Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #346  
Παλιά 13-08-11, 16:50
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Harris
Συνηθως μια ιωση δεν φερνει εξαρση. Εξαρταται βεβαια παντα απο τηναγωγη που ακολουθεις.
Ευχαριστώ Gabriel.Καλό απόγευμα.
Απάντηση με παράθεση
  #347  
Παλιά 13-08-11, 16:54
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Agrampeli
Δες μηπως εχουναλλαξει τα πραγματα στο Ευαγγελισμο τατελευταια πεντε χρονια που δεν παω εκει.
Παντως 2500 ειναι παρα πολλα χρηματα για τις εξετασεις.
Δεν καταλαβα γιατι θελει χαρτι για το πανεπιστημιο?
Παντως πρεπει να χαλαρωσεις γιατι εσυ πρεπει να της δωσεις κουραγιο.
Επισης πρεπει να δεις αν το κλιμα μεσα στηνοικογενεια σας ειναι αυτο που πρεπει.
Συγνωμη που το γραφω αυτο αλλα επειδη κανενας εδω μεσα δεν εχει γραψει για το πωςμεγαλωσε αν ρωτησεις θα δεις οτι ολο και καποια προβληματα σχεσεων θα υπαρχουν.
Παντως εκτος απο εμας που εχουμε τηννοσο θελουν ψυχολογικη υποστηριξη και οι γονεις των παιδιων πουπασχουν.
Το γραφω καθαρα φιλικα χωρις να θελω να θιξω κανεναν.
¨Εχεις απόλυτο δίκιο .Το δικό μου το παιδί εδώ και τεις μήνες του έχω κάνει τη ζωή δύσκολη και δεν του φτάνουν αυτά που πέρασε.Πάντως βοηθήθηκα πολυ με τη συντροφιά σας.
Απάντηση με παράθεση
  #348  
Παλιά 13-08-11, 22:06
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Gabriel Night καλησπερα.Μην ανησυχεις δεν παρεξηγω αυτα που γραφεις,αντιθετα καταλαβαινω απολυτως τι θες να πεις.Προβληματα κλασικα μιας οικογενειας πολυ δεμενης με τρια παιδια, τιποτα ιδιαιτερο.Το μονο που μπορω να σου πω οτι η κορη μου απο μικρη ειχε ενα ιδιαιτερο αγχος με το θεμα του σχολειου.Ενα μαθησιακο προβλημα που εντοπισαμε στις αρχες της Βδημοτικου,της προκαλουσε παντα πολυ αγχος γιατι δεν ηθελε να γινει αντιληπτο απο τους αλλους.Πιστευω οτι αν η Crohn οφειλεται σε αγχος κατα ενα μερος οπως λενε οι γιατροι ,της προκληθηκε απο αυτο.Η βεβαιωση που χρειαζομαι απο δημοσιο νοσοκομειο ειναι για την εισαγωγη της σε καποιο πανεπιστημιο χωρις πανελληνιες.Αν δεν το γνωριζεις τα παιδια αυτα μπαινουν στα ΑΕΙ/ΤΕΙ χωρις εξετασεις.Εμενα εδωσε κανονικα φετος πανελληνιες(περασαμε και απο αυτο το λουκι)γιατι δεν βρεθηκε ενας χριστιανος,ουτε γιατρος,ουτε καθηγητης να μας ενημερωσει.Το εμαθα κατα λαθος ψαχνοντας στην σελιδα του υπουργειου παιδειας κατι αλλο αλλα ηταν πλεον αργα.Τελικα δεν εγραψε τοσο καλα,και δεν πιανει την σχολη που θελει(αλλη απογοητευση και απο κει) και ετσι θα κανουμε την διαδικασια αυτη για του χρονου.
Απάντηση με παράθεση
  #349  
Παλιά 14-08-11, 13:59
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από agrampeli 219 Εμφάνιση μηνυμάτων
Gabriel Night καλησπερα.Μην ανησυχεις δεν παρεξηγω αυτα που γραφεις,αντιθετα καταλαβαινω απολυτως τι θες να πεις.Προβληματα κλασικα μιας οικογενειας πολυ δεμενης με τρια παιδια, τιποτα ιδιαιτερο.Το μονο που μπορω να σου πω οτι η κορη μου απο μικρη ειχε ενα ιδιαιτερο αγχος με το θεμα του σχολειου.Ενα μαθησιακο προβλημα που εντοπισαμε στις αρχες της Βδημοτικου,της προκαλουσε παντα πολυ αγχος γιατι δεν ηθελε να γινει αντιληπτο απο τους αλλους.Πιστευω οτι αν η Crohn οφειλεται σε αγχος κατα ενα μερος οπως λενε οι γιατροι ,της προκληθηκε απο αυτο.Η βεβαιωση που χρειαζομαι απο δημοσιο νοσοκομειο ειναι για την εισαγωγη της σε καποιο πανεπιστημιο χωρις πανελληνιες.Αν δεν το γνωριζεις τα παιδια αυτα μπαινουν στα ΑΕΙ/ΤΕΙ χωρις εξετασεις.Εμενα εδωσε κανονικα φετος πανελληνιες(περασαμε και απο αυτο το λουκι)γιατι δεν βρεθηκε ενας χριστιανος,ουτε γιατρος,ουτε καθηγητης να μας ενημερωσει.Το εμαθα κατα λαθος ψαχνοντας στην σελιδα του υπουργειου παιδειας κατι αλλο αλλα ηταν πλεον αργα.Τελικα δεν εγραψε τοσο καλα,και δεν πιανει την σχολη που θελει(αλλη απογοητευση και απο κει) και ετσι θα κανουμε την διαδικασια αυτη για του χρονου.
kapoios exei balei mia selida sto internet pou exei plirofories gia ayto to thema ton panelinion tha to koitakso kai ego poio piso kai tha sto sthlo
Απάντηση με παράθεση
  #350  
Παλιά 14-08-11, 22:40
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Agrampeli καλησπερα
Δεν το ηξερα αυτο για τα ΑΕΙ. Παντως μην την πιεζεις με τα μαθηματα.
Εχω γραψει ξανα οτι οσοι εχουν crohn εχουν πολυ υψηλο δεικτη ευφυιας και αντιλαμβανονται διαφορετικα την ζωη. Δεν το λεωεγω το λενε ιατρικες ερευνες. Εγω εχω την νοσο 22χρονια ,εχω βγαλει μονο το γενικο λυκειο και ειμαι συμβουλος επιχειρησεων σε πολυμεγαλες εταιρειες, με μισθο αρκετα υψηλο. Αν δεις και τα αλλα παιδια εδωμεσα θα διαπιστωσεις οτι ειναι πολυ υψηλου επιπεδου. Μην ανησυχεις για την κορησου. Θα βρει το δρομο της με τον τροπο που αυτη ξερει αρκετα καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #351  
Παλιά 14-08-11, 23:29
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
einai kapies plirofories gia thn eisagogh aei kai tei
http://www.crohnhellas.gr/nomothesia...0KAI%20TEI.pdf
elpizo na bohthisei
Απάντηση με παράθεση
  #352  
Παλιά 15-08-11, 01:12
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Zintan ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.Το εχω ψαξει και εγω λιγακι πριν λιγο καιρο.Τωρα πρεπει να την παρω για εξετασεις και να παρω και αυτες τις βεβαιωσεις που ζητανε.
Απάντηση με παράθεση
  #353  
Παλιά 15-08-11, 01:34
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Gabriel knight καλησπερα.Δεν αμφιβαλω καθολου γιαυτα που μου λες.Παντως σε διαβεβαιω οτι δεν την πιεσα καθολου στο θεμα του σχολειου.Ξερεις την πρωτη μερα που αρχιζε την Α λυκειου ξεκινουσε και την θεραπεια με την κορτιζονη.Ηταν χαλια αλλα ειναι ενα παιδι που δεν το βαζει κατω.Να σου πω την αληθεια,πολλες φορες μεσα μου παρακαλουσα να τα παρατησει,γιατι φοβομουν μην ξαναπαθαινε τα ιδια.Αλλα αυτη τιποτα.Λοιπον εκεινη την εποχη πηρε το lower στα αγγλικα και το σερτιφικατ στα γερμανικα,και παρα τις συμβουλες των γιατρων της συνεχισε πηρε θετικη κατευθυνση στην Γ λυκειου γιατι θελει να σπουδασει Βιολογια.Βεβαια οπως σου εχω ξαναπει μπορουσε να ειχε γλιτωσει την ταλαιπωρια της Γ λυκειου αφου τα παιδια αυτα μπαινουν χωρις εξετασεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ αλλα δεν το ξεραμε.Τελος παντων οτι εγινε,εγινε.Τωρα θα προσπαθησω να την παω στον ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ γιατι εχει 2 χρονια που εκανε την κολονοσκοπηση και πρεπει να την κανουμε οπωσδηποτε και θα ζητησω και αυτες τις βεβαιωσεις για το πανεπιστημιο.Συγγνωμη αν σε κουρασα με την φλυαρια μου
Απάντηση με παράθεση
  #354  
Παλιά 15-08-11, 16:11
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ
Απάντηση με παράθεση
  #355  
Παλιά 15-08-11, 18:40
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Επισης χρονια πολλα σε ολους
Απάντηση με παράθεση
  #356  
Παλιά 17-08-11, 00:43
ELIN Ο χρήστης ELIN δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-12 22:09
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙΝΑ ΤΑ BUDENOFALK KAI SALOFALK ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΛΑ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΑΝ ΚΑΙ αζαθειοπρίνη ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΩΡΑΚΙ?
Απάντηση με παράθεση
  #357  
Παλιά 17-08-11, 15:30
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν σκοπευεις να μεινεις εγκυος πρεπει να τα κοψεις εξι μηνες πριν τη συλληψη.
Δυστυχως ενοχοποιουνται για τερατογεννεσεις τα συγκεκριμενα.
Ρωτα και τον γιατρο σου.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gabriel_Knight για αυτό το μήνυμα:
ELIN (17-08-11)
  #358  
Παλιά 17-08-11, 18:59
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα απο την καυτη Ρωμη.... Ευχομαι να ειστε ολοι καλα....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #359  
Παλιά 17-08-11, 23:49
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σου ρε Νικολα
Καλα να περνας στην Ρωμη φιλε.
Απάντηση με παράθεση
  #360  
Παλιά 18-08-11, 13:43
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Γειά και χαρά σε όλους!Ελειψα κάμποσο καιρό σε διακοπές και βλέπω πως "δυστυχώς" αυξανόμαστε.Λυπάμαι που είναι πολλοί νέοι άνθρωποι.Στ' αλήθεια αρχίζω και σκέφτομαι μήπως φταίει ο τρόπος που ζούμε και σκεφτόμαστε.Μετά το βιβλίο του Robin Sharma-καλή ώρα στον Gabriel-εγώ το προχώρησα το πράγμα.Διάβασα caroline myss "γιατί οι άνθρωποι δεν θεραπεύονται και πως μπορούν","την ανατομία του πνεύματος" καθώς επίσης και τις "τεσσερις συμφωνιες" του don miguel ruiz.Δεν ξέρω αν ήταν οι συγκυρίες αλλά εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ και στην αντιμετώπιση των κρίσεων και στις φοβίες μου και στην αλλαγή τρόπου σκέψης και στάση ζωής.Ενώ είμαι όλο το καλοκαίρι με κορτιζόνη,κατάφερα όμως να πάω διακοπές εκεί που πάντα ήθελα, και να περάσω υπέροχα.Εμαθα πως η ζωή μπορεί να μην μας δόσει ότι θέλουμε,αλλά σίγουρα θα μας προσφέρει ότι χρειαζόμαστε.Καιρός νομίζω να τα δούμε κάπως αλλιώς τα πράγματα.Καλό κουράγιο σε όλους μας!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:31.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.