κλπ. Προσθέτει, μάλιστα, ότι σκέψεις που γίνονται με σκοπό την κριτική δεν αποτελούν αδίκημα.

Τι σχέση έχει αυτό με το personality cult γύρω από τον Κεμάλ; Και γιατί είναι αντίθετο με το δικαίωμα της διαφωνίας; Το λέει ρητά ότι μπορείς να διαφωνείς κάνοντας κριτική

Εμένα μου φαίνεται ότι η βασική διαφορά ανάμεσα στις δύο χώρες είναι ότι ισχύουν περίπου τα ίδια στα χαρτιά αλλά στην Τουρκία εφαρμόζονται διαφορετικά ή καθόλου.

Αν πάλι η απαγόρευση προσβολής του πολιτεύματος συνιστά μείωση της ελευθερίας έκφρασης, τότε συμφωνώ - στον ίδιο βαθμό που το κάνει ο αντίστοιχος περιορισμός για λόγους εθνικής ασφάλειας.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-04-07, 22:49
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα μου φαίνεται ότι η βασική διαφορά ανάμεσα στις δύο χώρες είναι ότι ισχύουν περίπου τα ίδια στα χαρτιά αλλά στην Τουρκία εφαρμόζονται διαφορετικά ή καθόλου.
Δημήτρη μου δεν βλέπω που βρίσκεις ότι ισχύουν τα ίδια.

Έχεις δει σε δημόσιο χώρο εσωτερική ή εξωτερικό καμιά τεράστια Φωτό Έλληνα Πολιτικού από την Επανάσταση και μετά; Στην Τουρκία η φωτογραφία του Κεμάλ Ατατούρκ είναι παντού, σε αεροδρόμιια, σε τρενα μέσα σε Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, δημόσια και ιδιωτικά κτίρια ΠΑΝΤΟΥ!

Η φωτογραφια του Κεμάλ είναι πιο ισχυρό σύμβολο από την ίδια την σημαία. Ακόμα και στα γήπεδα η φωτο του Κεμάλ πιάνει τεράστιο χώρο.

Για υστερία πρόκειται και προσωπολατρεία που δεν συναντάται σε κανένα δημοκρατικό καθεστώς αλλά στα ολοκληρωτικά μόνο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:18.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.