Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Φωτο-Ρεπορτάζ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-07, 13:22
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
To 2006 μέσα σε τέσσερεις εικόνες

Αν μου ζήταγαν να περιγράψω τα συμβάντα του 2006 αντί με λόγια με φωτογραφίες, θα διάλεγα τέσσερις καθοριστικές, που δεν αντιπροσωπεύουν όλους μας αλλά τουλάχιστον εμένα σε μεγάλο βαθμό.

Θα ξεκινήσω με την πιο δραματική φωτογραφία.



Δύο κοριτσάκια από τον Ισραήλ γράφουν βωμολοχίες και κατάρες και άλλα υβριστικά συνθήματα πάνω στις βόμβες του θανάτου, που λίγο αργότερα θα σκοτώσουν παιδιά στον Λίβανο. Ποιο βρώμικο μυαλό το σκέφτηκε και το υλοποίησε αυτό;



Από την χειρότερη ίσως φωτογραφία του 2006, πάμε στην φωτογραφία της ελπίδας.



Μέσα στα χαλάσματα μιας πόλης του Λιβάνου, δύο νέοι άνθρωποι, με την ευτυχία ζωγραφισμένη στα πρόσωπα τους, ετοιμάζονται για να κτίσουν ένα νέο κόσμο αγάπης και ελπίδας. Ο Χουσείν και η Χάντια, δίνουν ελπίδα σε όλους μας.



Για μένα το 'τέλος του' ήταν αντάξιο ενός ανθρώπου που είχε πάντα αντρίκεια συμπεριφορά.



Πάνω από συμφέροντα και κακώς εννοούμενες καθωσπρεπισμούς ο Ζιζού απέδειξε ότι πάνω απ όλα είναι άνθρωπος. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν πως τον κρίνουν οι άλλοι, αν εμένα το βρώμικο Ιταλάκι μου έβριζε μάνα και αδελφή, θα τον 'έκλαιγαν' ...
Ζιντάν είμαι κάθετα διαγώνια και οριζόντια μαζί σου.



Και τώρα Κυρίες και Κύριοι, να ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας με μια φωτογραφία που μας γέμισε όλους περηφάνια και χαρά. Yankies Go Home.



Δεν σταματώ να τραγουδώ ποτέ Ολέ! Ελλάς ολέ ολέ!

Ήταν το όνειρο ήταν το απόλυτο αποτέλεσμα, τι και αν χάσαμε το χρυσό, (είχαμε και την γκρίνια των συνήθως γκρινιάρηδων που πανηγυρίζαμε) πήραμε τους αμερικάνους, τι τους πήραμε τους ...νικήσαμε (εννοώ).
Μια μέρα εκείνο το πρωινό που εδώ στην AcroBase ξεκίνησα να αναμεταδίδω στα πεταχτά το σκορ σε 2-3 άτομα και στο τέλος είχαμε φτάσει να είμαστε καμιά 20ρια online και να γίνεται το έλα να δεις.
Απίστευτη μέρα που μας πήγε πίσω στο EURO του 2004 ή στα γήπεδα του 2005 που πήραμε και το ευρωπαϊκό στο Μπάσκετ.

Ελλαδάρα Ολέ.

Αυτές είναι οι εικόνες που για μένα ήταν οι 4 πιο σημαντικές του 2006. Ελπίζω του χρόνου να έχω να διαλέξω μόνο φωτο που να μας θυμίζουν χαρούμενες αναμνήσεις.

Τις φωτογραφίες τις σκάναρα από το περιοδικό Κ της Κυριακάτικής Καθημερινής.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.