Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-10-13, 18:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Διαψεύδει ο Τσίπρας περί παρακολούθησης του τηλεφώνου του

Μετά το σημερινό του ολίσθημα, ο κ. Νίκος Χατζηνικολάου, προπαγανδίζει από την εφημερίδα Real News, από το ραδιόφωνο Real FM και από την ιστοσελίδα enikos.gr, την εξής είδηση. :

Φωτιές άναψε η αποκάλυψη της Realnews που κυκλοφορεί σήμερα, για την καταγγελία - βόμβα του Αλέξη Τσίπρα στην κλειστή συνεδρίαση της ΚΟ του κόμματός του την περασμένη Τρίτη, αλλά και στην πολιτική γραμματεία του περασμένου Σαββάτου, ότι τα τηλέφωνα του ιδίου και των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ παρακολουθούνται.

Το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη εξέδωσε ήδη ανακοίνωση με την οποία καλεί τον Αλέξη Τσίπρα ή να διαψεύσει ή να καταθέσει μήνυση, διαφορετικά θα παραμείνει υπόλογος απέναντι στην πολιτεία και τα συντεταγμένα όργανα του κράτους, τα οποία εκ προθέσεως συκοφαντεί.

Πηγή : enikos.gr

Και η απάντηση από τον ΣΥΡΙΖΑ :

«Ανυπόστατο» χαρακτηρίζει ο ΣΥΡΙΖΑ δημοσίευμα της Real News, σύμφωνα με το οποίο ο Αλ. Τσίπρας φέρεται να υποστήριξε ότι τα τηλέφωνα του ιδίου και των βουλευτών της αξιωματικής αντιπολίτευσης παρακολουθούνται.

«Το δημοσίευμα της Real News δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα», ξεκαθάρισε η Κουμουνδούρου, σπεύδοντας παράλληλα να απαντήσει στις ανακοινώσεις που εξέδωσαν για το θέμα τόσο ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, όσο και το Γραφείο Τύπου του υπουργού Δημόσιας Τάξης:

«Οφείλουμε, όμως, να συγχαρούμε τον κ. Δένδια και τον κ. Κεδίκογλου για τα αντανακλαστικά που δείχνουν απέναντι σε ανυπόστατα δημοσιεύματα. Δεν ήταν ίδια βέβαια η αντίδραση τους απέναντι σε συγκεκριμένες καταγγελίες του ΣΥΡΙΖΑ αναφορικά με την εγκληματική δράση της Χρυσής Αυγής, όπου και σφύριζαν αδιάφορα».

«Πάντως, αφού ανοίγει έστω και με αυτόν τον τρόπο το ζήτημα των παρακολουθήσεων, θα έπρεπε, σε μια χώρα μάλιστα όπου έχει ερευνηθεί υπόθεση παρακολούθησης πρώην πρωθυπουργού, να γίνει συζήτηση στη βουλή για το θέμα και να τεθούν η ΕΥΠ και η Αντιτρομοκρατική υπό κοινοβουλευτικό έλεγχο. Για μια ακόμη φορά, όμως, σε ένα κρίσιμο θέμα εθνικής ασφάλειας και δημοκρατίας, η κυβέρνηση διαλέγει το δρόμο των φτηνών επικοινωνιακών παιχνιδιών», καταλήξει η αξιωματική αντιπολίτευση.

Πηγή : Ναυτεμπορική

Σχόλιο : Προσωπικά εγώ αγαπητέ Νίκο, αν ήμουν στην θέση σου, θα έσκαβα ένα λάκκο να κρύψω το κεφάλι μου.

Το να μου το παίζεις αριστερός και προχωρημένος, δεν με πειράζει.

Εμένα Νικόλα μου, δεν με διόρισε ο Έβερτ, δημοσιογράφο στον 9.84, επειδή ήμουν γιος του συμπαθέστατου, βουλευτεί Έβρου και Υπουργού του Κωνσταντίνου Καραμανλή Χατζηνικολάου. Αυτό μου είναι παγερά αδιάφορα επίσης.

Το να κατασκευάζεις όμως ψευδείς ειδήσεις, σε καθιστά κατάπτυστο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-10-13, 08:30
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Απορίες στο σχόλιο:

- απάντησε ο Χατζηνικολάου στις κατηγορίες που του προσάπτουν;

- τί είπε για το «ολίσθημα» της εφημερίδας και του ραδιοφωνικού του σταθμού;

- τί είναι αυτό που μας κάνει να πιστεύουμε την (αρκετά καθυστερημένη) δηλώσεη του πολιτικού (Τσίπρα), αντί του δημοσιογράφου (Χαντζηνικολάου);

- με δεδομένες κι άλλες «διαψεύσεις» σε αποκαλύψεις των μέσων του συγκεκριμένου δημοσιογράφου (π.χ. κλείσιμο ΕΡΤ), προσωπικά, θα κρατούσα μικρό καλάθι πριν σχολιάσω...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην pazo για αυτό το μήνυμα:
Xenios (07-10-13)
  #3  
Παλιά 07-10-13, 08:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Απορίες στο σχόλιο:

- απάντησε ο Χατζηνικολάου στις κατηγορίες που του προσάπτουν;
Παρακολουθώ από κοντά αυτό το θέμα, γιατί απλά μου αρέσει η ροή ειδήσεων, του enikos.gr.

Δεν διαψεύδει τίποτα, είναι τραγικό δημοσιογραφικό ολίσθημα, να αναφέρει ότι ο Τσίπρας το είπε σε «κρυφή» σύσκεψη. Το διέψευσε και ο Τσίπρας και άλλοι βουλευτές του.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-10-13, 09:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Διαψεύδουν βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ πως ο επικεφαλής της ΚΟ Αλέξης Τσίπρας είπε ότι παρακολουθούνται τα τηλέφωνα του ίδιου και των βουλευτών του

Δημοσίευμα που ανέφερε ότι ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ισχυρίστηκε στην κοινοβουλευτική του ομάδα ότι τα τηλέφωνα του κόμματός του και του ιδίου παρακολουθούνται διαψεύδουν βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ.

"Δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο στην κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ" είπε στον ΣΚΑΪ 100,3 ο Κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του κόμματος Παναγιώτης Κουρουμπλής, διαψεύδοντας δημοσίευμα της Real News.

"Ήμουν στη συνεδρίαση της Κοινοβουλευτικής Ομάδας και ο Αλέξης Τσίπρας δεν μου είπε "μη μιλάς στο τηλέφωνο γιατί κάποιοι σε ακούν" σχολίασε η Ρένα Δούρου στο Mega.

Εξήγησε πως αυτό που ειπώθηκε στη συνεδρίαση είναι ότι σε μια χώρα που παρακολουθούσαν τον πρωθυπουργό, πρέπει να δοθούν εξηγήσεις για το πώς παρακολουθούσε η αντιτρομοκρατική όλο αυτό το διάστημα.

Το δημοσίευμα είχε προκαλέσει και την έντονη αντίδραση του υπουργού Προστασίας του Πολίτη Νίκου Δένδια, ο οποίος με ανακοίνωσή του αναφέρει χαρακτηριστικά "ζητάμε από τον κ. Τσίπρα να διαψεύσει άμεσα ότι διατύπωσε τον εξωφρενικό για ευνομούμενο Κράτος ισχυρισμό ή να καταθέσει μηνυτήρια αναφορά".

Σε διαφορετική περίπτωση, καταλήγει η ανακοίνωση του Νίκου Δένδια, ο κ. Τσίπρας παραμένει υπόλογος απέναντι στην Πολιτεία και τα συντεταγμένα όργανα του Κράτους, τα οποία εκ προθέσεως συκοφαντεί.

Πηγή : News247.gr

Σχόλιο : Αυτό δεν είναι δημοσιογραφία. Ακόμα και αν κάποιος το «σφύριξε», στον Χατζηνικολάου ή σε κάποιον συνεργάτη του, θα έπρεπε να το διασταυρώσει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:02.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.