Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Ταξίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 08-08-07, 10:47
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τις πιό μεγάλες χαλάστρες σε παραλία μου τις έχουν κάνει ξένοι.
Μία στη Μύκονο με κάτι Γερμανούς που είχαν τα παιδιά τους κάτι Game Boy που συνδεόντουσαν μεταξύ τους να παίζουν multiplayer (τρομάααααααρα τους) και εννοούσαν το καλώδιο που συνέδεε τις δύο παρέες να περνάει μέσα από το αυτί μου και άλλη μία με ένα ζευγάρι Άγγλων που περνούσαν με άλογα στο καράβι του Σχοινιά, καμαρωτοί καμαρωτοί με τα άλογα να χέζουν εκεί που σκάει το κύμα!
Προσωπικά στο καράβι ΔΕΝ ξαναπάω για μπάνιο!
Από εκεί και πέρα, υπάρχουν παιδιά και παιδιά. Κάποια θα παίξουν, θα γελάσουν, θα τρέξουν να μπούν στη θάλασσα χωρίς να σε ενοχλήσουν. Αλλά δεν μπορείς να πείς ότι επειδή φωνάζουν και γελάνε ενοχλούν.
Οι παραλίες που μπορούν να πάνε αυτοί που έχουν παιδιά είναι πολύ λιγότερες από αυτές που μπορούν να πάνε οι ενήλικες μόνοι τους. Τώρα αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να πάει σε μία ερημική παραλία και κολάει στη Βουλιαγμένη... Τι να κάνουμε;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-08-07, 11:01
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mimo Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπω την εικόνα, και από τα μεγάγωνα να σταματάει η μουσική και να ακούγεται <<Ανακοίνωση: Ο μικρός στέλιος να αφήσει τα άλλα παιδάκια της acro και να έρθει με τους μεγάλους που τον περιμένουν για τσίπουρα στο μπαρ.......>>..
Μας φαντάζεσαι όλους μαζί σε μια παραλία; Όνειρο θα είμαστε!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-08-07, 11:03
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
εμένα μου την σπάει το ουα ουα που κάνουν τα μωρά .......καλά καλά μην βαράς πλάκα κάνω......χαζομπαμπάς είσαι τι να σε κάνουμε......
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-08-07, 11:05
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Μας φαντάζεσαι όλους μαζί σε μια παραλία; Όνειρο θα είμαστε!
μάλλον εφιαλτης (για τους άλλους), θα μας απαγόρευαν την είσοδο ακόμα και αν η παραλία ήταν δημόσια.....laptop στην παραλία για να γράφουμε ο ένας δίπλα στον άλλο στην acro......
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-08-07, 11:17
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mimo Εμφάνιση μηνυμάτων
εμένα μου την σπάει το ουα ουα που κάνουν τα μωρά .......καλά καλά μην βαράς πλάκα κάνω......χαζομπαμπάς είσαι τι να σε κάνουμε......
Ακόμη ουά ουά δεν έχω ακούσει... Μόνο κάτι "ΕΕΕΕεεεε!!!". Όπου νάναι μαθαίνει και το "ΨΙΤ!"

Τον Στέλιο όπως τον είδα στο μαιευτήριο, έτσι και σκάσει μύτη σε παραλία πιό σίγουρο το κόβω να κάνει την εθελούσια baby sitter σε όλα τα μωρά παρά να τα κράζει πάντως!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 08-08-07, 11:22
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Στέλιο όπως τον είδα στο μαιευτήριο, έτσι και σκάσει μύτη σε παραλία πιό σίγουρο το κόβω να κάνει την εθελούσια baby sitter σε όλα τα μωρά παρά να τα κράζει πάντως!
να το κανονισουμε αν είναι να περάσουμε ένα ήσυχο πρωινό χωρίς να κυνηγάμε ΕΜΕΙΣ τα acroβασάκια ή μήπως acroβασανάκια....
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-10-07, 10:36
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μπορεί το καλοκαίρι να τελείωσε, και να άδειασαν οι παραλίες, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ και να μην απαντήσω σε αυτόν τον τύπο του ΣΚΑΙ που μεγάλωσε σε ελληνική οικογένεια και τώρα την απορρίπτει, που ως παιδί και αυτός τα ιδία έκανε και τα ίδια κάνουν τα παιδιά του. Άντε μάθαμε τώρα και θαυμάζουμε τους ευρωπαίους που αυτοί όλα τα κάνουνε σωστά και εμείς όλα λάθος.

Έχουμε και εμείς πολλά στραβά ως έθνος έχουμε όμως και καλά, αλλά το κόμπλεξ κατωτερότητας δεν μας αφήνει.

Ο Έλληνας όλα τα κάνει στραβά και σε υπερβολικό βαθμό, τρωει πολύ, πίνει πολύ, καπνίζει πολύ, ξενυχτάει πολύ, δουλεύει πολύ και ζει πολύ, πολύ περισσότερο από τον ευρωπαίο.

Το ίδιο και η ελληνική οικογένεια, είναι μεγάλη με κακομαθημένα άτακτα παιδιά, χωρίς ιδιωτικό χώρο και χρόνο ανάμεσα στα μέλη της, με τα ταπερ στην παραλία και την γιαγιά θαμμένη στην άμμο, αυτή όμως η ελληνική οικογένεια δεν πετά τα μέλη της έξω από το σπίτι όταν κλείσουν τα 18, ούτε αφήνει τους γέροντες στο έλεος του θεού. Αν κάποιο μέλος της στραβοπατήσει θα του δώσει ένα χέρι να πιαστεί, δεν θα του κλείσει την πόρτα. Ως παιδί ελληνικής οικογένειας ξέρεις πως πάντα θα έχεις στο πλευρό σου τους δικού σου, και όχι σαν τις ευρωπαϊκές που από υποχρεώσει ότι σε γέννησαν τρως μαζί τους την Κυριακή.

Μου αρέσει που οι γονείς μου ασχολούνται περισσότερο με μένα παρά με το σκύλο τους σε αντίθεση με την γερμανική οικογένεια που φροντίζει περισσότερο το σκύλο της παρά το παιδί της…:
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-10-07, 12:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από NEBULOUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρέσει που οι γονείς μου ασχολούνται περισσότερο με μένα παρά με το σκύλο τους σε αντίθεση με την γερμανική οικογένεια που φροντίζει περισσότερο το σκύλο της παρά το παιδί της…:
Συμφωνώ στα περισσότερα απ' όσα λες Ζωή και ταυτόχρονα με λυπεί αφάνταστα, που βλέπω μια συνεχιζόμενη απόκλιση, από την Ελληνική παραδοσιακή οικογένεια.

Η εργασία και των δύο γονιών, δημιουργεί σταδιακά, ένα σπάσιμο στην παλιά στενή σχέση, μάνας παιδιών.

Επειδή η Μητέρα είναι το κέντρο της οικογένειας, η κοινή συνιστώσα, η απουσία της από το σπίτι και το μεγάλωμα των παιδιών με οικιακές βοηθούς ή σε ολοήμερα σχολεία, σπάει το δέσιμο.

Ξέρω Μητέρες εξαιρετικές, με πολύ στοργή και αγάπη για το παιδί τους, που γυρίζει τσακισμένη από την δουλειά στις 6-7-8 ή ώρα. Τι θα προλάβει να κάνει; Πότε θα προλάβει να αφουγκραστεί το παιδί της;

Έτσι μένουν τα σαββατοκύριακα, για την μοναδική επαφή τους και αυτά ακόμα είναι γεμάτα υποχρεώσεις.

Αυτό σιγά αλλά σταθερά, τείνει να επικρατήσει, να εργάζεται η Μητέρα να παίρνει 800 ευρώ και τα 600 να τα δίνει στην οικιακή βοηθό.

Φυσικά ακόμα το 90% των ελληνικών οικογενειών, κρατάει ακόμα, το θέμα είναι ως πότε;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-10-07, 12:41
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...Λοιπον...το Σαββατο που μας ερχεται η χορωδια μας θα φιλοξενησει στην Ελλαδα μια παιδικη Ολλανδικη χορωδια και τα πιτσιρικια θα μεινουν στα σπιτια μας...Σε μενα θα μεινουν 2 οχταχρονα για μια βδομαδα...Φυσικα και εχω ξετρελλαθει με την ιδεα - λατρευω αλλωστε τα πιτσιρικακια - αλλα κραταω και τις επιφυλαξεις μου...Οποτε ΑΝ καταφερω να επιζησω απο το να εχω 4 παιδια, θα σας μεταφερω λεπτομεριες περι συμπεριφορας και αγωγης...
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-10-07, 12:41
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Νεμπουλους, αν σε ενδιαφερει, τα θεματα αυτα τα εχουμε θιξει και εδω
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 18-10-07 στις 12:45
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:44.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.