Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-07-06, 09:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Οπαδός ή φίλαθλος;

Αν και δεν είμαι φίλαθλος της ΑΕΚ, δεν μπορώ να μην χειροκροτήσω τις ενέργεια που κάνει ο Ντέμης, για να πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων την μεγάλη βρωμιά του Ελληνικού Ποδοσφαίρου, τους χούλιγκανς οπαδούς, που σε άλλες μεγάλες ομάδες του κέντρου (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε) αποτελούν μισθωμένους χειροκροτητές, σωματοφύλακες και υπηρέτες των εκάστοτε προέδρων.

Αυτούς του ίδιους που υποστήριζαν στην ΑΕΚ εκείνους τους τραμπούκους προέδρους, που παρά λίγο να την ρίξουν στον όλεθρο.

Επειδή ποτέ μου δεν υπήρξα οπαδός, επειδή εγώ έμαθα να αγαπώ τον Ολυμπιακό, όχι του Κόκκαλη, αλλά του Υφαντή, του Κοτρίδη, του Πολυχρονίου, του Θεοδωρίδη και των άλλων, επειδή πήγαινα στο Καραϊσκάκη ‘σκαστός’ με τον αδελφό μου από τα πρώτα βήματα της ζωής μου, μισώ την σημερινή κατάσταση. Μισώ την αλητεία και τα χυδαία συνθήματα, μισώ να μου πετάνε καρέκλες στο κεφάλι, μισώ τις παράγκες, τους παραγοντίσκους και τα παιγνίδια που δεν διαμορφώνουν το τελικό σκορ στο γήπεδο και πάνω απ’ όλα μισώ τους παράγοντες που θέλουν μέσα από την ισχύ που τους παρέχει η προεδρία μιας ΠΑΕ, να προβάλουν τα όποια άνομα συμφέροντα τους.

Θα χειροκροτήσω να έρθει κάποιος και να μου πει, εγώ θέλω να επενδύσω στο ποδόσφαιρο και να βγάλω λεφτά απ’ αυτό. Όχι όμως στήνοντας παιγνίδια, όχι με άνομα μέσα, αλλά με σωστές επενδύσεις και σοβαρή δουλειά.

Αυτός είναι ο μόνος λόγος που εύχομαι πραγματικά στην ΑΕΚ, όχι μόνο να προχωρήσει στους ομίλους του Champions League, αλλά και να πάει καλά και στο πρωτάθλημα και θα την χειροκροτήσω ακόμα και αν το πάρει.

Ίσως αυτό να αναγκάσει άλλους να την μιμηθούν!.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-07-06, 11:11
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αυτός είναι και ο λόγος που συνεχίζω κι εγώ να θαυμάζω την ΑΕΚ(αν και Παναθηναϊκός),καθώς σε σχέση με τις άλλες γνωστές μεγάλες ομάδες πιστεύω είναι η πιο καθαρή....Και θα χαρώ πολύ να τη δω να πάει καλά φέτος στο CL!!Εξάλλου το ελληνικό ποδόσφαιρο χρειάζεται πάση θυσία βαθμούς φέτος....

Βέβαια όλες οι ομάδες είναι μεγάλες με τον τρόπο τους...απλά όταν λέω μεγάλες εννοώ τις γνωστές....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 09-10-06 στις 16:41
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-07-06, 20:52
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 21:16
Φύλο: Άντρας
Εγώ πιστεύω ότι το αν θα είσαι οπαδός ή φίλαθλος εξαρτάται από αρκετούς παράγοντες όπως για η ηλικία και η παιδεία. Όταν οφείλεται στην ηλικία εγώ κάπως το δικαιολογώ γιατί όντας οπαδός ικανοποιείται μια ενταξιακή ανάγκη που είθισται να έχουν οι έφηβοι. Όντας πλέον 24, όλη η ιστορία με τον φανατισμό στο ποδόσφαιρο και γενικότερα με αποξενώνει, η ταχυπαλμία βέβαια παραμένει όταν παίζει ο Ολυμπιακός αλλά κι αν χάσει δεν έγινε και τίποτα και μπορώ πλέον να το ξεχάσω γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να κουτουλήσω τη γιαγιά μου που με ρωτάει ποιος έβαλε τα γκολ

Δ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 29-07-06 στις 20:58
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-07-06, 20:58
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Χεχεχε,έτσι είναι...Όταν φτάνεις σε κάποια ηλικία ωριμότητας καταλαβαίνεις ότι δεν αξίζει να κάθεσαι να σκας για τις ομάδες......Και εγώ μικρός ήμουν πολύ φανατικός,τώρα πια όμως κοντά στα 26 άλλαξα και είμαι πολύ πιο cool


Και τη γλυτώνει και η γιαγιά που λες.......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:30.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.