Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Οικονομία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-10-10, 01:00
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 10:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Cool Σχολια για το ποιος φταιη...για τη Οικονομια...

Ο γνωστος οικονομολογος Σ. μετα απο ερευνα μιας Εβδομαδας καταλαβε τα αυτονοητα....και μας τα παραθετη με επιστημονικη ακριβια...Οτι εν αρχη υπηρξε το Χαος και μετα ανελαβε ο αντ'αυτου θεος..διαβαζε Κ.Καραμανλης ο Αρχικος..που οταν παραδωσε το 81 το χρεος ηταν 8 δις..Μετα παρελαβε Ο Ανδρεας Ο λαοπλανος που με τη γνωστη παροτρυνση που ολοι εχετε ακουση.."Τσοβολα δωστα Ολα" αρχισε να επαναφερη το χαος..και Μετα προχωρησε με την αναγνωρηση της εθνικης αντιστασης ..δημιουργησε ετσι 600.000 αντιστασιακους που εκτος ελαχιστων περιπτωσεων..το βουνο και την αντισταση την ειχαν γνωριση σε Καρτ ποσταλ..και απο βιβλια..και τους εστειλε μετα απο ΙΚΑ που παραμενουν ως σημερα..ανεβαζοντας το ελλειμμα του ταμειου στα Υψη..Για τους χιλιαδες προσφυγες που επαναπατριστηκαν απο Σοβιετικη ενωση εχω να προσθεσω οτι γινανε διακρατικες συμφωνιες που θα πληρωνε η Σ.Ε. με Clearing..Γεμισε η Ελληνικη Υπαιθρος απο τα trakter Bellarouse που μοιραστηκαν οι πρασινοι αγροτες μεταξυ τους οσο για τα αντισταθμιστηκα ωφελη που επρεπε να καταληξουν στο ΙΚΑ δεν εφτασαν ποτε!...εκανε τα πραγματα πιο βαθια και αβεβαια ανεβαζωντας το Ελλειμμα στο 150 δις..Αρα ο Ανδρεας ο ΓΑΠοπατερας εχωντας τη διαφορα απο 8 σε 150 δις εκανε τη ζημια να φαινεται σαν δικο του πονημα και μονο...Μετα ηρθε η περιοδος της δημιουργηκης λογιστηκης και των θαυματων..Βλεπε Σημητης και το Ελειμα ανεβενε...Κανεις δεν καταλαβαινε τοτε τιποτα..και ολοι Αμερικανοι Αγγλοι Γαλλοι Γερμανοι και φραγκοι εκαναν οτι δεν ξερουν τιποτε..αφου αυτοι πιεζωντας θα τα επιαναν πιο ευκολα σαν συμβασεις παροχης συμβολαιων Οπλικων συστηματων και αυξηση των εξαγωγων στη πλατη μας....Τοτε ηρθε και το μεγαλητερο κολπο ολων των εποχων.....που ολοι μιλαμε για αυτο και κανεις δεν καταλαβε ποτε..πως εκατομυρια Ελληνες παρεδωσαν το βιος και το μελλον των παιδιων τους στους ολιγους...τα παπαγαλακια ομως θα τους εχουν μεινη αξεχαστα...Μεχρι σημερα δεν πληρωσε κανεις!!!.Μετα ηρθε και ο Κ.Καραμανλης ο Junior με την παρεα του..που τελικα δεν εκαναν ΤΙΠΟΤΕ..ή δεν τους αφησαν να κανουν τιποτε...και ηρθε και ο καιρος του ΓΑΠ....Το ονοιρευωταν χρονια το προθυπουργιληκη.....και μας ειπε ψεματα για να το παρη "Οτι τα λεφτα υπαρχουν" αφου τελικα μιλουσε για τα λεφτα των φτωχων Ελληνων..και τους καταληστεψε..δινωντας την αισθηση οτι σωζη την Ελλαδα και θα την παραδωση σαν κρατος που θα ζουν πολλοι ξενοι μεταναστες και λαθρομεταναστες και καθολου Ελληνες αφου θα εχουν πεθανη ή ξενητευτη.Αυτο ειναι το Ονοιρο του ΓΑΠ...Ε ΟΧΙ λοιπων δεν θα παρω απο αυτο το πραγμα που μου σερβιρεται σε βαρος του μελλοντος των παιδιων μου που προσφατα με ρωτησε ..Πατερα αν σπουδασω στο Ταμειο Ανεργιας δεν μετρανε τα πτυχεια!
Αν οι προηγουμενοι Κ.Καραμανλης και ΣΙΑ Ο.Ε...ηταν κλεφτες τουτοι ο Γαπ και οι φιλοι ειναι ληστες και ψευτες στο ονομα καλου σκοπου!
και ο λαος μας ξαγρυπνα και πληρωνη τον καθενα με το καταληλο νομισμα....

Δηλωνω οχι οικονομολογος,γιατρος και τα λοιπα μα ξερω που βαδιζω...και πιον συναντω πια.....
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-10-10, 02:39
Το avatar του χρήστη sknipa
sknipa Ο χρήστης sknipa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-11-10 03:09
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
και δεν εχετε ζητησει να σας προσλαβουν ως οικονομικον αναλυτην εις το Mega ακομα;;

__________________
εγνωρισα τον (την) ανθρωπο κι αγαπησα τα ζωα
(παλαια ελληνικη παροιμια)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-10-10, 01:07
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από sknipa Εμφάνιση μηνυμάτων
και δεν εχετε ζητησει να σας προσλαβουν ως οικονομικον αναλυτην εις το Mega ακομα;;

Δεν αρμοζουν ούτε αστεΐσμοί, ιδιαίτερα όταν αυτή η αναφορά στα αίτια της οικονομικής μας κατάστασης είναι δυστυχώς πραγματική..... Και είτε είναι κανείς οικονομικός αναλυτής, είτε όχι...γεγονός παραμένει ότι και με την πιο αισόδοξη ανάλυση τα δισέγγονα μας θα πληρώνουν ακόμα την πολιτική των "διακοποδανείων" και των εύκολων "πιστωτικών καρτών"....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-10-10, 02:25
Το avatar του χρήστη sknipa
sknipa Ο χρήστης sknipa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-11-10 03:09
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
τα δισέγγονα μας θα πληρώνουν ακόμα την πολιτική των "διακοποδανείων" και των εύκολων "πιστωτικών καρτών"....
γι αυτο τουλαχιστον φταινε οι αφελεις που νομιζαν οτι το "δανειο" ειναι χαρισμα..
η γιαγια μου ελεγε οτι απλωνουμε τα ποδια μας οσο φτανει το παπλωμα μας

δυο πραγματα πληρωνουμε (και συνηθως ακριβα) στην ζωη μας:

το κεφι μας και τις μ@λ@κιες μας...

ε! ηρθε η ωρα να εξοφλησουν το δευτερο κυριε αυτοκλητε συνηγορε

__________________
εγνωρισα τον (την) ανθρωπο κι αγαπησα τα ζωα
(παλαια ελληνικη παροιμια)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:18.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.