Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Τεχνολογικές ειδήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-12-06, 00:56
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Πουλούσαν πειρατικές ταινίες και φυλακίστηκαν

Έξι βρετανοί πειρατές ταινιών καταδικάστηκαν σε φυλάκιση

Σε ποινή φυλάκισης από έξι μήνες μέχρι και τέσσερα έτη καταδικάστηκαν έξι βρετανοί που είχαν θέσει σε λειτουργία μια επιχείρηση πώλησης πειρατικών ταινιών μέσω του Διαδικτύου.

Η ομάδα των πειρατών θεωρήθηκε υπεύθυνη για την παραγωγή και πώληση πειρατικών ταινιών μέσω του online forum PIR8 σε 13,000 χρήστες του Διαδικτύου.

Τα μέλη της ομάδας, ηλικίας μεταξύ 21 και 37 ετών, αποδέχτηκαν τις κατηγορίες της σύστασης συμμορίας για την τέλεση παράνομων επιχειρήσεων μέσω του Διαδικτύου, ενώ τα ονόματα τους δεν δόθηκαν στην δημοσιότητα.

Σχόλιο :

Έτσι και αποφασίσουν εδώ να κάνουν το ίδιο, θα χρειαστούμε 5-6 νέες φυλακές για τους Αφρικανούς, που πουλάνε τα πειρατικά στους δρόμους :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-12-06, 09:03
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι και αποφασίσουν εδώ να κάνουν το ίδιο, θα χρειαστούμε 5-6 νέες φυλακές για τους Αφρικανούς, που πουλάνε τα πειρατικά στους δρόμους :-)
Δεν πουλάνε μόνο πειρατικά CD και DVD, αλλά και πολλά άλλα πράγματα, ως γνωστόν. Και ο κόσμος, αγοράζει...

Το ψευτοδίλημμα, αφήστε τους γιατί αλλιώς θα περάσουν στη παρανομία (λες και τώρα δεν είναι παράνομοι) και σε εγκληματικές πράξεις για να ζήσουν, δεν νομίζω ότι ισχύει στη περίπτωση αυτή.

Και άλλες ομάδες οικονομικών μεταναστών που βρίσκονταν στη ίδια κατάσταση, οργανώθηκαν και δημιούργησαν νόμιμες εργασίες, όπως οι κινέζοι.

Αν δεν έχουν τα κότσια να κάνουν κάτι παρόμοιο, υπάρχουν και χειρωνακτικές εργασίες, οι οποίες καλύπτουν τις βιοποριστικές τους ανάγκες, μια χαρά.

Είναι θλιβερή η εικόνα, να κρύβονται στα στενά του Κέντρου, με τα σακ-βουαγιάζ (γαλλιστί) ή τους μπόγους στη πλάτη και με την εμφάνιση της δημοτικής αστυνομίας ή άλλων οργάνων, να τρέχουν όλοι μαζί, κατηφορίζοντας την Ερμού, για να ξεφύγουν.

Ας αποκτήσουν νόμιμες άδειες και ας κάνουν το εμπόριο που θέλουν, μήπως λειτουργήσουν και ανταγωνιστικά...

Μην ξεχνάτε ότι οι υπόλοιποι εργαζόμενοι πληρώνουν τους φόρους που τους αναλογούν, τις κρατήσεις για την ασφάλισή τους και την υγειονομική τους κάλυψη (όποια, τέλος πάντων είναι αυτή...).

Έχω την εντύπωση ότι, σε περίπτωση ανάγκης, τα Δημόσια Νοσοκομεία τους περιθάλπουν δωρεάν. Σωστό, αλλά μόνο προσωρινά και ως λύση ανάγκης, στα πλαίσια μιας ανθρωπιστικής αντιμετώπισης. Από κει και πέρα, θεωρώ ότι βαρύνουν όλους εμάς τους υπόλοιπους.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-12-06, 09:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω την εντύπωση ότι, σε περίπτωση ανάγκης, τα Δημόσια Νοσοκομεία τους περιθάλπουν δωρεάν. Σωστό, αλλά μόνο προσωρινά και ως λύση ανάγκης, στα πλαίσια μιας ανθρωπιστικής αντιμετώπισης. Από κει και πέρα, θεωρώ ότι βαρύνουν όλους εμάς τους υπόλοιπους.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και να δεις που όταν λέω στους αφρικανούς η πειρατεία είναι αδίκημα, οι γύρω μου με επιπλήττουν, έλα μωρέ άσε τους ανθρώπους να κάνουν την δουλειά τους. Αμ δεν την κάνουν στερούν σε εκατοντάδες δισκάδικα την δικιά τους δουλειά και εξ αιτίας τους έκλεισαν ολα τα συνοικιακά δισκάδικα (6 είχαμε κοντά μου). Αυτό το θεωρώ πραγματικά αδιαφορία για τέλεση αδικήματος κατά συρροή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-12-06, 10:02
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι Αφρικάνοι έκλεισαν τα δισκάδικα, και τους Αφρικάνους θα κλείσει το internet . Ήδη οι DVDάδες έχουν αρχίσει να αραιώνουν πάντως.

Μην τρελλαθούμε κι όλας. Η αγορά των ψηφιακών μέσω (CD, DVD) βρίσκεται παγκοσμίως σε οικονομικές αλλαγές και αστάθειας κυρίως λόγω του διαδικτύου. Αλλάζουν τα δεδομένα.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-12-06, 10:12
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά δεν έχω αγοράσει ποτέ μου cd μουσικής ή dvd ταινίας πειρατικό.
Από την άλλη, όταν οι Ελληνικές δισκογραφικές εταιρίες θέλουν να γίνουν πλούσιες και οι τιμές που βάζουν στα προϊόντα τους είναι εξωφρενικές, καλά να πάθουν! Οι δισκογραφικές εταιρίες σκοτώνουν τη μουσική!
Γιατί δεν μπορεί ρε φίλε κασετίνα ολόκληρη με 40 DVD κλασικής μουσικής σε άψογη ποιότητα ήχου να κοστολογείται 50 ευρώ και το καινούργιο cd του Κώστα Καμμένου και της Πίτσας Πουλάρας σε επιεικώς απαράδεκτη παραγωγή να κοστολογείται 25 ευρώ!
Και μην μου πεί κανείς ότι η κασετίνα πωλείται σε όλο τον κόσμο ενώ το Ελληνικό cd μόνο στην Ελλάδα. Ας σεβόντουσαν το κοινό τους οι Έλληνες καλιτέχνες για να προοθηθούν σιγά σιγά και στο εξωτερικό...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-12-06, 10:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην τρελλαθούμε κι όλας. Η αγορά των ψηφιακών μέσω (CD, DVD) βρίσκεται παγκοσμίως σε οικονομικές αλλαγές και αστάθειας κυρίως λόγω του διαδικτύου. Αλλάζουν τα δεδομένα.
Κωστή δεν μου τα λες καλά, πρώτα απ ολα μια παράνομη πράξη είναι παράνομη και καλό είναι να σταματήσει το χάλι στους δρόμους με τους αφρικανούς να σου χώνουν το cd στην μούρη, μου την σπάει αφάνταστα.

Μετά πρόσβαση στο Internet στην Ελλάδα έχει ακόμα μικρό ποσοστό πληθυσμού, αν συνέβαινε αυτό που λες δεν θα έβγαινα από το σπίτι μου στην Φωκ. Νέγρη μέχρι το περίπτερο απέναντι και δεν θα μου χώνανε 3-4 αφρικανοί τα cd και τα dvd. Πουλάνε και πουλάνε καλά, δουλειά αποδοτική με πολλά λεφτά τεράστιο τζίρο, που δεν πληρώνουν φόρους και ασφάλιστρα.

Εμένα αυτό με εξοργίζει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-12-06, 10:21
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αγορά των ψηφιακών μέσω (CD, DVD) βρίσκεται παγκοσμίως σε οικονομικές αλλαγές και αστάθειας κυρίως λόγω του διαδικτύου. Αλλάζουν τα δεδομένα.
Είναι χιλιοειπωμένο (δεν πρωτοτυπώ). Η αγορά ψηφιακών μέσων βρίσκεται σε ύφεση, όχι τόσο, λόγω της πειρατείας (και μέσω Internet), όσο λόγω των τιμών και της ποιότητας του προϊόντος.

Προσωπικά, προτιμώ να αγοράζω τα "αυθεντικά", αλλά τόσα λεφτά για ένα μουσικό CD βρε αδελφέ... Ε! καταντάει αηδία πια. Πόσο πια είναι το κόστος και που πάει όλο το κέρδος. Στους δημιουργούς;

Όχι ότι και παλιότερα οι δίσκοι βινυλίου ήσαν φτηνότεροι, αναλογικά. Αλλά η ποιότητα ήταν διαφορετική. Πώς να το κάνουμε τώρα; Και δεν μιλάω για την ποιότητα του ίδιου του μέσου...

Το θέμα πάει αλλού βέβαια, αλλά κυκλοφορούσε νέος δίσκος του τάδε συγκροτήματος με 8 για παράδειγμα κομμάτια σε κάθε πλευρά, από τα οποία, τα περισσότερα γίνονταν "επιτυχίες". Σήμερα, υπάρχουν 1-2 "hitς" και τα άλλα είναι απλώς "fill-in"
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 13-12-06 στις 10:24
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-12-06, 10:27
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όπως είδες δεν είπα τίποτα για το παράνομο της πράξης. Έκανα απλά μία γενική παρατήρηση. Ζούμε σε περιόδους ραγδαίων οικονομικών και κοινωνικών αλλαγών, πολλές από τις οποίες οφείλονται στη διάδωση του διαδικτύου. Ο λόγος που το διαδίκτυο έχει επιφέρει αυτές τις αλλαγές είναι ότι είναι παγκόσμιο και ανεξέλεγκτο από κεντρική οργάνωση (αυτό είναι και το ενδιαφέρον του). Οι συγκεκριμένες αλλαγές είναι τόσο δυναμικές και ραγδαίες που δεν μπορούν να ελεγχθούν μέχρι να κατασταλλάξουν.

Νομίζω το θέμα μας ήταν η πειρατεία DVDs, και όχι ο εκνευρισμός που μας προκαλούν οι πλανόδιοι. Αλλιώς και εμένα με εκνευρίζουν για παράδειγμα οι ζητιάνοι και τα ζάκια που μου χώνουν το στημένο αξιολύπητο βλέμμα τους στη μούρη μου, εύχονται "καλά χριστούγεννα" μπας και με πιάσουν οι τύψεις μου "χρονιάρες μέρες που είναι" και τους δώσω λεφτά. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-12-06, 10:30
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Πουλάνε και πουλάνε καλά, δουλειά αποδοτική με πολλά λεφτά τεράστιο τζίρο, που δεν πληρώνουν φόρους και ασφάλιστρα.
Και ξαναερχόμαστε στο θέμα της Παιδείας!!
Εσύ καταναλωτή τι κάνεις ? Γιατί αγοράζεις ? Δεν παρανομείς και εσύ και συντηρείς αυτό το σύστημα ?
Και άλλο να αγοράσει κανείς χαρτομάντηλα από έναν Πακιστανό για να τον βοηθήσει και άλλο να λες στον Αφρικανούλη, μεγάλε έλα εδώ να αγοράσω ότι έχεις και δεν έχεις.
Εμάς στην εταιρέια μου έρχεται πάντως ένας γλοιώδης ψηλός καλοντυμένος Έλληνας και πιέζει 1000 άτομα να του παραγγείλουν όλα τα τελευταία cd που κυκλοφορούν. Και οι δικοί μου , ντρέπονται λέει και αγοράζουν!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-12-06, 10:37
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμάς στην εταιρέια μου έρχεται πάντως ένας γλοιώδης ψηλός καλοντυμένος Έλληνας και πιέζει 1000 άτομα να του παραγγείλουν όλα τα τελευταία cd που κυκλοφορούν. Και οι δικοί μου , ντρέπονται λέει και αγοράζουν!
Μήπως είναι ο γνωστός κουλουράς, μεταμφιεσμένος;

Άλλαξε επιχειρηματική δραστηριότητα;

Για κοίτα, είναι το τρίκυκλο κάτω στο δρόμο;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-12-06, 12:23
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ο μονος λογος που δεν αγοραζω πειρατικα σιντι ειναι ο φοβος μηπως υπαρχει το μακρυ χερι του Νομου εκει κοντα!

Εδω που τα λεμε ομως.. μου φαινεται πολυ υποπτη η ανοχη της αστυνομιας τοσα χρονια. Οταν ειχε αναλαβει υπουργος ο Βουλγαρακης, ειχε δηλωσει αγνοια για το θεμα (!?!?!?) σε μια συνεντευξη. ΑΝ η αστυνομια ηθελε να πιασει πειρατες, θα εστελνε 3 αστυνομικους για βολτιτσα στη Φωκιωνος.. δεν ειναι και τερμα Θεου η Φωκιωνος για να πεις οτι δεν ξερει κανενας τι γινεται. Απλα για καποιο αφανη για μενα λογο, ΔΕΝ θελει.

Προσωπικα, συνηθως θελω σιντι για καποιο ορισμενο τραγουδι... αν ειναι αμαρτια να αγοραζω απο πειρατες, αλλο τοσο αμαρτια ειναι να δινω 25 ευρω για ενα-δυο τραγουδια, αντι να φυλαξω τα λεφτα μου για αλλου

Υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ παρανομιας και ανηθικοτητα, και ακομα και η πειρατεια 'χρειαζεται'
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 13-12-06 στις 12:31
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-12-06, 14:28
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
πληροφοριακα αυτοι που διακινουν τα "πειρατικα cd/dvd" στην ελλαδα ειναι πρωτον ελληνες υπερανω νομου και υποψιας και τα "βαπορακια" τους ειναι οι αφρικανοι και λοιποι αλλοδαποι.

εχουν τα μαγαζακια τους στις 3 γωνιες τις αττικης και δεν τους ακουμπαει κανεις λογω υψηλων θεσεων και γνωριμιων που εχουν.

εις γνωση σας βρισκονται ενας στην περιοχη αγ.στεφανος , ενας στην περιοχη αγ.βαρβαρα και ενας στην περιοχη ομονοια.
"οι περιοχες που αναφερω ειναι παραδειγματα που καποτε ειχα μαθει απο την παλια εργασια μου στον ιδιωτικο τομεα" διοτι ενας διευθυντης της πολυεθνικης εταιρειας που εργαζομουν εκανε και τετοιες δουλειες ειχε στησει δηλαδη σε ενα σπιτι 25 υπολογιστες με 25 πιτσιρικαδες και βγαζανε πραμματεια για πουλημα.

αυτα οσο αφορα την πειρατεια ενα θα πω αν η εταιρειες δεν παψουν να αισχοκερδουν εις βαρος των καταναλωτων με τις τιμες των cd/dvd η πειρατεια δεν θα παψει να υφισταται.

γιατι οταν παιρνεις ενα cd μουσικο στο χρεωνει επειδη ειναι διπλο 50 € και ειναι η ποιοτητα του απαραδεκτη και η συσκευασια του επισης με συγχωρειτε αλλα εγω θα παρω το πειρατικο το οποιο ειναι και σε καλυτερης ποιοτητα δισκακι.

αν και προσωπικα αγοραζω σπανιως cd/dvd αυθεντικα π.χ προσφατα αγορασα του σφακιανακη ο οποιος κοστολογησε το cd του 7 ευρω.

αλλιως τα κατεβαζω απο το διαδικτυο.

οταν οι εταιρειες σταματησουν να μας κανουν πλυση εγκεφαλου με τι κοστιζει ενα cd/dvd τοτε θα αγορασω αυθεντικα διοτι πρακτικα ενα cd/dvd δεν κοστιζει πανω απο 10 ευρω.

διοτι ο καλλιτεχνης/προγραμματιστης που λενε οι εταιρειες για τα πνευματικα δικαιωματα του εργου ειναι εμμισθος υπαλληλος τους παιρνει μισθο δηλαδη αρα για την εργασια που κανει αμοιβεται με μηνιατικο γιατι εγω τοτε να πληρωσω το μηνιατικο του ως πνευματικα δικαιωματα αφου πληρωνεται απο την εταιρεια ως υπαλληλος της.

και οποιος εχει αμφιβολιες για αυτο που λεω εχω και παραδειγματα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 13-12-06 στις 14:38
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-12-06, 14:30
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο μονος λογος που δεν αγοραζω πειρατικα σιντι ειναι ο φοβος μηπως υπαρχει το μακρυ χερι του Νομου εκει κοντα!

Εδω που τα λεμε ομως.. μου φαινεται πολυ υποπτη η ανοχη της αστυνομιας τοσα χρονια. Οταν ειχε αναλαβει υπουργος ο Βουλγαρακης, ειχε δηλωσει αγνοια για το θεμα (!?!?!?) σε μια συνεντευξη. ΑΝ η αστυνομια ηθελε να πιασει πειρατες, θα εστελνε 3 αστυνομικους για βολτιτσα στη Φωκιωνος.. δεν ειναι και τερμα Θεου η Φωκιωνος για να πεις οτι δεν ξερει κανενας τι γινεται. Απλα για καποιο αφανη για μενα λογο, ΔΕΝ θελει.

Προσωπικα, συνηθως θελω σιντι για καποιο ορισμενο τραγουδι... αν ειναι αμαρτια να αγοραζω απο πειρατες, αλλο τοσο αμαρτια ειναι να δινω 25 ευρω για ενα-δυο τραγουδια, αντι να φυλαξω τα λεφτα μου για αλλου

Υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ παρανομιας και ανηθικοτητα, και ακομα και η πειρατεια 'χρειαζεται'
μηπως ομως μετα τα ξαναδινουν οι τα κρατανε για την παρτη τους διοτι κανεναν δεν εχω δει πραγματικα να συλλαμβανεται και να οδηγειτε στο αυτοφορω και για μενα μαγκες θα ειναι να πιασουν τον εμπορο υπερανω υποψιας που τα φτιαχνει και τα δινει στους μικροπωλητες οχι τους μικροπωλητες.

αλλα επειδη ο εμπορος ειναι υπερανω νομου κυνηγανε τους μικροπωλητες αντε και κανεναν αγοραστη.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-12-06, 14:35
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι Αφρικάνοι έκλεισαν τα δισκάδικα, και τους Αφρικάνους θα κλείσει το internet . Ήδη οι DVDάδες έχουν αρχίσει να αραιώνουν πάντως.

Μην τρελλαθούμε κι όλας. Η αγορά των ψηφιακών μέσω (CD, DVD) βρίσκεται παγκοσμίως σε οικονομικές αλλαγές και αστάθειας κυρίως λόγω του διαδικτύου. Αλλάζουν τα δεδομένα.
συμφωνω απολυτα.

και προσθετω οτι αν οι εταιρειες δεν βαλουν μυαλο θα το κλεισουν το μαγαζι τους.

διοτι οι υπαλληλοι τους διαρεεουν τους κωδικες προγραμματων/παιχνιδιων/τραγουδιων/ταινιων δεν καθονται οι πειρατες να αντιγραφουν π.χ τις ταινιες απο τα σινεμα που και καλα τωρα απαγορεψανε να εχεις καμερα μαζι σου η κινητο με καμερα μηπως και αντιγραψεις το εργο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:09.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.