Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1051  
Παλιά 05-12-12, 18:24
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλα θα ητανε σε περιοδους που δεν υπαρχουνε συμπωματα να κανετε αεροβια γυμναστικη-περπατημα. διατροφη και να αγορασετε βαρακια 2-3 κιλα το πολυ και να γυμναζεστε λιγο. κανει πολυ καλο τουλαχιστον σεε εμενα.. και δεν πρεπει να πανικοβαλεστε ακομα και στα ακρα να φτανετε με τα συμπτωματα αργα η γρηγορα ηρεμουν με τα καταλληλα φαρμακα και την υπομονη ολα ειναι στο μυαλο ειναι μια συνηθεια που την μαθαινεισ με τον καιρο οπως μαθαινεισ να ζεις φτωχος ειτε πλουσιος. απλα εχουμε μια διαφορα ο πλουσιος μπορει να γινει φτωχος. ενω ο φτωχος ισως καποια μερα γινει πλουσιος αλλιως θα μαθει να ζει φτωχος και με αυτα που εχει νικοντας τα ολα με αγαπη και ελπιδα για ενα καλυτερο αυριο...
Απάντηση με παράθεση
  #1052  
Παλιά 05-12-12, 22:10
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δες εδώ: http://www.alpako.gr/index.php?optio...id=210&lang=el
κι εδώ: http://www.mitropapas.gr/articles_details.php?id=12

Μακριά απο μας...
Ήξερα μια Σέρβα κοπέλα που το είχε.
Της είχαν ανοίξει μια τρύπα στην κοιλιά και της είχαν βάλει ένα "τεχνητό σακούλι" για να αφοδεύει εκεί μέσα. Δλδ, δεν αφοδεύεις από κάτω αλλά απο την τρύπα που σου ανοίγουν...
Και επειδή εκεί δεν έχει σφιγκτήρα όπως ο πρωκτός, εκεί δεν μπορείς να το ελέγξεις. Απλά πάνε στο σακούλι κατευθείαν.
Πραγματικά αντιαισθητικό και σίγουρα θέλει ψυχολογική υποστήριξη.
Καλησπερα.Νομιζω οτι αυτο παλια ονομαζοταν παρα φυση εξοδος και συμβαινει οταν γινεται αφαιρεση ολου του παχεως εντερου.Τωρα ομως ξερω οτι το συνδαιουν με καποιο τροπο το λεπτο εντερο κατευθειαν με τον πρωκτο με καθε επιφυλαξη τα λεω αυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #1053  
Παλιά 07-12-12, 21:23
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. δεν μου ειπαν τπτ τετοιο,απλα φρικαρα μονος μου.. δηλαδη σε ποιες περιπτωσεις ασθενων με κρον το κανουν αυτο? μακρια απ ολους βασικα , οχι μονο απο τον κ*** μου :P ... πφφφφφφφφ
Απάντηση με παράθεση
  #1054  
Παλιά 08-12-12, 02:15
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. δεν μου ειπαν τπτ τετοιο,απλα φρικαρα μονος μου.. δηλαδη σε ποιες περιπτωσεις ασθενων με κρον το κανουν αυτο? μακρια απ ολους βασικα , οχι μονο απο τον κ*** μου :P ... πφφφφφφφφ
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κρον για να το πάθεις αυτό.
Και χωρίς κρον το παθαίνεις
Απάντηση με παράθεση
  #1055  
Παλιά 08-12-12, 02:18
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα θα ητανε σε περιοδους που δεν υπαρχουνε συμπωματα να κανετε αεροβια γυμναστικη-περπατημα. διατροφη και να αγορασετε βαρακια 2-3 κιλα το πολυ και να γυμναζεστε λιγο. κανει πολυ καλο τουλαχιστον σεε εμενα.. .
Αυτό με τα βαράκια το 'κανα κι εγώ. Πήρα των 2 κιλών, κάνω ένα ζέσταμα πρώτα τα χέρια και μετά κάνω τα βαράκια. Είδα να δυναμώνουν τα χέρια μου μέσα σε 2 βδομάδες.
Όσοι έχουν αδυναμία λόγω κρον, τα συνιστώ! Αλλά προσοχή στις ασκήσεις ε, μην κάνετε και ζημιά στα χέρια σας.
Απάντηση με παράθεση
  #1056  
Παλιά 08-12-12, 10:24
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με τα βαράκια το 'κανα κι εγώ. Πήρα των 2 κιλών, κάνω ένα ζέσταμα πρώτα τα χέρια και μετά κάνω τα βαράκια. Είδα να δυναμώνουν τα χέρια μου μέσα σε 2 βδομάδες.
Όσοι έχουν αδυναμία λόγω κρον, τα συνιστώ! Αλλά προσοχή στις ασκήσεις ε, μην κάνετε και ζημιά στα χέρια σας.
εγω κανω εδω και 8-9 μηνες κανονικα γυμναστηριο βαρη.. ο γιατρος μουπε δεν υπαρχει προβλημα, απλα λεει να μην υπερβάλλω μ τα κιλα και ριχνω το ανοσοποιητικο περισσοτερο γτ ειμαι(ολοι βσκ) επιρεπεις σε λοιμωξεις κτλ.. εχω δει τεραστια διαφορα στα συμπτωματα προς το καλυτερο και νομιζω οτι η γυμναστικη βοηθα κατα πολυ... τωρα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο στον καθενα κι αυτο...
Απάντηση με παράθεση
  #1057  
Παλιά 11-12-12, 23:16
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
Σε 11 μερες θα φυγουν ολα τα συμπτωματα απο ΟΛΟΥΣ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1058  
Παλιά 12-12-12, 04:01
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ. ΤΟ ΚΑΘΑΡΤΙΚΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΦΟΥΣΚΩΣΕ, ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΚΛΠ. ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΤΕ 2 ΛΙΤΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ. ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΑΝ ΦΑΩ ΦΥΛΛΑ, ΣΙΡΟΠΙΑΣΤΑ, ΤΗΓΑΝΗΤΑ Η ΠΟΛΛΑ ΛΙΠΗ ΧΑΜΟΣ. ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΤΡΩΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ, ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 15 CM ΤΟΥ ΛΕΠΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΘΗ. ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΙ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ Η ΠΙΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΟΝΟΣ, ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΙΣ ΕΝΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΠΟΝΟ ΣΤΑ ΟΣΤΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ, ΚΟΠΩΣΗ, ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΣΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗ, ΝΕΥΡΑ, ΚΑΚΑ ΜΝΗΜΗ, ΔΥΣΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ HDL ΚΑΙ ΦΥΛΛΙΚΟΥ ΟΞΕΩΣ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΕΡΑΤΟΕΠΙΠΕΦΥΚΙΤΙΔΑ, ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΧΑΜΗΛΟ ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΩΝ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ, ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΜΗΔΕΝ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΠΡΗΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΑ ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Ν Α ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΛΟΓΩ ΠΟΝΟΥ. ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΙ C ALBICANS. ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ WHO KNOWS.... ΨΕΥΔΟΜΕΜΒΡΑΝΕΣ C. DIFFICILE Η ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΚΡΟΝ ΔΕ ΒΡΗΚΕ. ΕΚΑΝΕ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΟΛΙΤΙΔΑ, ΔΥΣΑΝΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΑΙΔΕΣ. ΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ. ΓΟΥΡΓΟΥΡΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΞΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΜΑΛΛΟΝ. ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ ΚΟΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ. ΟΙ ΒΙΟΨΙΕΣ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΛΙΟΚΑΚΗ; ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΣΤΕΙ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΛΟΓΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΒΛΕΝΟΓΟΝΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ 15 ΕΚ ΤΟΥ ΛΕΠΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ. ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΕΙΛΕΟ, ΕΝΩ ΕΚΑΝΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΛΟΓΩ ΕΝΟΣ ΕΥΡΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΧΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΟΛΟΙ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΡΕΛΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΣΤΡΩΝΩ.ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΨΑΞΑ. ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΓΙΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΛΟΓΩ ΠΟΝΟΥ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΑΦΟΥ ΠΡΙΝ ΤΑ ΚΟΛΟΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΥΠΟΦΕΡΩ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΞΑΝΑ ΟΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ (ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ) ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ. ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΡΑ ΜΕΧΡΙ ΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΛΟΓΩ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΩΝ ΜΑΛΛΟΝ. ΔΕ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ; ΚΡΟΝ Η ΟΧΙ; ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ; ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ. ΕΞΑΛΟΥ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ. ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ Η ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΡΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Απάντηση με παράθεση
  #1059  
Παλιά 12-12-12, 04:03
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
ΟΧ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΩΡΙΣΩ. ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ;
Απάντηση με παράθεση
  #1060  
Παλιά 12-12-12, 14:06
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΧ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΩΡΙΣΩ. ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ;
Δύσκολα διαβάζεται Χρυσούλα....εκτός του ότι είναι ψιλομεγάλο, είναι και όλα κεφαλαία γράμματα και φαίνεται σαν να φωνάζεις...!
Χώρισε το σε παραγράφους και γράφε με μικράααααααα!
Απάντηση με παράθεση
  #1061  
Παλιά 12-12-12, 17:15
aquared Ο χρήστης aquared δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-12-12 19:28
καλησπέρα και καλός σας βρήκα. είμαι 31 χρονών από Θεσσαλονίκη και από 15χρονον με διάγνωση crohn στο λεπτό.

...μετά απο έξαρση και νοσήλια στο νοσοκομείο μου είπαν οτι έχω στένωση και το azathioprine δεν κάνει πλέον δράση και ότι πρέπει να κάνω εγχείριση η να πάρω remicade, τελικά πήρα το remicade και εδώ και 6 μήνες το μόνο που είχα είναι παροδική βελτίωση τις πρώτες μέρες που το έπαιρνα, ενώ έλεγα στον γιατρό ότι το φάρμακο δεν κρατάει η δράση του μου λέγανε ότι πρέπει να περιμένω γιατί μετά την 6-7 δόση φέρνει αποτελέσματα και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι για τους πόνους (δικά μου λόγια: "κάτσε να πονάς και περίμενε να (ΑΝ) κάνει δράση το φάρμακο"). τώρα έχω φτάσει να έχω χάσει κιλά, να είμαι στα 49 κιλά, να πρήζετε η κοιλιά μου και να πονάω πολύ και ενώ έχω όρεξη και διάθεση να φάω να μην μπορώ πολύ λόγο του πρηξίματος, τώρα οι μόνη λύση που μου λένε είναι το χειρουργείο και ότι το να πάρω άλλο φάρμακο όπως το humira δεν θα κάνει τίποτα...
(οτιδήποτε πληροφορίες επιπλέον χρειάζονται, ρωτήστε)

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1) έχει πάρει κάποιος άλλος μετά το remicade το humira;
2) έχει κανείς να προτείνει κάποιον πολύ καλό χειρούργο για crohn; η που να πάω;
3) γενικά αν είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία και τι έκανε και αν ξέρετε άλλα θέματα-συζητήσεις για crohn να διαβάσω.

ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aquared : 12-12-12 στις 17:19
Απάντηση με παράθεση
  #1062  
Παλιά 12-12-12, 22:32
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
aquared καλησπερα ακριβως το ιδιο ειχα και εγω πηρα remicade αλλα δεν με επιασε αλλα εγω ειχα παραμαληθει τελειως.Ειχα γινει και εγω χαλια σαν νεκρη ημουν ομως τελικα εκανα χειρουργειο και ειμαι πολυ καλα.Πηρα βαρος δυναμωσα και ολα ο.κ.Φυσικα η νοσος δεν περναει και θα ξαναμπω στα φαρμακα.Λοιπον ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Επισης να ξερεις οτι σε καπιους ασθενεις τα φαρμακα δεν πιανουν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sasa1 : 12-12-12 στις 22:39
Απάντηση με παράθεση
  #1063  
Παλιά 13-12-12, 08:25
nantonakis Ο χρήστης nantonakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-07-14 07:01
....

Καλημέρα, διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις εμπειρίες σας...
Θα ήθελα να παραθέσω την εμπειρία της συζύγου μου. Εμφάνισε την νόσο στην ηλικία των 20 ετών. Σήμερα είναι 34 και μέχρι πριν από 2 χρόνια ήταν με αζαθιοπρίνη και σαλοφαλκ. Πέρασε δύσκολες φάσεις πριν 1 χρόνο, με πυρετούς , διάρροιες και αναζητήσαμε γιατρούς ακόμα και στο εξωτερικό, η λύση όλων ήταν ή εγχείριση ή humira και παρόμοιο...
Ψάχνοντας αρκετά καταλήξαμε να 'Σπάσουμε τον Φαύλο Κύκλο' , ομοιοπαθητική και scd διατροφή! Τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά , σαν να έχει γίνει θαύμα...δεν έχει κανένα σύμπτωμα..και οι εξετάσεις τις είναι σαν να μην έχει την νόσο..όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες είμαστε στη διάθεσή του.
Ψάξτε στο Internet.... http://www.breakingtheviciouscycle.info/
Απάντηση με παράθεση
  #1064  
Παλιά 14-12-12, 18:12
doukas77 Ο χρήστης doukas77 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-14 23:53
Γεια σας ειμαι και εγω με νοσο crohn και ειναι να περασω την 19/12 απο επιτροπη στο ΙΚΑ.Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρει κανεις ποσοστο και ποσο δινουν τελικα?Δικαιοθμαστε επιδομα εμεις?

Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #1065  
Παλιά 15-12-12, 06:35
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
Αρχική Δημοσίευση από doukas77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας ειμαι και εγω με νοσο crohn και ειναι να περασω την 19/12 απο επιτροπη στο ΙΚΑ.Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρει κανεις ποσοστο και ποσο δινουν τελικα?Δικαιοθμαστε επιδομα εμεις?

Ευχαριστω
εξαρταται το ποσοστο που θα σου βγάλουν.. αν ειναι πανω απο 67%, (και δεν δουλευεις ή περνεισ αλλο επίδομα εξαιτιας τησ νόσου,) τοτε ναι, θα παιρνεις 635 ανα δίμηνο..
έχεις και παρα πολλα αλλα δικαιώματα ομως να ξες.. (δν πας στρατο, δν πληρώνεις εισητηρια για ησαπ κτλ, κ.α)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.