Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Gourmet
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-12-06, 10:57
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Craft

Αν σας αρέσει η μπύρα, αν θέλετε να δοκιμάστε φρέσκια μπύρα, χωρίς συνθετικά και συντηρητικά κατευθείαν από την παραγωγή, με πλούσια γεύση και εξαιρετική ποιότητα υλικών, λυπάμαι αλλά άλλη καλύτερη σαν την Craft δεν θα βρείτε.

Με μια παρέα παλιών γνωστών ακροβασιανών βρεθήκαμε στην Λ. Αλεξάνδρας 205 στους Αμπελόκηπους, στην μικροζυθοποιία Craft ανάμεσα από βαρέλια ωρίμανσης της μπύρας και ομολογώ προσωπικά εγώ ότι αισθάνθηκα ένα μικρό σοκ από την ποιότητα και την γεύση της μπύρας.

Αν θέλετε να δοκιμάστε κάτι άλλο εκτός από lager, ζητήστε κάτι από την ξανθιά κλασική Pilsner με το έντονο άρωμα του λυκίσκου που την ονομάζουν Craft Pilsner, την κλασική Athens Lager γλυκόπιοτη με εξαιρετική φρουτώδη γεύση που εμένα μου θύμισε γαλλικό Sampli , την κόκκινη με ολοκληρωμένη γεύση που την ονομάζουν Red Ale, την Smoked Lager την καστανή κεχριμπαρένια Lager με το πολύ ευχάριστο άρωμα καπνιστής βύνης, την Black Lager που οι γευσιγνώστες σε όλο τον κόσμο την θεωρούν σαν μια από τις καλύτερες μαύρες μπύρες στον κόσμο και τέλος στην αφιλτράριστη σταρόμπυρα με χαρακτηριστικό άρωμα που την ονομάζουν Craft Weiss.

H Craft είναι η πρώτη Ελληνική 100% μικροζυθοποιία που ιδρύθηκε στην Αθήνα το 1997 και παράγει μπύρα με την φιλοσοφία και το μεράκι της μικρή παραγωγής.

Οι μπυραρίες που παράγουν επί τόπου και πουλάνε μπύρες, είναι στις δ/σεις :

CRAFT
Λ. Αλεξάνδρας 205 (έναντι κιν/φου Νιρβάνα), Αμπελόκηποι, 2106462350, 2106451112

CRAFT
Κεντρική Πλατεία Χαλανδρίου, 2106832670, 2106832233

Και στα δύο μέρη υπάρχουν πολυχώροι και για να δεις πως γίνεται η μπύρα και για να πιεις αλλά και οργανωμένα εστιατόρια.

Μου άρεσε τόσο πολύ ο χώρος που θεώρησα υποχρέωση μου να το προβάλουμε. Αν μην τι άλλο σας υπογράφω ότι μπύρα σαν και αυτή δεν έχετε ξαναπιεί στην ελλάδα :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-12-06, 11:14
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 19:41
Φύλο: Άντρας
Αγαπητέ μου, παρόμοια μηνύματα, πρέπει να συνοδεύονται και από την αντίστοιχη πρόσκληση για συνάντηση ...στο συγκεκριμένο μέρος.

Νομίζω ότι, μετά τις γιορτές, αφού κάθε κατεργάρης γυρίσει στο πάγκο του, πρέπει να βάλουμε τις ιδέες για συναντήσεις-δραστηριότητες σε μια σειρά και να προγραμματίσουμε κάποιες ημερομηνίες.

Έχουν μαζευτεί αρκετές καλές ιδέες και είναι κρίμα να πάνε χαμένες.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-12-06, 13:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ μου, παρόμοια μηνύματα, πρέπει να συνοδεύονται και από την αντίστοιχη πρόσκληση για συνάντηση ...στο συγκεκριμένο μέρος.
Α δεν το ξανακάνω δημόσια θα γίνεται με προσωπικά μηνυματα αφού ξέρω περιπου ποιος θα έρθει :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:44.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.