Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 28-11-07, 23:52
ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ο χρήστης ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-06-09 23:13
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Κάθε φορά που βλέπω, όταν μου το επιτρέπουν οι δουλειές μου, τον Λάκη, πιάνω τον ευατό μου τη μια να κλαίει και την άλλη να γελάει. Από τη μια κλαίω γιατί αυτός ο άνθρωπος -που για μένα δίκαια τον χαρακτήρισαν σύγχρονο Αριστοφάνη - , ξέρει να σου αγγίζει τη ψυχή με πολύ απλά και καθημερινά πράγματα, όπως όταν μιλάει με εικόνες για τα χρόνια της αθωότητας ή για τα παιδικά του χρόνια από το χωριό του, κι από την άλλη γελάω γιατί καταφέρνει με ένα μοναδικό τρόπο να καυτηριάζει γεγονότα, που όλους μας αφορούν.

Δεν ξέρω πόσοι από σας βλέπουν στην κριτική που κάνει ο Λάκης, πολιτικές ή όχι διαστάσεις, αλλά για μένα είναι ο μοναδικός ίσως άνθρωπος αυτή τη στιγμή στην ελληνική τηλεόραση που έχει το θάρρος ή ίσως και το θράσος να λέει τα πράγματα με το όνομα τους και χωρίς να κομπιάζει πουθενά. Θυμάστε τις περσινές κινητοποιήσεις των φοιτητών και των μαθητών - και πως ο Λάκης τις κάλυψε και τις στήριξε - και τώρα με τα Ζωνιανά ή ακόμη και τον Καρβέλα? Και μην μου πει κανείς σας ότι όλα αυτά δεν είχαν ή δεν έχουν πολιτικές και κατά συνέπεια κοινωνικές προεκτάσεις?
Ο Λάκης λοιπόν τους τα λέει χύμα και τσουβαλάτα, και ευτυχώς που υπάρχει κι αυτός και τους τα λέει. Τώρα θα μου πείτε πόσοι ακούνε και πόσοι -ακόμη κι από μας τους ακροατές - καταλαβαίνουμε....Δεν πειράζει... θα ρθει κάποια στιγμή που θα καταλάβουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 29-11-07, 09:07
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Λάκης λοιπόν τους τα λέει χύμα και τσουβαλάτα, και ευτυχώς που υπάρχει κι αυτός και τους τα λέει. Τώρα θα μου πείτε πόσοι ακούνε και πόσοι -ακόμη κι από μας τους ακροατές - καταλαβαίνουμε....Δεν πειράζει... θα ρθει κάποια στιγμή που θα καταλάβουμε...
Εγώ δεν κατηγορώ κανένα που δεν τους αρέσει, όλοι έχουν την δικιά τους σκοπιά με την οποία κρίνουν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 29-11-07, 09:36
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί πρέπει ο Λάκις και ο κάθε Λ.... να εκφράζη και την δική μου γνώμη με το έτσι θέλω.Αν Θέλω να διαμαρτυρηθώ να εναντιωθώ ή να βρίσω μπορώ σίγουρα να το κάνω και μόνος μου.Εκει φτάσαμε στο βρίσιμο δι' εκπροσώπου.Καλός ο Λάκις που χρησιμοποιή τα ΜΜΕ για να μας εκροσωπεί ή καλος ο Λάκις για τον Λάκη και μόνο,εκει καταλήγω!
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 29-11-07, 09:42
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το αν είναι καλή η σάτυρα της Ελληνοφρένειας, περί ορέξεως η γνωστή πίτα...
Το ίδιο δεν ισχύει και για την εκπομπή του Λαζόπουλου;

Αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα θα κυκλοφορούσε ένα αυτοκίνητο, ένα είδος ντυσίματος, μία τηλεόραση και θα ζούσαμε στον κόσμο του Equilibrium.

Εγώ ανήκω στους μέσους θεατές του. Αν τον πετύχω στη τηλεόραση και δεν έχω τίποτα καλύτερο να κάνω μπορεί να το δώ γιατί απλά η τηλεόραση έχει ελάχιστες εκπομπές που με ενδιαφέρουν. Κατά τα άλλα ούτε θα τρέξω να ανάψω την τηλεόραση γιατί παίζει ο Λαζόπουλος ούτε καν ξέρω τι μέρα και τι ώρα παίζει.
Από ότι κατάλαβα και από άλλα post ισχύει το ίδιο και για άλλους.
So? What?
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 29-11-07, 14:57
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ειδα πιο πάνω για την προβολή του φοιτητικού κινηματος μέσα από την εκπομπή του.Θα διαφωνίσω.Κανένας δεν αγγιξε το κειμενο της πραγματικής μεταρρύθμισης.Ουτε εφημερίδα ουτε καναλι ουτε παρουσιαστής. Σταθήκαμε σε δύο κουβέντες αφήσαμε στην άκρη κάποια σημεία αρκετά σωστά και καναμε τη χώρα άνω κάτω.
Πως γίνεται να συμφωνούνε όλοι με τη μεση λογική του Χαζοπουλου και την ξεχνάνε στην καθημερινή τους ζωή και κυριώς όταν βρισκονται στην καλπη μπροστα?
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 05-12-07, 23:19
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
εχω βαρεθει παντως πρωιναδικα και μεσημεραδικα ολη την ωρα να αναμεταδιδουν φασεις απο την εκπομπη του και να κανουν αφιερωματα στη ζωη του στη λαρισσα, το σοι του κλπ

μηπως τον γλυφουν για την επομενη σεζον;;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.