Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-05-09, 07:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Eurovision: Στην κορυφή η Νορβηγία, 7ος ο Σ. Ρουβάς

Άνετη η επικράτηση του Alexander Rybak με το «παραμύθι» του, ενώ το «This is our night» του Σάκη Ρουβά τερμάτισε στην έβδομη θέση.

Στην κορυφή του ευρωπαϊκού διαγωνισμού τραγουδιού ανέβηκε η Νορβηγία με το τραγούδι «Fairytale» και ερμηνευτή τον Alexander Rybak, που συγκέντρωσε 387 βαθμούς.

Στη δεύτερη θέση βρέθηκε η Ισλανδία με το «Is It True?» και την Yohanna, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε το Αζερμπαϊτζάν με ερμηνευτές τον Arash και την AySel που τραγούδησαν το «Always».

Η ελληνική συμμετοχή με τον Σάκη Ρουβά βρέθηκε στην 7η θέση της τελικής κατάταξης συγκεντρώνοντας 120 βαθμούς.

Τέταρτη βρέθηκε η Τουρκία, πέμπτο το Ηνωμένο Βασίλειο, έκτη η Εσθονία. Στην όγδοη θέση τερμάτισε η Γαλλία, ένατη η Βοσνία-Ερζεγοβίνη και την πρώτη δεκάδα έκλεισε η Αρμενία.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

Σχόλιο : Να δούμε πότε θα καταλάβουν στην ΕΡΤ, ότι ο Σάκης και η Βίσση, μπορεί στην Ελλάδα να είναι πρώτα ονόματα και φίρμες και βεντέτες, αλλά στο εξωτερικό, κανείς τους, δεν είναι γνωστός.
Επίσης να καταλάβει η ΕΡΤ, ότι η Eurovision είναι ευκαιρία για νέα παιδιά. Ο Νορβηγός είναι 22 ετών, πέρισυ η Καλομοίρα χωρίς ιδιαίτερη φωνή, πούλησε την φρεσκάδα της και το σκέρτσο της νεαρής της ηλικίας και πήγε καλά.
Το ίδιο η Έλενα Παπαρίζουν, που ήρθε πρώτη και ήταν μόλις 23 ετών....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-05-09, 09:14
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης να καταλάβει η ΕΡΤ, ότι η Eurovision είναι ευκαιρία για νέα παιδιά. Ο Νορβηγός είναι 22 ετών, πέρισυ η Καλομοίρα χωρίς ιδιαίτερη φωνή, πούλησε την φρεσκάδα της και το σκέρτσο της νεαρής της ηλικίας και πήγε καλά.
Το ίδιο η Έλενα Παπαρίζουν, που ήρθε πρώτη και ήταν μόλις 23 ετών....
Για να μην πούμε δε για την φρεσκάδα και το σκέρτσο της τραγουδίστριας του Αιζερμπαιτζάν, ή τον χορό της κοιλιάς της Τουρκάλας!!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 17-05-09 στις 09:17
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-05-09, 13:01
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το τραγουδι της Νορβηγιας ηταν μαπα κατα την ταπεινη μου γνωμη. Δεν καταλαβα προς τι ολο το hype :/
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-05-09, 14:13
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
I don't care if I lose my mind...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-05-09, 09:49
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Τελικά η 7η θέση μας γλίτωσε από πολλά.

Δείτε τι έγινε φέτος:

Νορβηγία

ΠΡΙΝ τον τελικό: Ασήμαντος πιτσιρίκος με ένα κακό τραγούδι. Απορούμε για ποιο λόγο γίνεται τόσος ντόρος γι αυτόν.

ΜΕΤΑ τον τελικό: Αναμφισβήτητα το καλύτερο τραγούδι της φετινής Eurovision. Δίκαια πήρε το πρώτο βραβείο.

Ισλανδία

ΠΡΙΝ τον τελικό: Απορούμε γιατί ήρθε στο διαγωνισμό. Μάλλον ήρθαν για να δουν τον «Σάκη».

ΜΕΤΑ τον τελικό: Ένα εκπληκτικό αουτσάιντερ, με ένα από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν έρθει στη Eurovision εδώ και χρόνια.

Αζερμπαϊτζάν

ΠΡΙΝ τον τελικό: Μια άγνωστη χωριατοπούλα με ρούχα αγορασμένα από το παζάρι

ΜΕΤΑ τον τελικό: Πανέμορφη γυναίκα, πολύ καλή τραγουδίστρια.

Τουρκία

ΠΡΙΝ τον τελικό: Απομίμηση της Σερντάπ. Κακή τραγουδίστρια. Δεν ξέρει να χορεύει.

ΜΕΤΑ τον τελικό: Το χορευτικό τους μάγεψε την Ευρώπη.

Ην. Βασίλειο

ΠΡΙΝ τον τελικό: Τι θα δει ο κόσμος; Έναν ηλικιωμένο με μπότοξ να παίζει πιάνο

ΜΕΤΑ τον τελικό: Σαφώς ο μεγαλύτερος μουσικοσυνθέτης όλων των εποχών!


Πριν τον τελικό τους έβριζαν (ναι, κυριολεκτικά τους έβριζαν). Η δε ειρωνεία ήταν εκ των ων ουκ άνευ.

Μετά τον τελικό έπρεπε να τους ανεβάσουν επειδή αλλιώς ο Σάκης θα είχε χάσει από έναν ασήμαντο, μια άγνωστη, μια χωριατοπούλα, μια κάλπικη και ένα γεράκο με μπότοξ.

«Φέτος η Eurovision είχε τα καλύτερα τραγούδια από την αρχή της διοργάνωσης» έλεγαν όλοι μαζί λες και ήταν συνεννοημένοι. Όχι, δεν υπάρχει κάποιο σχέδιο πίσω από όλα αυτά. Δεν δόθηκε κάποια γραμμή για να λένε τα ίδια. Απλά είναι όλοι όσοι τα έλεγαν αυτά (ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) του ίδιου πνευματικού επιπέδου. Σκέφτονται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Κι έτσι αυτοί που χθες ήταν πάτοι, σήμερα έγιναν Παβαρότι.

Πώς το λέει εκείνο το σύνθημα;

Το Lifestyle είναι μαγικό. Παίρνει τα «μηδενικά» και τα κάνει «νούμερα»!

Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Δεν αναφερόμαστε (μηδενικά -> νούμερα) στους συμμετέχοντες αλλά στους ...γιουροβιζιονολόγους που έλεγαν τα πριν και τα μετά.
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-05-09, 15:23
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
^^

-Σάκη που θα θελες να διοργανώσουμε του χρόνου τη γιουροβίζιον;
-Ε..Νταξ σκεφτόμαστε στην πρωτεύουσα αλλά καλά είναι και στη Θεσσαλονίκη..(ενώ παράλληλα το καμάρι μας, μας χάριζε υπέροχα χαμόγελα ala Colgate)
-Για νησί πως το βλέπεις;
-Είναι πολύ καλή ιδέα! Όντως και εγώ εκεί θέλω να γίνει του χρόνου η διοργάνωση της γιουροβίζιον..
(ακολουθεί το υπέρογκο λογύδριο περί "σίγουρης πρωτιάς" του Σάκη μας....)

(Τη θέση που πήραμε τη γνωρίζετε όλοι...)
Είμαστε για τα πανηγύρια!!

Ούτε μια φορά δεν το δα, καθώς το θεωρώ πραγματικά χάσιμο χρόνου.Τόσο καιρό χωρίς τηλεόραση στη ζούγκλα είχα ηρεμήσει απο δαύτα..Ας βγαίναμε τελευταίοι των τελευταιων στα...παλιά μου τα παπούτσια!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 19-05-09 στις 15:26
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-05-09, 15:57
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Παρακολούθησα για λίγο χθες την μεταμεσονύκτιο εκπομπή του πολύ κου Πρετεντέρη, στο MEGA, που ξεκίνησα μιλώντας υποτιμητικά για τις μεσημεριανές εκπομπές.

Το τι επακολούθησε στην εκπομπή του, εγώ δεν το έχω δει, αν και δεν είμαι θιασώτης, σε κανένα κουτσομπολίστικη μεσημεριανό πρόγραμμα. Το έλα να δεις, καρακατιναριό που εκστόμιζαν αδιανόητα πράγματα.

Αυτούς που μάζεψαν ο …κυριλέ δημοσιογράφος, ήταν προσεγμένη επιλογή, εκτός ελαχίστων, για να φτάσουν εκεί που φτάσανε.

Σε κανένα μέρος του κόσμου, δεν λένε την έβδομη θέση εθνικό ρεζιλίκι, σε κανένα μέρος του κόσμου, δεν ξεφτιλίζουν έτσι επαγγελματίες, χωρίς να μη έχει επέμβει η δικαιοσύνη ή έστω η ρυθμιστική αρχή του ραδιοτηλεοπτικού συμβουλίου.
Έλεος κύριοι, ένας διαγωνισμός τραγουδιού ήταν.

Εγώ τα έλεγαν προ του διαγωνισμού, ότι η Ελληνική αποστολή έχει μεγάλη έπαρση και αυτό ήταν τεράστιο λάθος. Ο Σάκης Ρουβάς και οι παρατρεχάμενοι, μίλαγαν με απίστευτη σιγουριά για την πρώτη θέση, σε σημείο να αναρωτιέμαι, μπας και τα έχουν κάνει πλακάκια με μερικές εθνικές επιτροπές. Το τραγούδι δεν μου είπε τίποτα από την πρώτη στιγμή που το άκουσα και η πρώτη φορά, σε μένα είναι η πιο σημαντική. Αν δεν μου κάνει γκελ με την πρώτη το τραγούδι, δεν θα το ξανακούσω.

Αν εξαιρέσουμε αυτό και μόνο αυτό, μια χαρά είναι η έβδομη θέση, ανάμεσα σε 45+ χώρες. Αλήθεια ξέρει κανείς αν γίνονται τέτοια ξεκατινιάσματα και στο εξωτερικό;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-05-09, 16:02
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
αλλο τα ξεκατινιασματα κι αλλο τα ξεφωνηματα...

ολα τα χωραει ο μπακτσες στην χωρα αυτη...

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.