Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Κινηματογράφος και Θέατρο
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-12-06, 11:27
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Υπότιτλοι...

Σκέφτομαι να παραγγείλω κάποια DVD από Αγγλία.

Στην Αγγλία τα DVD έχουν κάποια καλά και κάποια κακά βέβαια.
Στα καλά συμπεριλαμβάνεται η ποιότητα εικόνας και ήχου και φυσικά η τιμή τους!
Στα κακά το ότι δεν έχουν Ελληνικούς υπότιτλους, και μάλιστα πολλές φορές δεν έχουν καθόλου υπότιτλους! Είπαμε, η Αγγλία ανήκει σε δικό της region, και δεν ασχολείται με τις χώρες του region 2.

Κάποια στιγμή λοιπόν θα έχω στα χέρια μου όλους τους κύκλους της σειράς Highlander (6 κύκλοι για 100 euros σε αντίθεση με τα Ελληνικά μαγαζιά που τους πουλάνε στην τιμή των 40 - 50 euros τον ένα). Αν φυσικά βρώ έναν τρόπο να βάλω Ελληνικούς υπότιτλους για να μπορώ να τα βλέπω το βράδυ με την ησυχία μου.

Μήπως ξέρει κανείς, όχι που μπορώ να βρώ Ελληνικούς υπότιτλους, αλλά Ελληνικούς υπότιτλους για την σειρά Highlander? Έχω βρεί μόνο για τον πρώτο κύκλο και ακόμα προσπαθώ για τους άλλους.

Επείσης, θεωρώ ότι το να κάνω επεξεργασία σε ένα νόμιμα δικό μου DVD και να του βάλω υπότιτλους είναι νόμιμο... Κάνω κάποιο λάθος;
Όχι τίποτα άλλο, μην βρεθώ και κατηγορούμενος για επεξεργασία DVD που έχω αγοράσει!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-07, 12:41
Το avatar του χρήστη buruburu
buruburu Ο χρήστης buruburu δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-01-21 02:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Question

Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων

Κάποια στιγμή λοιπόν θα έχω στα χέρια μου όλους τους κύκλους της σειράς Highlander (6 κύκλοι για 100 euros σε αντίθεση με τα Ελληνικά μαγαζιά που τους πουλάνε στην τιμή των 40 - 50 euros τον ένα). Αν φυσικά βρώ έναν τρόπο να βάλω Ελληνικούς υπότιτλους για να μπορώ να τα βλέπω το βράδυ με την ησυχία μου.
Καλημέρα!

Μπορείς να μου πεις πού τους βρήκες όλους με 100 ευρώ; Είναι καινούρια τα DVD ή μεταχειρισμένα; Επίσης αν μπορείς να μου πεις ποια μαγαζιά έχεις βρει να τους πουλάνε εδώ στην Ελλάδα θα με βοηθούσες (εγώ όποιον πήρα να ρωτήσω μου είπε ότι επειδή δεν έχουν βγει για region 2 δεν τα φέρνει).

Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων

Μήπως ξέρει κανείς, όχι που μπορώ να βρώ Ελληνικούς υπότιτλους, αλλά Ελληνικούς υπότιτλους για την σειρά Highlander? Έχω βρεί μόνο για τον πρώτο κύκλο και ακόμα προσπαθώ για τους άλλους.
Δυστυχώς από ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα ούτε εγώ μπόρεσα να βρω κάτι. Μόνο κάποια επεισόδια του 1ου κύκλου στο http://www.greektvsubs.gr/. Εσύ τα βρήκες όλα του 1ου κύκλου;

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-07, 14:17
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στο εξωτερικό οι παλιές σειρές είναι φτηνές. Δες για παράδειγμα εδώ.
Δεν μπορώ να δεχτώ ότι με 130 δολλάρια (περίπου 100 ευρώ δηλαδή) μπορείς να πάρεις 6 seasons του Highlander ενώ αν πας να το αγοράσεις από Ελλάδα (αν θυμάμαι καλά το έχει σε ένα μαγαζί δίπλα στο Metropolis) πρέπει να πληρώσω 50 ευρώ τη season...
Προτιμώ να το δώ σε region 1, σε region 2 χωρίς υπότιτλους, ακόμη και να το κάνω download παρά να το πληρώσω κερατιάτικα.
Ένα καλό engine για να βρείς υπότιτλους είναι αυτό εδώ.
Και οι υπότιτλοι που έχω βρεί είναι μόνο για τα επεισόδια του πρώτου κύκλου, 1-5 και 11.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:12.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.