Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #316  
Παλιά 16-05-12, 18:00
rampota
Guest
 

xristina

παρακαλω κ εγω με τη σειρα μου να μιλησω μαζι σασ..ο πατερασ μου νοσηλευεται στο θεαγενειο νοσοκομειο απο σημερα..καναμε καποιεσ εξετασεισ αλλα δεν μασ ειπαν τιποτα συγκεκριμενο αν δεν ολοκληρωθουν κι αλλεσ.δωσαμε αιμα κ κατι δεν τουσ αρεσε..μονο αυτο ειπαν.αυτο που ειδαμε με σαφηνεια ειναι κατι στιγματα στα κοκκαλα.εξεταση οστων καναμε δηλαδη.το οποιο βρισκεται σε αρκετα σημεια ακομα κ στο κοκκαλο του κρανιου.μασ ειπαν οτι ειναι μετασταση.πιθανον ξεκινησε απο προστατη η απο το πνευμονι του.μιλησαν κ γι αυτο το πολλαπλο μελανωμα..δε ξερω βρε παιδια αλλα φοβαμαι πολυ..ειναι κ νεοσ ακομα ο μπαμπακασ μου..αλλα εχει αφορητουσ πονουσ στη πλατη στα πλευρα κ δε τρωεει καθολου.παρακαλω γνωριζει κανεισ αν αυτο κανει μεταστασεισ κ εχει πονο???ασ μου απαντησει καποιοσ..διαβασα πιο πανω οτι αν ειναι αυτο κραταει χρονια..για μασ φοβαμαι πολυ.ο γιατροσ ειπε οτι αυτη η ιστορια ειναι πανω απο χρονο.θα κανουμε κ υπερηχο κατω κοιλιασ κ αξονικη στο κεφαλι να δουν κ τα ζωτικα οργανα.αυτο δεν ειναι καλο.πολυ φοβαμαι καλοι μου ανθρωποι οτι εχουμε κατι δυσκολοτερο.οποισ γνωριζει κατι σχετικα σ μου πει κατι..χιλια ευχαριστω τι να πω??ενα θαυμα παναγια μου για ολοκληρο το κοσμο,ενα θαυμα κ για μασ.κ παλι ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #317  
Παλιά 16-05-12, 21:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από rampota Εμφάνιση μηνυμάτων
παρακαλω κ εγω με τη σειρα μου να μιλησω μαζι σασ..ο πατερασ μου νοσηλευεται στο θεαγενειο νοσοκομειο
Κάθε μορφή αυτής της ασθένειας, είναι διαφορετική.

Αν πονάει πολύ θα τον βοηθήσουν με ένα ισχυρό αυτοκόλλητο παυσίπονο.

Δυστυχώς μόνο οι θεράποντες ιατροί, μπορούν να σας δώσουν μια ακριβή περιγραφή.

Εύχομαι τα καλύτερα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #318  
Παλιά 19-05-12, 00:42
*Panos*Balt* Ο χρήστης *Panos*Balt* δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-05-12 01:09
ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ "ΠΟΛΛΑΠΛΟ ΜΥΕΛΩΜΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΛΑΝΩΜΑ...
ΣΤΙΣ 19/4/2012 ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΕΙΧΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΈΡΕΙΣ. ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗΣ ΑΥΤΗΣ ΝΟΣΟΥ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ....
Απάντηση με παράθεση
  #319  
Παλιά 19-05-12, 01:47
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από *Panos*Balt* Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗΣ ΑΥΤΗΣ ΝΟΣΟΥ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ....
Υπάρχουν πολλές μορφές της ασθένειας, δεν είναι δυνατόν να λέμε, τέτοια πράγματα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #320  
Παλιά 24-05-12, 15:59
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

star ΑΝΑΣΤΑΣΗ

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΘΕΟ
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΛΟ ΤΕΑΜ ΓΙΑΤΡΩΝ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΜΑΔΑ Κ ΒΙΝΙΟΥ ΗΛΙΑΚΗΣ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΕΩΤΕΡΟ ΔΕΝ ΔΩΣΑΜΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΒΡΟ
Απάντηση με παράθεση
  #321  
Παλιά 25-05-12, 19:49
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Δήμητρα γεια σου.τελικα είναι μυελωμα?κ εγώ μόλις έμαθα ότι εχει ο μπαμπάς μου το ίδιο ακόμα δεν ξέρουμε το στάδιο....εσείς?τι συμπτώματα είχε?
Απάντηση με παράθεση
  #322  
Παλιά 26-05-12, 10:48
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Την Τετάρτη θα βγει η βιοψια του μπαμπα μου που θα είναι και η πιο κρίσιμη αυτή που θα δείξει σε πιο στάδιο είναι....μακάρι να αντιμετωπίζεται....
Απάντηση με παράθεση
  #323  
Παλιά 26-05-12, 10:56
HelenA Ο χρήστης HelenA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-13 14:12
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ευχόμαστε από καρδιάς να είναι η πλέον ήπια μορφή της νόσου. Να έχετε

κουράγιο και δύναμη, για να δίνετε και στον πατέρα σας.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην HelenA για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (26-05-12)
  #324  
Παλιά 26-05-12, 11:05
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Μακάρι και εύχομαι σε όλους τα καλύτερα για τις οικογένειες σας.Υγεια το πολυτιμότερο αγαθό που το θεωρούμε δεδομένο πριν τύχει κάτι...δεν είναι,κ αρκεί αυτό κ μόνο για να είμαστε ευτυχισμένοι!
Απάντηση με παράθεση
  #325  
Παλιά 29-05-12, 19:02
kaiti Ο χρήστης kaiti δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-12 19:02
καλο κουραγιο σε ολους..Εγω εχασα την μητερα μου απο πμ πριν 5 χρονια.θελει κουραγιο και υπομονη ολη αυτη η διαδικασια.Καθε ασθενεις ειναι διαφορετικος και αντιμετωπιζεται και διαφορετικα.Πηγα που λετε να παρω και δευτερη γνωμη απο γιατρο που με ενημερωσαν οτι χρηματιζεται,και φυσικα σαν γνησιος ελλην,πηρα παραμασχαλα το φακελακι μου και πηγα.Εφαγα ομως τα μουτρα μου,διοτι ο χρηματιζων ιατρος μου ειπε οτι στο Θεαγενειο υπαρχουν οι καλυτεροι γιατροι για την συνκεκριμενη παθηση και οτι ο **** που παρακολουθουσε τοτε την μητερα μου ειναι ενας απο τους καλυτερους στο ειδος του.Και οχι μονο αυτο,αλλα μου εδωσε και πισω τα χρηματα που πληρωσα στην γραμματεα του για την επισκεψη...Για να μην λεμε μονο τα στραβα των γιατρων μας!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 29-05-12 στις 23:41
Απάντηση με παράθεση
  #326  
Παλιά 30-05-12, 21:58
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Δήμητρα γεια σου.τελικα είναι μυελωμα?κ εγώ μόλις έμαθα ότι εχει ο μπαμπάς μου το ίδιο ακόμα δεν ξέρουμε το στάδιο....εσείς?τι συμπτώματα είχε?
ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΜΑ ΠΑΡΕΙ ΑΓΩΓΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ
ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #327  
Παλιά 01-06-12, 01:13
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Σε ευχαριστώ Δήμητρα μακάρι να πανε όλα καλά για όλους!και εμένα του μπαμπα μου πονάνε πολυ η μέση του.αυριο θα πάρω την απάντηση της 2ησ οστεομυελικης.δεν ξέρω ακόμα σε τι στάδιο είναι του ξεκίνησαν όμως θεραπεία με ζομετα και θαλυδομιδη και κάτι αλα....στο αλεξανδρα εχουν αναλαβει τον μπαμπα μου.εσας εχει αλοιωσεις στα κοκαλα?τι θεραπεία του κάνανε ξέρεις?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κατερινα : 01-06-12 στις 18:23
Απάντηση με παράθεση
  #328  
Παλιά 01-06-12, 18:25
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
σημερα πηραμε την απαντηση τησ οστεομυελικης ποσοστο διηθησης 55-60% ξερει καποιοσ αν ειναι πολυ?και αν αντιμετοπιζετε τετοιο ποσοστο?
Απάντηση με παράθεση
  #329  
Παλιά 02-06-12, 12:01
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
[QUOTE=rampota;544544] Χριστίνα και εμάς έτσι κάπως ξεκίνησε μας λέγανε για μεταστασεις με σιγουριά είχαν αποκλείσει το μυελωμα τελικα όμως είναι αυτό που σίγουρα έχει καλύτερη αντιμετώπιση διαψεύστηκαν όλοι οι γιατροί ενώ ήταν σίγουροι μην χάνεις την ελπίδα σου και την πιστη σου!εύχομαι να πανε όλα καλά
Απάντηση με παράθεση
  #330  
Παλιά 05-06-12, 17:10
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

ΑΝΑΣΤΑΣΗ

[QUOTE=Κατερινα;547663][QUOTE=rampota;544544] Χριστίνα και εμάς έτσι κάπως ξεκίνησε μας λέγανε για μεταστασεις με σιγουριά είχαν αποκλείσει το μυελωμα τελικα όμως είναι αυτό που σίγουρα έχει καλύτερη αντιμετώπιση διαψεύστηκαν όλοι οι γιατροί ενώ ήταν σίγουροι μην χάνεις την ελπίδα σου και την πιστη σου!εύχομαι να πανε όλα καλά[


ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 15% ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ
3 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΘΑΛΙΔΟΜΙΔΗ ΜΕΝΤΡΟΛ ΚΑΙ ΑΛΚΕΡΑΝ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΗΠΙΩΤΕΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ REVLIMID KAI DEXA EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:02.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.