Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Εθελοντισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-09, 17:10
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Χριστούγεννα

Επανάληψη του περσινού μηνύματος


Κάθε χρόνο τέτοιες μέρες, διάφοροι μου ζητάτε πρόταση για το πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν, υποστηρίξουν, την περίοδο αυτή, κάποιους συνανθρώπους μας.
Πριν από όλα θα σας ζητήσω να κοιτάξετε γύρω σας ..... συχνά στην σκιά της διπλανής πόρτας υπάρχει μία οικογένεια ή κάποιος που χρειάζεται την υποστήριξη μας.
Αν δεν βρείτε κάτι ή αν απλά θέλετε και κάτι άλλο, θα σας ζητήσω να επικοινωνείτε μαζί μου μέσω pm, δίνοντας μου και το είδος της βοήθειας που θα θέλατε να προσφέρετε αλλά και την περιοχή στην οποία είσαστε.

Ανδρέας.

ΥΓ Για τους γνωστούς τραπεζικούς λογαριασμούς υπέρ τάδε σκοπού την θέση μου την έχω αναλύσει προ πολλού και θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να ''ταΐζουμε'' και εμείς λογαριασμούς τύπου τσουνάμι και πυροπαθών
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mimo για αυτό το μήνυμα:
maralin (18-12-10)
  #2  
Παλιά 18-12-10, 18:39
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Τη φετινη χρονια ,ειναι αυτονοητο οτι απο κάθε αποψη για τη πλειοψηφια ειναι σχετικα δυσκολα τα πραγματα....
Σε λιγες μέρες θα γιορτασουμε τη Γεννηση του Κυριου μας ,ο οποιος γεννηθηκε φτωχος ....
Ποιο ειναι ομως το μύνημα των Χριστουγέννων??
Οποιος μπορει και θελει και όσο δύναται ας ρίξει μια ματια στη περιφημη "διπλανη πορτα"....
Ελεημοσυνη ειναι πολλά πράγματα..υλικα και μη....
Ας προσπαθησουμε λιγο ή πολυ να μη ξεχασουμε (και να μη ξεχναμε)ανθρωπους που μας εχουν αναγκη και ας τους προσφερουμε αναλογα με τον χ ή τον ψ τρόπο :-) :-)
καμμια καλή πρόθεση δε πάει χαμένη

μακάριοι οι ελεημονες,οτι αυτοι ελεηθήσονται(5ος μακαρισμός)

__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην maralin για αυτό το μήνυμα:
HelenA (18-12-10)
  #3  
Παλιά 18-12-10, 22:59
HelenA Ο χρήστης HelenA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-13 13:12
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παίρνω αφορμή Μαρίνα από το μήνυμά σου για να παραθέσω ένα αξιοθαύμαστο γεγονός που λαμβάνει χώρα στην πόλη μας από 17 έως 20 Δεκεμβρίου εδώ και μερικά χρόνια. Είναι μια φιλανθρωπική εκδήλωση που βρίσκει πρόθυμους όλους τους κατοίκους γιατί ο σκοπός είναι ιερός. Να σημειώσω ότι είναι ιδιωτική πρωτοβουλία του Δίκτυο τηλεόραση και του Λυκείου των Ελληνίδων.
Στην πλατεία Ελευθερίας της πόλης μας στήνεται το δέντρο της αγάπης, το σπίτι του Άγιου Βασίλη και ένα σπίτι γεμάτο πολύχρωμες μπάλες και διάφορα δώρα. Ο κόσμος συρρέει για να καταθέσει την αγάπη του προς τον συνάνθρωπό του, τον συμπολίτη του, που αντιμετωπίζει προβλήματα υγείας οικονομικά και οποιοδήποτε άλλο σοβαρό πρόβλημα. Παιδιά κατάκοιτα μετά από ατύχημα έχουν σταλεί για αποκατάσταση σε κέντρα της Θεσσαλονίκης κι έχουν γυρίσει με μεγάλη βελτίωση.

Η αγορά μια μπάλας ή κάποιου δώρου όπως επίσης και τα χρήματα που συγκεντρώνονται από την ανοιχτή τηλεφωνική επικοινωνία με το κανάλι, πηγαίνουν γι αυτόν τον σπουδαίο σκοπό.
Στην πλατεία καθ' όλη την διάρκεια της ημέρας παρ'όλο το φοβερό κρύο ο κόσμος συρρέει για να προσφέρει και να διασκεδάσει συγχρόνως. Χριστουγεννιάτικη μουσική παίζει ασταμάτητα, παιδιά από διάφορους συλλόγους σχολές χορού, προσφέρουν φοβερό θέαμα. Γίνονται επίσης διαγωνισμοί τραγουδιού καραόκε
διαγωνισμός ζωγραφικής και όχι μόνο.
Ελπίζω και σε άλλους Δήμους της χώρας να γίνεται κάτι παρόμοιο για να βοηθήσουν όσο μπορούν τους πάσχοντες. Είθε να μας μιμηθούν.

Η βοήθεια μας προς τον συνάνθρωπο σημειωτέον δεν πρέπει να σταματά ποτέ.
Ας δείξουμε πόσο άνθρωποι είμαστε και ας χαρίσουμε αγάπη και χαρά στους συνανθρώπους μας με όποιον τρόπο μπορούμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HelenA : 19-12-10 στις 12:54
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to HelenA For This Useful Post:
Easty (18-12-10), maralin (19-12-10)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.