Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-10-06, 16:42
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Οι μαϊντανοί της τηλεόρασης

Με τους μαϊντανούς όλους παρόντες η Ελληνική τηλεόραση χθες είχε πάλι όλα της τα μεγαλεία (για γέλια και για κλάματα εκεί).

Φυσικά ήταν και ο εθνικός μας μαϊντανός κος Κουνελάκης, αν δεν μου εκφράσει την βαθυστόχαστη κοινωνικοπολιτική ανάλυση αυτός ο άνθρωπος, νοιώθω ένα κενό βρε παιδί μου, όλες οι τηλεστάρ των σταθμών, πρωινών μεσημεριανών απογευματινών και βραδινών. Δεν είδα τον Μικρούτσικο βέβαια και ανησυχώ.

Όλοι αυτοπροσώπως οι πολιτικοί τηλεαστέρες Κεφαλογιάννης, Μπακογιάννη, Βενιζέλός, Πάγκαλος, και σία. Όλο το jet set ήταν εκεί, είχαν κατέβει όλοι από τα βόρεια προάστια με τις αμαξάρες τους και γύριζαν από κανάλι σε κανάλι. Μια έβλεπες Τρέμη Μπακογιάννη Βενιζέλο και μέχρι να κάνεις zapping νάσου η Μπακογιάννη με Πάγκαλο στον Χατζηνικολάου και τσουπ βρίσκονταν στον Ευαγγελάτο ή στην Χούχλη.

Ένα πανηγύρι πραγματικό ή απλά ένας μεταφερόμενος θίασος.

Υπήρχε όμως και η εναλλακτική ενημέρωση με ένα έως δύο καλεσμένους κάθε φορά, που μπορούσαν να αρθρώσουν λόγο και τους περισσότερους δεν τους πολύ ήξερα και ας προερχόταν και από τέσσερα κοινοβουλευτικά κόμματα. Φυσικά ήταν η τηλεόραση του ΣΚΑΙ, με σοβαρή ανάλυση και καλή συζήτηση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-10-06, 18:24
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά ήταν και ο εθνικός μας μαϊντανός κος Κουνελάκης, αν δεν μου εκφράσει την βαθυστόχαστη κοινωνικοπολιτική ανάλυση αυτός ο άνθρωπος, νοιώθω ένα κενό βρε παιδί μου,
Στον Κουνελάκη (αν και πολιτικά διαφωνώ μαζί του) δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω οτι απο την πολιτική δεν κέρδισε δραχμή, ίσα ίσα. Και απο όλους οσοι ηταν μαζεμένοι στα πάνελ εχω την αίσθηση οτι (ανεξαρτητα αν συμφωνεις η διαφωνεις ιδεολογικά) θα ηταν αυτός που θα εξέφρασε την πιο συγκροτημενη κοινωνικοπολιτικη αναλυση που λες και εσύ Στελιο. Και φυσικά δεν συγκρινεται η συγκρότισή του με τους τηλεαστέρες του κομματός σου , βλέπε πιστολά Γιακουμμάτο για παράδειγμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη palsar : 16-10-06 στις 18:46
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-10-06, 19:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Στον Κουνελάκη (αν και πολιτικά διαφωνώ μαζί του) δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω οτι απο την πολιτική δεν κέρδισε δραχμή, ίσα ίσα.
Πως να κερδίσει αφού όσο θυμάμαι μια ζωή είναι υποψήφιος που δεν έχει εκλεγεί :-) Δεν τον κάνει και φυσιογνωμία επειδή ήταν μέλος του Συνασπισμού.

Όσο για τις θολουκουλτουριάρικες ιδεολογίες, ασε μας τις έχουν ξαναπεί.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-10-06, 19:24
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Χθες έτυχε να ανοίξω την τηλεόραση κατά τις 7 χωρίς να γνωρίζω ο άμοιρος ότι εκείνη την ώρα θα ανακοινώνονταν τα exit polls. Ξόδεψα ίσα με 10 λεπτά κοιτάζοντας όλον αυτό τον κόσμο να τρώγεται μεταξύ του και δεν έκλεινα την τηλεόραση νωρίτερα γιατί δε μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα.

Ίσως επειδή δε βλέπω συχνά τηλεόραση, τετοια σκηνικά με ξαφνιάζουν. Πάντα όμως μου υπενθυμίζουν και για πιο λόγο η τηλεόραση είναι χρησιμότερη ώς ράφι παρά ως οθόνη.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-10-06, 20:32
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 15:05
Φύλο: Άντρας
Όποιος θέλει, ας ρίξει μια ματιά εδώ http://doncat.blogspot.com/ στο blog του γάτου (Don) του κ. Νίκου Δήμου.

Μία απολαυστική περιγραφή των παρασκηνίων, ενός τηλεοπτικού σταθμού, χθες, μετά το τέλος της ψηφοφορίας.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-10-06, 11:47
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είδα τον Μικρούτσικο βέβαια και ανησυχώ.
Για αυτό δεν πλακώθηκαν στο ξύλο; Θυμάμαι που κάποια στιγμή πήγα να βάλω DVD (ναι, η τηλεόραση είναι πολύ καλή σαν οθόνη όταν όμως έχεις μία καλή ταινία να δείς) και πέτυχα μία φάση του στύλ...
Μικρούτσικος: Τι έχεις να μας πείς κυρία Τσουρομαλίδου για αυτά που είπε ο κύριος Παπατρέχας στην εκπομπή;
Τσουρ: Ε, άνθρωποι είμαστε, καμιά φορά λέμε και κάτι παραπάνω... Τον συγχωρώ.
Παπατ: Ναι. Μιλήσαμε και στο τηλέφωνο και ζήτησα συγνώμη. Παραφέρθηκα
Μικ: Εεεεε ΟΧΙ και τον συγχωρείς! (μου χαλάς και την εκπομπή! ) Αυτά τα πράγματα δεν πρέπει να λέγονται! Μία συγνώμη δεν φτάνει!
Παπατ: Μα τι άλλο να κάνω...
Τσουρ: Δεν πειράζει, τα είπαμε, είμαστε εντάξει.
Μικ: Μα ας δούμε τι ακριβώς έγινε! (δείχνει το βίντεο)

Είχα μείνει άναυδος! Μα τι ήθελε; Να πιαστούν από τα μαλιά για να έχει ακροαματικότητα;
Μαζί με τον μαϊντανο ποτίζεται και η θεαματικότητα...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-10-06, 11:50
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγώ απορώ με κάποιον κύριο που είχαν καλεσμένο στα πανελ και ο οποίος πρόσφατα είχε κριθεί προφυαλκιστέος για το παραδικαστικό, για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος κλπ.
Εύγε!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-10-06, 13:05
panosber Ο χρήστης panosber δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-04-10 15:53
Φύλο: Άντρας
Εγώ απορώ με κάποιον κύριο που είχαν καλεσμένο στα πανελ και ο οποίος πρόσφατα είχε κριθεί προφυαλκιστέος για το παραδικαστικό, για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος κλπ.
Εύγε!!
Συμφωνώ απόλυτα. Σιχάθηκα την εκπομπή αυτή μόλις τον είδα, και γύρισα το κανάλι. Κακώς βέβαια διότι θα ήθελα να ακούσω ως τι παρίστατο...ο αξιοπρεπής αυτός κύριος; ως έγκυρος πολιτικός αναλυτής; ως κομματικός παράγων; ως υπόδικος; ως τι τέλος πάντων;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-10-06, 14:34
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από panosber Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ήθελα να ακούσω ως τι παρίστατο...ο αξιοπρεπής αυτός κύριος; ως έγκυρος πολιτικός αναλυτής; ως κομματικός παράγων; ως υπόδικος; ως τι τέλος πάντων;
Στην Ελλάδα ζούμε. Είσαι ό,τι δηλώσεις
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:12.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.