Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Αξιοπερίεργα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-03-08, 16:59
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Άντρας είναι πέντε μηνών έγκυος!

Ένας άντρας, από τις ΗΠΑ, που υπήρξε στο παρελθόν γυναίκα ανακοίνωσε πως είναι πέντε μηνών έγκυος!

Ο κύριος Thomas Beatie, που γεννήθηκε γυναίκα αλλά στην πορεία έγινε άντρας, όταν οι γιατροί του ανακοίνωσαν ότι η σύζυγος του ότι δεν μπορεί να κυοφορήσει παιδί αποφάσισε να το πράξει ο ίδιος!
Ο κύριος Beatie που νομικά είναι άντρας και ζει με την σύζυγο του, Nancy, στη περιοχή Bend, του Oregon θέλει να κάνει παιδί!

Ο κύριος Beatie όταν αποφάσισε να αλλάξει φύλλο υποβλήθηκε σε θεραπεία τεστοστερόνης και άλλαξε το στήθος του αλλά δεν πείραξε τα γεννητικά όργανα με τα οποία γεννήθηκε.

Έτσι λοιπόν αφού η Nancy δεν μπορούσε να κυοφορήσει αποφάσισαν πως μπορούσε να το κάνει ο σύζυγος!

Σταμάτησε την ορμονοθεραπεία και μετά από ένα χρόνο και εννέα διαφορετικούς γιατρούς έμεινε τελικά έγκυος χρησιμοποιώντας κατεψυγμένο σπέρμα από δωρητή!

«Παρόλο που η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και έχω μια νέα ζωή μέσα μου διακατέχομαι με την αυτοπεποίθηση ενός άντρα,» είπε ο κύριος Thomas Beatie.

Σύμφωνα με τους θεράποντες γιατρούς του ο κύριος Thomas Beatie θα γεννήσει στις 3 Ιουλίου ένα κοριτσάκι!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-03-08, 01:26
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 03:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από maralin Εμφάνιση μηνυμάτων
«Παρόλο που η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και έχω μια νέα ζωή μέσα μου διακατέχομαι με την αυτοπεποίθηση ενός άντρα,» είπε ο κύριος Thomas Beatie.
Ίσα ρε μάγκα! ΧΧ γεννήθηκες και ΧΧ θα πεθάνεις. ώχουυυυυ...
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-03-08, 01:54
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ετσι ακριβως... οι δημοσιογραφοι παλι προλογιζαν το θεμα ως κατι μεταξυ 'επιστημονικη φαντασια' και 'επιστημονικο επιτευγμα' και εκαναν αναφορες στην ταινια με τον Σβαρτσενεγκερ... εντελως ασχετο με το θεμα δηλαδη
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 29-03-08 στις 02:03
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-07-08, 08:47
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
εξελιξεις....

Ο άνδρας γέννησε!

Ένα κοριτσάκι γέννησε την Παρασκευή ο αμερικανός τρανσέξουαλ Τόμας Μπίτι, που είχε γεννηθεί γυναίκα αλλά έκανε αλλαγή φύλου μετέδωσαν τα αμερικανικά μέσα ενημέρωσης.

Ο 34χρονος Μπίτι, που νομικά είναι άνδρας, είχε προκαλέσει σάλο διεθνώς όταν ανακοίνωσε, τον περασμένο Απρίλιο, ότι είναι έγκυος. Σύμφωνα με το τηλεοπτικό δίκτυο ABC News, γέννησε στο νοσοκομείο Μπεντ, στο βορειοδυτικό Όρεγκον.

Ο Τόμας Μπίτι είχε υποβληθεί σε χειρουργικές πλαστικές επεμβάσεις και σε ορμονοθεραπεία, όμως είχε κρατήσει τα γυναικεία όργανα αναπαραγωγής. Αποφάσισε να προχωρήσει σε τεχνητή γονιμοποίηση επειδή η σύζυγός του, Νάνσι, δεν μπορεί να κάνει παιδιά λόγω υστερεκτομής.

"Η επιθυμία να αποκτήσει κανείς παιδί δεν είναι ούτε ανδρικό ούτε γυναικείο χαρακτηριστικό. Είναι ανθρώπινη ανάγκη. Είμαι άνθρωπος και έχω το δικαίωμα να αποκτήσω ένα παιδί", είχε δηλώσει ο ίδιος στο σόου της Όπρα Γουίνφρεϊ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-07-08, 14:32
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
...ο άνδρας πάντα γεννούσε η δε γυναίκα έτικτε... με αυτά τα δεδομένα ο ''άνδρας'' αυτός γέννησε; ή ως (φύσει) ''γυναίκα'' έτεξε;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-07-08, 07:25
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 03:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Και ο άνδρας και η γυναίκα γεννούν. Η γυναίκα επιπλέον κυοφορεί και τίκτει.

Πάντως η αλλαγή φύλου του κύριου Beatie νομίζω πως δεν ήταν η καλύτερη δυνατή. Μπορεί με την ορμονοθεραπεία να επενέβη σε δευτερεύονται χαρακτηριστικά του φύλου (μαστοί, τριχοφυΐα, φωνητικές χορδές, μυική μάζα) αλλά διατήρησε τα κύρια χαρκτηριστικά του φύλου (γυναικεία γεννητικά όργανα)

Εγώ την κόβω για γυναικάρα "με τα όλα της" που έχει μια ιδιαιτερότητα: να τη φωνάζει η κόρη της "μπαμπά"

;p
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:39.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.