Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #346  
Παλιά 15-06-12, 01:19
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εμενα ο μπαμπάς μου έχει θέληση να το πολεμήσει παρολο που ποναει δεν το βαζει κατω βγενει εξω.όμως δεν μας το επέτρεψε ο θεός το πολυ 2 χρόνια .59 χρόνων μόνο πίκρες δεν έχει δει εγγόνια και έχουμε τον αδερφό μου με μια σπάνια πάθηση που δεν γιατρευετε.δεν ζήτησα απο τον Θεό ενα θαύμα του ζήτησα να του δώσει το δικαιωμα να το παλέψει και να μην πονάει...
Κράτα την πίστη σου ζωντανή Κατερίνα.

Σας έχουν πει τίποτα για μεταμόσχευση;

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #347  
Παλιά 16-06-12, 13:50
DHMHTRA
Guest
 

ANASTASH

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κράτα την πίστη σου ζωντανή Κατερίνα.

Σας έχουν πει τίποτα για μεταμόσχευση;

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.
KATEΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΗ ΗΛΘΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #348  
Παλιά 17-06-12, 22:35
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κράτα την πίστη σου ζωντανή Κατερίνα.

Σας έχουν πει τίποτα για μεταμόσχευση;

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.
Σε ευχαριστω πολυ! Μου έχουν πει ότι ούτε η μεταμόσχευση θα παει καλα λόγο έλλειψης του γονιδιου αυτού.τι να πω η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.....
Απάντηση με παράθεση
  #349  
Παλιά 17-06-12, 22:37
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από DHMHTRA Εμφάνιση μηνυμάτων
KATEΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΗ ΗΛΘΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΝΟΣ
Σε ευχαριστω Δήμητρα μου μακάρι να πανε όλα καλα για όλους.ολοι θα φύγουμε ο πονος όμως δεν αξίζει σε κανέναν...
Απάντηση με παράθεση
  #350  
Παλιά 04-07-12, 01:20
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

Question

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΩΡΑ 3_4 ΗΜΕΡΕΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΣΘΕΝΗ ΜΕ ΤΟΣΗ ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΙΣΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΣΕΣ ΩΣΕΣ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΥΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ
Απάντηση με παράθεση
  #351  
Παλιά 06-07-12, 20:34
ariari Ο χρήστης ariari δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-12 20:34
Καλησπέρα σε όλους. Ο δικός μου γονιός έχει περάσει σε πλήρη ύφεση και κάνει συντήρηση με τα χάπια Revlimid (αν θυμάμαι καλά). Μας έκαναν όμως πρόταση να συμμετάσχει σε μια μελέτη. Και ειδού η απορία? Να συμμετάσχει ή θα έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα?
Απάντηση με παράθεση
  #352  
Παλιά 09-07-12, 01:03
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

TI PROGRAMA ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ?
Απάντηση με παράθεση
  #353  
Παλιά 09-07-12, 02:00
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΩΡΑ 3_4 ΗΜΕΡΕΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΣΘΕΝΗ ΜΕ ΤΟΣΗ ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΙΣΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΣΕΣ ΩΣΕΣ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΥΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ
Πιστεύω ότι είναι λόγο κούρασης αφού παει τόσο καλα.ευχομαι το καλύτερο μέσα απο την καρδιά μου
Απάντηση με παράθεση
  #354  
Παλιά 09-07-12, 02:02
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από ariari Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους. Ο δικός μου γονιός έχει περάσει σε πλήρη ύφεση και κάνει συντήρηση με τα χάπια Revlimid (αν θυμάμαι καλά). Μας έκαναν όμως πρόταση να συμμετάσχει σε μια μελέτη. Και ειδού η απορία? Να συμμετάσχει ή θα έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα?
Σε ποιο νοσοκομειο είστε?σου εξήγησαν τι είδους μελέτη είναι αυτή και ποιος ο λόγος να την κάνει αφού είναι σε ύφεση?
Απάντηση με παράθεση
  #355  
Παλιά 09-07-12, 18:19
sofia3 Ο χρήστης sofia3 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-07-12 18:19
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπέρα σας
Ελπίζω να με θυμάστε . Η μητέρα μου εχει ΠΜ και τα τελευταία χρόνια είναι σε ύφεση. Δεν πέρνει φάρμακα και είναι σε καλή κατασταση εκτος απο κράμπεσ και πόνους στη μέση. Οι γιατροί μας είπαν να πάμε για εξετάσεις τον οκτωμβριο. Πριν μια εβδομάδα πέρασε απο επιιτροπη για το επιδομα που δίνουν και ΑΠΟΡΙΦΘΗΚΕ λέγοντας πως έχει μονο 30% αναπυρια.... ΤΙ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #356  
Παλιά 11-07-12, 16:51
ΔΗΜΗΤΡΑ
Guest
 

ΑΝΑΣΤΑΣΗ

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΕΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΑΠΟ 43 ΣΕ 37 ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΥΔΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ
Απάντηση με παράθεση
  #357  
Παλιά 11-07-12, 17:13
valada Ο χρήστης valada δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-11-12 16:12
Αρχική Δημοσίευση από sofia3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας
Ελπίζω να με θυμάστε . Η μητέρα μου εχει ΠΜ και τα τελευταία χρόνια είναι σε ύφεση. Δεν πέρνει φάρμακα και είναι σε καλή κατασταση εκτος απο κράμπεσ και πόνους στη μέση. Οι γιατροί μας είπαν να πάμε για εξετάσεις τον οκτωμβριο. Πριν μια εβδομάδα πέρασε απο επιιτροπη για το επιδομα που δίνουν και ΑΠΟΡΙΦΘΗΚΕ λέγοντας πως έχει μονο 30% αναπυρια.... ΤΙ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Προς το παρον περιμενεις λογικα μεχρι τον οκτωμβρη και να σου πω κατι καλυτερα να ειναι σε υφεση
Απάντηση με παράθεση
  #358  
Παλιά 11-07-12, 17:21
valada Ο χρήστης valada δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-11-12 16:12
Ειμαι η κορη της κυριας Δημητρας που σας γραφει

Σημερα πηγαμε στο νοσοκομειο στο λαικο σεβαστουπολεως εκανε θεραπεια με το ζομετα οι εξετασεις γενικα καλες απλα εχει πεσει ο αιματοκριτης του απο 43 σε 37 θεωρω οτι η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη βεβαια μπορεις να πεις μερικα πραγματα αλλα και παλι πρεπει να εισαι πολυ προσεχτικος.......Θελω να πιστευω οτι αυτο θα διαρκεσει πολλα χρονια μιας οπως λενε οτι η επιστημη κανει θαυματα....τελικα κανει???

υπομονη σε ολες τις οικογενειες
Απάντηση με παράθεση
  #359  
Παλιά 20-07-12, 16:06
valada Ο χρήστης valada δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-11-12 16:12
19 μερες μετα και ο αιματοκριτης συνεχιζει να πεφτει 33 εφτασε την τριτη θα παμε μια επισκεψη απο το νοσοκομειοο
Απάντηση με παράθεση
  #360  
Παλιά 20-07-12, 16:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ακριβώς! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

Εύχομαι για το καλύτερο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:14.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.