Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #286  
Παλιά 03-12-09, 18:53
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
paidia periedriko syriggeio an t egxeiriseis poso kairo krataei h apotherapeia??
kai poso kathese mesa sto nosokomeio>?



[προσθήκη από pazo στο αρχικό μήνυμα, μετάφραση από greeklish σε Ελληνικά μέσω του http://services.innoetics.com/greeklish/]

παιδιά περιεδρικό συρίγγιο αν t εγχειρήσεις ποσο καιρό κρατάει η αποθεραπεία??
και ποσο κάθεσαι μέσα στο νοσοκομείο>?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 03-12-09 στις 21:31
  #287  
Παλιά 03-12-09, 18:57
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
paidia periedriko syriggeio an t egxeiriseis poso kairo krataei h apotherapeia??
kai poso kathese mesa sto nosokomeio>?
Παύλο έχουμε κατ επανάληψη πει οτι γράφουμε στα Ελληνικά.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #288  
Παλιά 03-12-09, 23:46
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
δυσκολες μερες και για μενα με το στομαχι μου να`ναι τουμπανο δεν εχω ορεξη για φαγητο καθως επισης και αιμα στις ελαχιστες κενωσεις.νιωθω οτι κατι εχει φρακαρει εκει μεσα,1η φορα νιωθω ετσι και το γραφω μην τυχον εχει συμβει και σε αλλον και πως το αντιμετωπισε
  #289  
Παλιά 10-12-09, 16:59
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
παιδια τελικα εχω αποστημα εκανε παροχετευση με την αντιβιωση... αλλα τωρα βγαζει και αιμα εκτοσ απο πυον.... ειναι κακο αυτο>>??το αποστημα φευγει ποτε?> η γεμιζει και αδιαζει συνεχεια>>
  #290  
Παλιά 10-12-09, 20:58
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια τελικα εχω αποστημα εκανε παροχετευση με την αντιβιωση... αλλα τωρα βγαζει και αιμα εκτοσ απο πυον.... ειναι κακο αυτο>>??το αποστημα φευγει ποτε?> η γεμιζει και αδιαζει συνεχεια>>
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΥΛΟ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ.ΤΟ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΣΥΡΙΓΓΙΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 60-70% ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΡΙΓΓΙΑ.ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΣΥΡΙΓΓΙΟ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΠΥΟΝ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΟΜΗ Κ ΠΗΡΑ Κ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΕΤΣΙ ΑΔΕΙΑΣΕ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ.ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΣΕΩΝ....ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΜΗΝ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....
  #291  
Παλιά 10-12-09, 21:01
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Exclamation

Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΥΛΟ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ.ΤΟ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΣΥΡΙΓΓΙΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 60-70% ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΡΙΓΓΙΑ.ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΣΥΡΙΓΓΙΟ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΠΥΟΝ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΟΜΗ Κ ΠΗΡΑ Κ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΕΤΣΙ ΑΔΕΙΑΣΕ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ.ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΣΕΩΝ....ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΜΗΝ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....
Υ.Γ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?ΑΝ ΟΧΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΗΣΑΙ?ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΗΡΕΣ?
  #292  
Παλιά 10-12-09, 21:08
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΕΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ>> ΦΛΑΤΖΙΛ ΚΑΙ ΣΙΡΟΞΙΝ>>> ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ>>.ΑΣΕ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ>>. ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΣΟΥΖΕΙ Η ΠΑΡΟΧΕΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ..ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝς ΕΓΧΕΙΡΙΣΙ ΑΛΛΑ Μ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ >>ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΝΟΣΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ>>
  #293  
Παλιά 10-12-09, 21:20
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ.Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ΕΤΖΟΥΖΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΛΕΤΑ ΥΠΕΦΕΡΑ Κ ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ.ΑΠΛΑ Η ΝΟΣΟΣ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ Κ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΙΡΥΔΟΚΥΚΛΙΤΙΔΑ,Κ ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΥΓΡΟ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ Κ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΝΟΣΟΚΑΤΑΣΤΑΛΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΟΙ ΣΕ ΙΩΣΕΙΣ Κ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ Κ 9 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΠΛΕΟΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΝΑ ΖΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΙΑ ΝΟΣΟΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ...
  #294  
Παλιά 12-12-09, 08:55
homo Ο χρήστης homo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-09 13:53
Η δική μου ιστορία..

Γεια σας, έχω και εγώ Crohn εδω και 4 χρονια περιπου, διεγνώσθη στο στρατό μετά απο επέμβαση αφαιρεσης αιμοροιδων. Ξεκινησα με salofalc μετα πηγα στη κορτιζόνη και στην αζαθιοπρίνη. Δεν είδα αποτελέσματα και άρχισα Remicade. Το remicade όμως μου προκάλεσε ψωρίαση, και πλέον πριν το Remicade παίρνω 250mg κορτιζόνη ενδοφλεβίως. H crohn μου προκάλεσε και αθριτιδα όμως, στην αθρίτιδα μου έκανε πολύ καλό το Remicade.
Κάθε φορά που κάνω Remicade ζαλίζομαι έχω έντονο το αίσθημα της κόπωσης και θέλω 3-4 ώρες ύπνου για να επανέλθω. Πρόσφατα έκανα εξέταση οστεοπορωσης και έχω 75% λιγότερη συνοχή στα οστά από έναν μέσο άνθρωπο, αυτό λόγο κορτιζόνης. Τώρα άρχισα τις βιταμίνες.
Δε ξέρω τελικά τι είναι πιο επικίνδυνο, η crohn ή τα φάρμακα που παίρνουμε???
Φοβάμαι πως είμαστε θύματα των γιατρών και των φαρμακευτικών εταιριών.
Πιστεύω να γνωρίζετε πως ένα σκεύασμα για Remicade έχει 850euro, σε εμένα βάζουν 4 για τον ορό δηλαδή μιλάμε για 3500euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τρομακτικά ποσά!!!!!! Το νου σας...
  #295  
Παλιά 12-12-09, 10:49
salotinos Ο χρήστης salotinos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-10 19:19
Η διαθεσή μου τώρα:
Πείτε καμιά γνώμη για τον Μάντζαρη!
  #296  
Παλιά 12-12-09, 23:23
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από homo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας, έχω και εγώ Crohn εδω και 4 χρονια περιπου, διεγνώσθη στο στρατό μετά απο επέμβαση αφαιρεσης αιμοροιδων. Ξεκινησα με salofalc μετα πηγα στη κορτιζόνη και στην αζαθιοπρίνη. Δεν είδα αποτελέσματα και άρχισα Remicade. Το remicade όμως μου προκάλεσε ψωρίαση, και πλέον πριν το Remicade παίρνω 250mg κορτιζόνη ενδοφλεβίως. H crohn μου προκάλεσε και αθριτιδα όμως, στην αθρίτιδα μου έκανε πολύ καλό το Remicade.
Κάθε φορά που κάνω Remicade ζαλίζομαι έχω έντονο το αίσθημα της κόπωσης και θέλω 3-4 ώρες ύπνου για να επανέλθω. Πρόσφατα έκανα εξέταση οστεοπορωσης και έχω 75% λιγότερη συνοχή στα οστά από έναν μέσο άνθρωπο, αυτό λόγο κορτιζόνης. Τώρα άρχισα τις βιταμίνες.
Δε ξέρω τελικά τι είναι πιο επικίνδυνο, η crohn ή τα φάρμακα που παίρνουμε???
Φοβάμαι πως είμαστε θύματα των γιατρών και των φαρμακευτικών εταιριών.
Πιστεύω να γνωρίζετε πως ένα σκεύασμα για Remicade έχει 850euro, σε εμένα βάζουν 4 για τον ορό δηλαδή μιλάμε για 3500euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τρομακτικά ποσά!!!!!! Το νου σας...
ελα homo αφου ειχε αρενεργιες το remigade δεν σου προτειναν το humira;Εξισου δυνατο φαρμακο.Οταν μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε τα θετικα και τα αρνητικα του ενος και του αλλου.Το περνω περιπου 1 χρονο ειμαι καλα και επισης δεν περναω και ολη αυτη την ταλαιπωρια με το remigade.Τι γνωριζετε οι υπολοιποι για ολα αυτα;;;
  #297  
Παλιά 14-12-09, 14:23
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
σοφια τωρα μετα την εγχειρισι στο συριγγειο πωΣ ΠΑΣ?ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΠΟΥΛΟΘΕΙ???
  #298  
Παλιά 14-12-09, 16:24
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από salotinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πείτε καμιά γνώμη για τον Μάντζαρη!
προσωπικα ειμαι απολυτως ευχαριστημενος,μου τον ειχαν υποδειξει σαν εναν απο τους κορυφαιους.
  #299  
Παλιά 14-12-09, 17:51
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΛΑ Η ΤΟΜΗ ΔΕΝ ΕΠΟΥΛΩΝΕΤΑΙ 100%.ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΝΟΙΞΑΝ ΕΙΧΑ 2 ΣΥΡΙΓΓΙΑ ΕΙΧΑ ΒΑΘΕΙΑ ΤΟΜΗ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ....ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΡΙΓΓΙΟ Κ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΕΝΑ 24ΩΡΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΚΟΒΑΝ Κ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΧΥ ΕΝΤΕΡΟ....ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΟΡΑΩ ΜΙΑ ΓΑΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΑΙΚΟΜΑΙ.Κ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΕΝΟΜΑΙ ΜΕΤΑ.
  #300  
Παλιά 14-12-09, 22:35
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
εμενα τωρα οταν ειναι να αδειασει βγαζει αιμα δν ξερω κατι γινεται>>
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:46.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.