Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1936  
Παλιά 27-11-15, 22:24
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
ok

Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο 4 χρονια ειπα να σας ξαναεπισκεφτω...βλεπεται αν εισαι καλα θελεις να απομακρυνεσαι οσο γινεται λες και περασες καμια γριπη και παει περασε....εν συντομια εχω την νοσο απο τα 18 εχω παρει οτι θεραπεια υπαρχει και κατεληξα στα 21 να κανω ενχειρηση...και πολυ το ειχα καθυστερησει!!!! τοτε μου φαινοταν βουνο, στο ακουσμα και μονο δεν μπορουσα να παρω ουτε ανασα(αστειακι) γιατι σκεφτομουν οτι θα αλλαζε η ζωη μου,θα ημουν ολη μερα αγκαλια με την τουαλετα και ενα σωρο αλλα....μετα την ενχειρηση και αφου ειχαν περασει οι πρωτες μερες αρκετα δυσκολα,σασ πληροφορω οτι ημουν πιο καλα απο ποτε!!! επαιρνα φυσικα αζα αλλα ειχα ξεχασει την νοσο τελειως...αυτο μπορει να ηταν και λαθος μου!!!για να μη σας πολυ κουραζω, εγω μπορει να την ξεχασα αυτη ομως με θυμηθηκε...εβελπιστουσαμε το χειρουργειο να με κρατησει 10 χρονια σε υφεση,δυστυχως με κρατησε 4...απο βδομαδα μπαινω σε ρεμικαιτ....ελπιζω να με πιασει!!! τι να κανουμε παιδια δυστυχως ακομα οι γνωσεις πανω στην crohn ειναι πολυ λιγες οποτε μπορει να θεωρηθουμε και πειραματοζωα,σκληρο αλλα ειναι η αληθεια!!! καλη μας τυχη λοιπον!
το εχω πει πολλες φορές και ισως καποιοι να νομιζουν οτι εχω καποιο συμφέρων απο αυτο αλλα δεν παιζει κατι τετοιο, ειμαι και εγω ατομο με την νόσο..
παρε φίλη μου και διάβασε για να μην βασίζεστε μόνο σ αυτα που λενε οι γιατροι...ισως αυτοι να εχουν συμφέρων δεν ξερεις http://crohnsmapvaccine.com/ σε εναν χρόνο απο τωρα υπαρχουν μεγάλες ελπιδες να τελιώσουν τα βασανα μας
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Githeo k για αυτό το μήνυμα:
Stamatina (14-06-16)
  #1937  
Παλιά 03-12-15, 16:49
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω πει πολλες φορές και ισως καποιοι να νομιζουν οτι εχω καποιο συμφέρων απο αυτο αλλα δεν παιζει κατι τετοιο, ειμαι και εγω ατομο με την νόσο..
παρε φίλη μου και διάβασε για να μην βασίζεστε μόνο σ αυτα που λενε οι γιατροι...ισως αυτοι να εχουν συμφέρων δεν ξερεις http://crohnsmapvaccine.com/ σε εναν χρόνο απο τωρα υπαρχουν μεγάλες ελπιδες να τελιώσουν τα βασανα μας
φιλε μου ακομα και η ελπιδα που μας δινεις εχει ανεκτιμητη αξια...ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Elli για αυτό το μήνυμα:
Stamatina (14-06-16)
  #1938  
Παλιά 07-12-15, 22:44
aser Ο χρήστης aser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-12-15 22:44
Αρχική Δημοσίευση από arvapan Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα εχω ενοχληματα στο πεπτικο και μου ειπε ο γιατρος να κανω εντεροκλυση με μαγνητικη. Διαβασα και μιλαει για καθετηρα απο την μυτη. Εγω δεν μπορω αυτα διοτι εχω μια φοβια με τον εμετο. Οσοι κανατε αν κανατε υπαρχει τετοια παρενεργεια;;; ευχαριστω
Έχω περάσει τη διαδικασία αυτή εις διπλούν... τη μία στη διαδικασία της μαγνητικής εντερόκλυσης, την άλλη σε περίοδο νοσηλείας μετά από επέμβαση...
Δε θα πω ψέματα, την ώρα που ο γιατρός περνάει τον καθετήρα μπορεί να νοιώσεις και πόνο και αηδία και τάση για εμετό. Θέλει υπομονή για λίγα λεπτά και να σκέφτεσαι ότι το αποτέλεσμα της εξέτασης αυτής είναι πολύ σημαντικό διαγνωστικά...
Απάντηση με παράθεση
  #1939  
Παλιά 25-01-16, 15:16
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Καλησπέρα σε όλους,σε λίγες μέρες περνάω επιτροπή για αξιολόγηση αναπηρίας,οπότε αν κάποιος είχε πρόσφατη εμπειρία και μπορεί να δώσει καμία συμβουλή για να αποφύγω κάποιο ''φάουλ'' ίσως, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως,ευχαριστώ πολύ,να είστε όλοι καλά!!
Απάντηση με παράθεση
  #1940  
Παλιά 26-01-16, 17:01
evangeliatheo Ο χρήστης evangeliatheo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-16 17:11
καλησπερα σ ε ολους και σε ολες .ειχα αρκετα χρονια πονους και διαρροιες,απο 2013 που ειχα αιμα στα κοπρανα εχω κανει 4 φορες κολονοσκοπισεις απο τις οποιες η 2 τελευταιες και οι δυο βιοψιες δειχνουν ελκωδη ορθιτη και στο λεπτο εντερο χρονια φλεγμονη η οποια συνηγορει με νοσο crohn.Ο γιατρος μου εγραψε να κανω μαγνητικη εντεριγραφια . ξεριε καποιος να με πει πως γινεται η εξεταση? η εξεταση ειναι ιδια με την εντεροκλυση? θα με βαλουν καθετηρα απο την μυτη? πανικοβληθηκα μονο που το διαβασα.
Απάντηση με παράθεση
  #1941  
Παλιά 28-01-16, 03:07
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους,σε λίγες μέρες περνάω επιτροπή για αξιολόγηση αναπηρίας,οπότε αν κάποιος είχε πρόσφατη εμπειρία και μπορεί να δώσει καμία συμβουλή για να αποφύγω κάποιο ''φάουλ'' ίσως, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως,ευχαριστώ πολύ,να είστε όλοι καλά!!
μην στεναχωριεσαι για τιποτα, να τους λες αληθεια σε οτι σε ρωτανε και αμα γινει καμια στραβη και δεν στο δωσουν, ξαναπερνας απο επιτροπη συντομα . μην τρελενεσαι λογικα θα παρεις και το επιδομα και οτι αλλο δικαιουμαστε.... καλη δυναμη, υπομονη και οσο μπορεις υγεια φιλε μου
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Githeo k για αυτό το μήνυμα:
Nikos9 (28-01-16)
  #1942  
Παλιά 29-01-16, 23:06
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
μην στεναχωριεσαι για τιποτα, να τους λες αληθεια σε οτι σε ρωτανε και αμα γινει καμια στραβη και δεν στο δωσουν, ξαναπερνας απο επιτροπη συντομα . μην τρελενεσαι λογικα θα παρεις και το επιδομα και οτι αλλο δικαιουμαστε.... καλη δυναμη, υπομονη και οσο μπορεις υγεια φιλε μου
Γεια σου Githeo, ευχαριστώ για την απάντηση,πέρασα την επιτροπή και θα περιγράψω αναλυτικά την εμπειρία μου σε 20 μέρες αφού βγει και το αποτέλεσμα που βάσει των συνθηκών προσβλέπω να είναι καλό

Ψάχνοντας στο φόρουμ για ένα διατροφικό θέμα που είχα δει πριν καιρό έτυχε να πέσω πάνω σε δημοσίευσή σου σχετικά με το fla..yl (γνωστό αντιβιοτικό) και τα ψυχολογικά θέματα που προκαλεί καθώς και παραισθήσεις(!!) και μάλιστα αμέσως αμέσως επιβεβαιώνονταν και από άλλον chronie σε επόμενη απάντηση...παρόμοια συμπτώματα βίωσα και εγώ όταν το πήρα πριν 8 μήνες παράλληλα με κορτιζόνη,μέχρι που διάβασα για ψυχώσεις κλπ στο φυλλάδιο και το δωσα δρόμο αμέσως,ενώ έχω δει και χειρότερα περιστατικά σε ξένα φόρουμ...είναι να απορείς πώς στο δια..λο ενώ είναι καταγεγραμμένα τέτοια περιστατικά συνεχίζουνε και δίνουνε ένα φάρμακο που έστω και σε μικρό ποσοστό προκαλεί τέτοιες παρενέργειες και μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτα προβλήματα σε κάποιον(έχουμε κρον φτάνει δε θέλουμε και σχιζοφρένεια )θα αρχίσω να πιστεύω σε θεωρίες περί ιατρικού κατεστημένου,φαρμακοβιομη ανιών κλπ αν και δε μ'αρέσουνε αυτά...να είσαι καλά,θα επανέλθω με ποστ με τις εμπειρίες μου από την επιτροπή
Απάντηση με παράθεση
  #1943  
Παλιά 13-02-16, 12:07
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Githeo, ευχαριστώ για την απάντηση,πέρασα την επιτροπή και θα περιγράψω αναλυτικά την εμπειρία μου σε 20 μέρες αφού βγει και το αποτέλεσμα που βάσει των συνθηκών προσβλέπω να είναι καλό

Ψάχνοντας στο φόρουμ για ένα διατροφικό θέμα που είχα δει πριν καιρό έτυχε να πέσω πάνω σε δημοσίευσή σου σχετικά με το fla..yl (γνωστό αντιβιοτικό) και τα ψυχολογικά θέματα που προκαλεί καθώς και παραισθήσεις(!!) και μάλιστα αμέσως αμέσως επιβεβαιώνονταν και από άλλον chronie σε επόμενη απάντηση...παρόμοια συμπτώματα βίωσα και εγώ όταν το πήρα πριν 8 μήνες παράλληλα με κορτιζόνη,μέχρι που διάβασα για ψυχώσεις κλπ στο φυλλάδιο και το δωσα δρόμο αμέσως,ενώ έχω δει και χειρότερα περιστατικά σε ξένα φόρουμ...είναι να απορείς πώς στο δια..λο ενώ είναι καταγεγραμμένα τέτοια περιστατικά συνεχίζουνε και δίνουνε ένα φάρμακο που έστω και σε μικρό ποσοστό προκαλεί τέτοιες παρενέργειες και μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτα προβλήματα σε κάποιον(έχουμε κρον φτάνει δε θέλουμε και σχιζοφρένεια )θα αρχίσω να πιστεύω σε θεωρίες περί ιατρικού κατεστημένου,φαρμακοβιομη ανιών κλπ αν και δε μ'αρέσουνε αυτά...να είσαι καλά,θα επανέλθω με ποστ με τις εμπειρίες μου από την επιτροπή
έχουμε κανένα νεο σου σχετικά με την επιτροπή?? βασικά τι χαρτιά σου ζητησαν?? και τελικά τι σου έδωσαν??
ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #1944  
Παλιά 13-02-16, 14:36
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
έχουμε κανένα νεο σου σχετικά με την επιτροπή?? βασικά τι χαρτιά σου ζητησαν?? και τελικά τι σου έδωσαν??
ευχαριστω
Καλημέρα bazexa,περιμένω τα αποτελέσματα σε λίγες μέρες,δεν βγαίνουν επιτόπου, για αυτό και λέω να τα γράψω όλα σε ένα ποστάρισμα όταν βγούνε,για καλύτερα δηλαδή μην είναι σκόρπια εδώ και εκεί,αν είναι κάτι πολύ επείγον που θέλεις να μάθεις στείλε μου pm,να είσαι καλά
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Nikos9 για αυτό το μήνυμα:
bazexa (14-02-16)
  #1945  
Παλιά 16-02-16, 21:39
Qwerty Ο χρήστης Qwerty δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-03-16 00:34
Καλησπέρα παιδιά και εύχομαι πραγματικά σε όλους καλή δύναμη. Μετά από σειρά εξετάσεων και ελαφρά συμπτώματα είναι η αλήθεια (μόνο βλένα και λίγο αίμα στις κενώσεις) καταλήγουμε ότι η σύζυγος έχει ελκώδη κολίτιδα. Θα ήθελα την βοήθεια σας για το ποιος γιατρός θεωρείται top στην Αθήνα για φλεγμονώδεις νόσους εντέρου προκειμένου να κάνουμε μία επίσκεψη. Παρακαλώ όποιος θέλει ας μου στείλει pm

Ευχαριστώ προκαταβολικά
Απάντηση με παράθεση
  #1946  
Παλιά 18-02-16, 20:01
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
ok

Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνοντας στο φόρουμ για ένα διατροφικό θέμα που είχα δει πριν καιρό έτυχε να πέσω πάνω σε δημοσίευσή σου σχετικά με το fla..yl (γνωστό αντιβιοτικό) και τα ψυχολογικά θέματα που προκαλεί καθώς και παραισθήσεις(!!) και μάλιστα αμέσως αμέσως επιβεβαιώνονταν και από άλλον chronie σε επόμενη απάντηση...
χαχαχα τωρα τα ειδα, δυστυχως οτι εχω γράψει ειναι αλήθεια. βεβαια τα εγραψα 4 χρονια πριν αν δεν κανω λαθος, τοτε ημουν και πολυ ασταθης ψυχολογικα και το φαρμακο με αποτελειωσε... θυμαμαι που νόμιζα οτι θα σταματουσε η καρδια μου και φωναξα εναν συμφοιτητη μου (κολλητος) και κοιμηθηκε σπιτι μου το παλικαρι.. καθε λιγο και λιγακι κοιτουσα τα παραθυρα αν ειναι κλειδωμενα κτλ

τα θυμάμαι και γελάω... (εκλεγα τοτε βεβαια αχαχαχαχαχα)

τι να πεις πιστεύω οτι μας συμβαινει ειναι για το καλο μας διοτι ειδα την ζωη απο διαφορετική πλεύρα και ισως πιο ώριμα..

http://postimg.org/image/ai2szldvn/

ο κολλητος μου με ειχε βγάλει φωτο.. νομιζαν ήμουν τρελός..

τωρα παίρνω remicade και ειμαι καλα δοξα τον θεο , αλλα και παλι ελπιζω οτι η θεραπεια θα ερθει , διοτι δεν μπορουμε να ζούμε με φαρμακα μεταμοσχεύσεων μια ζωη..

(καλά αποτελέσματα απο την επιτροπη)
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Githeo k για αυτό το μήνυμα:
Nikos9 (19-02-16)
  #1947  
Παλιά 19-02-16, 22:12
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Το λοιπόν,παρέλαβα σήμερα τα αποτελέσματα για το ποσοστό αναπηρίας και το καλό προαίσθημα που είχα,επιβεβαιώθηκε...67% για 2 χρόνια!!!!Παρά το αίσιο τέλος,η όλη διαδικασία της Επιτροπής μου φάνηκε αρκετά δύσκαμπτη,χρονοβόρα και γενικώς ταλαιπωρία για τον ασθενή.Δύο μήνες προτού περάσω από την Επιτροπή,είχα καταθέσει στην υπάλληλο σε φωτοτυπίες τις τρεις πιο πρόσφατες εξετάσεις που είχα κάνει(συμπεριλαμβανομένης κολονοσκόπησης) ωστόσο τα μέλη της Επιτροπής φάνηκε να μην τις είχαν παραλάβει και μου τις ζητούσαν εκ νέου τις ίδιες εκείνη την ώρα,δεν είμαι σίγουρος αν είχε φτάσει στα χέρια τους ο Εισηγητικός Φάκελος Παροχών Αναπηρίας που μου είχε γράψει ο γιατρός και είχε αναλυτική έκθεση με τα αποτελέσματα από όλες τις εξετάσεις και την πορεία της νόσου(σαν να μην επικοινωνεί η μία υπηρεσία με την άλλη και όσα δίνεις δεν φτάνουν εκεί που πρέπει,κλασσική περίπτωση βλάβης ελληνικού κράτους)....ωστόσο,τα μέλη της Επιτροπής ήτανε πάρα πολύ συνεργάσιμα και συνεννοήσιμα,να ξέρετε οτι
1.Το πιο σημαντικό όλων είναι να έχει γίνει βιοψία στην κολονοσκόπηση και να αναφέρεται η λέξη ''κοκκιώματα'' ''κοκκιωματώδης'' ή κάτι παρόμοιο(σε μένα ενώ υπήρχε η βιοψία δεν το έγραφε ακριβώς έτσι και μία γιατρός ''ξίνισε'' λέγοντας ''μία καραμπινάτη περίπτωση να γράφει κοκκιώματα ποτέ δεν έχω δει''
2.Να έχετε μαζί σας εξετάσεις λεπτού εντέρου αν έχετε κάνει(αξονική/μαγνητική εντερόκλυση κλπ) μετράνε πολύ,χωρίς αυτές μπορεί να έχετε θέμα...αυτά τα λίγα,δε γράφω άλλα γιατί θα αγανακτήσετε να το διαβάσετε όλο και με το δίκιο σας stay strong και να είστε όλοι καλά
Απάντηση με παράθεση
  #1948  
Παλιά 20-02-16, 02:28
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
http://postimg.org/image/8697126p7/ !!!!! ο τρόπος που δουλεύει το εμβόλιο (οταν βγει)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Githeo k : 20-02-16 στις 04:23
Απάντηση με παράθεση
  #1949  
Παλιά 21-02-16, 01:08
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
http://postimg.org/image/8697126p7/ !!!!! ο τρόπος που δουλεύει το εμβόλιο (οταν βγει)
Και εγώ από όσα έχω διαβάσει στη σελίδα,πιστεύω πολύ στη συγκεκριμένη θεραπεία...προσωπική μου άποψη είναι πως η κρον δεν είναι αυτοάνοση,απλά δεν έχουνε βρει τι την προκαλεί,είχα διαβάσει νομίζω οτι ο Κρον είχε ένα συνεργάτη-γιατρό στην ομάδα του που έπασχε από τη νόσο και είχανε καταλήξει στο ίδιο συμπέρασμα με την ομάδα που φτιάχνει το εμβόλιο
Απάντηση με παράθεση
  #1950  
Παλιά 21-02-16, 05:14
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ από όσα έχω διαβάσει στη σελίδα,πιστεύω πολύ στη συγκεκριμένη θεραπεία...προσωπική μου άποψη είναι πως η κρον δεν είναι αυτοάνοση,απλά δεν έχουνε βρει τι την προκαλεί,είχα διαβάσει νομίζω οτι ο Κρον είχε ένα συνεργάτη-γιατρό στην ομάδα του που έπασχε από τη νόσο και είχανε καταλήξει στο ίδιο συμπέρασμα με την ομάδα που φτιάχνει το εμβόλιο
ναι ρε φιλε , και να σου πω κατι? η λεξη αυτοανοσο δεν θα πρεπε να υπαρχει.. βρες εστω και εναν οργανισμο στην φυση που να σκοτωνει τον εαυτο του.. ΚΑΝΕΝΑ, ολα ειναι επιθετικα σε αλλους οργανισμους. (μπορει να ακουγεται χαζο ετσι οπως το σκεφτομαι αλλα καπως ετσι το νιωθω)

ρε φιλε απλα μερικοι ανθρωποι δεν μπορουμε να "σκοτώσουμε" αυτο το μικροβιο , ετσι πιστευω... δεν μπορουσαν να το δουν με τα μικροσκοπια τοτε και το ειπαν αυτοανοσο, τωρα η τεχνολογια αναπτυσεται ραγδαια.

(ο μονος λογος που ππιστευω το θαβουν τοσα χρονια ειναι γιατι τους συμφερει να μας εχουν να πληρωνουμε για τα φαρμακα και ισως ειναι ο μονος λογικος λογος να καταστρεψουν την ερευνα)

will tell
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Githeo k για αυτό το μήνυμα:
Nikos9 (24-02-16)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:55.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.