Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > HeartCad
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-09-10, 10:10
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Τι αστείο: ένα ρομπότ στο HeartCAD

Συνειδητοποιώ ότι αυτολογοκρίθηκα στο /Photo.

Κάποτε έγραφα σε όλες τις περιοχές της Acrobase. Στην acrobase.gr, έγινε φανερό ότι η γνώμη μου σε συζητήσεις φιλοσοφίας ήταν θεωρητικά ευπρόσδεκτη αλλά όχι σεβαστή (όχι αρκετά χριστιανική, υποθέτω). Σε συζητήσεις πολιτικής, το ίδιο: η γνώμη μου δεν ήταν αρκετά δεξιά. Λίγο λίγο, έχασα το δικαίωμα γνώμης στις περισσότερες κατηγορίες συζήτησης. Κράτησα μόνο τα ξερά, βαρετά τεχνικά θέματα και το club της φωτογραφίας, επειδή εκεί είναι πιο εύκολο να γίνει σεβαστή η γνώμη μου.

Και τελικά όχι μόνο δεν έγινε αυτό, αλλά επειδή σταμάτησα να απαντάω και στα άλλα θέματα, τώρα είμαι ψυχρός, ελιτιστής τεχνοκράτης.

Για μένα το club της φωτογραφίας σταμάτησε να είναι όπως το ξεκίνησα: τέχνη και τεχνική. Είναι πλέον το club του «ωωω, τι ωραία φωτογραφίααααα». Και δεν το θέλω αυτό, αλλά ένας τεχνοκράτης δεν έχει δικαίωμα να μιλήσει για τέχνη (και προφανώς ούτε για τεχνική). Αφαίρεσα τον εαυτό μου από τους moderators του club.

Πριν κάποιο καιρό υποσχέθηκα ότι όταν φτάσω να λογοκρίνω τα μηνύματά μου στα τεχνικά clubs και στο club της Φωτογραφίας, δε θα έχω πια λόγο να είμαι εδώ (σε ποια συζήτηση θα συμμετέχω;) Τώρα έχω να σκεφτώ κι αυτό.

Επειδή είμαι καλός και χρήσιμος τεχνοκράτης, ό,τι και να αποφασίσω θα συνεχίσω να κρατάω καλολαδωμένο τον εξοπλισμό και να φροντίζω την καλή λειτουργία του χώρου. Το χρωστάω αυτό στην Acrobase που για πολλά χρόνια μου έδωσε τρόπο και βήμα (αυτό-)έκφρασης.

Παρακαλώ σεβαστείτε τη θέση του μηνύματος και μην απαντήσετε, δημόσια ή προσωπικά. Δώστε μου τουλάχιστον αυτό το δικαίωμα λόγου.

ΥΓ: το μήνυμα διατίθεται και σε δυαδικό σύστημα.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι εκτός λειτουργίας
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:28.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.