Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 2 Ψήφοι, 3,50 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-09-10, 21:24
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Μα τι είναι αυτή η Κάρτα του Πολίτη;

Σε δημόσια διαβούλευση η Κάρτα του Πολίτη

Σε δημόσια διαβούλευση αναμένεται να τεθούν τις επόμενες μέρες οι βασικοί άξονες του σχεδίου για την Κάρτα του Πολίτη, η οποία βρέθηκε στο επίκεντρο ευρείας σύσκεψης υπό την προεδρία του πρωθυπουργού Γιώργου Α. Παπανδρέου στο Μέγαρο Μαξίμου.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η Κάρτα θα χρησιμοποιείται για όλες τις συναλλαγές του πολίτη με το κράτος, αλλά και ως ταξιδιωτικό έγγραφο για προορισμούς που περιλαμβάνονται στη Συνθήκη Σέγκεν. Στις χρήσεις της κάρτας θα εντάσσεται και η ηλεκτρονική συνταγογράφηση.

Στην Κάρτα θα περιέχονται, μεταξύ άλλων, οι αριθμοί της αστυνομικής ταυτότητας, του ΑΜΚΑ και του ΑΦΜ, καθώς επίσης και το δημοτολόγιο.

Κατά τις ίδιες πληφορορίες, ο αριθμός της κάρτας ενδέχεται να είναι ίδιος με εκείνον του ΑΜΚΑ, ωστόσο, αυτά τα ζητήματα θα τεθούν προς διαβούλευση.

Η κυβέρνηση μελετά ακόμη την χρήση της Κάρτας και στον ιδιωτικό τομέα, όπως π.χ. για συναλλαγές με τις τράπεζες.

Η Κάρτα του Πολίτη εκτιμάται ότι θα αρχίσει να διατίθεται από το Δεκέμβριο του 2011 και θα αντικαταστήσει σταδιακά την αστυνομική ταυτότητα.


Πηγή: Ναυτεμποτική
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-09-10, 21:29
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το τελικό φακέλωμα πριν μας περάσουν το τσιπάκι πάνω μας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-09-10, 21:32
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τελικό φακέλωμα πριν μας περάσουν το τσιπάκι πάνω μας.
Πως το εννοείς αυτό;
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-09-10, 21:48
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Κανεις οτι δεν καταλαβαινεις :Ρ

Προλαβαινω να γινω πολιτης Ουγκαντας μεχρι το Δεκ. του 2011;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-09-10, 22:18
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
new goverrnment ID cards easily hacked...

και στα ελληνικά....

Οι ευαίσθητες προσωπικές πληροφορίες που θα αποτυπώνονται στις νέες γερμανικές ταυτότητες με τα μικροτσίπ και οι οποίες θα κυκλοφορήσουν απο τον ερχόμενο Νοέμβριο, υποκλέπτονται πολύ εύκολα σύμφωνα με τη δοκιμή που έγινε σε ένα τηλεοπτικο δελτίο ειδήσεων .

Ο τηλεπαρουσιαστής του καναλιού ARD ’ κάλεσε ” μέλος της οργάνωσης χάκερ με την ονομασία "Chaos Computer Club " για να ανακαλύψει πόσο ασφαλή ήταν τα αμφισβητούμενα νέα τσιπ ραδιοσυχνότητας (RIHD) με τα οποία θα είναι εφοδιασμένες οι νέες Γερμανικές ταυτότητες.

Χρησιμοποίοησαν απλούς ερασιτεχνικούς σαρωτές ανίχνευσης (scanners) σαν και αυτούς που θα κυκλοφορήσουν μαζί με τις νέες ταυτότητες και διαπίστωσαν ότι μπορούσαν να υποκλέψουν με ευκολία τα στοιχεία που είχαν γραφτεί στο "απρόσβλητο" microchip της Γερμανικής "Κάρτας του Πολίτη".Τα στοιχεία που υπέκλεψαν ήταν τα δύο δακτυλικά αποτυπώματα και ένας εξαψήφιος κωδικός που θα αποτελούν την ψηφιακή υπογραφή του κατόχου.

Οι σαρωτές αυτοί όπως είπαμε θα κυκλοφορήσουν μαζί με τις νέες "κάρτες του πολίτη" και το Υπουργείο εσωτερικών σκοπεύει να μοιράσει 24.000.000 τέτοια μηχανήματα , σε ιδιωτικές και δημόσιες επιχειρήσεις και υπηρεσίες προκειμένου να χρησιμοποιηθούν ως μηχανές αναγνώρισης.ελέγχου ,αμφίδρομης καταγραφής και επεξεργασίας πληροφοριών που αφορούν στα στοιχεία του κατόχου και των λεπτομερειών της συναλλαγής που πραγματοποίησε (αγορά ,παρεχόμενες υπηρεσίες κλπ).

Μετά απο αυτή την τηλεοπτική επίδειξη υποκλοπής των στοιχείων που περείχε το microchip,σε συνέντευξή του ο Γερμανός Υπουργός εσωτερικών Thomas de Maizière είπε ότι δεν είδε κανέναν άμεσο λόγο προκειμένου να ασχοληθεί το υπουργείο με αυτό το .... υποτιθέμενο θέμα ασφαλείας.

Όπως ήταν αναμενόμενο μετά απο λίγες ημέρες το ομοσπονδιακό γραφείο για τη ασφάλεια πληροφοριών (BSI) απέρριψε τις δίκαιες ανησυχίες των συντελεστών της τηλεοπτικής αυτής αποκάλυψης για την ασφάλεια αυτής της νέας κάρτας - ταυτότητας. Ο ειδικός Jens Bender και εκπρόσωπος των εταιρειώνψηφιακής τεχνολογίας , είπε ότι η κάρτα ήταν ασφαλής και μάλιστα επικαλέσθηκε την ύπαρξη του συνδυασμού του ενσωματωμένου τσιπ με τον εξαφήφιο κωδικό αριθμό ως σημαντική βελτίωση ασφάλειας “ έναντι της μέχρι σήμερα τυποποιημένης διαδικασίας του ονόματος και του κωδικού πρόσβασης του κατόχου. ”
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-09-10, 00:10
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανεις οτι δεν καταλαβαινεις :Ρ
Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα αυτήν την απάντηση από αυτόν τον χρήστη!
Γι αυτό και ρωτώ. Να δω τι εννοεί.
Γιατί ως γνωστόν, ο Κουρσάρος βλέπει εξωγήινους!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-09-10, 14:58
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα αυτήν την απάντηση από αυτόν τον χρήστη!
Γι αυτό και ρωτώ. Να δω τι εννοεί.
Για τη κάρτα και τα δικαιώματά μας δεν λέω περισσότερα. Τα ξέρετε πολύ καλά όλοι σας.
Εγώ την είπα την ατάκα τώρα ας πει την άποψή του και κανείς άλλος από τους 100 που έχουν
δει το θέμα. Να μην μιλάμε συνέχεια 2-3 άτομα.

Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί ως γνωστόν, ο Κουρσάρος βλέπει εξωγήινους!!!
Σε λίγο καιρό θα τους βλέπετε και εσείς θέλετε δεν θέλετε!

Για τους εξωγήινους και τον πλανήτη που έχουν ανακαλύψει θα αναφερθώ σε λίγο εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-09-10, 15:17
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Προσωπικά νομίζω πως κανείς δεν ξέρει τίποτα για την Κάρτα του Πολίτη.
Οι εφημερίδες και τα κανάλια απλά ανακοινώνουν τη μετάβαση από την αστυνομική ταυτότητα στην Κάρτα του Πολίτη, ως κάτι απλό.

Είναι όμως έτσι;
Μήπως μας έχουν για ξεγραμμένα βόδια που δεν καταλαβαίνουν τίποτε άλλο από το γύρω γύρω στο αλώνι;

Αν κάποιος ξέρει, τεχνολογικά, σε τι εξυπηρετεί η Κάρτα του Πολίτη, να το γράψει εδώ.
Κι επίσης, τι κινδύνους εμπεριέχει για τις ατομικές μας ελευθερίες.

Είναι τυχαίο που η Αγγλία δε δέχεται να πάρει αυτές τις Κάρτες;

Αυτές οι Κάρτες εξυπηρετούν την περίφημη "Παγκόσμια Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση" που εδώ και μήνες έχει ζητήσει ο πρωθυπουργός μας;

Αυτές οι Κάρτες κάνουν περισσότερο καλό από κακό;

Έχουμε άποψη;
Αξίζει να τη βροντοφωνάξουμε;
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-09-10, 15:33
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι τυχαίο που η Αγγλία δε δέχεται να πάρει αυτές τις Κάρτες;
Διορθωση: το αγγλικο κρατος ετοιμαζει τις καρτες. Αυτοι που δεν δεχονται να τις παρουν ειναι συγκεκριμενοι ακτιβιστες

http://www.no2id.net/

Αφου ειναι κατι που ετοιμαζεται εδω και 20 χρονια, ακολουθει την παγκοσμιοποιηση και εχει αποφασιστει, λιγο εχει σημασια αν εχουμε αποψη και αν τη βροντοφωναξουμε
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 30-09-10 στις 15:38
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-09-10, 15:46
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Δεν ελπίζω τίποτα δεν φοβάμαι τίποτα είμαι ελεύθερος»
Λόγια μεγάλων ανδρών.

Πολλά μας ετοιμάζουν. Αυτό σημαίνει ότι θα τα περιμένουμε μοιρολατρικά;

Γίλδωρα, μπορείς να αναφέρεις εδώ στοιχεία για την Κάρτα του Πολίτη;
Ενημέρωση από δημοσιογράφους και υπηρεσίες, δεν υπάρχει.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 30-09-10, 16:03
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η μονη δευτερη επιλογη ειναι να την αρνηθεις με ο,τι αυτο συνεπαγεται, οπως μετανάστευση στην Ουγκάντα. Εχεις καμια τριτη, πιο αποτελεσματικη; (τονιζω το "αποτελεσματικη" και το "πιο", οποτε προκαταλαμβάνω τη "λυση" της διαμαρτυρίας)

Κατα τα αλλα ξερω ο,τι κι εσυ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 30-09-10 στις 16:07
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-09-10, 16:09
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάποιος ξέρει, τεχνολογικά, σε τι εξυπηρετεί η Κάρτα του Πολίτη, να το γράψει εδώ.
Η δική μου ιδέα για το θέμα (μπορεί να εννοούν κάτι εντελώς άλλο):

Εξυπηρετεί την κεντρική καταγραφή των συναλλαγών, ώστε αν αγοράσεις κότερο να μην μπορείς μετά να εμφανίσεις εισόδημα 5.000€ και να πάρεις και επιστροφή φόρου. Παράλληλα δε θα μπορεί ο πωλητής του κότερου να εμφανίζει έσοδα 0€.

Και αυτό πάει φυσικά και πιο πέρα, δηλαδή όταν θα φαίνεται πως αγοράζεις καύσιμα για κότερο θα πρέπει κάπου πιο πριν να υπάρχει μια "αγορά κότερου". Αν δεν υπάρχει, έχεις πάρει το κότερο με μαύρα (ή το έχεις κλέψει).

Προφανώς ο ελληνάρας θα συνεχίσει να κάνει μαύρες συναλλαγές, πχ μπορεί να φέρνει ηλεκτρολόγο να του κάνει δουλειές χωρίς απόδειξη. Όταν όμως ο ηλεκτρολόγος θα αγοράσει καλώδια ή πίνακα ή λάμπες αυτά θα φανούν. Άρα μπορούμε να βρούμε αμέσως ποιοι ηλεκτρολόγοι προμηθεύονται εκατό λάμπες αλλά κόβουν απόδειξη για μία (και με τις υπόλοιπες αγοράζουν μαύρα κότερα).
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
τι κινδύνους εμπεριέχει για τις ατομικές μας ελευθερίες.
Τις ίδιες που έχει κάθε σύστημα καταγραφής.

Καταλαβαίνω ότι η απάντηση κάθε προοδευτικού έλληνα θα είναι το ΟΧΙ, το οποίο λέει σε οποιαδήποτε αλλαγή για οποιοδήποτε θέμα θεωρεί ότι αγγίζει έστω ελάχιστα τη βολή του.

Με δεδομένη όμως την κατάσταση της χώρας και την προϊστορία που λέει ότι ο έλληνας ενδιαφέρεται βασικά για τον εαυτούλη του και πάντα ρίχνει το φταίξιμο πχ στην προηγούμενη κυβέρνηση, ελπίζω ότι οι αντιρρήσεις θα έχουν κάπως περισσότερη ουσία αυτή τη φορά.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
kiriakosGR (14-08-11)
  #13  
Παλιά 30-09-10, 19:22
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου ιδέα για το θέμα (μπορεί να εννοούν κάτι εντελώς άλλο):
Παρών.

Εξυπηρετεί την κεντρική καταγραφή των συναλλαγών, ώστε αν αγοράσεις κότερο να μην μπορείς μετά να εμφανίσεις εισόδημα 5.000€ και να πάρεις και επιστροφή φόρου. Παράλληλα δε θα μπορεί ο πωλητής του κότερου να εμφανίζει έσοδα 0€.
Ω τι όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος, σε μια χώρα με κατοίκους τους Έλληνες!!!

Το μόνο που προσφέρει η κάρτα, είναι η ρουφιανιά της καταγραφής των δεδομένων μας. Πρακτικά δεν προσφέρει, παρά τα ίδια με τα προηγούμενη.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Σήμερα κατέθεσα το ενοίκιο μου, στον λογαριασμό του ιδιοκτήτη και μου ζήτησαν, βάσει νέων ρυθμίσεων, ΑΦΜ, δελτίο ταυτότητος, διεύθυνση κατοικίας, τηλέφωνο και πατρώνυμο μαζί με το ονοματεπώνυμο.

Τον άλλο μήνα εγώ θα είμαι ίσως κρυολογημένος και θα στείλω την αδελφή μου να κάνει την κατάθεση για εμένα.
Ρώτησα τον ταμία, τι θα γίνει στην περίπτωση αυτή. Μου απάντησε ότι θα δώσει η αδελφή μου, τα δικά της στοιχεία.

Ποιο το κέρδος; Πως θα υπολογίσουν πόσο ενοίκιο πληρώνω εγώ στον ιδιοκτήτη μου, αφού μπορεί να έχω δέκα καταθέσεις σ' ένα χρόνο;

Θα θεωρήσουν ότι ο ιδιοκτήτης μου παίρνει χρήματα από τον ΣΧ και την ΑΠ; Το ίδιο δεν μπορεί να γίνει από δεκάδες χιλιάδες ηλικιωμένους;

Που προσφέρει αυτό το μέτρο; Μπάχαλο θα γίνει, θα ψάχνουν να βρουν αν η αδελφή μου, στο σπίτι της, είναι κρυφή ιδιοκτησία του δικού μου ιδιοκτήτη. Ποια κρατική μηχανή και ποιοι υπολογιστές, θα βγάλουν κανένα συμπέρασμα απ' αυτό;

Προφανώς ο ελληνάρας θα συνεχίσει να κάνει μαύρες συναλλαγές, πχ μπορεί να φέρνει ηλεκτρολόγο να του κάνει δουλειές χωρίς απόδειξη. Όταν όμως ο ηλεκτρολόγος θα αγοράσει καλώδια ή πίνακα ή λάμπες αυτά θα φανούν.
Γιατί να φανούν; Τι εμποδίζει τον χοντρέμπορο, να του υπολογίσει τιμή λιανικής και να την διαφορά να την βάλει σε ένα πελάτη λιανικής;

Όταν έρθει σε μένα ο υδραυλικός που έχει αγοράσει μια βρύση ή ένα θερμοσίφωνο, θα μου πάρει τα στοιχεία μου, σε φορητή συσκευή για να με καταγράψει;
Όταν πάω στον ιδιωτικό μου γιατρό όπως κάθε τρίμηνο, για καρδιογράφημα και λοιπές αηδίες, θα μου ζητήσει κάρτα;

Θα ξαναπώ ότι σ' αυτή την χώρα, όταν έβρεχε μυαλά, κάποιοι κράταγαν ομπρέλλες.
Το παράδειγμα που δίνει κάθε καλή Ελληνική Κυβέρνηση (όλες ουδεμιάς εξαιρουμένης) είναι ότι μέσα στην αδυναμία της να ελέγξει τα βιβλία, τους, τα διαγράφει με λύσεις τύπου «περαίωσης»... Μ' αυτόν τον τρόπο την πληρώνουν πάντα οι μ@λ@κες, που κάνουν κάθε τρίμηνο εκκαθαριστικό ΦΠΑ και πληρώνουν έγκαιρα τον φόρο τους.

Η ίδια η πολιτεία, μέσα στην αδυναμία της, ωθεί στην παραοικονομία και στο κλέψειν. Η ίδια η πολιτεία, η εκάστοτε πολιτεία, με τους υπέρμετρους φόρους, με τις έκτακτες εισφορές, με την ανικανότητα της, έχει την κύρια ευθύνη για το σημερινό κατάντημα.

Η ίδια η πολιτεία, (μετά τα εύσημα που δώσαμε προ εβδομάδων για την εξαφάνιση των κουρελούδων στους δρόμους, τους ξανάφερε πίσω και σήμερα εκεί στον ΟΤΕ, δεν υπήρχε πεζοδρόμιο να περάσει κανείς.

Καταλαβαίνω ότι η απάντηση κάθε προοδευτικού έλληνα θα είναι το ΟΧΙ, το οποίο λέει σε οποιαδήποτε αλλαγή για οποιοδήποτε θέμα θεωρεί ότι αγγίζει έστω ελάχιστα τη βολή του.
Η άρνηση στην καταγραφή των προσωπικών δεδομένων, δεν οριοθετεί τον προοδευτικό ή τον μη προοδευτικό πολίτη.
Δεν είναι καν δικαίωμα μας να αρνηθούμε κάτι τόσο Οργουελικό, είναι υποχρέωση και καθήκον μας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-09-10, 20:01
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων

Δεν είναι καν δικαίωμα μας να αρνηθούμε κάτι τόσο Οργουελικό, είναι υποχρέωση και καθήκον μας.
Μωρέ να αρνηθούμε... το δεκέμβρη του 11 όμως θα την έχεις την καρτούλα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-09-10, 21:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Μωρέ να αρνηθούμε... το δεκέμβρη του 11 όμως θα την έχεις την καρτούλα
Λάθος. Η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, πιο γνωστή σαν αρχή προστασίας των προσωπικών δεδομένων, αντιτίθεται στην σκέψη για την θέσπιση αυτού του μέτρου. Απλά να σου πω ότι αρκεί μια αγωγή, για να καθυστερήσει, μερικά χρόνια.

Δεν είναι μέτρο που θα περάσει, επειδή το γουστάρει ο Παπακωνσταντίνου και οι περί αυτόν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:08.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.