Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-09-12, 02:51
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
Διαγραφή του μπλόγκ μου

Πέρασα ένα πολύ δύσκολο Καλοκαίρι. Πολύ δύσκολο όμως. Έπαθα κατάθλιψη. Έγραφα μόνο καταθλιπτικά και μίζερα ποστ. Θέε μου!! Ήταν τόσο επιδαύρια κατάσταση. Μισούσα τον εαυτό μου που έγινε μίζερος και καταθλιπτικός και απαισιόδοξος. Μισούσα αυτά που έγραφα. Το αποτέλεσμα ήταν να την πληρώσει το μπλογκ μου. Το αγαπημένο μου μπλογκ!! Πως μπόρεσα να το κάνω αυτό στο μπλογκ μου; Πως μπόρεσα να το κάνω αυτό στον εαυτό μου; Άτιμη κατάθλιψη, άτιμη απερισκεψία.
Θεώρησα πως το μπλογκ έκανε πια τον κύκλο του και πως δεν είχε να δωσει τίποτα πια. Νόμιζα πως τέλειωσα σαν "anisixos". Έτσι νόμιζα. Όμως όχι. Οι μέρες πέρασαν και ο anisixos άρχισε να μου λειπει. Όλο και πιο πολυ. Και πιο πολύ. Και πονούσα πολύ που τον έχασα. Είχα χάσει ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του εαυτού μου. Ένιωθα απογυμνωμένος, άδειος. Είχα πετάξει στη μαύρη τρύπα του διαδικτυακού χάους τον ίδιο μου τον εαυτό μου! Το καταλαβαίνετε; Με έκανα θρύψαλλα. Εγώ ο ίδιος! Σκότωσα το παρελθόν μου. Έτσι δηλαδή νόμιζα ότι έκανα, διαγράφοντας όλα τα ποστ και πατώντας διαγραφή ιστολογίου.
Όμως το παρελθόν δεν έγινε παρελθόν με το να κάνω θρύψαλλα τις λέξεις που το περιγράφουν. Το παρελθόν συνέχιζε να με κυνηγά. Ο "anisixos" συνέχισε να με κυνηγά. Εγώ προσπαθούσα να τους αγνοώ αλλά δεν τα κατάφερνα τελικά. Μου λέγανε "δε θα ξεφύγεις από εμάς". Μπα, ανοησίες, έλεγα, προσπαθώντας να ξεγελάσω τον εαυτό μου. Τώρα θα κάνω μια νέα αρχή. Δε θα είμαι πια ανήσυχος. Δε θα είμαι πια ο "anisixos". Φυσικά και όχι. Θα είμαι cool, δε θα κάθομαι να ανησυχώ, να προβληματίζομαι. Θα βρω άλλη θεματολογία. Θα το γυρίσω στα πολιτικά. Θα γίνω πιο σοβαρός. Θα γίνω κάποιος άλλος. Κανείς όμως δε γίνεται κάποιος άλλος ξυπνώντας ένα πρωί. Πάντα θα είμαι αυτό που ήμουν και παλιότερα. Ο χαρακτήρας, η προσωπικότητα δεν αλλάζουν τόσο απλά.
Και μετά σκεφτόμουν. Μα τι κακό είχε ο "anisixos"; Μια χαρά δεν ήταν; Σίγουρα πολύ καλύτερος από πολλά άλλα μπλογκ. Σίγουρα είχε περισσότερο ενδιαφέρον από τις σαχλαμάρες που λένε στο τουίτερ. Σίγουρα είχε λόγο ύπαρξης. Μα έχω πολλά ποστ μου και στα φόρουμ, σκέφτηκα. Μα δεν είναι το ίδιο. Φυσικά και δεν είναι το ίδιο. Δε γίνεται να εκφραστώ όπως ακριβώς θέλω σε ένα φόρουμ. Δε γίνεται να κάνω πράγματα ίσως πιο καλλιτεχνικά σε ένα φόρουμ. Πονούσα πολύ. Για ακόμα μια φορά απαρνήθηκα τον "anisixo". Μου έλειπε τρομερά.
Τέλειωνε σιγά σιγά το απαίσιο Καλοκαίρι και έβρισκα σιγά σιγά ξανά τον εαυτό μου. Το μπλογκ μου μου έλειπε όλο και πιο πολύ. Δεν το σκεφτόμουν πια καθόλου. Ήθελα ξανά πίσω το μπλογκάκι μου. Ήθελα ξανά πίσω τον εαυτό μου. Τι μέγιστη ανοησία έκανα για δεύτερη φορά να το διαγράψω! Και λένε πως το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου. Οπότε μάλλον δεν είμαι και τόσο σοφός. Μπορεί να μην είμαι και καθόλου. Βλάκας είμαι. Ή έπαθα κρίση προσωπικότητας. Μπορεί και τα δυο.
Και τώρα τι θα έκανα; Θα υπήρχαν τα ποστ αποθηκευμένα στο google; Και αν όχι; Αγχώθηκα. Ούτε βέβαια υπολόγισα πόση πολλή ώρα θα μου έπαιρνε να το επαναφέρω. Άρχισα να ψάχνω αγχωμένος. Ήξερα ότι κάποια ποστ μου υπάρχουν σε φόρουμ αλλά φυσικά δεν ήταν όλα. Υπήρχαν ένα σωρό άλλα που ήταν μόνο στο μπλογκ. Είχα αποθηκεύσει μερικά που μου άρεσαν, είχα και αυτά από το φόρουμ, οπότε έμεναν τα άλλα. Άρχισα να πατάω το λινκ στο google αλλά δεν έβρισκα τίποτα. Πάτησα Αύγουστος 2010 anisixos και μου έβγαλε όλο το μήνα με όλα τα ποστ. Χάρηκα. Μετά απογοητεύτηκα όταν είδα ότι κάποιοι μήνες δεν υπήρχαν. Αγχώθηκα. Άρχισα να ρωτάω γνωστούς, να ρωτάω σε φόρουμ. Ένας φίλος που είναι μπλογκερ μου είπε ότι είναι δύσκολο να τα βρω όλα τα ποστ και πως όσο περνάνε οι μέρες όλο και περισσότερα ποστ θα χάνονται. Πληγώθηκα. Έψαχνα απελπισμένος τα ποστ μου. Λίγα είναι αυτά που έβρισκα. Σηκώθηκα από την καρέκλα και έπεσα στο κρεβάτι θλιμμένος. Αυτό ήταν. Τέλος το μπλογκ. Πρέπει να το ξεχάσω...

Συνεχίζεται...

ΥΓ.Θα εκτιμήσεις κάτι μόνο όταν το χάσεις και θα το χάσεις γιατί ποτέ δεν το εκτίμησες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-09-12, 03:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μου αρέσει που είσαι σταθερός στις απόψεις σου.

Αλήθεια η έκφραση «Ήταν τόσο επιδαύρια κατάσταση», τι ακριβώς σημαίνει;
Εννοείς ότι ήταν τραγωδία; Εμένα μάλλον για κωμωδία μου μοιάζει και λείπει παντελώς ένας Αριστοφάνης....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-09-12, 20:58
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
επιδαυριο=δραματικο.
Γιατί κωμωδία ρε xenie;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-09-12, 21:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από anisixos Εμφάνιση μηνυμάτων
επιδαυριο=δραματικο.
Γιατί κωμωδία ρε xenie;
Γιατί ρε Anisixe, στην Επίδαυρο παίζονται και Κωμωδίες.

Δηλαδή αν θες να περιγράψεις μια συναυλία, θα την πεις Ηρωδιάδα ή Μεγαριάδα;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-09-12, 14:08
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από anisixos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος το μπλογκ. Πρέπει να το ξεχάσω...
Aν είσαι τυχερός και δεν έχουν περάσει 90 μέρες από τότε που το έσβησες τότε μπορείς να το επαναφέρεις.

1. Μπες στο λογαρισαμό σου στο blogger.com και πήγαινε στο Dashboard.
2. Πάτα το Deleted blogs στα αριστερά.
3. Το σβησμένο blog θα εμφανιστεί στο Dashboard. Πάτα Undelete.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην CORSAIR για αυτό το μήνυμα:
Easty (30-09-12)
  #6  
Παλιά 07-10-12, 10:49
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
Δυστυχώς φίλε έκανα τη βλακεία όχι μόνο να σβήσω το μπλογκ αλλά να σβήσω όλα τα ποστ ένα-ένα και μετά να σβήσω και το λογαριασμό.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-09-13, 09:29
yulback Ο χρήστης yulback δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-13 12:45
Εννοείς ότι ήταν τραγωδία; Εμένα μάλλον για κωμωδία μου μοιάζει και λείπει παντελώς ένας Αριστοφάνης....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:12.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.