Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-07-15, 10:05
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μια επιστολή με δύο αποδέκτες.

Μια επιστολή με δύο αποδέκτες.

Αγαπητοί φίλοι Ευρωπαίοι.

Αποδείξτε μας τώρα ότι εμείς οι φιλοευρωπαϊστές είχαμε δίκαιο, να υπερασπιζόμαστε την ευρωπαϊκή προοπτική της χώρας μας, αφήστε τα πείσματα και τα γινάτια, μην μας αναγκάσετε να … αλλαξοπιστήσουμε. Λάθη κάναμε πολλά, βρείτε όμως λύση στα προβλήματα μας. Το ξέρουμε ότι εμείς, ο απλός κόσμος, θα πληρώσει το τίμημα και πάλι, αναλογιστείτε όμως ότι ήδη έχουμε δώσει πολλά. Μην δώσετε άλλες αφορμές, με υπερβολικές απαιτήσεις με αποτέλεσμα να οδηγήσετε στην ρήξη.

Αγαπητοί φίλοι συμπατριώτες.

Ακόμα είμαι πεπεισμένος, ότι δεν χρειαζόταν όλος αυτός ο ξεσηκωμός, το κλείσιμο τραπεζών και η ταλαιπωρία του κόσμου, για να καταλήξουμε σε μια συμφωνία με πιο δύσκολους όρους. Δεν ξέρω ακόμα τις διαθέσεις σας, δεν ξέρω αν όλα αυτά, δεν ήταν το πρόσχημα, για να οδηγηθούμε πιο ηρωικά στην ρήξη ή στην αδυναμία της κυβέρνησης να περάσει τα μέτρα, όπως είχε την ειλικρίνεια να δηλώσει ο νυν υπουργός οικονομικών κ. Τσακαλώτος, πριν λίγες ημέρες. Μακάρι να ισχύει το δεύτερο. Έτσι και με την σύμφωνη γνώμη των ηγετών των άλλων κομμάτων, θα περάσει εύκολα στην βουλή μια συμφωνία, κλείνοντας το στόμα, στους φανατικούς υπερασπιστές της δραχμής και τους ακραίους.
Ομολογώ ότι αγωνιώ για το αύριο της Ελλάδος, έχω χάσει κυριολεκτικά τον ύπνο μου. Ανησυχώ για την πατρίδα μου, όχι για μένα. Άλλωστε είμαι ήσυχος ότι και να λείψω εγώ, δεν χάθηκε τίποτα, δεν έχω υποχρεώσεις. Δεν αφήνω εκκρεμότητες. Για την Ελλάδα αγωνιώ, από μια αγάπη που έχω για την πατρίδα μου, διαβάζοντας την ιστορία της και το πολιτισμό της.
Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
Easty (07-07-15)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.