Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #721  
Παλιά 06-02-12, 10:32
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Βεβαίως και κάνει.Το slippery elm είναι σκόνη από φλοιό ενός είδους φτελιάς-δεν ευδοκιμεί στην Ελλάδα-και το χρησιμοποιούσαν οι Ινδιάνοι για να επουλώσουν πληγές και για προβλήματα του πεπτικού.Η boswellia είναι το γνωστό λιβάνι και έχει τις ιδιότητες της κορτιζόνης χωρίς παρενέργειες.Οσο για την ομοιοπαθητική εξαρτάται από τον γιατρό.Εδώ που είμαι δεν ειναι και ο top,αλλά από όσο ξέρω στην Θεσαλονίκη υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί ομοιοπαθητικοί.Εχω ακούσει για κάποιον που είναι καλόγερος,αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να μάθω ονόματα από φίλους που κάνουν χρόνια και στα παιδιά τους.
Απάντηση με παράθεση
  #722  
Παλιά 06-02-12, 10:59
Giorgos75 Ο χρήστης Giorgos75 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-15 11:47
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Είπα τι λέει το αζα και τι λένε οι γιατροί. ΑΛΛΑ λέει το φάρμακο και ΑΛΛΑ μου είπαν οι γιατροί.
Το αζα λεει ξεκαθαρα οτι και οι αντρες και οι γυναικες που το παιρνουν πρεπει να λαμβανουν μετρα αντισυλληψης.
Απάντηση με παράθεση
  #723  
Παλιά 06-02-12, 11:10
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από antele Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαίως και κάνει.Το slippery elm είναι σκόνη από φλοιό ενός είδους φτελιάς-δεν ευδοκιμεί στην Ελλάδα-και το χρησιμοποιούσαν οι Ινδιάνοι για να επουλώσουν πληγές και για προβλήματα του πεπτικού.Η boswellia είναι το γνωστό λιβάνι και έχει τις ιδιότητες της κορτιζόνης χωρίς παρενέργειες.Οσο για την ομοιοπαθητική εξαρτάται από τον γιατρό.Εδώ που είμαι δεν ειναι και ο top,αλλά από όσο ξέρω στην Θεσαλονίκη υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί ομοιοπαθητικοί.Εχω ακούσει για κάποιον που είναι καλόγερος,αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να μάθω ονόματα από φίλους που κάνουν χρόνια και στα παιδιά τους.
-Σε κάποια φάση θα σου ζητήσω να μου δώσεις κάποιο λινκ για να παραγγείλω κι εγώ το slippery elm αλλά προς το παρόν δεν θα το κάνω γιατί παίρνω βασιλικό πολτό και δεν θέλω να τα αναμείξω γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.
Boswellia παίρνεις σε συνδυασμό με slippery elm εσύ? Σου κάνει τίποτα το Boswellia?

-Και κάτι που μου έτυχε πριν λίγο. Πήγα έδωσα αίμα σήμερα γιατί την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να με δει πως πάω.Έκπληκτος μου λένε στο ΙΚΑ ότι δεν μπορούν να μου κάνουν όλες τις εξετάσεις αίματος γιατί πλέον δεν τους στέλνουν "αντιδραστήρια" (!) με συνέπεια να αναγκαστώ (όπως και ο υπόλοιπος κόσμος) να πάει σε ιδιωτικό μικροβιολογικό να κάνει τις υπόλοιπες και να πληρώσει φυσικά.
Πάω σε ένα ιδιωτικό μικροβιολογικό που έχω ξαναπάει και ήταν 5 εξετάσεις που δεν μου έκανε το ΙΚΑ και ήθελα να τις κάνω. 48ε μου λέει!
Με τα πολλά, αφού έκανα διάφορες ερωτήσεις ως προς το κόστος αυτών των εξετάσεων, αναγκάστηκα να μην κάνω 2 από αυτές μιας και δεν είχα να πληρώσω εκείνη την ώρα αλλά και πάλι....48ε είναι πολλά για να τα δίνουμε κάθε φορά ανα 3 μήνες για εξετάσεις αίματος! Χωρίς αυτές λοιπόν, 15ε και κάτι. Ρώτησα εκεί την μικροβιολόγο, γιατί το ΙΚΑ λέει στον κόσμο ότι δεν μπορεί να κάνει τις εξετάσεις αυτές επειδή δεν έχει "αντιδραστήρια" ? Και μου λέει η μικροβιολόγος, "...και μην περιμένεις να φέρουν...θέλουν να καταργήσουν σιγά σιγά τα μικροβιολογικά από τα ΙΚΑ και στο τέλος ο κόσμος θα πηγαίνει στα ιδιωτικά για να πληρώνει"!
Εννοείται πως εμάς που έχουμε χρόνιο πρόβλημα δεν μας συμφέρει αυτό!
Εντάξει περιττό να πω τι καντήλια κατέβασα για ακόμη μία φορά για την κυβέρνηση....
Απάντηση με παράθεση
  #724  
Παλιά 06-02-12, 20:08
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ έχω ασφάλεια δημοσίου και φυσικά από τον Ιανουάριο πληρώνω και τις εξετάσεις και τον γιατρό.48 ευρώ οι εξετάσεις και ένα τριανταρι κάθε μήνα ο γιατρός.Τα έχω πάρει στο κρανίο και είπα δεν ξανακάνω τίποτα,όσο πάει και αν χρειαστεί ,ας με βάλουν σε νοσοκομείο.Δεν είναι δυνατόν να μας κρατούν ένα σωρό χρήματα κάθε μήνα και να μην έχουμε ούτε τη βασική περίθαλψη.Με 170 ευρώ κάνω την θεραπεία για 4 μήνες στην Ινδία (γιατί κάποτε μας είπαν πως δεν θα γίνουμε Ινδία εδώ)και το πιό σημαντικό δεν με αντιμετωπίζουν σαν ένα κομμάτι κρέας)
Απάντηση με παράθεση
  #725  
Παλιά 07-02-12, 20:12
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
χειρουργήθηκα πριν από 12 μέρες. μου αφαίρεσαν 50 εκ. 30 λεπτό και 25 παχύ. μετεγχειριντικά πέρασα αρκετά δύσκολα, αλλά το καλό ήταν ότι ανταποκρίθηκα κατευθείαν στο φαγητό. με προβληματίζει όμως που οι κενώσεις είναι ακόμα διαρροϊκές. όποιος από δω χειρουργήθηκε, σε πόσο καιρό επανήλθε το έντερο; ποτε άρχισε να ξαναπαίρνει αγωγή για την κρον; εγώ σ αυτή τη φάση δεν παίρνω ακόμα τίποτα. και πόσο καιρό έμεινε χωρίς συμπτώματα;
Απάντηση με παράθεση
  #726  
Παλιά 09-02-12, 14:23
martha1972 Ο χρήστης martha1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-05-13 21:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ 39 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ SALOFALK.ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ HYMIRA.EΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΩ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην martha1972 για αυτό το μήνυμα:
sofia1981 (11-02-12)
  #727  
Παλιά 09-02-12, 16:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από martha1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ 39 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ SALOFALK.ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ HYMIRA.EΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΩ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ
Γεια σου Μάρθα και καλως ήρθες στην παρέα μας (που καλύτερα να 'σουν υγιής και να μην μας έβρισκες!).Αφού έκανες και τρία παιδιά πάλι καλά, χαρά στο κουράγιο σου! Να δούμε εμείς τι θα κάνουμε..!
Απάντηση με παράθεση
  #728  
Παλιά 09-02-12, 18:33
happybee Ο χρήστης happybee δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-10-12 16:53
Αρχική Δημοσίευση από martha1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ 39 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ SALOFALK.ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ HYMIRA.EΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΩ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ
Γειά σου martha1972! Χαίρομαι για τα παιδάκια σου.. Όταν μου έγινε η διάγνωση το πρώτο που σκέφτηκα ήταν αν θα μπορέσω να κάνω παιδί αφου ήξερα πως θα παίρνω χάπια για όλη μου τη ζωή... Βέβαια ο γιατρός με διαβεβαίωνε οτι δεν επηρεάζουν την εγκυμοσύνη και το μωρό, αλλά άλλο να το ακούς από κάποια που το έχει ζήσει.. Ξέρω και μια άλλη γυναίκα με τη νόσο που έκανε δύο υγιέστατα παιδάκια!
Απάντηση με παράθεση
  #729  
Παλιά 09-02-12, 22:40
martha1972 Ο χρήστης martha1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-05-13 21:19
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ Η ΝΟΣΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΗΤΑΝ 9 ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΜΗΝΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑΡΑΧΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΓΩΓΕΣ
Απάντηση με παράθεση
  #730  
Παλιά 09-02-12, 23:38
smar
Guest
 

καλησπέρα σε όλους...υπάρχει κανείς που να πήρε αζα και μετά από μια βδομάδα να είχε πυρετούς και πόνους στα πόδια όποτε έπαιρνε το χάπι..?
δηλαδή το παίρνω Δευτέρα μεσημέρι,το βράδυ έχω 37,2-37,5 ίσως και λίγο παραπάνω...παίρνω depon και το άλλο πρωί όλα καλά...
Την Τρίτη η ίδια διαδικασία...
την Τετάρτη δεν το παίρνω και δεν έχω ούτε πυρετό ούτε τίποτα...
αν το πάρω πάλι την Πέμπτη έχω ξανά τα συμπτώματα...
ο γαστρεντερολόγος μου λέει για ίωση,αλλά μόνο όταν παίρνω το χάπι εμφανίζεται..?

άντε να δούμε...
Απάντηση με παράθεση
  #731  
Παλιά 10-02-12, 01:06
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από smar Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σε όλους...υπάρχει κανείς που να πήρε αζα και μετά από μια βδομάδα να είχε πυρετούς και πόνους στα πόδια όποτε έπαιρνε το χάπι..?
δηλαδή το παίρνω Δευτέρα μεσημέρι,το βράδυ έχω 37,2-37,5 ίσως και λίγο παραπάνω...παίρνω depon και το άλλο πρωί όλα καλά...
Την Τρίτη η ίδια διαδικασία...
την Τετάρτη δεν το παίρνω και δεν έχω ούτε πυρετό ούτε τίποτα...
αν το πάρω πάλι την Πέμπτη έχω ξανά τα συμπτώματα...
ο γαστρεντερολόγος μου λέει για ίωση,αλλά μόνο όταν παίρνω το χάπι εμφανίζεται..?

άντε να δούμε...
Γεια σου smar. Εγώ που παίρνω αζα εδώ και 1,5 χρόνο δεν έχω αυτά τα συμπτώματα αλλά μου τυχε μέχρι στιγμής 3 φορές να εμπλακεί ίωση, μάλιστα στην αρχή κιόλας και νόμιζα έφταιγαν τα χάπια. Τελικά ήταν ίωση.Αν δεις ότι αυτό επαναλαμβάνεται πάντως καλό είναι να ενημερώσεις τον γιατρό σου.Επίσης, να ξέρεις, ο οργανισμός μας είναι πιο ευάλωτος τώρα και θα πρέπει να προσέχουμε ένα κλικ παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #732  
Παλιά 10-02-12, 22:30
martha1972 Ο χρήστης martha1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-05-13 21:19
καλησπέρα.Ζω στη Βόρεια Ελλάδα και τον τελευταίο μήνα η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει συχνά πάνω από το 0 και αυτό νομίζω ότι έχει επίδραση στο έντερο.Δεν νιώθω καλά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπείρια από το πολύ κρύο ή μήπως θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?
Απάντηση με παράθεση
  #733  
Παλιά 11-02-12, 20:36
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Wink

Αρχική Δημοσίευση από martha1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ 39 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 2ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ SALOFALK.ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ HYMIRA.EΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΩ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΡΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΣΟΦΙΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΜΑΙ 30 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ Κ 8 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ HUMIRA ΚΑΙ ASACOL Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΥΦΕΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ HUMIRA ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΣΟ?ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #734  
Παλιά 11-02-12, 20:40
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από martha1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα.Ζω στη Βόρεια Ελλάδα και τον τελευταίο μήνα η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει συχνά πάνω από το 0 και αυτό νομίζω ότι έχει επίδραση στο έντερο.Δεν νιώθω καλά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπείρια από το πολύ κρύο ή μήπως θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΖΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΝΤΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙΣ ΚΡΥΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΞΑΡΣΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #735  
Παλιά 12-02-12, 00:24
martha1972 Ο χρήστης martha1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-05-13 21:19
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΚΟΡΗΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΝΟΣΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΛΟΓΩ ΣΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΑΠΛΑ ΟΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΛΟΓΩ SALOFALK.ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΚΑΚΟ.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην martha1972 για αυτό το μήνυμα:
sofia1981 (12-02-12)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:47.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.