Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #46  
Παλιά 23-05-09, 21:38
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Παρακαλώ πολύ, προσπαθήστε να γράφετε στα ελληνικά. Είναι πιο εύκολο για μας, να διαβάζουμε τα μηνύματά σας.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
  #47  
Παλιά 24-05-09, 01:32
gogo35 Ο χρήστης gogo35 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-07-09 12:41
γεια σας ο γιος μου εχει την νοσο του κρον εδω και ενα χρονο εχει συχνες εξαρσεις δεν ξερω τι να κανω για να τον βοηθησω κλεω καθε μερα
  #48  
Παλιά 24-05-09, 10:25
gogo35 Ο χρήστης gogo35 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-07-09 12:41
Καλημερα φιλοι μου εχω και εγω τον γιο μου εδω και ενα χρονο με νοσο του κρον εχει εξαρσεις καθε μηνα σχεδον το καλο ειναι οτι τις περναει μονο με τα salofalk χαπια και υποθετα αλλα ειναι καλο να εχει εξαρσεις τοσο συχνα?
  #49  
Παλιά 24-05-09, 15:44
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
gogo τα salofalk ειναι τα πιο ελαφρια φαρμακα που μπορει να παρει οποτε τουλαχιστον δεν πρεπει να ανησυχεις για παρενεργειες του φαρμακου. Αν ο γιατρος που παρακολουθει το παιδι κρινει οτι αρκουν αυτα τα φαρμακα τοτε κατι θα ξερει...Αν κρινει οτι χρειαστει να παρει κατι πιο δυνατο το πιθανοτερο ειναι να παρει κορτικοειδη φαρμακα οπως budenofalk. Ειναι καλυτερο να συμβουλευτει τον γιατρο του αφου οπως λες εχει συνεχεις εξαρσεις...
  #50  
Παλιά 28-05-09, 20:56
Το avatar του χρήστη Guybrush
Guybrush Ο χρήστης Guybrush δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-17 20:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πηγαίνετε τον σε κάποιο νοσοκομείο στην επόμενη έξαρση. Καλό είναι να υπάρχει και δεύτερη (και τρίτη) γνώμη.
__________________
In all this world, there is no heavier burden than a great potential!
  #51  
Παλιά 01-06-09, 03:53
eldyk265 Ο χρήστης eldyk265 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-06-09 03:59
γεια σας..η κοπελα μου 29 ετων πασχει απο νοσο κροουν...η` μαλλον απο πιθανη νοσο γιατι δεν εχουν ακομα υπογραψει οι γιατροι οτι ειναι αυτη.ειναι περιπου 5 μηνες,και σε αυτο το χρονικο διαστημα παιρνει κορτιζονη και εδω και 2 εβδομαδες περιπου εχει ξεκινησει αζαθιοπρινη μαζι με κορτιζονη την οποια σταδιακα την ελαττωνει αλλα εχει πρηστει σχεδον παντου.εχουμε παρει και μια δευτερη γνωμη απο εναν γιατρο στον ευαγγελισμο,ο οποιος μας ειπε για χειρουργειο.ξερω πως το χερουργειο στην νοσο αυτη ειναι απο τις τελευταιες λυσεις και οχι και απο τις πιο καλες.επισης οποτε ελαττωνει την κορτιζονη εχει κρισεις.φοβαμαι οτι θα γινει κορτιζοεξαρτωμενη και πλεον δεν θα της κανει τιποτα.αν γνωριζετε καποιο νοσοκομειο η` γιατρο που να μπορω να εμπιστευτω θα με βοηθουσε παρα πολυ.ειναι ακομα στην αρχη και ειμαστε και οι 2 μπερδεμενοι και απελπισμενοι!σας ευχαριστω...
  #52  
Παλιά 02-06-09, 10:00
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
eldyk γιατι ενω ακομα δεν εχει διαγνωσθει η νοσο η κοπελα παιρνει τοσο βαρια φαρμακα? βεβαια απο οτι λες κ εσυ εχει πραγματι προβλημα αλλα μου φαινεται περιεργο γιατι τουλαχιστον σε εμενα αργησαν οι γιατροι να δωσουν αζαθιοπρινη!! Οσο για την κορτιζονη να προσεχει πολυ με το αλατι κ την ζαχαρη. Φανταζομαι θα της το εχουν πει κ οι γιατροι...καθολου αλατι κ οχι πολυ ζαχαρη...αν προσεχει δεν νομιζω οτι θα εχει ιδιαιτερα μεγαλο προβλημα. Εγω στον ευαγγελισμο παρακολουθουμε αλλα κ απο ιδιωτη γιατρο. Αν θελεις λεπτομεριες στειλε μου στο email μου. el_freedom15@hotmail.com
  #53  
Παλιά 06-06-09, 22:51
Το avatar του χρήστη Guybrush
Guybrush Ο χρήστης Guybrush δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-17 20:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Απ' όσο ξέρω, στην Αθήνα ο Άγιος Παντελεήμονας έχει μονάδα με εξειδίκευση στα φλεγμονώδη νοσήματα του πεπτικού. Κάντε μια επίσκεψη...
__________________
In all this world, there is no heavier burden than a great potential!
  #54  
Παλιά 13-06-09, 01:38
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
apo oti ksero t humura einai t kalytero kai poio apotelesmatiko farmako alla exei polles epiptwseis>>. egw epairna thn azathioprini kai hmoyn kala>>. ksafnika epatha ena sovaro provlhma sthn kardia dyatatiki myikardiopatheia... epeidi h azathioprini rixnei t systhma kai eisai epirephs sths iwseis emena ekatse enas ios sthn kardia kai epatha kai kardia mesa se eksi mines kai noso kai kardia ?/? ekei poy hmoyn mia xara kai eimai mono 19 xronon>>. poio poly m provlimatizei h noso me kanei na thelo na pethano>>. einai apo ths xeiroteres arwsties pisteyw se talep[orei afantasta<, koyragio palikaria gt an mas parei apo kt paei t xasame>.. einai poly dyskolo alla t n kanoyme..>.
  #55  
Παλιά 14-06-09, 15:07
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
hthela na ewthso kai kt akomh poso kairo mporeis na pairneis kortizonh?
  #56  
Παλιά 21-06-09, 03:09
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σε όλους... βλέπω έχουμε αυξηθεί... Αυτό είναι καλό γιατί υπάρχουν ποικίλες γνώμες και αλληλοβοηθιόμαστε-παρηγοριόμαστε, αλλά και αρνητικό με την έννοια ότι είμαστε πολλά άτομα που πάσχουμε από αυτή τη δύσκολη και όλο εκπλήξεις νόσο. Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πόνο στις αρθρώσεις. Μου παρουσιάστηκε εδώ και μια εβδομάδα και έχει υποχωρήσει ελάχιστα. Με έπιασε φόβος μήπως έχω και 2ο αυτοάνοσο: ρευματοειδή αρθροίτιδα. Ελπίζω να είναι απλά ένα από τα συμπτώματα της νόσου... Paulos και εγώ είμαι μόλις 19... αδικία ε?? Τι να κάνουμε πρέπει να μάθουμε να ζούμε μ αυτό, γιατί ρε γαμώτο η ζωή είναι ωραία..!
Α! Guybrush έχεις σκεφτεί να πάς σε συνάντηση του συλλόγου πασχόντων στη Θεσσ/νίκη? Εγώ λέω να πάω το Σπτέμβρη. Παιδια μην το βάζετε κάτω!
  #57  
Παλιά 22-06-09, 11:48
Το avatar του χρήστη Guybrush
Guybrush Ο χρήστης Guybrush δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-17 20:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν το σκέφτηκα ποτέ. Επειδή είμαι και σχετικά καλά, ούτε που το σκέφτομαι καν. Παίρνω τις αζαθιοπρίνες μου, κάνω τακτικά εξετάσεις για να ελέγχω την κατάσταση και τέλος.

Μόνη εξαίρεση μια έλλειψη ασβεστίου που προέκυψε, αλλά είμαι σε θεραπεία...
__________________
In all this world, there is no heavier burden than a great potential!
  #58  
Παλιά 23-06-09, 13:01
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
katerina o ponos sths arthroseis einai symptoma ths kron t eixa pathei sths arxes m apotelesma na mn mporo n perpathso katoloy>> apo tote dn m ksanaemfanisthke apla merikes fores ponaei h mesh moy kai t gonata>.h kron kanei reymatoeidi artritidamprei na epireasei ta matia/// t xeirotero einai ta syriggeia makria apo mas enas filos m poy tn eixa gnwrisei sto papanikolaoy kathise 5 mhnes mesa epeidh eixe syriggeia.>>
  #59  
Παλιά 23-06-09, 16:55
estebang7 Ο χρήστης estebang7 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-06-09 17:04
kalhspera.prwth fora mpainw edw k eimai k gw me crohn.exw ksekinhsei remigate ston agio pantelehmwn k eimai ekei edw k 2 mhnes katw apo sunexh parakolouthisi.h iatrikh omada einai pragmatika polu kalh k exei arketh empeiria panw sthn noso.exw gurisei sxedon ola ta nosokomeia ths athinas k mporw na pw oti ekei einai kalutera me diafora giati oi giatroi thn noso thn exoun <<eksidikeush>> an mporw na to pw etsi.Pantws me to remigate exw dei terastia diafora se sxesh me otidipote allo.den prepei na ksexname vevaia oti kathe asthenhs einai k diaforetikos ...
  #60  
Παλιά 23-06-09, 19:42
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
paidia kapote tha vgei therapeia monimi kai tha mas fygei h nosos gia panta t pisteyw t poly se 5 xronia eimai sigoyros.. elpizw ws tote n mn exw kamia epiploki kai kopso tmima t enteroy gt an kopseis komati kai therapeia n vgei pali tha exeis provlima..px perissoteres kenwseis koyragio m tn poystikia tn astheneis>.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.