Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Οδηγώντας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-05-07, 11:35
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Που πας ρε με τη μαουνα;;;;;;;

Τα τελευταια χρονια υπαρχει μια αυξηση στις πωλησεις των SUV αυτοκινητων και κυριως στα αστικα κεντρα.Μα γιατι βρε παιδι μου;Μηπως ξαφνικα αποκτησαμε δρομους και υποδομη (χωροι σταθμευσης) για να υποστηριχθει ο ογκος τετοιων αυτοκινητων;;Και ενταξει..να το παρει καποιος που πραγματικα το χρειαζεται -ο οποιος πιστευω θα διαθετει τον κοινο νου και δε θα το φερνει στο κεντρο της Αθηνας..αλλα η κυριουλα που θελει να κατεβει στο Κολωνακι και καβαλαει τη τζιπαρα κανοντας τα νευρα μας κροσια;Ειμαι σιγουρη οτι οσοι οδηγατε εχετε συναντησει μια τετοια στο δρομο σας και καταλαβαινετε τι εννοω... Φιγουρα σκετη και μονο!! Τις προαλλες ειδα ενα θηριωδες grand Cheerokee με ΝΙ στο πισω παρμπριζ του...Ελεος!! Καποτε ειπαν οτι θα απαγορευτει η εισοδος στο κεντρο γι'αυτα τα αυτοκινητα και μια "κυρια" σχολιασε:"να τα απαγορευσουνε;;;; και πως θα ανεβαινουμε στον περιφεριακο του Λυκαββητου;;;" ...λες και ο Λυκαββητος ειναι οι Αλπεις..
Επισης πιστευω οτι καποιος που εχει ενα αυτοκινητο αξιας 100000 ευρω μπορει να διαθεσει και ενα μικροτερο για την αγορα ενος αυτοκινητου "πολης",αλλα απ'οτι φαινεται καποιες φορες ειναι δυσαναλογο το περιεχομενο του κεφαλιου με αυτο του πορτοφολιου ...
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-05-07, 11:45
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κοίτα, δεν τους ρίχνω άδικο αν σκεφτείς τις ανασκαφές που κάνουν στην Αθήνα... Αλήθεια, τι έγινε; Νταχτυλίντι χάσανε;;;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-05-07, 11:50
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Να είσαι σίγουρη Φανή ότι ελάχιστοι από αυτούς θα βγουν εκτός δρόμου και θα κάνουν χρήση του 4Χ4.

Εγώ ξέρω πραγματικούς λάτρεις της πορείας εκτός δρόμου, που κάνουν θαυμάσια την δουλειά τους με ένα Jimmy ή με ένα Seat 4Χ4.

Οι επιδειξίες των βορείων προαστείων, όπως παλαιότερα ήταν in μόνο αν οδηγούσαν Μερσεντές, σήμερα είναι in μόνο όταν κάτω από τα πόδια τους έχουν 3-4000 κυβικά.

Το να βλέπω Hummer στους Ελληνικούς δρόμους, με πιάνουν τα γέλια, είναι το πλέον αντιπροσωπευτικό δείγμα του καρακιτσαριού, για τα ελληνικά δεδομένα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-05-07, 12:06
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να βλέπω Hummer στους Ελληνικούς δρόμους, με πιάνουν τα γέλια, είναι το πλέον αντιπροσωπευτικό δείγμα του καρακιτσαριού, για τα ελληνικά δεδομένα.
Το όνειρό μου είναι να μου χαρίσουν ένα Hummer...
Να στρίβω άνετα εκεί που τώρα με το σεατάκι πρέπει να κάνω μανούβρες επειδή "και να παρκάρεις σε γωνία δεν φοβάσαι, θα σε προσέξουν οι άλλοι"
Να περνάω πάνω από κυράτσες που κυκλοφορούν με 5 χιλιόμετρα την ώρα επειδή "Δεν μπορώ να τρέχω στο δρόμο και να μιλάω και στο κινητό!"
Να πατάω και να χώνω σε υπόνομους αυτοκίνητα ηλιθίων που παρκάρουν σε διαβάσεις ΑΜΕΑ.
Να παρκάρω πάνω σε μηχανάκια που μοναδικό σκοπό ύπαρξής τους είναι να κρατάνε θέση για πάρκινγκ για το αυτοκίνητο του ιδιωκτήτη τους.
Έτσι, γενικά για να μην φοβάμαι μήπως το γρατζουνίσω!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-05-07, 12:08
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ως γνωστόν ζούμε στην εποχή (και στην χώρα) της εικόνας.
Η επίδειξη προσπαθεί να εξισσοροπήσει την ανασφάλεια της προσωπικής κενότητας και να τοποθετήσει τον κάτοχο σε ένα ανώτερο status σε σχέση με τους άλλους.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-05-07, 15:16
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Το όνειρό μου είναι να μου χαρίσουν ένα Hummer...
Δεν μας τα λες καλά...!!!
Τι Hummer και αηδίες!!! Αυτό είναι το όνειρό μας από παιδιά!!!


Το παν-μέγιστο BIGFOOT!!!



Εγώ το είχα και σε παιχνίδι μικρός! ΤΑ ΑΓΡΙΜΙΑ 4Χ4!!!

Εδώ για να πωρωθείτε περισσότερο!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-05-07, 16:10
Platinum Ο χρήστης Platinum δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 10-02-10 16:06
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Χα χΑ τι μου θύμισες τώρα! βέβαι το ιδανικό όχημα για ελληνικές συνθήκες είναι ένα M113. Ρε pazo περισσεύει τίποτα να παρουμε και εμεις;
__________________
Mike K - In nomine Astrοrum
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-05-07, 16:26
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Να σου κρατήσω ένα, με άσπρες βούλες; (παραλλαγής, πάντα...)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-05-07, 16:36
Platinum Ο χρήστης Platinum δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 10-02-10 16:06
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ναι παρακαλώ και custom κλιματισμό (γιατί ανάβει λίγο το μέταλλο) και βάση για ΑΑ σε περίπτωση που συναντήσω κανένα πτηνό...
__________________
Mike K - In nomine Astrοrum
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-05-07, 19:49
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Να παρκάρω πάνω σε μηχανάκια που μοναδικό σκοπό ύπαρξής τους είναι να κρατάνε θέση για πάρκινγκ για το αυτοκίνητο του ιδιωκτήτη τους.
Έτσι, γενικά για να μην φοβάμαι μήπως το γρατζουνίσω!
Γι αυτό το σκοπό διατηρώ πάντα στην κυκλοφορία την φόρντ κορτίνα του πατέρα μου! Για έναν ανεξήγητο λόγο όλοι μου κάνουν χώρο ! Μα καλά , τι φοβούνται ; !
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-06-07, 10:45
Το avatar του χρήστη hot
hot Ο χρήστης hot δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-02-22 22:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Να είσαι σίγουρη Φανή ότι ελάχιστοι από αυτούς θα βγουν εκτός δρόμου και θα κάνουν χρήση του 4Χ4.

Εγώ ξέρω πραγματικούς λάτρεις της πορείας εκτός δρόμου, που κάνουν θαυμάσια την δουλειά τους με ένα Jimmy ή με ένα Seat 4Χ4.

Οι επιδειξίες των βορείων προαστείων, όπως παλαιότερα ήταν in μόνο αν οδηγούσαν Μερσεντές, σήμερα είναι in μόνο όταν κάτω από τα πόδια τους έχουν 3-4000 κυβικά.

Το να βλέπω Hummer στους Ελληνικούς δρόμους, με πιάνουν τα γέλια, είναι το πλέον αντιπροσωπευτικό δείγμα του καρακιτσαριού, για τα ελληνικά δεδομένα.
Κατ'αρχην καλημέρα, (ξερω ξερω εχω καιρο να εμφανιστω)
Τελος παντων, επειδη νοιωθω οτι με πιανει και εμενα η κατηγορια των SUV-ιδιοκτητων, αν και εχω ενα Subaru Forester που δεν ειναι και καμμια μαουνα, να επισημανω ενα δυο πραγματα.

Σαφως και ειναι κανιβαλιστικο τουλαχιστον να κινεισαι στο κεντρο της Αθηνας με το θηριο και σαν κοτα κιολας. Απο την αλλη, υπαρχουν αρκετες φορες καλλοι λογοι για μια τετοια επιλογη.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα, φτιαχνω σπιτι στην Ιπποκρατειο Πολιτεια και αυτο τον χειμωνα μαλλον θα μετακομισω εκει. Η περιοχη ειναι σε μια πλαγια της Παρνηθας πανω απο τα Κιουρκα. Οταν η Αθηνα εχει κρύο, εκει τις περισσοτερες φορες εχει χιονι και αρκετο μαλιστα.

Απο την αλλη πλευρα μετα την αποκτηση ενος νεου μελους στην οικογενεια ανακαλυψα οτι το Ibiza που ειχα δεν ειχε χωρο παρα μονο για το καροτσι και για τιποτα αλλο, οποτε ειχα αναγκη ενα αυτοκινητο με καλυτερους χωρους.

Εκτος αυτου, σε καθε νεροποντη (που τελευταια ηταν αρκετες), για να φυγω απο την δουλεια μου περναω απο Λενορμαν για να βγω στην Εθνικη, πρεπει να εχω βαθυσκαφος για να περασεις απο τους πλημυρισμενους δρομους. Πιστεψε με, βοηθαει πολυ το αυξημενο υψος του οχηματος για να συνεχισεις να κινεισαι.

Οχι οτι διαφωνω με τις περιπτωσεις που αναφερθηκαν, αλλα μερικες φορες υπαρχουν καποιοι αρκετα αξιοπρεπεις λογοι για να αιτιολογησουν τις επιλογες
Βασιλης
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-06-07, 13:13
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από hot Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι οτι διαφωνω με τις περιπτωσεις που αναφερθηκαν, αλλα μερικες φορες υπαρχουν καποιοι αρκετα αξιοπρεπεις λογοι για να αιτιολογησουν τις επιλογες
Βασιλης
Αυτό καλέ μου Βασίλη το ξέρω και είσαι ένας από τους λίγους που το 4Χ4 το αξιοποιείς και σε χώμα και σε κάμπους και ραχούλες. Η αναφορά μου είχε να κάνει με τους κυρίους και κυρίες που μένουν Φιλοθέη και χρειάζονται την μαούνα να πάνε Κολωνάκι για καφέ :-)

Άσχετα με αυτά εγώ σε αυτοκίνητο που οδηγάς εσύ δεν ξαναμπαίνω .... ακόμα θυμάμαι την περιπέτεια της παραλιακής :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-09-07, 15:59
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Aκριβως ετσι ειναι. Δεν νομιζω πως κανενας με τα CAyene και τα ML τα εχει βγάλει σε χωματοδρομο.... και εαν χρειαζεσαι τζιπακι, με ενα Grand Vitara εχεις κανει την δουλεια σου σ καθε περιπτωση. Δεν χρειαζεσαι και 100.000 ευρω.
Καρακιτσαριο!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-09-07, 17:12
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Έλα στην περιοχή μου, μέτρα λακκούβες και πες μου αν θέλω 4Χ4 ή όχι.
Και μ' ένα Lada Niva πάντως, ευχαριστημένη θα ήμουνα.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-09-07, 08:06
Το avatar του χρήστη Μηδεν_ενα
Μηδεν_ενα Ο χρήστης Μηδεν_ενα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-02-14 15:46
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το ότι δεν πάμε καλά από μυαλό είναι γνωστό. Το ίδιο έχω αναρωτηθεί και εγώ που ζω στην επαρχία. Κυράτσες κάθε είδους και φλούφληδες κυκλοφορούν επιδεικτικά με τους δεινόσαυρους μέσα στην πόλη και να μοστράρουν τα τέρατά τους στην πλατεία. Στα βουνά που πηγαίνω συχνά είτε με τη μηχανή ή με το Ignis 4X4 ή με το ποδήλατο, ΔΕΝ έχω δει κανένα τους. Όλα γυαλισμένα και απαστράπτοντα σουλατσάρουν σαν .....τάνες προς άγραν "πελατών".
Ρε ούστ από δω νεόπλουτοι της συμφοράς!
Θυμάμαι πέρυσι το χειμώνα, την έκφρασή τους όταν ανεβαίνοντας τον Αίνο που ήταν γεμάτος χιόνια, τους έβλεπα να έχουν σταματήσει 600 μ. πριν την κορυφή, να με κοιτάζουν που συνέχιζα με τη μηχανή χωμένος στα χιόνια και να χάνομαι στο δρόμο προς την απέραντη ευχαρίστηση Και όταν μετά από αρκετή ώρα επέστρεφα, με κοιτούσαν σαν εξωγήινο
Βλέπετε τα.... "μεταξωτά βρακιά, θέλουν κι επιδέξιους κώ...." και επίσης, "δεν έχει σημασία τι οδηγείς, αλλά ΠΩΣ και ΑΝ ξέρεις να το οδηγείς και να το χρησιμοποιείς".
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:18.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.