Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Αεροπορία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-10-06, 11:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αεροπορική εταιρεία μόνο για καπνιστές

Αεροπορική εταιρεία, μόνο για καπνιστές, με την επωνυμία <>, ιδρύει Γερμανός επιχειρηματίας.

Η εταιρεία, με τα αρχικά Smintair, θα προσφέρει μόνο διακεκριμένη και πρώτη θέση στους επιβάτες και από τις αρχές του 2007 προγραμματίζει καθημερινές πτήσεις από το Ντίσελντορφ στο Τόκιο διάρκειας 12 ωρών.

Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας δηλώνει αρειμάνιος καπνιστής και με το εγχείρημα αυτό επιδιώκει να συνδέσει δύο από τις χώρες με τα μεγαλύτερα ποσοστά καπνιστών, τη Γερμανία και την Ιαπωνία.

Πηγή : Traveltimes
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-10-06, 12:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Κάτι μου λέει ότι θα έχει σίγουρη πελατεία.

Ειδικά σε υπερατλαντικά ταξίδια η κατάσταση είναι ανυπόφορη.

Να σας πω μια ιστορία που έχει πολύ γέλιο.

Η Delta και ο Τουρισμός του Oρλάντο στην Φλώριδα είχε καλέσει 10 εκπροσώπους από τα μεγαλύτερα ελληνικά γραφεία. Ήταν η σειρά μου να πάρω την πρόσκληση (ΜΟ κατ’ άτομο αντιστοιχούσαν 2 τέτοιες σοβαρές προσκλήσεις τον χρόνο στο γραφείο μας). Ε αεροπορικά εισιτήρια πρώτης θέσης ξενοδοχεία πέντε αστέρων φουλ διατροφή ξεναγήσεις εισιτήρια επισκέψεις κλπ όλα δωρεάν, είναι για να αρνηθείς;

Φύγαμε για Φρανκφούρτη όπου θα παίρναμε την ανταπόκριση για Ορλάντο.
Έλα που είμαστε όλοι καπνιστές; Λέμε του συνοδού μας και φίλου sales manager της Delta, Γιώργη κάνε κουμάντο, εμείς επτά ώρες χωρίς τσιγάρο δεν αντέχουμε.

Τι να κάνει ο φουκαράς, στην πρώτη θέση είχε 12 άτομα απ’ αυτά οι 11 είμαστε εμείς με τον συνοδό μας συν μια γριούλα ήρεμη και συμπαθητική που δεν μίλαγε και καθόταν σε ένα παράθυρο να καμαρώνει την θέα από τα 10500 μέτρα.

Μας είδε θεριακλήδες ο Γιώργος, λέει θα μπω μέσα στην τουαλέτα θα σκεπάσω με μια υγρή πετσέτα τον αισθητήρα καπνού και ένας ένας θα μπαίνει και θα κάνει από ένα τσιγάρο, σύμφωνοι; Σύμφωνοι!

Μπήκαμε και οι δέκα στην σειρά η τουαλέτα είχε ντουμανιάσει 11 μπαίνει η αεροσυνοδός και βγαίνει έξω και φωνάζει βοήθεια φωτιά…

Φυσικά γίναμε ρεζίλι των σκυλιών, αλλά ευτυχώς που εξήγησε ο Γιώργος ότι είμαστε … υψηλοί προσκεκλημένοι και μας δεν μας πέταξαν από το παράθυρο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-10-06, 12:25
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έξυπνη κίνηση. Σίγουρα θα έχει λαό.

Καλά κι εσύ βρε Στέλιο. Τις οθονίτσες με τις ταινίες και τα παιχνιδάκια στην business class γι'αυτό το λόγο τις έχουν. Για να ξεχνιέσαι από το κάπνισμα

Πάντως πέρα από την "κοινωνική προσφορά" οι αεροπορικές εταιρίες έχουν όφελος με την απαγόρευση του καπνίσματος. Πριν 10 χρόνια είχε υπολογιστεί ότι η συντήρηση του συστήματος εξαερισμού με αλλαγές φίλτρων κλπ λόγω του καπνίσματος στην καμπίνα κόστιζε γύρω στα $800.000 δολλάρια ετησίως.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-10-06, 12:34
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν 10 χρόνια είχε υπολογιστεί ότι η συντήρηση του συστήματος εξαερισμού με αλλαγές φίλτρων κλπ λόγω του καπνίσματος στην καμπίνα κόστιζε γύρω στα $800.000 δολλάρια ετησίως.
Εμ; Σιγά μην τους ένοιαξε για την υγεία μας. Στην τελική, 800.000 δολάρια δεν θεωρείται κόστος για μία αεροπορική εταιρία. Ας λέγανε "Η καμπίνα των καπνιστών κοστίζει 10 euros παραπάνω" και θα βγάζανε το κόστος τους.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-10-06, 12:42
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά κι εσύ βρε Στέλιο. Τις οθονίτσες με τις ταινίες και τα παιχνιδάκια στην business class γι'αυτό το λόγο τις έχουν. Για να ξεχνιέσαι από το κάπνισμα
Ε παίζεις μια με την οθονίτσα, παίζεις και κανένα πινγκ πονγκ με τον διπλανό σου, δοκιμάζεις και το πρωτοποριακό τότε τηλέφωνο της 1ης Θέσης που ήταν μέσα στο κάθισμα και ένα γεια σου που ειπα της αδελφης μου, τωρα είμαι στα 10.000 μετρα χρεώθηκε στην καρτα μου με τότε 3000 δρχ, ε μετά θες τσιγάρο :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.