Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #586  
Παλιά 07-12-11, 21:52
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία όλα αυτα Captain αλλά με προβληματίζει πολύ η ημερομηνια δημοσιευσης... (2006) μάπα μάλλον το καρπούζι γιατι σε διαφορετικη περιπτωση τωρα θα ριχναμε μπαλωθιες στον αέρα και ολοι θα πηγαιναμε στα μπουζουκια το βραδυ,,,,,
τι να πω ας ελπιζουμε οτι κατι κανουν κατι ψαχνουν τουλαχιστον!!!!απο την αλλη στην ελλαδα, και να το βρισκανε το αντιδοτο δεν νομιζω να εφτανε και νωριτερα!!!!οσο αυτο για τα μπουζουκια θα ηταν το μονο σιγουρο!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #587  
Παλιά 08-12-11, 23:33
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
ΒΟΗΘΕΙΑ την πεμπτη θα κανω κολονοσκοπηση με μεθη.Ξερει κανεις να μου πει πως ειναι?Αν ποναει?Μεχρι τωρα εκανα παντα με ναρκωση και δεν ξερω.Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #588  
Παλιά 09-12-11, 02:55
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από micha Εμφάνιση μηνυμάτων
ΒΟΗΘΕΙΑ την πεμπτη θα κανω κολονοσκοπηση με μεθη.Ξερει κανεις να μου πει πως ειναι?Αν ποναει?Μεχρι τωρα εκανα παντα με ναρκωση και δεν ξερω.Ευχαριστω.
Καλησπερα micha,πραγματικα με εχεις μπερδεψει.....το μηνυμα σου ,στην προιγουμενη σελιδα,ηταν το πιο στεναχωρο μηνυμα που εχω διαβασει....Και σκεφτομαι πως υπαρχουν ανθωποι εδω μεσα που περνανε πολυ πιο δυσκολα απο εμενα...Και τωρα γραφει βοηθεια επειδη θα κανεις μια κολονοσκοπηση με μεθη ενω εχεις περασει οσο ειχες πει στο μηνυμα..... Πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω....???
Απάντηση με παράθεση
  #589  
Παλιά 09-12-11, 03:07
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδια πηρα τα αποτελεσματα απο την μαγνυτικη και δεν ειναι καθολου καλα.... Εχουν δημιουργηθει πολλα συριγγια,κατι μικρα αποστηματα και ενα ακομη κατεβατο απο λεπτομεριες και θα πρεπει να μπω για ενχειρηση και να αφερεθει η βαλβιδα που εχει την μεγαλυτερη φλεγμονη και τα συριγγια και οτι ακομη εχει επιμολυνθει....Ειμαι απελπισμενη,πως θα ζω φυσιολογικα αν φοβαμε μην μου ''φυγουν''.ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ....Ειμαι 20 και εχω σχεδον 2,5χρονια την νοσο....Αν απο τωρα αρχιζουν να αφαιρουν κομματια ποσα ΚΑΛΑ χρονια μου μενουν ακομα....
το προσωπακι ειναι το δικο μου προσωπο αυτην την στιγμη...!
ΦΟΒΑΜΑΙ
Απάντηση με παράθεση
  #590  
Παλιά 09-12-11, 09:44
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια πηρα τα αποτελεσματα απο την μαγνυτικη και δεν ειναι καθολου καλα.... Εχουν δημιουργηθει πολλα συριγγια,κατι μικρα αποστηματα και ενα ακομη κατεβατο απο λεπτομεριες και θα πρεπει να μπω για ενχειρηση και να αφερεθει η βαλβιδα που εχει την μεγαλυτερη φλεγμονη και τα συριγγια και οτι ακομη εχει επιμολυνθει....Ειμαι απελπισμενη,πως θα ζω φυσιολογικα αν φοβαμε μην μου ''φυγουν''.ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ....Ειμαι 20 και εχω σχεδον 2,5χρονια την νοσο....Αν απο τωρα αρχιζουν να αφαιρουν κομματια ποσα ΚΑΛΑ χρονια μου μενουν ακομα....
το προσωπακι ειναι το δικο μου προσωπο αυτην την στιγμη...!
ΦΟΒΑΜΑΙ
Elli καπνίζεις;
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #591  
Παλιά 09-12-11, 14:17
happybee Ο χρήστης happybee δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-10-12 16:53
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια πηρα τα αποτελεσματα απο την μαγνυτικη και δεν ειναι καθολου καλα.... Εχουν δημιουργηθει πολλα συριγγια,κατι μικρα αποστηματα και ενα ακομη κατεβατο απο λεπτομεριες και θα πρεπει να μπω για ενχειρηση και να αφερεθει η βαλβιδα που εχει την μεγαλυτερη φλεγμονη και τα συριγγια και οτι ακομη εχει επιμολυνθει....Ειμαι απελπισμενη,πως θα ζω φυσιολογικα αν φοβαμε μην μου ''φυγουν''.ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ....Ειμαι 20 και εχω σχεδον 2,5χρονια την νοσο....Αν απο τωρα αρχιζουν να αφαιρουν κομματια ποσα ΚΑΛΑ χρονια μου μενουν ακομα....
το προσωπακι ειναι το δικο μου προσωπο αυτην την στιγμη...!
ΦΟΒΑΜΑΙ
Elli, απο όσο ξέρω όσοι κάνουν εγχείρηση, είναι καλύτερα μετά και με λιγότερες εξάρσεις. Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά...!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην happybee για αυτό το μήνυμα:
Elli (09-12-11)
  #592  
Παλιά 09-12-11, 20:12
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια πηρα τα αποτελεσματα απο την μαγνυτικη και δεν ειναι καθολου καλα.... Εχουν δημιουργηθει πολλα συριγγια,κατι μικρα αποστηματα και ενα ακομη κατεβατο απο λεπτομεριες και θα πρεπει να μπω για ενχειρηση και να αφερεθει η βαλβιδα που εχει την μεγαλυτερη φλεγμονη και τα συριγγια και οτι ακομη εχει επιμολυνθει....Ειμαι απελπισμενη,πως θα ζω φυσιολογικα αν φοβαμε μην μου ''φυγουν''.ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ....Ειμαι 20 και εχω σχεδον 2,5χρονια την νοσο....Αν απο τωρα αρχιζουν να αφαιρουν κομματια ποσα ΚΑΛΑ χρονια μου μενουν ακομα....
το προσωπακι ειναι το δικο μου προσωπο αυτην την στιγμη...!
ΦΟΒΑΜΑΙ
Έλλη , σκέψου ότι και άλλοι είναι στη θέση τη δική σου.Ο γιος μου είναι μόλις 9 χρονών και υποβλήθηκε σε δύο μαγνητικές .Του λέγαμε ψέματα ότι θα μπει σε διαστημόπλοιο...Καταλαβαίν πως νιώθεις και εύχομαι ο Θεός να είναι μαζί σου , να πάνε όλα καλά και να μην απογοητεύεσαι.Εξάλλου γιατί να σου" φεύγουν" μετά θα είσαι καλύτερα, είμαι σίγουρη γιαυτό...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Haris για αυτό το μήνυμα:
Elli (09-12-11)
  #593  
Παλιά 09-12-11, 23:02
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Elli καπνίζεις;
οχι δεν εχω καπνισει ποτε....
Απάντηση με παράθεση
  #594  
Παλιά 09-12-11, 23:10
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Μπορει να με βοηθησει οποιος εχει κανει ενχειρηση ,που την εκανε...??? Αν δεν θελει να το πει δημοσια ας μου το στειλει σε ιδιωτικο μνμ.Σε οποια πολη και ας ειναι αρκει που τον εμπιστευτηκατε και εκανε καλη δουλεια ή αντιθετα αν δεν μεινατε ευχαριστιμενοι απο καποιον χειρουργο.Βοηθηστε γιατι δεν μπορω να εμπιστευτω καποιον που δεν εχω ακουσει τιποτα γι'αυτον.
Απάντηση με παράθεση
  #595  
Παλιά 10-12-11, 18:05
dimitrastr Ο χρήστης dimitrastr δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-11-12 23:45
θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμενα σε μνυμα το βιβλίο; ευχαριστω εκ των προτέρων
Απάντηση με παράθεση
  #596  
Παλιά 10-12-11, 22:16
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
παιδια κανει να κανω γυμναστικη? θελω να ξεκινησω γυμναστηριο γιατι εχω λιγα κιλα και ειμαι αδυναμος σωματικα..
Απάντηση με παράθεση
  #597  
Παλιά 10-12-11, 22:51
petalouditsa Ο χρήστης petalouditsa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-09-12 12:53
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σας...ειμαι φιλολογος εχω νοσο crohn εδω και 3 χρονια,μου εχουν απαγορευσει τη χειρονακτικη εργασια..μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο προβαδισμα οσο αφορα τους εκπαιδευτικους -αναπληρωτες,δηλαδη αν μπαινουμε σε καποια ειδικη κατηγορια-πινακα με αυτη τη νοσο?
Απάντηση με παράθεση
  #598  
Παλιά 11-12-11, 16:10
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σου Elli.Ρωταω γιατι δεν ξερω.Και θελω να προετοιμαστω ψυχολογικα γι αυτο.Επειδη γενικα περναω δυσκολα κι εχω χειρουργηθει προσφατα δε σημαινει οτι θα καθησω να μου αλλαξουν τα φωτα.Αν ειναι κατι που ποναει πολυ θα προτιμησω να παω αλλου να το κανω με ναρκωση αφου αυτοι δεν κανουν.Οσο πιο πολυ πονας τοσο πιο πολυ φοβασαι τον πονο.Και εντεροκλιση εχω κανει γιατι δεν ηξερα και απο τοτε δεν ξαναεκανα.Πλεον κανω μονο μαγνητικη.Συγνωμη για τον τροπο που σου μιλαω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι οποιος εχει προβλημα πρεπει να δεχεται τα παντα.Θα το εκτιμουσα αν μου απαντουσες για την μεθη για να ξερω τι να κανω.Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #599  
Παλιά 11-12-11, 16:34
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σας. ύστερα από αρκετή ταλαιπωρία: θεραπεία της έξαρσής μου με μπουντενοφάλκα, υποτροπίαση της φλεγμονής ύστερα από την λήψη γαστρογραφίνης που είναι απαραίτητη για την αξονική και τελική θεραπεία με ενέσιμη κορτιζόνη στο νοσοκομείο... μπορώ να πω ότι είμαι και πάλι καλά. παίρνω μεντρόλ και τρώω πεντανόστιμα ανάλατα φαγητά! ελπίζω όταν τελειώσω την κορτιζόνη-σε κανα δίμηνο δηλαδή, να συνεχίσω να είμαι εντάξει με την αγωγή που έκανα ούτως ή άλλως (σαλοφάλκα). για άλλη μια φορά η κρον αποδείχτηκε νικητής.. αλλά δεν πειράζει. ας είναι. έχουμε μια ζωή μπροστά μας να αναμετριόμαστε μαζί της. κουράγια λοιπόν...
Απάντηση με παράθεση
  #600  
Παλιά 11-12-11, 17:21
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
[QUOTE=captain.k;514411]
Αρχική Δημοσίευση από micha Εμφάνιση μηνυμάτων

η προνοια δινει καθε 2 μηνες καπου στα 580e επιδομα προνοιας!!!!αυτο ξερω τωρα ρωταμε μαθαινουμε και τα λεμε ξανα!υγεια πανω απο ολα αλλα σε αυτους τους χαλεπους καιρους οσα μας δωσουν καλο θα μας κανουν ετσι κι αλλιως τα εχουμε βγαλει τοσα χρονια με τα φαρμακα 3πλα και 4πλα!!!!
Καλησπερα.Το επιδομα της προνοιας ειναι καθε 2 μηνες 626ευρω.Εχουμε απαλλαγη απο τα δημοτικα τελη στον λογαριασμο της δεη με67% και ανω ποσοστο αναπηριας,στους περισσοτερους δημους.Μπειτε στα δικαιωματα των ΑΜΕΑ και μελετηστε το.Καλο απογευμα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.