Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-11-06, 15:13
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Angry Ξυλοδαρμός Φοιτητή από Αστυνομικούς με πολιτικά

Εξηγήσεις για τον ξυλοδαρμό από αστυνομικούς με πολιτικά καλείται να δώσει ο Βύρων Πολύδωρας ύστερα από τις ερωτήσεις που κατέθεσαν στη Βουλή οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ Ευάγγελος Βενιζέλος και Γ. Μαγκριώτης και του ΣΥΝ Φώτης Κουβέλης.

Ο ίδιος ο σπουδαστής είναι ακόμα σοκαρισμένος από την αστυνομική βία και σε συνέντευξη του περιγράφει τις οδυνηρές στιγμές που έζησε: «Τι έφταιγα; Τι έκανα; Πέρασα μπροστά από τους αστυνομικούς - όχι εκεί που γίνονταν οι φασαρίες, από την κάτω πλευρά. Περνούσα από την Καμάρα και πήγα να δω τι γίνεται. Κάπνισα ένα τσιγάρο και ξεκίνησα να φύγω. Ξαναπέρασα από μπροστά τους, δεν ήξερα ότι ήταν αστυνομικοί. Αρχισαν να με χτυπούνε με κλοτσιές και έπεσα κάτω. Τους έλεγα ότι "είμαι Κύπριος, δεν έχω σχέση". Τρία άτομα με σήκωσαν πάνω και με χτύπησαν στο πρόσωπο. Ούτε σε ταινία δεν έχω δει τέτοιο πράγμα...».

Ο 24χρονος σπουδαστής Αυγουστίνος Δημητρίου, ο οποίος νοσηλεύεται για τέταρτη μέρα στη Β' Χειρουργική Κλινική του νοσοκομείου «Γ. Γεννηματάς», περιγράφει στην «Ε» την περιπέτειά του, το βράδυ της 17ης Νοεμβρίου. Βρίσκεται εδώ και είκοσι μέρες στην Ελλάδα και σπουδάζει Οικονομικά και Διοίκηση Επιχειρήσεων σε ΙΕΚ, στη Θεσσαλονίκη.

«Ενας με πίεζε να μου σπάσει το γόνατο. Μου έβαλαν χειροπέδες ύστερα από 20 λεπτά. Με χτυπούσαν μπροστά στους καθηγητές. Με κλοτσούσαν και μέσα στο τμήμα. Τα μάτια μου ήταν πρησμένα και δεν έβλεπα τίποτα. Φοβόμουν ότι είχα εσωτερική αιμορραγία, ότι θα πέθαινα. Τέσσερις ώρες ήμουν μέσα στα αίματα».

Ο Αυγουστίνος εξιστορεί αυτά που έζησε και εξηγεί πως κατάφερε να ενημερώσει την οικογένειά του. «Χωρίς να βλέπω κατάφερα να τους στείλω μήνυμα με το κινητό που είχα κρυμμένο μέσα στα εσώρουχά μου. Δεν περιγράφεται αυτό που έζησα».
Ο 24χρονος μέχρι χθες δεν γνώριζε ότι κατηγορείται για τα επεισόδια που έγιναν το βράδυ της Παρασκευής, μπροστά στην πλατεία Χημείου. Αγνοια για τη δίωξη σε βάρος του δήλωσε και η δικηγόρος του Κατερίνα Φλουρέντζου-Μελισσηνού, εκπρόσωπος της Ενωσης Κυπρίων Βόρειας Ελλάδας, η οποία επισκέφτηκε χθες τον 24χρονο στο νοσοκομείο.

Περισσότερα στην Ελευθεροτυπία

Σχόλιο : Τελικά έχουν δίκιο τα ΜΑΤ που λένε ότι δεν δέρνουν αλλά μόνο κάθονται και τις τρώνε!! Άλλοι είναι αυτοί που δέρνουν.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-11-06, 17:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Δεν χρειάζεται να πούμε ότι αυτές οι συμπεριφορές είναι απαράδεκτες, ακόμα και αν ο νεαρός τους είχε ρίξει μολότοφ. Δουλειά της αστυνομίας δεν είναι η επιβολή οποιασδήποτε ποινής, ακόμα και αυτής της κακοποίησης και του ξυλοδαρμού. Η αστυνομία δεν πρέπει να αντιδικεί και να αυτοδικεί, χειροδικώντας εναντίον οποιουδήποτε, εκτός μόνο στην περίπτωση που η ζωή του αστυνομικού απειλείται και στην συγκεκριμένη περίπτωση φυσικά κάτι τέτοιο δεν είχε συμβεί, το δείχνει καθαρά η τηλεόραση.

Παραπέμψτε του ενόχους στην δικαιοσύνη, ΤΩΡΑ!
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-11-06, 18:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Διοικητικά μέτρα σε βάρος εννέα αστυνομικών για τον ξυλοδαρμό του φοιτητή

Σε διαθεσιμότητα τέθηκαν τρεις αστυνομικοί (ένας αρχιφύλακας και δύο αστυφύλακες) της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονικης οι οποίοι διαπιστώθηκε ότι συμμετείχαν στον ξυλοδαρμό του 24 χρονου φοιτητή Αυγουστίνου Δημητρίου.

Παράλληλα διατάχθηκε η άμεση μετακίνηση (ακούσια μετάθεση) άλλων τριών αξιωματικών (ενός αστυνομικού διευθυντού και δύο αστυνόμων Β'), σε περιφερειακές Υπηρεσίες της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλονίκης, για αδράνεια, παράλειψη και αμέλεια στη διοίκηση, καθώς και ανεπαρκή επίβλεψη των υφισταμένων τους, όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση του υπουργείου Δημοσιας Τάξης.

Διατάχθηκε επίσης η άμεση μετακίνηση (ακούσια μετάθεση) τριών κατωτέρων αστυνομικών που μετείχαν στη συγκεκριμένη Ομάδα συλλήψεων.

Όπως επισημαίνεται, η έρευνα για το επεισόδιο συνεχίζεται και σε περίπτωση που προκύψει ευθύνη και άλλων αστυνομικών στο ατυχές -όπως χαρακτηρίζεται- περιστατικό, θα επιβληθούν οι προβλεπόμενες κυρώσεις.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-11-06, 21:20
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Είδα σήμερα τη φωτογραφία του παιδιού αυτού μετά την περιποίηση των μπάτσων. Τέτοια αδικαιολόγητη αγριότητα είναι πρωτοφανής. Ακόμα και αν τους έβριζε , δεν είχαν κανέναν δικαίωμα να σηκώσουν χέρι πάνω του. Δυστυχώς αυτό το περιστατικό προστίθεται στα πολλά άλλα που κατα καιρούς ακούγονται και γράφονται στις εφημερίδες και φυσικά αναφέρομαι σε περιπτώσεις όπου .. "ο αλλοδαπός κρατούμενος έπεσε απο τις σκάλες" και "το όπλο του αστυνομικού εκπυρσοκρότησε". Στη περίπτωση του φοιτητή οι μπάτσοι δεν πρωτοτύπησαν, κάτι για ζαρντινιέρες είπαν νομίζω !

Διάβαζα αφηγήσεις συγγραφέων όπως ο Χρόνης Μίσιος για τα βασανιστήρια που υπέστησαν κατά τη διάρκεια άγριων εποχών και έλεγα πάλι καλά που τα πράγματα έχουν αλλάξει. Αμ δέ ! Και δυστυχώς τελευταία αποδέκτες τέτοιων πρακτικών είναι ξένοι μετανάστες, άνθρωποι ταλαιπωρημένοι, πολλές φορές με παιδιά που ήρθαν στην πατρίδα μας (με την ανοχή της ελληνικής πολιτείας) για να φάνε ένα πιάτο φαϊ και αυτοί και η οικογένειά τους και τρώνε το ξύλο της αρκούδας απο αμόρφωτα ανθρωπάκια, που το ελληνικό κράτος τους βάφτισε μπάτσους σε ένα μήνα και τους έδωσε δικαίωμα ζωής και θανάτου πάνω σε συμπολίτες μας.

Ας κοιτάξουν οι μπάτσοι να ηρεμήσουν γιατί ότι σπέρνουν θα θερίσουν. Και κυρίως ας προσέξουν οι πολιτικοί τους προϊστάμενοι να τους μαζέψουν και να τους αποβάλουν την νοοτροπία του "εμείς είμαστε το κράτος" όπως τους είχε πεί ο Μητσοτάκης το 92.

Το οτι αυτοί που ασκήσαν τετοια βία σε ένα νέο παιδί ήταν συνομήλικοί του είναι τρομαχτικό. Θα περιμένουμε πάλι καταδίκες , αποτάξεις και τα σχετικά αλλά μετά απο μια μικρή περίοδο διαθεσιμότητας, οι πρωταγωνιστές θα γυρίσουν πίσω σαν να μην συνέβη τίποτα. Τα έχουμε ξαναδεί.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-11-06, 22:22
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας κοιτάξουν οι μπάτσοι να ηρεμήσουν γιατί ότι σπέρνουν θα θερίσουν. Και κυρίως ας προσέξουν οι πολιτικοί τους προϊστάμενοι να τους μαζέψουν και να τους αποβάλουν την νοοτροπία του "εμείς είμαστε το κράτος" όπως τους είχε πεί ο Μητσοτάκης το 92.

Το οτι αυτοί που ασκήσαν τετοια βία σε ένα νέο παιδί ήταν συνομήλικοί του είναι τρομαχτικό. Θα περιμένουμε πάλι καταδίκες , αποτάξεις και τα σχετικά αλλά μετά απο μια μικρή περίοδο διαθεσιμότητας, οι πρωταγωνιστές θα γυρίσουν πίσω σαν να μην συνέβη τίποτα. Τα έχουμε ξαναδεί.
Αυτό το φαινόμενο πιστέυω ότι είναι διαχρονικό. Δεν νομίζω ότι φταίνε συγκεκριμένες κυβερνήσεις. Το θέμα είναι πώς αυτοί οι άνθρωποι περνάνε στο σώμα. Δεν υπάρχουν ψυχοτεχνικά τεστ, ψυχολόγοι που να βλέπουν τον χαρακτήρα τους ? Ή μήπως είναι και αυτοί συμβασιούχοι από το παράθυρο ? Γιατί για να προέρχονται αυτοί από τις Αστυνομικές Ακαδημίες (όπου βλέπεις ότι το επίπεδο των παιδιών που τελείωνουν από εκει είναι πολύ υψηλό) μου φαίνεται πολύ δύσκολο.
Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω τον τρόπο πρόσληψής τους.
Επίσης τι δουλειά είχαν με τα πολιτικά εκεί και με τα ασπρόμαυρα κασκόλ στη μούρη.
Αν δεν είναι παρακράτος είναι τουλάχιστον αλητεία!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-11-06, 22:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το φαινόμενο πιστέυω ότι είναι διαχρονικό.
Κάποτε είχα αναρωτηθεί αν μερικοί απ' αυτούς τους ... κατασκεύασαν έτσι, ήταν τα δύσκολα χρόνια, όταν από τύχη ένα γκλοπ δεν έσκασε με απίστευτη δύναμη πάνω στο κεφάλι μου, αλλά επειδή σπρώχτηκα το δέχτηκα ξυστά στην πλάτη και ήταν αρκετό να διαπεράσει το κορμί μου ένα ηλεκτρικό ρεύμα. Δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι αν το έτρωγα στο κεφάλι η AcroBase δεν θα υπήρχε :-)

Κατανοώ τον θυμό από ρίψη αντικειμένων και μολότοφ, σε καμιά περίπτωση όμως δεν μπορώ να δεχτώ τακτικές που γνώρισαν οι συμπατριώτες μας στα ΕΑΤ/ΕΣΑ και στην Μπουμπουλίνας...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-11-06, 23:43
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Να με συγχωρησουν οσοι με ακουν για την ακροτητα μου. Ατομα με σαδιστικες τασεις και αλλες ΔΙΑΣΤΡΟΦΕΣ δεν μπορουν να κρατουν στα χερια τους τα δικαιωματα και την ασφαλεια μας. Τα ατομα αυτα πρεπει να αποπεμφθουν απο το σωμα και να πανε πισω απο ενα γραφειο.
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-11-06, 00:23
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πίσω από κάτι κάγκελα ή μέσα σε κάτι δωμάτια με καθρέφτες πρέπει να πάνε φορώντας μια άσπρη στολή με δεμένα μανίκια
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-11-06, 12:57
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ατομα αυτα πρεπει να αποπεμφθουν απο το σωμα και να πανε πισω απο ενα γραφειο.
Όχι άλλους τρελούς στη γραφειοκρατία!!! Έλεος! Αν αυτοί πάνε πίσω από ένα γραφείο εμείς οι υπόλοιποι θα φορέσουμε το κουστουμάκι που αναφέρει ο Μίλτος!

Την δεκαετία του 90 όταν έγινε το μπάχαλο που κάηκε το Κάππα Μαρούση είμουν στην πορεία σαν φοιτητής. Αλλά κανείς δεν είπε αυτά που γίνανε. Απλά τα φόρτωσαν όλα σε εμάς.
Είπε κανείς ότι οι φοιτητές έκαναν καθιστική διαμαρτυρία στην ομόνοια; Ότι είχαμε καθήσει όλοι οκλαδόν στο κέντρο χωρίς να κλείσουμε κανέναν δρόμο και χωρίς να δημιουργήσουμε φασαρία; Αν κάποιος έχει σκοπό να δημιουργήσει φασαρία θα καθόνταν οκλαδόν ή θα ξάπλωνε στο γκαζόν;
Είπε κανείς ότι οι μπάτσοι (γιατί άλλο μπάτσος, άλλο αστυνομικός) από τη στιγμή που είχαν πληροφορίες για φασαρία, αντί να κλείσουν τον δρόμο στους ταραξίες, έστησαν τις διμοιρίες τους στα Εξάρχεια με αποτέλεσμα να τους "σπρώξουν" προς τα εμάς;
Είπε κανείς ότι αντί να συνεχίσουν να κυνηγάνε τους ταραξίες που πέρασαν από την πλατεία Ομονοίας, βρήκαν πιό εύκολους στόχους τους ξαπλωμένους στο γκαζόν φοιτητές και ξέσπασαν την ανεγκέφαλη βία τους πάνω μας;
Είπε κανείς ότι αντί να χωρίσουν τους φοιτητές από τους τραμπούκους μας απόθησαν με τέτοιο τρόπο ώστε να τρέχουμε μαζί τους και να μπερδευτούμε με αυτούς;
Δεν το νομίζω. Όπως δεν νομίζω ότι ξέρουν τι ζημιά μπορεί να προκαλέσει ένα γκλόπ σε μία πλάτη, ένα χέρι, ένα πόδι, ένα κεφάλι. Ευχαριστώ τον θεό που σηκώθηκα γρήγορα εκείνη την ημέρα από το γκαζόν και το γκλόπ με χτύπησε στην πλάτη και όχι στο κεφάλι ή στο κεφάλι της φίλης μου όπου προοριζόνταν.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-11-06, 13:07
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Απο οτι μου εχει πει ενας φιλος που εχει προσωπικη εμπειρια οι 'μπατσοι' εχουν καποια 'γραμμη'. Για παραδειγμα εχουν διαταγη να κανουν τοσες συλληψεις η κλησεις καθε μερα για να φανουν αποτελεσματικοι και να φερουν λεφτα στο δημοσιο απο τα προστιμα. Δεν ξερω ποσο αληθεια ειναι αυτο. Αλωστε αν το σκεφτεις, απο ολη την επιχειρηση, σπαταλουν περισσοτερα

Ευτυχως προσφατα, η δικτατορια των ΜΜΕ εχει γινει πιο ισχυρη απο παλια και μπαινουν κατευθειαν στο ψητο. Αν δεν υπηρχαν....
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 23-11-06 στις 13:11
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-11-06, 13:16
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 22:16
Φύλο: Άντρας
Για να γλιτώσω το moderation, θα πω μόνο μία φράση :
Αν δώσεις εξουσία στον αμόρφωτο κομπλεξικό αυτά να περιμένεις...

Δ.
__________________
Let's call it an accidental feature -- Larry Wall
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-12-07, 12:09
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ποινές αργίας από δύο έως έξι μήνες, επέβαλε το πειθαρχικό συμβούλιο της ΕΛ.ΑΣ. στους αστυνομικούς που ξυλοκόπησαν στη Θεσσαλονίκη τον Κύπριο σπουδαστή Αυγουστίνο Δημητρίου.

Συγκεκριμένα στον αρχιφύλακα που διακρίνεται στο βίντεο του ξυλοδαρμού να κλωτσάει τον νεαρό, επεβλήθη η ποινή της εξάμηνης αργίας με απόλυση Σημειώνεται ότι ο εν λόγω αστυνομικός είχε παραπεμφθεί με το ερώτημα της απόταξης.

Εξάλλου, ποινή τετράμηνης αργίας με πρόσκαιρη παύση επεβλήθη στον αστυνόμο Β' που επίσης εμπλέκεται στην υπόθεση -γνωστή ως «υπόθεση ζαρντινιέρα», ενώ η ποινή για άλλους τρεις αστυφύλακες ήταν αργία με απόλυση για διάστημα δύο και τριών μηνών.

Αθώοι κρίθηκαν δύο ακόμη αστυφύλακες που φαίνονται στα τηλεοπτικά πλάνα του ξυλοδαρμού.

Σημειώνεται επίσης ότι ήδη έχει επιβληθεί ποινή 15ήμερης αργίας στον πρώην διευθυντή της Κρατικής Ασφάλειας Θεσσαλονίκης, που κατηγορείτο για απλή συνέργεια και σήμερα υπηρετεί ως αστυνομικός διευθυντής Κιλκίς.

Υπενθυμίζεται ότι η δίκη για την υπόθεση ξυλοδαρμού του 25χρονου Αυγουστίνου Δημητρίου μετά την πορεία του Πολυτεχνείου πέρυσι στη Θεσσαλονίκη έχει αναβληθεί για τις 2 Απριλίου. Στην υπόθεση κατηγορούνται οκτώ αστυνομικοί, δύο αξιωματικοί της ΕΛ.ΑΣ., πέντε αστυφύλακες κι ένας αρχιφύλακας. Επτά από αυτούς είναι αντιμέτωποι με τις κατηγορίες της απρόκλητης επικίνδυνης σωματικής βλάβης κατά συναυτουργία.

naftemporiki.gr
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-12-07, 13:49
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Δεν προκαλεί έκπληξη η απόφαση αυτή απο την στιγμή που προέρχεται απο συναδέλφους τους οι οποίοι δεν είναι καθόλου απίθανο να επικροτούν τέτοιες συμπεριφορές.

Να ρωτήσω όμως τους νομικούς της άκρο , ο άνθρωπος αυτός τον οποίο και ξυλοφόρτωσαν στα καλά καθούμενα , απο τη στιγμη που η αστυνομία έχει δεχθεί την ευθύνη της, έχει το δικαίωμα να προσφύγει στα δικαστήρια για αποζημίωση και ποιές οι πιθανότητες να δικαιωθεί ;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.