Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Μουσική > Radio Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-12-07, 12:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Η στραβά πάει ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε

Με ΜΟ ακρόασης του 4-5 ακροατές και απ αυτούς όλοι παραγωγοί πλέον, μάλλον κάτι δεν κάνουμε καλά.

Σαν πιο ειδικός στο marketing θα προτείνω αλλαγή ονόματος. Το Clubgr δεν είναι εμπορικό όνομα καi η πλήρης ονομασία που δώσαμε, Radio Clubgr μας κατεβάζει χαμηλά στον αλφαβητικό πίνακα. Πρόσεξα επίσης ότι στο top ten αν δύο σταθμοί έχουν ίδια ακρόαση πχ 10 ακροατές, τα βάζει με αλφαβητική σειρά, άρα θα πρέπει να βγάλουμε το πρώτο συνθετικό "radio" και να μείνει σκέτο "clubgr".

Δεν σας κρύβω ότι εγώ κατοχύρωσα το όνομα acraios radio να υπάρχει καλού κακού :-) Φυσικά δεν θα επιβάλω την ονομασία και δεν θέλω να έχει καμιά σχέση με την ακρο μιας και δεν γνωρίζουμε την νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα ακόμα.

Θα πρέπει πάση θυσία να γίνει πρόγραμμα και να υπάρχουν ζώνες με ανάλογη μουσική. Το ότι παίζουμε ότι θέλουμε ότι ώρα θέλουμε δεν είναι λύση. Επίσης δεν είναι λύση κάποιος να κάνει 8 ωρες εκπομπή.
Για να έχουμε ακροαματικότητα και να κτυπήσουμε ακροατές που θέλουν να ξέρουν τι θα ακούσουν και πότε, πρέπει να υπάρχει πρόγραμμα. Ας δηλώσουν στον Μιχάλη, ποιες ώρες θέλετε να κάνετε προγραμμα και ποια μέρα.

Επίσης γιατί θα πρέπει να ακούσω τραγούδια που ακούω από τα ερτζιανά ραδιόφωνα, στο web radio ; Εδώ θα πρέπει να βάζουμε τραγούδια που δεν ακούγονται συνήθως.
Γιαννάκη, φιλικά το λέω χωρίς παρεξήγησ, αλλά αφιερώματα στυλ Παπακωνσταντίνου ακούμε συνέχεια απο 5-6 ραδιο ταυτόχρονα.
Αφιέρωμα 3ωρο σε ένα είδος μουσικής που δεν ακούγεται συνήθως έχει πιο πολύ ενδιαφέρον.

Αυτά και άλλα πολλά θα πρέπει να μας απασχολήσουν αν θέλουμε να μην παίζουμε εμείς, μόνο για εμάς, αλλά και για άλλους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-12-07, 15:09
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Με ΜΟ ακρόασης του 4-5 ακροατές και απ αυτούς όλοι παραγωγοί πλέον, μάλλον κάτι δεν κάνουμε καλά.
...Radio Clubgr μας κατεβάζει χαμηλά στον αλφαβητικό πίνακα. Πρόσεξα επίσης ότι στο top ten...
...
Αυτά και άλλα πολλά θα πρέπει να μας απασχολήσουν αν θέλουμε να μην παίζουμε εμείς, μόνο για εμάς, αλλά και για άλλους.
Δεν είναι τόσο απλό το θέμα...

2ον. Αν στην ακροαματικότητα έχει 4-5 άτομα, με την προϋπόθεση ότι ο μετρητής τους δεν είναι πειραγμένος, αυτό θα πρέπει να μας ανησυχήσει ως Άκρο.
Γιατί η κύρια διαφήμιση του διαδικτυακού αυτού σταθμού είναι το φόρουμ. Πως δεχόμαστε αυτή τη στιγμή που γράφω να είναι συνδεδεμένοι 48 χρήστες (9μέλη - 39 επισκέπτες) και η ακροαματικότητα να είναι μόλις 5?
Μήπως πρέπει να συσχετίσουμε την ακροαματικότητα με τη μικρή ουσιαστική συμμετοχή στα θέματα του φόρουμ? (σιγά μη δεν έριχνα λάδι)

και κυριότερο...

1ον. Για την πάρτη μας δεν παίζουμε; Γιατί να ψάχνουμε τα τόπ τέν και τις ακροαματικότητες και με ποιό γραμματάκι θα ξεκινάει το όνομα για να ανεβαίνει τις θεσούλες;
Όσο παραμένει ερασιτεχνικό και κάποιος βάζει μουσικούλα για να γουστάρει ο ίδιος και οι 4-5 φίλοι που ακούνε, τότε θα ακούσουν κι άλλοι... σιγά σιγά και με κυκλωτικές κινήσεις.
Μη βάζουμε άγχος...
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-12-07, 15:23
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κατ' αρχάς, πρέπει να δούμε τί θα γίνει με τις άδειες. Όσο ακούμε μεταξύ μας, ακόμα κι αν δεν έχουμε άδεια, έχει καλώς. Αν φτάσουμε τους 40 ακροατές, μεταξύ των οποίων και άγνωστοι, τότε τί;

Δεύτερον, είναι περίοδος γιορτών, δε μπορούμε να περιμένουμε πως όλοι θα ακούνε... Πολλοί δεν είναι καν τακτικοί. Και αν παίζουμε όλη μέρα, ε, λογικό είναι να υπάρχουν ώρες με 3, 2 ή και 0 ακροατές.

Τρίτον, πρέπει να διορθωθεί το άκρως εκνευριστικό προβληματάκι του ότι κάποιοι δε μπορούν να συνδεθούν στο σέρβερ σε κάποιες (φαινομενικά τυχαίες) στιγμές.

Τέταρτον, χρειάζεται πρόγραμμα... Χρειάζονται συγκεκριμένες ώρες, τώρα έντεχνο, μετά ροκ, τότε μέταλ...

Πέμπτον, χρειάζεται σύνδεση με το φόρουμ... Κάθε εκπομπή να έχει ένα thread και να συζητάμε εκεί τα πάντα (όχι στα πεταχτά)... Κάνει τα όλο εγχείρημα πιο έντονο.

Έκτον, χρειάζεται προώθηση. Κι άλλη! Και αν είναι δυνατόν, ένα ειδικό module (να έχει δηλαδή ο σταθμός δικό του module), που να λέει για το σταθμό μας, ποιος κάνει εκπομπή, τί τραγούδι παίζει... Ας φύγει επιτέλους αυτό το μήνυμα περί δοκιμαστικών εκπομπών και ας το πάρουμε στα σοβαρά..

Έβδομον, υπομονή... Πρώτος μήνας είναι...

Όγδοον... Δε χρειάζεται να έχει μόνο μουσική η εκπομπή, έτσι; Μπορούν όσοι θέλουν να μαζεύονται σε ένα σπίτι (π.χ. Xenios με Diamond, κλπ) και να κάνουν μια χαλαρή εκπομπή με κουβεντούλα και μουσικούλα...
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teo64x : 30-12-07 στις 15:33
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-12-07, 15:32
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εχμ συγγνωμη..
1ον : O κόσμος δεν έχει ελεύθερο χρόνο για να ακούει ράδιο όλη την ώρα. Τα μηνύματα όποτε έχει χρόνο τα διαβάζει.

2ον: Γιατί να κατανάλώσει bandwidth για να ακούσει Internet Radio και μάλιστα της acrobase και να μην το ακούσει κατευθείαν από το ραδιόφωνό του.

3ον: Γιατί παίρνεται τα πράγματα τόσο σοβαρά ? Κάντε το για την διασκεδάσή σας και μην χολοσκάτε πόσοι ακροατές είναι μέσα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-12-07, 15:35
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μίλτο συμφωνώ για το πρώτο... Για το δεύτερο θα διαφωνήσω, κι εγώ ακούω από online σταθμούς... Για το τρίτο, κι εγώ το ίδιο θα έλεγα, δεν είναι απαραίτητο να έχουμε πολλούς ακροατές, αλλά πάλι ...γιατί όχι;
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-12-07, 16:13
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Για εμένα τίποτα δεν αλλάζει. Ότι είχα πει για τους <<ματάκηδες>> ισχύει και για τους <<αυτάκηδες>>.
Τα ίδια άτομα είναι. Δεν πρόκειται να μπουν στην διαδικασία να ακούσουν ή να προτείνουν και να γίνουν
μέλη ενός τέτοιου ραδιοφώνου. Αφού όλα είναι ανοιχτά και ελεύθερα, θα μπουν να πάρουν μάτι και
αυτί για λίγο και μετά θα φύγουν. Αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά θα συνεχίσουν να κάνουν.
Τίποτα δεν αλλάζει.

Γι'αυτό και όταν είπα να κάνω το αφιέρωμα στον Παπακωνσταντίνου και έφτιαξα την αφίσα το ανέφερα πως
εάν είναι να το ακούσουμε ο Διαμαντής, η φίφη, ο easty, o nikos και το ελαφάκι που γνωρίζουμε τα τραγούδια
δεν θα έχει νόημα και...απαίτησα συμμετοχή. Αυτή βέβαια είναι λέξη άγνωστη για τους ματάκηδες και
τελικά το αφιέρωμα έχει πάρει αναβολή πολύ απλά γιατί μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή που εμείς οι 4-5 θα
είμαστε ένα βράδυ όλοι μαζί και θα γουστάρουμε. (Όπως έγινε χθες το βράδυ που έπαιξα τραγούδια που σπάνια
ακους στο ράδιο από τις 10 μέχρι τις 1:30 και τα σπάσαμε όλα στην κυριολεξία με τον Διαμαντή, τη φιφη και τον
easty. Και στα πεταχτά τους έλεγα πως δεχόμαστε και παραγγελιές και προτάσεις αλλά...ή καλύτερα ...ΑΛΛΑ. )

Οπότε προτείνω να παραμείνουμε η γνωστή παρέα των 4-5 ατόμων με το κέφι και την διάθεση που υπάρχει μέχρι
τώρα και εάν κάποιος θέλει να μπει, να ακούσει,να συμμετέχει, να προτείνει, να δημιουργήσει, να ενταχθεί, να να να ...
ας το κάνει.

Εμείς είμαστε εδώ και τους περιμένουμε...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CORSAIR : 30-12-07 στις 16:25
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-12-07, 16:34
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...Λοιπόν, έχω την εντύπωση οτι κάθε προσπάθεια τέτοια, πρέπει να κρατάει τον παρείστικο χαρακτήρα της ...Έτσι άλλωστε ξεκινήσαμε , να παίζουμε για να το ευχαριστιόμαστε εμείς οι ίδιοι πρώτα απ 'όλα...Νομίζω οτι ο μεγιστος αριθμός ακροατών μέχρι στιγμης ειναι 13ή 14 στο radio club , αριθμος που αν τον συσχετισω με τον μέγιστο αριθμο ακροατων ( 15 ) σε εκπομπες ενός άλλου φόρουμ που συμμετείχα ως παραγωγος και το οποιο είχε 20000 μέλη, είναι πολύ ικανοποιητικός...

Tώρα βέβαια να πω και εγω οτι χρειάζεται να βγάλουμε πρόγραμμα είναι αυτονόητο ( και ας μην εχω δώσει ώρες εγω η ιδια ακόμα-diamond υπόσχομαι να το διευθετήσω! )

Όλα καλά θα πάνε..ας μην αγχωνόμαστε.....
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-12-07, 18:14
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Well...
1) Δεν νομίζω ότι έχει σημασία το όνομα... Από τη στιγμή που είσαι μέσα στο top ten ανάμεσα σε μερικά εκατομμύρια σταθμούς είναι κάτι.
Και είναι κάτι από τη στιγμή που ΔΕΝ ακούμε μόνο εμείς.
Πολλές φορές ο σταθμός έχει περισσότερο κόσμο από την Acrobase και αυτό απλά λέει ότι μαζεύουμε άσχετο κόσμο. Πιστεύω ότι αυτό πρέπει να το εκμεταλευθούμε αμφίπλευρα ώστε να στέλνουμε κόσμο από και προς την Acrobase στο σταθμό.

2) Το να αναφέρεται το πιό τραγούδι παίζει εκείνη τη στιγμή στο σταθμό δεν είναι δύσκολο να γίνει. Μάλιστα είναι κάτι πολύ απλό και αν το θέλει ο Στέλιος το στέλνω τον κώδικα να το βάλει κάπου.

3) Για την πλάκα μας το κάνουμε. Για την πλάκα μας παίζουμε, για την πλάκα μας εκπέμπουμε, για την πλάκα μας σήμερα βγάλαμε το σταθμό στα FM (106,4) στα βόρεια προάστεια έτσι για να γουστάρουμε!
Πάντα για την πλάκα μας το κάναμε, ακόμη και όταν εκπέμπαμε στα FM και δεν ξέραμε καν αν μας ακούει κάποιος άλλος! Πόσο μάλλον τώρα που ξέρουμε ότι μας ακούνε 5-6 ή ακόμη και 15 - 16 άτομα!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-12-07, 18:45
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
A! Kαι εκπομπές σαν αυτές που κάνουμε, οι άλλοι σταθμοί ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα.
Αυτό γιατί
1) Οι παραγωγοί έχουν όρια. Πολιτικά, μουσικά, ηθικά.
2) Πληρώνονται και πρέπει να βγάλουν το ψωμί τους.
3) Δεν το κάνουν με όρεξη αλλά γιατί σε 5 4 3 2 1 βγαίνουν!
4) Πρέπει να παίζουν συγκεκριμένα τραγούδια για να παίρνουν τους δίσκους τσάμπα από τις εταιρίες!
5) Στην καλύτερη περίπτωση άλλος βάζει τη μουσική, άλλος μιλάει, άλλος το παίζει ηχολήπτης. Όχι, δεν έχουν αδυναμία οι παραγωγοί σε αυτό το κομμάτι, η random λούπα το ξανάπαιξε!

Και άλλα πολλά...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-12-07, 19:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλές φορές ο σταθμός έχει περισσότερο κόσμο από την Acrobase και αυτό απλά λέει ότι μαζεύουμε άσχετο κόσμο.
Ξεχνάς μια λεπτομέρεια. Στην ακρο μπορεί να είναι 6-7-8 μέλη αλλα την βλέπουν 40-50 χρήστες μη μέλη :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 30-12-07, 20:18
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
...Για την πλάκα μας παίζουμε, για την πλάκα μας εκπέμπουμε, για την πλάκα μας σήμερα βγάλαμε το σταθμό στα FM (106,4) στα βόρεια προάστεια έτσι για να γουστάρουμε!

Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς πάμε νομότυπα αγαπητέ μου... :P
Ασχολίαστο κι ασυσχέτιστο!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-12-07, 21:20
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασχολίαστο κι ασυσχέτιστο!!!
Α να χαθείς χαριτωμένε...
Το ότι κάνουμε την πλάκα μας σημαίνει ότι δεν την κάνουμε νόμιμα; Πολύ εύκολα σκιάζεσαι βρε.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-12-07, 23:05
Το avatar του χρήστη Kynthia
Kynthia Ο χρήστης Kynthia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-04-21 17:26
εμένα μ'αρέσει αυτή ακριβώς η παρεϊστικη αίσθηση και το γεγονός οτι δεν ξέρω τι θα ακούσω, είναι ανάλογα με το τι έχει κέφι να βάλει εκείνος που κάνει την εκπομπή. Γι'αυτό θα πρότεινα απλώς να δημιουργηθεί χρονοδιάγραμμα παραγωγών και να μην 'οριοθετηθεί' η επιλογή μουσικής με το να οργανωθούνε μουσικές ζώνες.

σχετικά με την δήλωση συμμετοχής σε αφιερώματα, το αφιέρωμα στον Παπακωνσταντίνου σίγουρα θα το άκουγα. Επειδή όμως πάντα υπάρχει μια πιθανότητα να συμβεί κάτι επείγον και να λείψω, προτιμώ να μην δηλώνω συμμετοχή


Η στραβά πάει ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε
όπως είπε ο Παπακωνσταντίνου 'είναι όμορφα απόψε που ανταμώσαμε, μ'αρέσει να αρμενίζουμε παρέα*'


*είτε 5, είτε 10
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-12-07, 23:22
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kynthia Εμφάνιση μηνυμάτων
σχετικά με την δήλωση συμμετοχής σε αφιερώματα, το αφιέρωμα στον Παπακωνσταντίνου σίγουρα θα το άκουγα.
Καλά, τον κουρσάρο με αυτά που κάνει θα τον βάλω στο τσιγκέλι να ακούει την δισκογραφία της Θώδη για παραδειγματισμό!
Ακούς εκεί δεν κάνω την εκπομπή γιατί δεν θα με ακούνε πολλοί!
Με αυτή τη λογική (κανείς δεν με ακούει) η Εύη δεν θα έβγαζε ούτε έναν δίσκο!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 31-12-07, 01:18
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακούς εκεί δεν κάνω την εκπομπή γιατί δεν θα με ακούνε πολλοί!
Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Φτιάξαμε αφίσα, δηλώσαμε ημερομηνία και ώρα, είπαμε να στείλουν επιλογές και τραγούδια που
θέλουν να ακούσουν και τους προσκαλέσαμε να συμμετέχουν στην παρέα των 3-4 ανθρώπων που
γνωρίζαμε από την αρχή πως θα ακούμε.

Για αυτούς το στήσαμε για να περάσουν όμορφα. Όχι για εμένα για να ακούσω τη φωνή μου και να
πω ... "Πωπω Κουρσάρε τώρα σε ακούνε 10-15 άτομα" και να αυτοθαυμαστώ.

Και το αποτέλεσμα ήταν να ανταποδόσουν την πρόσκληση αυτή και την προσπάθεια με...φτύσιμο.

Εγώ έτσι το πήρα. Ως φτύσιμο.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.