Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-02-09, 19:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο Σπύρος Καπράλος νέος πρόεδρος της ΕΟΕ

Ο Σπύρος Καπράλος είναι ο νέος πρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής επιτροπής. Στις σημερινές αρχαιρεσίες, ο πρόεδρος του Χρηματιστηρίου Αξιών Αθηνών, επικράτησε του μέχρι χθες πρoέδρου της ΕΟΕ, Μίνωα Κυριακού με ψήφους 18-11. Στην ψηφοφορία έλαβαν μέρος 28 εκπρόσωποι ομοσπονδιών, καθώς και ο Λάμπης Νικολάου ως εκπρόσωπος της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής στην ΕΟΕ.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ - ΜΠΕ

Σχόλιο : Καιρός ήταν να φύγει ο κος Κυριακού και να δούμε έναν καταξιωμένο άνθρωπο, τεχνοκράτη και τέως αθλητή σ' αυτή την σπουδαία θέση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-02-09, 21:19
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων

Σχόλιο : Καιρός ήταν να φύγει ο κος Κυριακού και να δούμε έναν καταξιωμένο άνθρωπο, τεχνοκράτη και τέως αθλητή σ' αυτή την σπουδαία θέση.

Και νύν δεξιό , πολυθεσίτη , καραχωμένο παντού και golden boy. Τι καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-02-09, 21:37
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Και νύν δεξιό , πολυθεσίτη , καραχωμένο παντού και golden boy. Τι καλά.
Και εγώ τις τελευταίες μέρες κατάλαβα γιατί αυτή η 'αντικειμενική' επίθεση στον Κυριακού!! Διάβασα από ποιόν στηριζόταν τόσον καιρό!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-02-09, 13:06
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
επειδη συμβαινει να γνωριζωμαστε πολυ καλα με τον νεο προεδρο πανω απο 28 χρονια εχω να σας πω οτι ειναι ενα ατομο υπευθυνο τιμιος μεχρις αηδιας (ετσι για αλλαγη σε αυτη τη χωρα) εργατικος οσο δεν παιρνει (παλι για αλλη αλλαγη σε αυτη την χωρα) ξεκινησε εργαζωμενος ως υπαλληλος σε μια ξενη τραπεζα οτι επετυχε μεχρι σημερα το επετυχε με την αξια του (αυτο κι αν ειναι νεο σε αυτη τη χωρα) και ολα αυτα τα διαγραψατε μονοκονδυλια επειδη δεν ανηκει στον "προοδευτικο" χωρο...

ευγε παληκαρια μου...

ε ρε τσιπρας που σας αξιζει


__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 11-02-09 στις 13:09
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-02-09, 13:47
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
που την είδες την μονοκοντυλιά ? εγώ είπα απλά ότι τώρα κατάλαβα γιατί δεχόταν επιθέσεις ο Κυριακού από τους γνωστούς αγνωστους της βάσης!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-02-09, 13:56
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Τα παρακάτω είναι από συκοφαντικά μπλόγκ και αν δεν σας αρέσει σβήστε το γιατί δεν θέλετε να έχετε τους δίσκους σας πάνω σε ένα ανακριτικό γραφείο.

ο κ. Καπράλος είχε ψηφίσει (και είχε μειοψηφίσει) να μην τιμωρηθεί η εταιρεία "Γερμανός" για το γνωστό μεγάλο σκάνδαλο χειραγώγησης, την ώρα που ήδη η Δικαιοσύνη δια της αρμόδιας εισαγγελέως είχε διατάξει την ποινική δίωξη των υπευθύνων. Ισως γιατί ο κ. Καπράλος δεν ήθελε να τιμωρηθεί, μαζί με την "Γερμανός", και η αγαπημένη Τράπεζά του -όπως και του κ. Αλογοσκουφη- η Eurobank που αντιμετώπιζε ανάλογες αιτιάσεις. Αλλωστε και για το σκάνδαλο της "Γερμανός" το τότε οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης είχε τεράστιες ευθύνες!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-02-09, 14:03
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ε μα καλά ..και εσύ που ζεις..
Ποιός από αυτούς που ασχολούνται με την πολιτική , φτάνουν σε αυτές τις θέσεις μόνο με την αξία τους. Προφανώς όλοι τις καταλαμβάνουν με δεδομένο ότι από τις θέσεις επιροής θα εξοφλούν γραμμάτια.
Τώρα εάν κάνει και έργο κάποιος, ακόμα καλύτερα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-02-09, 14:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Να συμπεράνω από τα λεγόμενα σας, ότι ο άνθρωπος που έφερε σε πέρας τους Ολυμπιακούς της Αθήνας, είναι υποδεέστερος του κου Κυριακού;

Να συμπεράνω ότι 4-5 μέρες πριν σε κοπή πίττας του Πανελληνίου όλα τα σημαντικότερα στελέχη των παρατάξεων της Νέας Δημοκρατίας, του Πασοκ, του ΚΚΕ, του Συνασπισμού και του Λάος, εξυμνούσαν με την σειρά τους, το πολύ κο Κυριακού, γλύφοντας τον πατόκορφα και επιζητώντας την εύνοια του, ήταν αξιόπιστοι; Από τον Παυλόπουλο μέχρι τον Βενιζέλο, οι πολιτικοί μας είχαν κάνει ουρά στα μικρόφωνα του Αντένα, ποιος θα γλύψει πιο πολύ.

Έχει προσφέρει έργο ο κος Κυριακού;

Ξεχνάτε ότι αναγκάστηκε ο Ζαγκ Ρόγκ να τον διαψεύσει, για την υπόθεση του ντόπιγκ, όταν βγήκε και είπε ότι ο Ρογκ του είχε πει ότι όλοι οι Έλληνες ντοπάρονται;

Δηλαδή να υποθέσω ότι ο κος Κυριακού κατά την γνώμη σας, είναι πιο αξιόλογος από τον Σπύρο Καπράλο;

Ότι πείτε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-02-09, 15:10
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αυτή η λογική σου του ποιός είναι κακός και ποιός είναι καλός είναι λογική ποδοσφαίρου και δικοματισμού. Όπως καταλαβαίνεις εγώ κρίνω από τις ενημέρωση που έχω και την εμπειρία μου στα λίγα χρόνια που έχω συνειδητοποιήσει πώς παίζεται το παιχνίδι της εξουσίας στην Ελλάδα. Οι μομφές δεν είναι προσωπικές, αν δεν ήταν ο Καπράλος θα ήταν ο Καραμίχαλος κ.ο.κ.

Όσο για τους επιτυχημένους ολυμπιακούς αγώνες, πλανάσαι εάν νομίζεις ότι τους πραγματοποίησαν οι Έλληνες. Οι αγώνες γίνονται από ένα τίμ στελεχών που είναι το ίδιο σε κάθε ολυμπιακούς και εγγυάται την συμμόρφωση με τα στανταρ της ΔΟΕ η οποία εισπράττει και το παραδάκι. Οι εικονολήπτες για παράδειγμα στους αγώνες της Αθήνας ήταν ξένοι (AOB) . Στο πεκίνο επίσης (BOB). Η κάθε χώρα πληρώνει και καρπώνεται μόνο τη διεθνή προβολή. Εάν θές περισσότερες πληροφορίες μπορώ να στις δώσω. Πέρασα 7 μήνες στα κεντρικά του Αθηνα 2004 και έχω πλήρη άποψη :-)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-02-09, 15:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή η λογική σου του ποιός είναι κακός και ποιος είναι καλός είναι λογική ποδοσφαίρου και δικομματισμού.
Ανδρέα δεν αντιλέγω σ' αυτό. Μακάρι όμως όλοι οι προβεβλημένο, οι τσάτσοι γνωστών, οι φίλοι κομμάτων και παραγόντων, να ήταν όλοι καταξιωμένοι επαγγελματικά άνθρωποι, όπως ο Σπύρος Καπράλος.

Πίστεψε με, θα ήταν πολύ καλύτερη η δημόσια ζωή μας. Ανέλαβε το χρηματιστήριο, ανέντιμο και στην γωνία και αν μην τι άλλο, επέβαλε σωστή τακτική και πολιτική.

Για τους Ολυμπιακούς αγώνες έχει εν μέρει δίκαιο, ο Καπράλος είχε όλο τον γενικό συντονισμό, τους εθελοντές, τους υπαλλήλους και το οργανωτικό και ξέρουμε όλοι, ότι πήγαν καλά. Ας μην μειώνουμε αναίτια την δουλειά κάποιου. Έχουμε μπροστά μας τόσο ανίκανα στελέχη ΝΠΔΔ, που είναι αν μη τι άλλο αδικία, να συζητάμε για τον Καπράλο, που στο κάτω κάτω τον ψήφισαν οι εκπρόσωποι των αθλητικών ομοσπονδιών. Θες με άνωθεν εντολές; Ας είναι και έτσι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-02-09, 15:28
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή να υποθέσω ότι ο κος Κυριακού κατά την γνώμη σας, είναι πιο αξιόλογος από τον Σπύρο Καπράλο;
Βλέπεις γραμένη κάπου στο thread την παραπάνω διαπίστωσή σου ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:10.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.