Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-08-08, 21:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ολυμπιακοί Πεκίνου - Ντοπαρίσματα

Δυστυχώς έχουμε ένα νέο κρούσμα ντόπιγκ, κατά πάσα πιθανότητα, από την πρωταθλήτρια του Στίβου, Φανή Χαλκιά.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-08-08, 22:21
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σκηνικό λίγο μετά την μεγάλη νίκη της Χαλκιά στους Ολυμπιακούς της Αθήνας το 2004

Ηθελα να δείξω ότι ο Ελληνας πρέπει να είναι ψηλά. Οτι είναι γεννημένος για πρώτος. Εχουμε μέσα στα κύτταρά μας γραμμένη την ιστορία των προγόνων μας και οφείλουμε να νιώθουμε υπερήφανοι. Να μην αφήνουμε τον κακό μας εαυτό να βγαίνει στην επιφάνεια» είπε πέντε λεπτά αφότου τελείωσε το γύρο του θριάμβου. «Δεν χρειαζόμαστε δεκανίκια, δεν είμαστε παρακατιανοί. Μόνο όσοι κάθονται στο πίσω κάθισμα συμβιβάζονται με ημίμετρα. Εμείς είμαστε για την κορυφή! Ηθελα από πριν να τα πω αυτά. Μου έλεγαν οι φίλοι μου ότι θα τα ξεχάσω, αλλά τέτοια πράγματα δεν ξεχνιούνται».



Οι ξένοι δημοσιογράφοι, τα μεσάνυχτα της Τετάρτης αναρωτιόντουσαν πώς κατάφερε αυτό το κορίτσι να κατεβάσει σχεδόν 4 δευτερόλεπτα το χρόνο της από πέρσι στα 400 εμπόδια, να κάνει ολυμπιακό ρεκόρ, να σπάσει τα χρονόμετρα και στον τελικό να καλπάσει με άνεση και να αγγίξει χρυσάφι.

Τη ρώτησαν ευθέως στη συνέντευξη Τύπου και τους έδωσε πληρωμένη απάντηση: «Οποιος δεν μπορεί να καταλάβει πως κάποιος, αν έχει το ταλέντο και ασχοληθεί σοβαρά και με σκληρή δουλειά με τα 400 εμπόδια για ένα χρόνο, μπορεί να κατεβάσει 4 δευτερόλεπτα το χρόνο του και να τρέχει εκεί, γύρω στα 53 δεύτερα απλώς δεν ξέρει από στίβο!»
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 16-08-08 στις 23:33 Αιτία: Διόρθωση ονόματος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-08-08, 00:08
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αν πώ οτι δεν χαίρομαι θα είναι ψέμα. Είναι καιρός να πέσουν οι μάσκες και πέφτουν με γοργό ρυθμό. Να καταλάβουμε ότι με πολιτική υποστήριξη (επι υπουργείας Λιάνη) στήθηκε ένας απίστευτος μηχανισμός παραγωγής ολυμπιονικών με κάθε τίμημα. Οι φωτογραφίες των επισήμων δίπλα στους νικητές θεωρήθηκαν πιο σημαντικές απο την υγεία των παιδιών αυτών. Το δέλεαρ την αναγνωρισιμότητας , της φήμης και των χρημάτων πολιτείας και χορηγών τοποθετείται πολύ πιο ψηλά απο κάθε έννοια ηθικής.

Ενα μοναδικό κύταρο μαζικού αθλητισμού στην Ελλάδα, το ΕΑΚΝ Αγίου Κοσμά ουσιαστικά έκλεισε για το κοινό και αποδόθηκε αποκλειστικά για χρήση σε μια κλειστή κλίκα εκλεκτών. Ο στίβος περιφράχτηκε, δέντρα κόπηκαν, τεράστια κακάσχημα κλειστά κουβούκλια σηκώθηκαν , όλα για την καλύτερη προετοιμασία των ελπίδων μας ! Βλέπουμε όλοι τωρα τα μέσα με τα οποία προετοίμαζονταν οι πρωταθλητές μας.

Αυτό που ουσιαστικά έγινε είναι οτι δημιουργήσανε αθλητισμό τύπου ανατολικής γερμανίας σε βάρος του μαζικού αθλητισμού. Αυτό το θεωρώ έγκλημα, ακόμα και εάν οι νίκες ήταν καθαρές.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-08-08, 06:46
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς έχουμε ένα νέο κρούσμα ντόπιγκ, κατά πάσα πιθανότητα, από την πρωταθλήτρια του Στίβου, Φανή Χαλκιά.
Σύμφωνα με το in.gr έφυγε από το Ολυμπιακό Χωριό και είχε τον ίδιο προπονητή με έναν άλλο έλληνα που είχε πιαστεί ντοπαρισμένος.

Άρχισε (ή μάλλον συνεχίστηκε) η αποκαθήλωση κλπ κλπ
__________________
may you live in interesting times

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 19-08-08 στις 13:07
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-08-08, 10:16
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων

Η διαφορά με τους έλληνες είναι απλά ότι δεν έχουν τις γνώσεις και τα μέσα, να το κάνουν να δείχνει καθαρό.
Άρα μπράβο στα παιδιά μας που για να συναγωνιστούν τους Αμερικάνους ντοπάρονται..Αλήθεια , όλες οι υπόλοιπες χώρες που παίρνουν μετάλλια και ανήκουν στην δικαιοδοσία της WADA και αυτές έχουν την τεχνογνωσια να κρύβονται..
Δεν μιλάμε να βγούμε πρώτοι στα μετάλλια, μιλάμε να πάρουμε ένα μετάλλιο.
Προσωπικά αναρωτιέμαι για το θράσσος των υπευθύνων του ΣΕΓΑΣ που δεν παραιτούνται.

Αλήθεια ,ο κος Τσέκος τι κάνει μετά από 4 χρόνια της αποκάλυψής περί ντοπαρισμάτων ; o κος Ιακώβου προφανώς θα έχει την ίδια τύχη.
Όλα στο φως , όλα στην δικαιοσύνη.
Τελικά όλο κάποιος άλλος φταίει, ο φαρμακοποιός, κάποια κινέζικη εταιρεια, οι κακοί της WADA και της ΔΟΕ που θέλουν να μας σαμποτάρουν κλπ κλπ.
Αφού ακόμα τους ανεχόμαστε και δεν πάμε να τους ξεβρακώσουμε και να τους ρίξουμε ένα χέρι ξύλο μέσα στην βουλή, μπράβο μας.
Αρχαίο πνεύμα αθάνατο!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-08-08, 10:32
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι δυνατόν να τα ισοπεδώνουμε όλα.
Δεν ισοπεδώνουμε τίποτα. Απλά εκφράζω την ψυχολογία του κάθε Έλληνα.
Πώς μπορείς πλέον να μην είσαι καχύποπτος σε κάθε επιτυχία.
Εσύ από μόνος σου είπες ότι πιάσαν τοξοβόλο ντοπέ.
Είναι κρίμα που πλέον οι αντοπάριστες επιτυχίες αποτελούν την εξαίρεση και όχι το αντίθετο. Μην σου πω ότι αρχίζω να αμφιβάλλω και για τις επιτυχίες της Εθνικής Ποδοσφαίρου.
Πάντως φοβερή σύμπτωση ότι ο Ελληνικός Αθλητισμός πήρε την κάτω βόλτα όταν εξελίχθηκε το τεστ ανίχνευσης της μεθυλτριενολόνης.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-08-08, 12:27
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως φοβερή σύμπτωση ότι ο Ελληνικός Αθλητισμός πήρε την κάτω βόλτα όταν εξελίχθηκε το τεστ ανίχνευσης της μεθυλτριενολόνης.
Έγραψες!

Μήπως τελικά ένδοξοι ολυμπιονίκες είναι απλά αυτοί που δεν πιάνονται;

Τέλος πάντων, καλή συνέχεια στα επόμενα αντιντόπινγκ τεστ.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-08-08, 09:58
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το Θεμα του Ντοπινγκ ξεκινα στα πηγαδακια των προπονητων...και τελειωνει οταν η WADA βρη τροπο να τα πιανη ...Κλασσικο συστημα Δρασης-Αντιδρασης.Για τη δικη μας περιπτωση λυπαμε αληθινα επεσε και "Καρφακι" απο γνωστο Ονομα που τον "ριξανε" στα λεφτα.....Ολοκληρο καταλογο εδωσε το Παληκαρι...Δεν Αναρωτηθηκατε πως γινεται στους 10 ελενχους οι 9 να ειναι Θετικοι!Αισχος στους ρουφιανους...Αθανατη ελληνικη ρουφιανια.....
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-08-08, 10:10
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Επανερχωμε γιατι τωρα εμαθα το απιστευτο.....Εστειλε στη WADA λεπτομερειες του χημικου τυπου του Αναβολικου για να μπορεση να το εντοπιση στις 17 Ιουλιου....Απο εκει και μετα ηρθε ο διασυρμος μας ...για ΑυτοΝτοπα-ΑυτοΒομβα δεν ειχα ξανακουση....Κριμα στα ονειρα των αθλητων μας ..που επεσαν στο Σκοταδι....
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-08-08, 10:22
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από varthol Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν Αναρωτηθηκατε πως γινεται στους 10 ελενχους οι 9 να ειναι Θετικοι!Αισχος στους ρουφιανους...Αθανατη ελληνικη ρουφιανια.....
Να καταλάβω Γιώργο, θύμωσες γιατί μας έπιασαν ή γιατί μερικοί μερικοί, χρησιμοποιούν άνομα μέσα για να ανέβουν στο βάθρο;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 20-08-08, 12:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Την παραίτηση του προέδρου του ΣΕΓΑΣ ζητεί η ΕΟΕ

Την παραίτηση του προέδρου του ΣΕΓΑΣ ζητεί η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή θεωρώντας υπεύθυνο για τα συνεχή κρούσματα ντόπινγκ με πρωταγωνιστές Έλληνες αθλητές του Στίβου.

Την παραίτηση του κ. Σεβαστή ζήτησε εμμέσως πλην σαφώς ο πρόεδρος της ΕΟΕ Μίνως Κυριακού, σε χθεσινές του δηλώσεις: «Για μένα, παραδειγματικά, πρέπει να υπάρξει επέμβαση του κράτους και, επιτέλους, να εφαρμοστεί ο νόμος. Άκουσα κάποιες δηλώσεις, γιατί να μην παραιτείται ένας πρόεδρος συλλόγου, ή και ο πρόεδρος της ΔΟΕ Η ευθύνη είναι της ομοσπονδίας. Αυτοί είναι ομοσπονδιακοί προπονητές, όχι Ολυμπιακοί, όχι σωματειακοί. Και αυτός που έκανε τη δήλωση και, συγκεκριμένα, ο κ. Σεβαστής, θα έπρεπε ο ίδιος να ντρέπεται να βγαίνει και να κάνει δηλώσεις. Έχει τόσα πολλά στην ιστορία του, που θα έπρεπε να κρύβεται και τα “παράθυρα” δε θα έπρεπε, καν, να τον βγάζουν», τόνισε ο κ. Κυριακού.

Όπως εξάλλου είπε, μετά την επιστροφή του από το Πεκίνο την ερχόμενη Δευτέρα, η Ολυμπιακή Επιτροπή θα επιληφθεί του θέματος, μετά τη σύμφωνη γνώμη των νομικών της συμβούλων. «Πιστεύω ότι αυτό που θα χρειαστεί είναι η Πολιτεία να τρέξει, να διερευνήσει και να τιμωρήσει αυτό το φαινόμενο. Στην άρση βαρών, άλλαξε η διοίκηση, μπήκε προσωρινή, η οποία και θα κατέβει στις επόμενες εκλογές. Περίμενα να υπάρξει ισονομία σε όλα, αλλά εδώ βλέπω ότι υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά. Ελπίζω ο υπουργός –και το εύχομαι- να λάβει σοβαρά μέτρα για να μπορέσουμε να βρεθούμε το 2012 –γιατί εκεί φτάνω- πραγματικά, να μπορούμε να χαμογελάμε με "καθαρά" μετάλλια». «Η Ελλάδα μόνο τέτοια μετάλλια χρειάζεται. Πιστεύω ότι είμαστε ένας λαός που μπορεί να κάνει θαύματα», υπογράμμισε ο πρόεδρος της ΕΟΕ.

«Oι κύριοι αυτοί να σταματήσουν να εμπλέκουν την Ομοσπονδία»

«Δεν υπάρχει ούτε σχέση, ούτε εμπλοκή της Ομοσπονδίας, αντέτεινε ο κ. Σεβαστής, χαρακτηρίζοντας παράλληλα αναρμόδιο τον κ. Μίνωα Κυριακού για τα ιδιαίτερα επικριτικά σχόλια που έκανε σε βάρος της Φανής Χαλκιά, μετά την αποκάλυψη ότι είναι ντοπέ.

« Όταν βρίσκεται κάποιο δείγμα θετικό, υπάρχουν πολλοί που φταίνε. Αρχικά οι αθλητές, αν και είναι αβέβαιο κάθε φορά εάν η θετική ουσία που ανιχνεύεται έχει χρησιμοποιηθεί εν γνώση του αθλητή. Μετά ευθύνες έχουν οι προπονητές και ακολουθούν αυτοί που χορήγησαν τις απαγορευμένες ουσίες», υποστήριξε ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ μιλώντας στην κρατική τηλεόραση και τόνισε:

«Δεν υπάρχει ούτε σχέση, ούτε εμπλοκή, εμού προσωπικά αλλά και γενικά της ομοσπονδίας. Ας αφήσουμε τα αρμόδια όργανα της Πολιτείας να διερευνήσουν αυτή την υπόθεση και όταν υπάρξουν στοιχεία που να εμπλέκουν τον οποιονδήποτε, τότε είναι η ώρα της Πολιτείας». «Μέχρι τότε οι κύριοι αυτοί να σταματήσουν να εμπλέκουν την Ομοσπονδία. Ν' αφήσουν τις αρμόδιες αρχές να κάνουν τη δουλειά τους. Εγώ προσωπικά είμαι στη διάθεσή τους οποιαδήποτε στιγμή, προκειμένου να σπάσει αυτό το απόστημα του ντόπινγκ στην χώρα μας», κατέληξε ο κ. Σεβαστής.

ΑΠΕ - Ναυτεμπορική

Σχόλιο : Προσωπικά μου προκαλεί απέχθεια η εικόνα του κου Κυριακού, θεωρώ ότι υπήρχαν άνθρωποι που έχουν αναλώσει την ζωή τους στον αθλητισμό και θα μπορούσαν να αναλάβουν την ηγεσία της ΕΟΕ.

Όμως οσα λέει για τον Σεβαστή, έχει δίκαιο, είναι καιρός αυτός ο αχυράνθρωπος, να φύγει από τον ΣΕΓΑΣ, όπως έγινε και με την διοίκηση της Ομοσπονδίας Πάλης.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-08-08, 13:12
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Στο "μικροσκόπιο" το ντόπινγκ

Στο "μικροσκόπιο" της Δικαιοσύνης τίθεται η υπόθεση ντόπινγκ που ταλανίζει τον ελληνικό αθλητισμό και έχει διασύρει διεθνώς τη χώρα μας.

Ενώπιον του εισαγγελέα Πρωτοδικών Κωνσταντίνου Σιμιτζόγλου, θα κληθούν η Φανή Χαλκιά και ο Τάσος Γκούσης.

Θα κληθούν επίσης και όλοι οι εμπλεκόμενοι, στο πλαίσιο της κατεπείγουσας προκαταρκτικής έρευνας που διέταξε ο προϊστάμενος της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Παναγιώτης Πούλιος.

Θα εξετασθεί εάν έχουν διαπραχθεί παραβάσεις του νόμου περί ντόπινγκ.

Την ίδια ώρα, η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή ανέθεσε στους δικηγόρους Αλέξανδρο Λυκουρέζο και Πέτρο Μαχά την κατάθεση μηνυτήριας αναφοράς κατά του προπονητή της Φανής Χαλκιά Γιώργου Παναγιωτόπουλου.

Η ΔΟΕ ζητάει να ασκηθεί ποινική δίωξη εναντίον του κ. Παναγιωτόπουλου για το αδίκημα της παράβασης του νόμου περί ντόπινγκ.

Σημειώνεται ότι και άλλοι αθλητές του βρέθηκαν θετικοί στην ίδια ουσία Μ3.

"Το κρίσιμο είναι ότι πρόκειται για μια θανατηφόρο και όχι απλά για μια επικίνδυνη ουσία", δήλωσε στο ΣΚΑΪ ο δικηγόρος Πέτρος Μαχάς.

"Μέχρι τώρα οι εισαγγελικές παρεμβάσεις στις υποθέσεις ντόπινγκ είναι κατ' επίφαση", δήλωσε στο ΣΚΑΪ ο Δημήτρης Κουρέτας καθηγητής στο τμήμα βιοχημείας του πανεπιστημίου Θεσσαλίας, σημειώνοντας ότι η Πολιτεία πρέπει να αποσαφηνίσει τί μοντέλο αθλητισμού θέλει.

Όπως είπε ο κ. Κουρέτας η Πολιτεία πρέπει να αποσαφηνίσει τι μοντέλο αθλητισμού θέλει.

"Έχει περάσει ένα λανθασμένο μήνυμα ότι εάν δε πάρεις αναβολικά δε μπορείς να κάνεις τίποτα", δήλωσε από την πλευρά του ο Κωνσταντίνος Παύλου, υπεύθυνος του τομέα ερευνών του εθνικού κέντρου αθλητικών ερευνών στο ΟΑΚΑ και ερευνητής στο πανεπιστήμιο Χάρβαρντ.


(Πηγή:www.skai.gr)
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-01-09, 21:59
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Θετικό στην ουσία ερυθροποιητίνη βρέθηκε δείγμα της Ελληνίδας πρωταθλήτριας του βάδην Αθανασίας Τσουμελέκα, σε έλεγχο που υποβλήθηκε τον περασμένο Αύγουστο.

«Ενημερώθηκα ότι υπάρχει πρόβλημα με θετικό δείγμα σε έλεγχο που υποβλήθηκα στις 6 Αυγούστου 2008 με την ουσία ερυθροποιητίνη. Δεν θα μπω στη διαδικασία να δικαιολογηθώ, αν και δεν έχω κάνει εν γνώσει μου χρήση αυτής της ουσίας, διότι γνωρίζω και έχω αποδεχτεί προκειμένου να συμμετέχω σε αγώνες ότι είμαι απολύτως υπεύθυνη για ό,τι βρίσκεται μέσα στο δείγμα μου», αναφέρει σε δήλωσή της η Τσουμελέκα και υπογραμμίζει βαθιά απογοητευμένη:

«Το γεγονός ότι τα ίδια δείγματα αναλύονται πέραν της μιας φοράς (δηλαδή ανοίγουν και κλείνουν χωρίς την παρουσία μου), όπως το συγκεκριμένο όπου την πρώτη φορά ήταν καθαρό, μου προκαλεί δυσάρεστα συναισθήματα για όλη την διαδικασία.

Η ατυχής λοιπόν εμπλοκή μου μετά από μια επιτυχημένη αθλητική χρονιά με πολλούς αγώνες και κοινές και εμφανείς προετοιμασίες με φέρνει στην δυσάρεστη θέση να δώσω εγώ ένα τέλος στον πρωταθλητισμό που τόσο αγαπώ και να μην συνεχίσω μετά το πέρας της επικείμενης τιμωρίας μου.

Πραγματικά αδιαφορώ για το αν πάλι μετά από 6 μήνες μου πουν ότι τελικά το δείγμα είναι αρνητικό όπως και την πρώτη φορά.

Είμαι πολύ δυσαρεστημένη με την κατάσταση που επικρατεί διεθνώς σε θέματα ντόπινγκ».

«ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ. Η απογοήτευσή μου είναι μεγάλη.

Λυπάμαι γιατί γνωρίζω ότι η παρούσα περιπέτεια στενοχωρεί όλους αυτούς που με πιστεύουν και με αγαπούν και αναλαμβάνω το οποιοδήποτε μερίδιο ευθύνης μου αναλογεί», καταλήγει η ανακοίνωση της πρωταθλήτριας.

Από την πλευρά του ΣΕΓΑΣ ο πρόεδρος Βασίλης Σεβαστής, σε ερώτηση που του τέθηκε από το ΑΠΕ-ΜΠΕ για το θέμα, δήλωσε ότι δεν έχει τίποτα να προσθέσει για την ώρα και πρόσθεσε ότι «τα λέει όλα η ανακοίνωση της αθλήτριας».

Πηγή: ΑΠΕ
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-01-09, 01:35
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Είναι έκπληξη το γεγονός ότι η αθλήτρια βρέθηκε ντοπαρισμένη μετά απο 6 μήνες ! Και το γεγονός ότι (κατά τα λεγόμενά της) το πρώτο δείγμα ήταν αρνητικό καθιστά την περίπτωσή της διαφορετική από όλες τις προηγούμενες.

Δεν μπορώ να γνωρίζω εάν υπάρχει μόνο ένα είδος ερυθροποιητίνης. Οι δρομείς μεγάλων αποστάσεων ελέγχονται πρώτα και κύρια για αυτό. Το παλαιό δείγμα λοιπόν ελέγχθηκε με νέες μεθόδους ;

Φαρμακώθηκε δεν φαρμακώθηκε η Τζουμελέκα έχει για μένα λίγη αξία, τόση όσο της δίνει η αμοιβή και τα προνόμια από το κράτος. Η ουσία είναι ότι σε μία πόλη των 4 εκατ. κατοίκων υπάρχουν ελάχιστοι ελεύθεροι χώροι άθλησης για τον απλό κόσμο. Και κατά τα άλλα το κράτος ετοιμάζεται να χτίσει στον Παναθηναϊκό ποδοσφαιρικό γήπεδο (σε μία εταιρεία ε για να πηγαίνουν οι κάφροι να γλεντάνε.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-01-09, 11:45
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
«Το γεγονός ότι τα ίδια δείγματα αναλύονται πέραν της μιας φοράς (δηλαδή ανοίγουν και κλείνουν χωρίς την παρουσία μου), όπως το συγκεκριμένο όπου την πρώτη φορά ήταν καθαρό, μου προκαλεί δυσάρεστα συναισθήματα για όλη την διαδικασία.
*pat pat pat*
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.