Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Χιούμορ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-02-10, 09:05
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Άντρες και "κρύα αστεία"

Ακόμα και στα αστεία, γυναίκες και άνδρες αντιδρούν με διαφορετικό τρόπο, σύμφωνα με μια νέα αμερικανική επιστημονική έρευνα, η οποία βασίστηκε σε πειράματα και μελέτη του εγκεφάλου.

Όπως διαπίστωσε, οι γυναίκες χρησιμοποιούν περισσότερη εγκεφαλική ενέργεια και χρειάζονται περισσότερο χρόνο σε σχέση με τους άνδρες για να "πιάσουν" ένα αστείο, αλλά, μόλις το καταλάβουν, το απολαμβάνουν πιο πολύ. Επιπλέον, αντίθετα, με τους άνδρες, δύσκολα θα γελάσουν με μια "κρυάδα", καθώς αναζητούν ποιότητα στο χιούμορ.

Η έρευνα έγινε από επιστήμονες του πανεπιστημίου Στάνφορντ της Καλιφόρνιας, υπό τον καθηγητή Άλαν Ράις, διευθυντή του Κέντρου Διεπιστημονικών Ερευνών στις Επιστήμες του Εγκεφάλου, σύμφωνα με τους "Τάιμς του Λονδίνου". Οι ερευνητές, με τη βοήθεια μαγνητικών τομογραφιών λειτουργικού συντονισμού (fMRI), μελέτησαν τους εγκεφάλους δέκα ανδρών και δέκα γυναικών, στους οποίους έδειξαν διάφορα αστεία ή αδιάφορα καρτούν και, ανάλογα με το πόσο αστεία τους φάνηκαν, τους ζήτησαν πατήσουν ορισμένα κουμπιά.


Το πείραμα έδειξε ότι οι γυναίκες χρησιμοποιούν περισσότερα τμήματα του εγκεφάλου τους, ιδίως του προμετωπιαίου φλοιού (που ελέγχει την ερμηνεία του λόγου και την σε βάθος ανάλυση), από ό,τι οι άνδρες, για να "επεξεργαστούν" ένα αστείο και, παράλληλα, έχουν εκ των προτέρων λιγότερη αναμονή ότι θα το βρουν αστείο. Επίσης, όπως διαπιστώθηκε, αντιδρούν στο αστείο με μια ελαφριά χρονική υστέρηση σε σχέση με τους άνδρες, αλλά το απολαμβάνουν περισσότερο. Σύμφωνα με τους ερευνητές, οι γυναίκες φαίνεται να προτιμούν το πιο εξεζητημένο και "σοφιστικέ" χιούμορ και χρησιμοποιούν πιο πολύπλοκες εγκεφαλικές λειτουργίες για να αναλύσουν ένα αστείο.

Από την άλλη, στους άνδρες ένα αστείο ενεργοποιεί περισσότερο, όχι τον προμετωπιαίο φλοιό, αλλά τον επικλινή πυρήνα (το τμήμα εκείνο του εγκεφάλου που εμπλέκεται στην ανταμοιβή και την ευχαρίστηση). Έτσι, οι άνδρες περιμένουν εκ των προτέρων να γελάσουν με το αστείο, αλλά όταν το δουν ή το ακούσουν, μετά πέφτουν πιο απότομα σε κατάθλιψη.

Άλλες διαφορές : οι άνδρες είναι πολύ πιθανότερο να χρησιμοποιήσουν "επιθετικό" και "εχθρικό" χιούμορ για να κάνουν κριτική (να "πειράξουν") ο ένας στον άλλο και να επιβάλλουν την κυριαρχική θέση τους, ενώ αντίθετα οι γυναίκες τείνουν να λένε αστεία μεταξύ τους για να διατηρήσουν τις σχέσεις τους και να νιώσουν πιο άνετα.

Επιπλέον, οι γυναίκες είναι πιο ειλικρινείς. Αν δεν "πιάνουν" ένα ανέκδοτο ή κάποιο άλλο αστείο, θα το πουν, ενώ οι άνδρες, ακόμα και αν δεν καταλαβαίνουν το αστείο, θα γελάσουν, για να μη φανούν βλάκες. Ακόμα, αν μια γυναίκα πει ένα αστείο, οι άνδρες γύρω της είναι πιθανό να μη γελάσουν καθόλου, ενώ αν ένας άνδρας πει το ίδιο αστείο σε λίγο, οι άλλοι άνδρες είναι πολύ πιθανό να ξεκαρδιστούν στα γέλια! Τέλος, σύμφωνα και με τις απόψεις κωμικών, οι γυναίκες είναι γενικά πιο "απαιτητικές" στο χιούμορ τους και θέλουν ποιότητα στο αστείο για να γελάσουν, ενώ οι άνδρες είναι πιο εύκολο να γελάσουν με το παραμικρό - ακόμα και με κακόγουστα πράγματα.

Σχόλιο : τώρα επιτέλους κατάλαβα γιατί κάποιοι άντρες, που τους εκτιμώ ακόμα και για το χιούμορ τους, μπορούν και γελάνε με Σεφερλή και Τσάκωνα, ενώ εγώ δυσκολεύομαι ακόμα και με Λαζόπουλο
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-02-10, 09:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχόλιο : τώρα επιτέλους κατάλαβα γιατί κάποιοι άντρες, που τους εκτιμώ ακόμα και για το χιούμορ τους, μπορούν και γελάνε με Σεφερλή και Τσάκωνα, ενώ εγώ δυσκολεύομαι ακόμα και με Λαζόπουλο
Με όλο τον σεβασμό η μελέτη μιλάει για αμερικάνους....
Καμιά σχέση με Ευρωπαίους και Έλληνες.
Με τους προαναφερόμενους με τις φτηνές επιθεωρήσεις, απλά αδυνατώ να τους δω, το χιούμορ τους είναι τόσο χαμηλού επιπέδου, που μάλλον με εκνευρίζει και με θυμώνει.

Είναι θέμα κουλτούρας του καθένα μας, με το τι θα γελάσει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
  #3  
Παλιά 02-02-10, 12:03
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
είναι όμως αδιαμφισβήτητο οτι κάποιες φορές όταν υπάρχουν πολλοί άνδρες σε μια παρέα νιώθεις πως ο μέσος όρος iq τους πέφτει, εξ'αιτίας αυτών ακριβώς των κρυάδων xD
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-02-10, 12:33
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από fifi Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι όμως αδιαμφισβήτητο οτι κάποιες φορές όταν υπάρχουν πολλοί άνδρες σε μια παρέα νιώθεις πως ο μέσος όρος iq τους πέφτει, εξ'αιτίας αυτών ακριβώς των κρυάδων xD
Ενώ όταν βρεθούν οι γυναίκες μαζί, τετραγωνίζουν τον κύκλο ε;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-02-10, 14:03
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενώ όταν βρεθούν οι γυναίκες μαζί, τετραγωνίζουν τον κύκλο ε;
Ε, ναι! Σύμφωνα με την έρευνα τον τετραγωνίζουμε, μόνο που χάνουμε στην εκκίνηση!
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-02-10, 15:46
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ίσως έχω μια εξήγηση για το γιατί οι άνδρες σε ανδροπαρέες γελάνε περισσότερο και με πιο χαζά αστεία.

όχι, δεν σας είπα κρύες.

ίσως υπό συνθήκες ο οποιοσδήποτε (άντρας) μπορεί να γελάσει με ένα κρύο αστείο τύπου Σεφερλή.

Οι συνθήκες: ίσως αρκεί να έχει κανείς καλή και παιχνιδιάρικη διάθεση, να νιώθει ανέμελος και να επιδιώκει να περάσει καλά.

ίσως κάπως έτσι ξεκινάει μια γελαστή βραδιά.

πότε συμβαίνουν τα παραπάνω;
όταν γύρω σου έχεις φίλους, όταν πάνω σου δεν αισθάνεσαι το κριτικό μάτι μιας μαντόνας ή μιας υποψήφιας στρουμφίτας η παρουσία και μόνο της οποίας ίσως κουρδίζει τον ανδρικό εγκέφαλο και τον βάζει σε παιχνίδια επίδειξης, ανάδειξης, κυριαρχίας και τα λοιπά.

άλλωστε λένε ότι οι άνδρες νιώθουν πάντα σαν παιδιά. οπότε όταν βρίσκονται όλοι μαζί (και με τη βοήθεια λίγης μπίρας) θεωρητικά μετατρέπονται σε νηπιαγωγείο. ίσως λοιπόν φταίει η κριτική από και ο ανταγωνισμός για τα θηλυκά που οδηγούν σε σοβαροφάνεια και όχι το iq που ανεβοκατεβαίνει σαν ασανσέρ....


α, αφού ξεκινήσει η γελαστή βραδιά, είναι στο χέρι του διασκεδαστή αν θα φτάσει παραπέρα. Έχω μια θεωρία για το γέλιο και για τον τρόμο, ότι έρχονται σε κύματα. Ο σωστός λοιπόν διασκεδαστής θα ξεκινήσει χαλαρά, θα κλιμακώσει με την ησυχία του και μόλις το κοινό του είναι έτοιμο θα το κάνει να κρατάει την κοιλιά του.

Τελευταία φορά που χοροπηδούσα σε παράσταση ήταν σε μια Ειρήνη (νομίζω) με τον Καρακατσάνη στη Ρόδο, ο οποίος μπορεί να έχει υποταχθεί (κατ' ορισμένους) στο εμπόριο, αλλά σαν κωμικός ηθοποιός είναι ικανότατος. Ε, αν άκουγε κανείς τι χοντράδες έλεγε και μας έκανε να κακαρίζουμε θα απορούσε, κι όμως η άρτια προετοιμασία για την κλιμάκωση ήταν που έκανε τη δουλειά.

Ίσως ο γυναικείος εγκέφαλος να αποστασιοποιείται περισσότερο από τον ανδρικό και να κρίνει τις καταστάσεις αυτόνομα (ή να ψύχεται γρηγορότερα), οπότε να χάνει κάπως τη συνέχεια και να μην μπορεί να απολαύσει ανάλογες στιγμές.

όχι, δεν σας είπα κρύες.

με χριστιανική καρτερία θα περιμένω την καλοπροαίρετη κριτική σας (το ξέρω ότι έβαλα πολλά ίσως αλλά ίσως είχα τους λόγους μου)
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Wallace για αυτό το μήνυμα:
maralin (02-02-10)
  #7  
Παλιά 02-02-10, 18:13
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Wallace Εμφάνιση μηνυμάτων
άλλωστε λένε ότι οι άνδρες νιώθουν πάντα σαν παιδιά.
δε νιωθουν απλα!Είναι....Αλλα αυτο ειναι το ωραιο!!
δε νομιζω οτι υπαρχουν "κρυα αστεια"....κομπλεξικοι ανθρωποι ισως!
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην maralin για αυτό το μήνυμα:
Xenios (02-02-10)
  #8  
Παλιά 02-02-10, 18:19
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Wallace Εμφάνιση μηνυμάτων
όχι, δεν σας είπα κρύες.

με χριστιανική καρτερία θα περιμένω την καλοπροαίρετη κριτική σας (το ξέρω ότι έβαλα πολλά ίσως αλλά ίσως είχα τους λόγους μου)
Χμμμμμμ ......μήπως εγώ καλούμαι σε απολογία εδώ πέρα;

Αγαπητέ Wallace, τον τίτλο του άρθρου τον βρήκα σχεδόν έτσι και συνειδητά κράτησα τις επίμαχες λέξεις "άντρες" και "κρύα αστεία".

Από κει, όμως, μέχρι να αποκαλέσω το φύλο το οποίο πιστοποιεί τη γυναικεία μου ταυτότητα "κρύο" υπάρχει πολύ - πολύ μεγάλη απόσταση. Αλλά είμαστε στο χιούμορ, πειραζόμαστε, δες και φατσούλα, και προπαντώς δες το #5 στο οποίο σχολιάζω τη δική μας, γυναικεία βραδύνοια. Οι προθέσεις μου, δηλαδή, είναι πάνω απ' όλα παιχνιδιάρικες.

Εν τέλει, μπορεί να δύσκολεύομαι πολύ να βρω παρέα που θα με συνοδέψει στα "θεάματα" που πραγματικά θα ήθελα να δω (και αναγκάζομαι να τα χάσω για να δω κάτι του τύπου που αναφέρεις) , αλλά ο σοφός λαός το λέει τόσο ωραία : "εμείς μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε". Οπότε, προς τι το παράπονο;
__________________
Vis Imaginativa

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chressida : 02-02-10 στις 18:29
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-02-10, 18:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμμμμ ......μήπως εγώ καλούμαι σε απολογία εδώ πέρα;
Δεν τίθεται θέμα, απλά λόγω και του κλίματος του Club, το ρίξαμε λίγο στην πλάκα
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-02-10, 18:23
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ξένιε, ελπίζω να το λες αλήθεια αυτό, γιατί τώρα βλέπω ότι και εσύ και η maralin μάλλον στα σοβαρά το είχατε πάρει. Βλέπω να γίνεται λόγος ακόμα και για κομπλεξικούς ανθρώπους
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 02-02-10, 18:37
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξένιε, ελπίζω να το λες αλήθεια αυτό, γιατί τώρα βλέπω ότι και εσύ και η maralin μάλλον στα σοβαρά το είχατε πάρει. Βλέπω να γίνεται λόγος ακόμα και για κομπλεξικούς ανθρώπους
Κομπεξικοί πάντα υπάρχουν σε κάθε φύλλο, σε κάθε ηλικία σε κάθε μέρος.
Δεν έχει να κάνει με εμάς που μιλάμε εδώ, γενικές αναφορές γίνονται, ή εγώ δεν κατάλαβα, αν ενόχλησε κάτι.

Εκ μέρους μου δεν υπήρχε καμιά πρόθεση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-02-10, 18:40
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
γενικα μιλαμε...
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-02-10, 21:15
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από maralin Εμφάνιση μηνυμάτων
γενικα μιλαμε...
ναι καλά... δε σας ξέρουμε τώρα!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-02-10, 00:00
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμμμμ ......μήπως εγώ καλούμαι σε απολογία εδώ πέρα;
όχι... εκτός αν έχεις κάποια ανάμειξη στην υπόθεση του άδειου βάζου της βυσσινάδας!

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
τον τίτλο του άρθρου τον βρήκα σχεδόν έτσι
αυτό είναι κάτι που σε καλύπτει...σχεδόν

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Από κει, όμως, μέχρι να αποκαλέσω το φύλο το οποίο πιστοποιεί τη γυναικεία μου ταυτότητα "κρύο" υπάρχει πολύ - πολύ μεγάλη απόσταση.
Ειλικρινά, αυτό είναι από τα μεγαλύτερα κοπλιμέντα που έχω ακούσει! ευχαριστώ.

Από την άλλη είναι και λίγο ανορθόδοξο, καθώς εστιάζει πάλι στη γυναίκα.

Θεωρητικά δηλαδή, ακόμα και αν ήταν ένα λιγδερό χρησιμοποιημένο καβουρντιστήρι που ζευγάρωνε με τις γυναίκες, θα μπορούσε να χαίρει του ιδίου τίτλου, ως "πιστοποιητής της γυναικείας ταυτότητας".

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά είμαστε στο χιούμορ, πειραζόμαστε,
Αν σε οποιαδήποτε φάση τα όσα γράφω θεωρήθηκαν σοβαρά, τα ανακαλώ αμέσως και ζητώ συγνώμη. Πρόκειται για παρεξήγηση, καθώς εγώ δεν μιλάω ποτέ σοβαρά, εκτός ίσως από τις στιγμές που αστειεύομαι. Το λέω και το εννοώ. Και αυτό είναι δέσμευση.

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
και προπαντώς δες το #5 στο οποίο σχολιάζω τη δική μας, γυναικεία βραδύνοια.
Θα έλεγα στο μέλλον να αποφεύγεις να προκαλείς το γυναικείο φύλο γιατί αυτές δεν αστειεύονται... θα σε βρούμε σε καμιά ρεματιά!


Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεί να δύσκολεύομαι πολύ να βρω παρέα που θα με συνοδέψει στα "θεάματα" που πραγματικά θα ήθελα να δω (και αναγκάζομαι να τα χάσω για να δω κάτι του τύπου που αναφέρεις)
Προφανώς ψάχνεις σε λάθος κάδο απορριμμάτων! Την επόμενη φορά που θα εντοπίσεις κάτι που πραγματικά θα ήθελες να δεις, θα χαρώ να σε συνοδεύσω! Αλήθεια... ακόμα και σε μαλαισιανό υπαρξιακό μελόδραμα... αρκεί στο τέλος να με ξυπνήσεις

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά ο σοφός λαός το λέει τόσο ωραία : "εμείς μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε".
Λέει και το άλλο: Σαπουνίζοντας γουρούνι, χάνεις χρόνο και σαπούνι
(οπότε τι κουράζεστε; boys will be boys...)
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-02-10, 10:07
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Wallace Εμφάνιση μηνυμάτων
...καθώς εγώ δεν μιλάω ποτέ σοβαρά, εκτός ίσως από τις στιγμές που αστειεύομαι. Το λέω και το εννοώ....

Σαπουνίζοντας γουρούνι, χάνεις χρόνο και σαπούνι
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.