Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-10-06, 22:50
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όρια του Καλλιτέχνη?

Διαμαρτυρία έξω από νυχτερινό κέντρο της Θεσσαλονίκης, όπου παρουσιάζει το νέο του καλλιτεχνικό πρόγραμμα ο Τζίμης Πανούσης, πραγματοποίησαν χτες βράδυ μέλη ορθόδοξων χριστιανικών οργανώσεων, αντιδρώντας στο περιεχόμενο του προγράμματος, αλλά και της σχετικής διαφημιστικής αφίσας.

Οι συγκεντρωθέντες θέλησαν έτσι να εκφράσουν, όπως είπαν, τον «αποτροπιασμό» τους για τις θρησκευτικές αναφορές του καλλιτέχνη στο πρόγραμμά του, καθώς και για το περιεχόμενο της αφίσας, που έχει αναρτηθεί σε διάφορα σημεία της πόλης, μέσω της οποίας, όπως λένε, «προσβάλλεται το σύμβολο της ελληνικής πίστης».

Στη διαφημιστική αφίσα, ο Τζίμης Πανούσης εμφανίζεται ντυμένος με ράσα, στο λαιμό του κρέμεται μενταγιόν, όπου απεικονίζεται η Παναγία με τη μορφή πτηνού, ενώ γύρω από το κεφάλι του υπάρχει φωτοστέφανο.

Στο ζήτημα αναφέρθηκε, σήμερα, με δήλωσή του από τη Θεσσαλονίκη, ο αρχιεπίσκοπος Αθηνών Χριστόδουλος, λέγοντας: «Όταν είναι κάτι που ειρωνεύεται τα ιερά και τα όσια αυτό είναι καταδικαστέο». Επίσης, ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης ’νθιμος, υποστήριξε: «Δεν μπορούμε ό,τι είναι ιερό να το θίξουμε κατά τρόπο που θέλουμε να το προσβάλλουμε και να το καταργήσουμε».

Στο θέμα παρενέβη και ο νομάρχης Θεσσαλονίκης, Παναγιώτης Ψωμιάδης, που ανέφερε πως «σε μία δημοκρατία τα πάντα είναι επιτρεπτά, μέχρι όμως το σημείο εκείνο που δε θα προσβάλλεις την προσωπικότητα του άλλου και ιδιαίτερα να ξεπερνάς τα όρια της προσβολής των ιερών και όσιων της φυλής μας».

Πηγή : naftemporiki.gr



Βρήκα και παραθέτω την αφίσσα και το κείμενο που διαφημίζει το πρόγραμμα.
Σχόλια δικά σας.



Με την πεποίθηση ότι το πρόβλημα με τις κουμπαριές λύνεται μόνο με κουμπουριές ο όρθιος κωμικός, εκτός των άλλων, θα βάλει στην πίστα και τα παρακάτω ερωτήματα...

1. Μπορεί το χιούμορ να αναχαιτίσει την πανδημία της νόσου των φτηνών;
2. Ο Ψωμιάδης ως σύνθετη σχιζοειδής προσωπικότητα (ψωμί + άδης) γιατί στριμώχνει το θάνατο μεταξύ άρτου και θεαμάτων;
3. Πιστεύω εις ένα αυγό ή κότα παντοκράτορα ποιητή ουρανού και γης ορατών τε πάντων και αοράτων;
4. Ζούμε στην πιο ξεφτιλισμένη χώρα του κόσμου ή μου φαίνεται;
5. Οι νεκρές στύσεις του επάρατου Χριστιανισμού ανέχονται τη σάτιρα ή μόνον αστειάκια για το Μωάμεθ;
6. Η βία Αγίων και το τηλεκατευθυνόμενο οπαδιλίκι είναι οι βασικοί σπόνσορες του Αρμαγεδώνα;


Σημείωση : Η εικόνα έχει κοπεί για να μην θεωρείται ότι κάνω διαφήμιση στο μαγαζί που φιλοξενεί τον καλλιτέχνη
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Image2.jpg (5,8 KB, 12 εμφανίσεις)
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 29-10-06 στις 23:01
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-10-06, 23:26
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 15:05
Φύλο: Άντρας
Ο Τζιμάκος είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση. Θεωρώ τη μουσική του ενδιαφέρουσα, για τη δεκαετία του 70-80. Αν είχε πάρει άλλο δρόμο (τουλάχιστον στιχουργικά), πιστεύω ότι θα είχε αφήσει το κάτι τις του, στη ελληνική ροκ σκηνή.

Κατάφερε να απαξιωθεί με τη χοντροκομμένη σάτιρα που προσπαθεί να κάνει, ακολούθησε αυτό το δρόμο και έβγαλε τα φράγκα που έβγαλε. Κάτι σαν τον Χάρρυ Κλυν στο πιο ροκ.

Δεν νομίζω ότι έχει τίποτα άλλο σημαντικό να προσφέρει.

Προσωπικά, τον συμπαθώ και του συμπαρίσταμαι...

Τώρα, οι αντιδράσεις των "αντιφρονούντων", μπούρδες του γλυκού νερού. Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα...

Άντε να δούμε, πότε επιτέλους θα καταλάβουμε τι είναι σοβαρό και πρέπει να ασχοληθούμε μ' αυτό και τί όχι.

Το άρθρο του Στέλιου για την Ακαδημία Αθηνών, θα το διαβάσετε ή όχι; Άντε, μη σας δέσω στη καρέκλα και σας βάλω ν' ακούτε στη διαπασών τα κάγκελα παντού για κάνα μήνα... άτακτα ακροβασάκια...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-10-06, 23:42
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο ζήτημα αναφέρθηκε, σήμερα, με δήλωσή του από τη Θεσσαλονίκη, ο αρχιεπίσκοπος Αθηνών Χριστόδουλος, λέγοντας: «Όταν είναι κάτι που ειρωνεύεται τα ιερά και τα όσια αυτό είναι καταδικαστέο». Επίσης, ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης ’νθιμος, υποστήριξε: «Δεν μπορούμε ό,τι είναι ιερό να το θίξουμε κατά τρόπο που θέλουμε να το προσβάλλουμε και να το καταργήσουμε».
Η ίδια πιπίλα...

Εγώ έχω καταλάβει το εξής. Όταν αισθανόμαστε ότι αυτό που πιστεύουμε και θεωρούμε προσωπική αξία απειλείται, τότε διαμαρτυρόμαστε και κάνουμε ντόρο. Όταν αυτά είναι τόσο ισχυρά που δεν απειλούνται, απλά δεν ασχολούμαστε.

Τώρα όσον αφορά τον Τζίμη. Τί να πω; Ποιο νομικό πλαίσιο ορίζει ΤΙ ειναι προσβολή; Εγώ πχ θεωρώ προσβλητικό και ανήθικο το δελτίο ειδήσεων του Alter, το ευρύτερο lifestyle και τον Χριστόδουλο. Δεν έχω όμως ένα νομικό αντικειμενικό επίπεδο για να το στηρίξω, οπότε ούτε κάνω μήνυση στον Χριστόδουλο ούτε κατεβαίνω με πανό και καδρώνια στο σπίτι του.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-10-06, 01:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ίδια πιπίλα...
Ακριβώς Κωστή η ίδια πιπίλα! Πως θα κάνει δωρεάν διαφήμιση ο κος Πανούσης; Απλά προκαλώντας ακραία και περιμένοντας τους γνωστούς να του κάνουν γκρίζα διαφήμιση να τρέξουν τα κορόιδα να πληρώσουν το εισιτήριο , για να κονομήσει χοντρά ο ... καλλιτέχνης.

Να χαρώ εγώ κουλτούρα και πολιτισμό, να χαρώ καταξιωμένους περιζήτητους διασκεδαστές που έχουν πιάσει το νόημα της χοντρής κονόμας.

Να χαρώ και όλους αυτούς που γυρίζουν τον μύλο της προβολής του, τα κορόιδα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-10-06, 11:48
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 22:16
Φύλο: Άντρας
Ο Πανούσης όπως είχε πει πέρσι σε μία συνέντευξη, την σατυρική αυτή εικόνα της Παναγίας την είχε φτιάξει γιατί η σάτυρα με τα σκίτσα του Μωάμεθ είχε περάσει πολύ στα ψηλά κι όπως είπε έπρεπε να δούμε κι εμείς πως είναι
Όντως προκαλεί για να γίνει διαφήμιση, αλλά να με συγχωρείτε όταν υπάρχουν άνθρωποι με πανό 'Ορθοδοξία ή Θάνατος' και βγαίνουν στο δρόμο είναι πρόκληση να τους προκαλέσεις
Προσωπικά, εμένα μου αρέσει πολύ και δεν θίγομαι από τις αφίσες του, έχει επίσης αρκετά καλή φωνή και μερικά τραγούδια είναι πολύ δυνατά στιχουργικά (πχ ο νεοέλληνας).

Δ.
__________________
Let's call it an accidental feature -- Larry Wall
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-10-06, 12:19
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έλληνας-Νεοέλληνας

Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά, εμένα μου αρέσει πολύ και δεν θίγομαι από τις αφίσες του, έχει επίσης αρκετά καλή φωνή και μερικά τραγούδια είναι πολύ δυνατά στιχουργικά (πχ ο νεοέλληνας).

Δ.
Θα μεταφερθεί στο Μουσικό Club μετά το πέρας της συζήτησης

Νεοέλληνας
Κάνω βουτιές σε βόθρο με εικόνες,
φουσκώνω τα βυζιά μου με ορμόνες
Θέλω να γίνω σαν Αμερικάνος,
μ' αρέσει στα κρυφά (κι) ο Μητροπάνος

Καίω τα δέντρα, χτίζω μεζονέτες,
θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες
Σ' ένα κλουβί-γραφείο σαν αγρίμι
παίζω ατέλειωτο, βουβό, ταξίμι

Φάκα Αντίντας μου 'πιασε τη φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ-μποξ με τη λατέρνα
Πάνω απ' του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα μ' έχει κατουρήσει

(Έλληνας-Νεοέλληνας)

Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
και ψήλωσε η κοντούλα λεμονιά
Στα Σάλωνα δεν σφάζουνε αρνιά,
δεν πάει το παπάκι στη ποταμιά
Κι η Παπαλάμπραινα γυμνή
χαϊδεύει δώρο-συσκευή
σ' ένα τηλεπαιγνίδι πουλημένο
Πουλάκι ξένο, πουλί χαμένο
μου τρώει τα σπλάχνα, δε βγάζω άχνα
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-10-06, 13:20
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 22:16
Φύλο: Άντρας
Όπως έχει πει κι ο εν λόγω, ο νεοελληνικός υπαρκτός σουρεαλισμός

Δ.
__________________
Let's call it an accidental feature -- Larry Wall
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-10-06, 13:22
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
5. Οι νεκρές στύσεις του επάρατου Χριστιανισμού ανέχονται τη σάτιρα ή μόνον αστειάκια για το Μωάμεθ;
Νομίζω πως αυτό τα λέει όλα.
Προσωπικά έχω κουραστεί με όλη αυτή τη διαφήμιση που κάνει η εκκλησία.
1) Μην δείτε τον κώδικα Ντα Βίντσι!
Μέχρι και extended version κυκλοφόρησαν. Εγώ τουλάχιστον αυτό που ήθελα να δώ στο έργο το είδα. Το Λούβρο.
2) Μην πάτε να δείτε τον Πανούση!
Άντε να βρείς τώρα εισιτήριο! Είναι ένας σατιρικός καλιτέχνης, τον θεωρώ πολύ πιό σοβαρό από όλες αυτές τις μάρκες που κυκλοφορούν πουλώντας μούρη για στίχο και μουσική αλλονών, που πολλές φορές μάλιστα είναι διασκευές.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-06-07, 23:10
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Λίγα χρόνια μετά την αποκαθήλωση του «βλάσφημου» έργου του Τιερί ντε Κορντιέ από την έκθεση «Outlook» (2003), η Αστυνομία , ύστερα από ανώμυμη καταγγελία για προσβολή της δημοσίας αιδούς και των εθνικών συμβόλων, αφαίρεσε βίαια έργο τέχνης. Το περιστατικό συνέβη το μεσημέρι του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις της HELEXPO (Κηφισίας 39, Μαρούσι) στον χώρο που φιλοξενούνταν μέχρι χθες η εικαστική διοργάνωση ArtAthina. Στο στόχαστρο βρέθηκε άτιτλο βίντεο της σκηνοθέτιδας και πανεπιστημιακού Εύας Στεφανή. Οργή διαφόρων κύκλων προκάλεσαν τα 40 δευτερολέπτα του βίντεο της καλλιτέχνιδας, στο οποίο διακρίνεται αμυδρά, μέσα από κλειδαρότρυπα, το αιδοίο μιας γυναίκας και ακούγονται τα πρώτα μουσικά μέτρα του εθνικού ύμνου.

Ρεπορταζ από την αποκαθήλωση του Video (και αποσπάσματα από το video χωρίς την μουσική υπόκρουση στο http://www.fantomas.gr/home.html
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 04-06-07 στις 23:19
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-06-07, 07:58
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
... Το περιστατικό συνέβη το μεσημέρι του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις της HELEXPO (Κηφισίας 39, Μαρούσι) στον χώρο που φιλοξενούνταν μέχρι χθες η εικαστική διοργάνωση ArtAthina.
Στην αναγγελία αυτής της είδησης, θα έπρεπε να προσθέσεις: "Το περιστατικό συνέβη το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Ιουνίου 2007 μ.Χ.". Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε και σε ποια εποχή ζούμε...
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 05-06-07, 08:55
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
.................................... σκηνοθέτιδας και πανεπιστημιακού Εύας Στεφανή. Οργή διαφόρων κύκλων προκάλεσαν τα 40 δευτερολέπτα του βίντεο της καλλιτέχνιδας, στο οποίο διακρίνεται αμυδρά, μέσα από κλειδαρότρυπα, το αιδοίο μιας γυναίκας και ακούγονται τα πρώτα μουσικά μέτρα του εθνικού ύμνου.http://www.fantomas.gr/home.html
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην αναγγελία αυτής της είδησης, θα έπρεπε να προσθέσεις: "Το περιστατικό συνέβη το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Ιουνίου 2007 μ.Χ.". Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε και σε ποια εποχή ζούμε...
Φαίνεται, δηλαδή, πως η προσβολή των Εθνικών Συμβόλων, από το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Ιουνίου 2007 μ.Χ. δεν θα πρέπει πια να ενοχλεί κανέναν, στα πλαίσια της ελεύθερης καλλιτεχνικής έκφρασης. Ούτε βέβαια, θα πρέπει να διώκεται ποινικά, σύμφωνα με τον νόμο.

Το τί είναι έργο τέχνης, είναι βέβαια υποκειμενική υπόθεση τού καθ' ενός. Τα όρια όμως;

Επειδή όμως έχω "ελεύθερο πνεύμα" προτείνω, το επόμενο καλλιτεχνικό δρώμενο να είναι, κατά την έπαρση της Ελληνικής Σημαίας στον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης, την Κυριακή, 10 Ιουνίου 2007, να γίνει χρήση του σώβρακου του Διοικητή της Προεδρικής Φρουράς (αν είναι δυνατόν, λερωμένου...).

Περαστικά μας...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 05-06-07 στις 08:58
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-06-07, 09:45
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το έκθεμα βρισκόταν σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ χώρο, στο οποίο ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ πλήρωνε εισητήριο, ενώ υπήρχε και προειδοποίηση στην είσοδο για την απαγόρευση ανηλίκων στο χώρο.

Όποιος ήθελε λοιπόν πήγαινε. Άμα ο συγκεκριμένος ανώνυμος Ελληνάρας δεν ήθελε να προσβληθεί, να μην πήγαινε. Εγώ γιατί δηλαδη δεν πάω σε σκυλάδικα; Εφόσον δηλαδή ο καθένας κάνει μήνυση για προσβολή της δημοσίας οτιδήποτε, να αρχίσουμε όλοι να ρίχνουμε μηνύσεις όπου μας κατέβει...
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-06-07, 10:46
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 15:05
Φύλο: Άντρας
Αλήθεια, σκέφτεστε τί θα είχε συμβεί αν, ο Γλέζος και ο Σάντας, στις 30 Μαϊου 1941, την ώρα που κατέβαζαν την γερμανική σημαία από την Ακρόπολη, τους ερχόταν να "εκφραστούν καλλιτεχνικά";

Όσο "κλισέ" θεωρείς τις ενέργειες των Ελληναράδων στη συγκεκριμένη περίπτωση, άλλο τόσο "κλισέ" θεωρώ τα περί ιδιωτικού χώρου, εισιτηρίου, προειδοποίησης και απαγόρευσης στους ανήλικους...

Υπόψη και το ποιά δημιούργησε το συγκεκριμένο "έργο", σε συνδυασμό με τις "λοιπές" επαγγελματικές της δραστηριότητες...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 05-06-07 στις 10:53
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-06-07, 10:56
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μερικοί "καλλιτέχνες" προκειμένου να ακουστεί το όνομα τους, προκαλούν και αυτή η πρόκληση τους, καμιά σχέση έκφρασης δεν έχει, παρά την δωρεά διαφήμιση και προβολή. Αναμενόμενο είναι κάποιος να θιγεί και να εκφραστεί βλακωδώς.

Από την άλλη οι εκφραστές της θολοκουλτούρας, θα κάνουν σημαία τους τον καλλιτέχνη και θα διαβάσουμε σε καμιά κριτική : ‘Το υπόγειο της υπέρβασης, αντιμετωπίζει πλέρια, τον αντικομφορμισμό και δεμένα σταυρωτά, σκάβουν τα θεμέλια της αντίδρασης’ :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-06-07, 11:06
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν καποια μορφη καλλιτεχνιας αποσκοπει στο σοκ και την προκληση για να συζητησθει, τοτε μαλλον δεν ειναι αξια της συζητησης.

Βαρεθηκα η ψαγμενη και βαθεια κουλτουρα να εχει να κανει με αιδοια, φυλετισμο, σεξουαλικότητα σωματικα παραγωγα και παρεμφερη

Υπαρχουν και αλλοι τροποι να αφυπνισεις το κοινο σου
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:59.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.