Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1126  
Παλιά 05-01-13, 09:22
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Καλημέρα παιδιά! Καλή χρονιά κιόλας Θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για τα προβιοτικά...Κυρίως γι' αυτα που είχαν αναφερθεί όπως το slip*** el*** ... Ας με διαφωτίσει κάποιος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1127  
Παλιά 05-01-13, 18:43
hunting Ο χρήστης hunting δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-13 21:14
Φύλο: Άντρας
καλησπερα... Ονομαζομε Μιχαλης και είμαι απο Κύπρο.Ειμαι 25 ετων. Έχω διαβάσει τα όσα λένε στο σαιτ και θα ήθελα και εγώ πραγματικά να έχω το βιβλίο ' No more crohns disease '.. Το έχει να μου το στείλει κανεις ? Είναi σε μορφή pdf?? episis to sli*** απο που το αγοραζις και τι κανι ακριβως???? Ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 07-01-13 στις 21:26 Αιτία: Απόκρυψη φαρμάκου
Απάντηση με παράθεση
  #1128  
Παλιά 07-01-13, 17:14
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα παιδια.Σημερα πηγα στο Κ.Ε.Π.Α να παρω την αποφαση για την αναπηρικη συνταξη Καταλαβα οτι θα πρεπει να περιμενουμε πολυ περισσοτερο καιρο αποτι μας εχουν πει.
Απάντηση με παράθεση
  #1129  
Παλιά 09-01-13, 19:37
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
http://www.detoxcenter.gr/
ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΟ; ΨΑΧΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ ΚΛΠ...
ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΟΛΙΤΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΣΟ ΚΡΟΝ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ.... ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΙ ΕΧΩ. ΕΝΟΕΙΤΑΙ.... ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ.
Απάντηση με παράθεση
  #1130  
Παλιά 09-01-13, 22:24
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.detoxcenter.gr/
ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΟ; ΨΑΧΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ ΚΛΠ...
ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΟΛΙΤΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΣΟ ΚΡΟΝ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ.... ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΙ ΕΧΩ. ΕΝΟΕΙΤΑΙ.... ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ.
Καλησπερα.Οντως πρεπει πρωτα να ξερεις την παθηση σου.Παντως εγω θεωρω απατη τα τεστ δυσανεξειας οσοι γνωστοι μου εχουν κανει δεν ειδα και κατι.
Απάντηση με παράθεση
  #1131  
Παλιά 09-01-13, 22:38
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας! έχω μιαν ερώτηση να κάνω. όταν έχουμε έξαρση και έπειτα πάρουμε φάρμακο και την αντιμετωπίσουμε, οι φλεγμονές υποχωρούν ή μένουν ουλές; οι οποίες προοδευτικά προκαλούν στένωση; ή είναι ανάλογα τον ασθενή (αν έχει αυτό που λέμε στενωτική ή φλεγμονώδη νόσο κρον) ή ανάλογα με την ένταση της έξαρσης;;; ε;;; είναι κανείς που να χει καταλάβει;
Αν τις αντιμετωπίσεις έγκαιρα τις φλεγμονές, δεν αφήνουν τίποτα.
Αν υπάρχουν για καιρό, στάνταρ θα αφήσουν μόνιμη στένωση.
Εγώ εδώ και 3 χρόνια έχω τέτοια μόνιμη στένωση στο λεπτό έντερο και αποφεύγω τις φυτικές ίνες όπως ο διάολος το λιβάνι. Η στένωση δημιουργήθηκε σταδιακά μέσα σε 6 χρόνια γιατί μου δίνανε ακατάλληλα για την περίπτωσή μου φάρμακα. Τα τελευταία 3 χρόνια δεν έχω ούτε φλεγμονές ούτε τπτ, απλά προσέχω τη διατροφή λόγω μη αναστρέψιμης στένωσης..
Άμα γίνει απόφραξη, έχω μπει χειρουργείο επιτόπου!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1132  
Παλιά 10-01-13, 19:52
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
καλησπερα σας και καλη χρονια σε ολους οσο γινεται....πασχω απο νοσο κροουν εδω και 5 χρονια...εχω ταλεπωρηθει αφανταστα με φαρμακα και ατελειωτες θεραπειες,επισης εχω παθει 2 φορες ιλεο και ημουν στο τσακ που λενε,με συνεπεια να φτασω στο σημερα και πολυ συντομα να υποβληθω σε χειρουργικη επεμβαση μεσα στο μηνα για στενωση και αρκετα συριγγια στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα.δεν το κρυβω οτι φοβαμαι αλλα ελπιζω η ζωη μου να αλλαξει μετα προς το καλο(συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου).αν εχει καποιος χειρουργηθει θα τον παρακαλουσα να μου πει πως ειναι το μετα το χειρουργειο και γενικα να μοιραστει οτι μπορει για να μου δωσει κουραγιο το εχω τοσο πολυ αναγκη σε αυτο που θα περασω....να ειστε καλα ολοι σας και οπως λεω εγω...ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #1133  
Παλιά 10-01-13, 22:59
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σας και καλη χρονια σε ολους οσο γινεται....πασχω απο νοσο κροουν εδω και 5 χρονια...εχω ταλεπωρηθει αφανταστα με φαρμακα και ατελειωτες θεραπειες,επισης εχω παθει 2 φορες ιλεο και ημουν στο τσακ που λενε,με συνεπεια να φτασω στο σημερα και πολυ συντομα να υποβληθω σε χειρουργικη επεμβαση μεσα στο μηνα για στενωση και αρκετα συριγγια στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα.δεν το κρυβω οτι φοβαμαι αλλα ελπιζω η ζωη μου να αλλαξει μετα προς το καλο(συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου).αν εχει καποιος χειρουργηθει θα τον παρακαλουσα να μου πει πως ειναι το μετα το χειρουργειο και γενικα να μοιραστει οτι μπορει για να μου δωσει κουραγιο το εχω τοσο πολυ αναγκη σε αυτο που θα περασω....να ειστε καλα ολοι σας και οπως λεω εγω...ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΑ!
Καλησπερα και καλη χρονια.Λοιπον πριν ενα χρονο εκανα διατρηση εντερου.Στο νοσοκομειο πηγα στην εφημερια και μου διορθωσαν την διατρηση (οχι στο νοσοκομειο που με παρακολουθουσαν με την κρον).Το αποτελεσμα ηταν να μπω ξανα στο χειρουργειο μεσα σε τεσσερις μηνες για στενωση.Αυτο το χειρ. ηταν προγγραματισμενο και ολα πηγαν καλα.Τωρα ειμαι πολυ καλα εβαλα κιλα δεν ποναω δεν εχω ουτε πυρετους ουτε γουργουρητα ΤΕΛΕΙΑ!!!.Εγω ημουν σε χαλια κατασταση ευχαριστω το ΘΕΟ που σταθηκα ξανα στα ποδια μου.Φυσικα την θεραπεια μου την κανω.Κανε το χειρουργειο και σου ευχομαι καλη τυχη.Εμενα παντως με βοηθησε .Ο ΘΕΟΣ μαζι σου.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (12-01-13)
  #1134  
Παλιά 11-01-13, 14:52
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
καλησπερα. πριν 8 μηνες εκανα χειρουργειο.ειχα στενωσεις στο ψιλο εντερο και κοντα στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα.μου αφαιρεσαν 60 εκατοστα ψιλο, την ειλεοτυφλικη βαλβιδα και 10 εκατοστα απο το χοντρο για να γινει η ενωση.τωρα ειμαι μια χαρα δεν ποναω και τρωω που και που με μετρο αυτα που δεν μπορουσα να φαω.διαριες δεν εχω.Στην αρχη ειχα διαριες αλλα μετα εξαφανιστηκαν. βεβαια ακολουθω αγωγη κανω r.....EYXOMAI ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #1135  
Παλιά 11-01-13, 17:13
smarnel Ο χρήστης smarnel δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-12-22 20:58
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα. πριν 8 μηνες εκανα χειρουργειο.ειχα στενωσεις στο ψιλο εντερο και κοντα στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα.μου αφαιρεσαν 60 εκατοστα ψιλο, την ειλεοτυφλικη βαλβιδα και 10 εκατοστα απο το χοντρο για να γινει η ενωση.τωρα ειμαι μια χαρα δεν ποναω και τρωω που και που με μετρο αυτα που δεν μπορουσα να φαω.διαριες δεν εχω.Στην αρχη ειχα διαριες αλλα μετα εξαφανιστηκαν. βεβαια ακολουθω αγωγη κανω r.....EYXOMAI ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
καλησπέρα και καλή συνέχεια να έχεις!

διάρροιες για πόσο καιρό είχες μετά το χειρουργείο?
πήρες παράλληλα και immodium για να σταματήσουν?

ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #1136  
Παλιά 11-01-13, 20:30
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
καλησπερα διαρροιες ειχα περιπου 2 μηνες αλλα οχι πολλες.οταν ετρωγα μετα απο 5 ωρες ειχα 2-3 κενωσεις διαρροιας μεχρι το βραδυ στις 10.μετα τιποτα.immodium δεν επιτρεπεται στην νοσο.απλος μου εδωσε κατι φακελακια σε σκονη ο γιατρος επερνα 2 την ημερα και ολα φτιαξανε.
Απάντηση με παράθεση
  #1137  
Παλιά 12-01-13, 17:33
smarnel Ο χρήστης smarnel δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-12-22 20:58
Η διαθεσή μου τώρα:
ας γνωριστούμε κι εμείς λοιπόν...
Μάρτιο του '10 άρχισαν οι ουρολοιμώξεις.
μετά από πολλούς μήνες ταλαιπωρία,κυστεογραφία,κυ στεοσκόπηση,πυελογραφία που βγήκαν όλες καθαρές,έκανα μαγνητική εντερόκλυση και κολονοσκόπηση που έδειξαν νόσο Crohn με συρίγγια από λεπτό σε ουροδόχο κύστη,από λεπτό σε παχύ,τυφλό συρίγγιο από λεπτό,και ειλεοτυφλική βαλβίδα με στένωση 90-95%.
έγινε χειρουργείο τον Οκτώβριο του '11,αφαιρέθηκε ένα κομμάτι λεπτού εντέρου,η βαλβίδα,το ανιόν παχύ,και μέσα σε μία εβδομάδα άνοιξε η αναστόμωση (εντός νοσοκομείου) όπου πριν δω τα ραδίκια ανάποδα από σηψαιμία έγινε δεύτερο χειρουργείο όπου βγήκα με προσωρινή ειλεοστομία ώστε να ηρεμήσει η περιοχή και να γίνει η αναστόμωση σε δεύτερο χρόνο.
η ειλεοστομία βγήκε τον Σεπτέμβριο του '12 ενώ έπαιρνα καθ'όλη την περίοδο αζα και μετά περάσαμε 1,5 μήνα στο σπίτι με διάρροιες,όπου τις τελευταίες μέρες έπαιρνα immodium όταν είχα κένωση με διάρροια,περίπου 1 μέρα παρά μέρα.
τότε έκανα ένα απόστημα κάτω απ'τον αφαλό και πάνω στην τομή,που το καθαρίσαμε χειρουργικά και την επόμενη μέρα βγήκε ένα συρίγγιο εξωδερματικό απ'το λεπτό έντερο.
εδώ και 2,5 μήνες περίπου είμαι με παρεντερική,εντερική και πάλι παρεντερική τροφή σε συνδυασμό με hum και απ'ότι φαίνεται δεν γλιτώνω το επόμενο χειρουργείο.

αυτά προς το παρόν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smarnel : 12-01-13 στις 17:36
Απάντηση με παράθεση
  #1138  
Παλιά 12-01-13, 19:11
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από smarnel Εμφάνιση μηνυμάτων
ας γνωριστούμε κι εμείς λοιπόν...
Μάρτιο του '10 άρχισαν οι ουρολοιμώξεις.
μετά από πολλούς μήνες ταλαιπωρία,κυστεογραφία,κυ στεοσκόπηση,πυελογραφία που βγήκαν όλες καθαρές,έκανα μαγνητική εντερόκλυση και κολονοσκόπηση που έδειξαν νόσο Crohn με συρίγγια από λεπτό σε ουροδόχο κύστη,από λεπτό σε παχύ,τυφλό συρίγγιο από λεπτό,και ειλεοτυφλική βαλβίδα με στένωση 90-95%.
έγινε χειρουργείο τον Οκτώβριο του '11,αφαιρέθηκε ένα κομμάτι λεπτού εντέρου,η βαλβίδα,το ανιόν παχύ,και μέσα σε μία εβδομάδα άνοιξε η αναστόμωση (εντός νοσοκομείου) όπου πριν δω τα ραδίκια ανάποδα από σηψαιμία έγινε δεύτερο χειρουργείο όπου βγήκα με προσωρινή ειλεοστομία ώστε να ηρεμήσει η περιοχή και να γίνει η αναστόμωση σε δεύτερο χρόνο.
η ειλεοστομία βγήκε τον Σεπτέμβριο του '12 ενώ έπαιρνα καθ'όλη την περίοδο αζα και μετά περάσαμε 1,5 μήνα στο σπίτι με διάρροιες,όπου τις τελευταίες μέρες έπαιρνα immodium όταν είχα κένωση με διάρροια,περίπου 1 μέρα παρά μέρα.
τότε έκανα ένα απόστημα κάτω απ'τον αφαλό και πάνω στην τομή,που το καθαρίσαμε χειρουργικά και την επόμενη μέρα βγήκε ένα συρίγγιο εξωδερματικό απ'το λεπτό έντερο.
εδώ και 2,5 μήνες περίπου είμαι με παρεντερική,εντερική και πάλι παρεντερική τροφή σε συνδυασμό με hum και απ'ότι φαίνεται δεν γλιτώνω το επόμενο χειρουργείο.

αυτά προς το παρόν.
Σου ευχομαι καλο κουραγιο για οτι αντιμετωπησεις μην το βαζεις κατω.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
smarnel (13-01-13)
  #1139  
Παλιά 12-01-13, 22:59
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
καλησπερα και παλι σε ολη την παρεα,εκανα μαγνητικη εντερογραφεια και εδειξε:εικονα χρονιων εντοπισεων νοσου κροουν περιφερικα 50 εκατοστα του ειλεου με στενωσεις και ηπιες προστενωτικες διατασεις.συνοδα ηπια στοιχεια ενεργου φλεγμονης στο επιπεδο της ειλεοτυφλικης βαλβιδας.παρουσια σιρυγγιου με αστεροειδη μορφολογια και επεκταση στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα,το κατωτερο ανιον,ελικα του τελικου ειλεου το τυφλο και την σκωληκοειδη αποφυση.

Μιλησα με τον γιατρο και περιμενω απο μερα σε μερα να με καλεσει για το χειρουργειο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SASA1 για τα καλα σου λογια και ευχομαι τα καλυτερα για ολους μας.

θα ηθελα να μου πεις η αναρωσση αν σε ταλαιπωρησε αρκετα γιατι οσο το σκεφτομαι και γραφω τωρα με εχει λουσει κρυος ιδρωτας και επισης μετα απο ποσο καιρο πηρες τα πανω σου.

smarnel Εύχομαι η δοκιμασία που περνάς να είναι η τελευταία και το μέλλον να σου χαρίσει υγεία και ευτυχία.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην GreekPowers για αυτό το μήνυμα:
smarnel (13-01-13)
  #1140  
Παλιά 13-01-13, 00:37
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Παιδιά, παρακαλω αν γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για το slip*** el** ας μου πει... Ξέρω πως το ανέφερα και πιο πάνω, αλλά θέλω να τα δοκιμάσω και ήθελα να μου πει κάποιος, επειδή είδα ότι ορισμένοι το έχουν δοκιμάσει και έχουν δει αποτελέσματα.... Με συγχωρείτε αν γίνομαι κουραστική..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:07.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.