Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #856  
Παλιά 26-05-11, 01:25
terror Ο χρήστης terror δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-11 02:18
Χαιρετε.

Ειμαι 22 χρονων και πασχω απο τη νοσο κρον. Διαγνωστηκα πριν απο 10 μηνες και τοτε αρχισα και εγω με κορτιζονες αζαθεοπρινες και μα....ες.. Ακουστε την ιστορια μου και με αυτα που θα σας πω θα ειστε πολυ πολυ καλυτερα χωρις τα σκληρα φαρμακα..

Πριν απο 3 μηνες αρχισα να μαζευω πληροφοριες πια βοτανα εχουν αντιφλεγμονωδες ιδιωτητες, ποιες βιταμινες χανουμε οταν κανουμε διαρροιες και τα λοιπα..

Οπως σας ειχα πει αρχισα την κορτιζωνη στους πρωτους 5-6 μηνες.. Μολις την εκοψα σιγα-σιγα επανηλθε και η καταραμενη αρρωστια σιγα-σιγα..

Ορκιστηκα στον εαυτο μου να μην ξαναπαρω κορτιζωνη και τοτε αρχισα την αζαθεοπρινη..

Με την αζαθεοπρινη ημουν απο το 5% που θα τους πειραζε το παγκρεας.. Ετσι την σταματησα και αυτη..

Εντωμεταξυ για τους υπολοιπους 3-4 μηνες ειχα τους γνωστους πονους..

Τοτε ο γιατρος μου εκανε την αιτηση για την Χιουμιρα (υδροφλεβια ενεση) και εγω του ειπα απλα NO CHANCE.

Ετσι αγνωοντας τον γιατρο μου αρχισα την ερευνα μου με τα φυσικα "φαρμακα".

Οσοι εισαστε σε εξαρση απλα για να δειτε την διαφορα, να πατε σε ενα health store και να αγορασετε τη σκονη Slippery Elm. Πραγματικα εγω ειδα διαφορα σε μολις 3 μερες!!! Καντε ενα search στο google να δειτε τις ιδιοτητες αυτου του δεντρου.

Αυτο εχω να σας πω προς το παρον..
Ειναι πολλα πραγματα που δεν γνωριζουμε και ειναι μπροστα στα ματια μας!!

Αυτη η σκονη ειναι μονο η αρχη.. Εχει πολλα αλλα και διαφορα που πρεπει να κανουμε για ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ για ΠΑΝΤΑ την ΚΡΟΝ..

Ειμαι προθυμος να σας βοηθησω απλα πεστε μου το ΟΚ και θα σας πω ΒΗΜΑ προς ΒΗΜΑ τι πρεπει να κανετε..

Σας ευχαριστω
Γεωργιαδης
  #857  
Παλιά 26-05-11, 14:10
jacob.
Guest
 

καλησπέρα,
φιλε μιας και έχω και εγώ την ίδια άσχημη εμπειρία με τα "σκληρά" φάρμακα θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω πως το αντιμετώπισες εσύ.
Ευχαριστώ και καλο κουράγιο σε όλους μας.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:48.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.