Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 11-07-09, 14:12
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
16 xronon eisai akoma oso na nai dn petheneis apo thn kron kapoia stigmh tha strwseis>>> siga mn meineis karaflh<<.> kai an se peftoyn kapoia stigmh tha strwsoyn ksana
το ξερω πως δεν θα πεθανω δεν ειπα κατι τετοιο ...
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
  #122  
Παλιά 11-07-09, 20:45
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
airfly, κι εγώ έχω τριχόπτωση αυτό τον καιρό, η οποία βέβαια τώρα τελευταία έχει μειωθεί, δεν έχω όμως αναιμία και δεν το έχω πάθει ποτέ σε φάση έξαρσης που είχα standard αναιμία. Μπορεί να είναι συμπτωματικό. Να οφείλεται στην εποχή. Συμβαίνει σχεδόν πάντα μια φορά το χρόνο. Τα μαλλιά σου μάλλον ανανεώνονται. Μην ανησυχείς καθόλου
  #123  
Παλιά 11-07-09, 22:35
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
ναι οντως και η εποχη..αλλα πιθανοτατα απο την αναιμια γιατι μαδαω αρκετα πολυ..^ οχι ενταξει δεν λεω πως θα καραφλιασω το ειπα λιγο στην πλακα..απλα μηπως δεν ξανα βγουν ή κατι τετοιο..επειδη εχω αρκετα μακρυ μαλλι και το προσεχω παρα πολυ τρομαξα ευχαριστω παντωςςς!!
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
  #124  
Παλιά 12-07-09, 13:34
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
μην ανησυχεις....ειναι η εποχη....κ εμενα πεφτουν πολυ αυτες τις μερες...ανανεωνονται....
  #125  
Παλιά 12-07-09, 22:46
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
ρε παιδιά, αλκοόλ πίνετε? Σας πειράζει? Εγώ δεν πίνω πάρα πολύ, αλλά δεν πίστευα πως με πειράζει κιόλας... Ήπια 2 συνεχόμενα βράδια και τώρα με έπιασε διάρροια. Γαμώτο ελπίζω και πιστεύω ότι θα περάσει γρήγορα και χωρίς ιδιαίτερη ταλαιπωρία
  #126  
Παλιά 13-07-09, 10:55
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
εγω 2 χρονια που η ασθενεια ηταν σε υφεση επινα και επινα πολυ οταν εβγαινα...και εβγαινα πολυ συχνα τοτε...τον χρονο ομως τον τελευταιο που ηταν σε εξαρση επινα λιγο...και μια δυο φορες που ηπια λιγο παραπανω ημουν χαλια μετα...οποτε δεν το ηθελα ουτε εγω...τωρα βεβαια μετα το χειρουργειο και για τους επομενους μηνες δεν πρεπει να πινω καθολου...παντως γενικα να το αποφευγεις...φανταζομαι θα στο πει κ ο γιατρος σου...η βρες καποιο ποτο που δεν θα σε ενοχλει ιδιαιτερα... αλλα κ παλι με μετρο...μακαρι να μην σε ταλαιπωρησει πολυ η ασθενεια...
  #127  
Παλιά 15-07-09, 12:41
gogo35 Ο χρήστης gogo35 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-07-09 12:41
o γιος μου εχει την νοσο του κρον εδω και ενα χρονο πριν ενα μηνα αρχισαμε αζα κανουμε συνεχεια εξετασεις φαινεται να πηγαινει καλα αλλα εγω φοβαμαι ακουω τοσα πολλα
  #128  
Παλιά 15-07-09, 13:00
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
h azathioprinh kanei 17 evdomades na energhsei>>exei kl aqpotelesmata alla thelei poly prosoxhZ>>
  #129  
Παλιά 16-07-09, 20:53
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
h azathioprinh kanei 17 evdomades na energhsei>>exei kl aqpotelesmata alla thelei poly prosoxhZ>>
Απάντηση με παράθεση

τι εννοείς? τι πρέπει να προσέχει κανείς που παίρνει αζαθιοπρίνη? Είναι ανοσοκατασταλτικό?
gogo35 μην ανησυχείς για το γιο σου. Θα σταθεροποιηθεί η κατάστασή του και θα είναι όλα οκ. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου. Την έχω βιώσει πολλές φορές για τον εαυτό μου. Πίστεψέ με, το να είσαι ήρεμη, υπομονετική και κατανοητική βοηθάει. Όσο μπορείς μην του μεταδίδεις την ανησυχία σου, γιατί μπορεί να λειτουργεί αρνητικά στην ψυχολογία του, η οποία ξέρεις πόσο στενά συνδεδεμένη είναι και με την ίδια την πάθηση. Είναι σημαντικός παράγοντας η αισιοδοξία και να μην αισθάνεται "άρρωστος" ο πάσχοντας από το χρόνιο νόσημα. Όλα θα πάνε καλά!!
  #130  
Παλιά 16-07-09, 21:33
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
na prosexei na mn krywnei na apofeygei na pathei kapoia iwsh>>kai na kaneis kathe evdomada eksetash aimatos gia na elegxei ta leyka<>>
alla poio poly ths iwseis>> opoios pairnei aza dn exei katholoy anosopoiitiko systhma.> thelei prosoxh
  #131  
Παλιά 17-07-09, 11:08
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
paulos σου έστειλα προσωπικό μήνυμα
  #132  
Παλιά 30-07-09, 22:46
ioanna87 Ο χρήστης ioanna87 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-07-09 22:51
Unhappy

kalhspera se oloys!eimai apo thessalonikh kai eimai 22 etwn endiaferomai na mathw gia ton gampro mou o opoios eixe kanei epembash prin apo 3 xronia me aferesh komati enteroy kai meta thn epembash gia tria xronia den eixe kanena simptoma mexri proxthes pou ton phgame me exarsi sto entero den xerw pws na dwsw kouragio sthn aderfh mou exei anebasei 17 xiliades leyka kai h giatroi den einai katholou kathisixastikoi!tha hthela na rwthsw an kapoios gnwrizei ti sxesh exoun ta blastokytara se sxesh me thn pathisei tou crhon diabasa se ena sait sto londino oti mporoyn na bohthisoyn ta blastokyttara pou phrame meta apo thn gennhsh ths anypsias mou sthn noso!an gnwrizei kapoios as me bohthisei!eyxaristw kalo kouragio se olous!
  #133  
Παλιά 31-07-09, 20:15
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδιά, έχω να κάνω την εξής δήλωση: μην πάρετε φάρμακα που ξέρετε από πριν ότι μπορεί να θέσουν σε κατάσταση έξαρσης το έντερό σας, ακόμα και όταν είναι σε ύφεση. Πήρα μια αντιβίωση για το φρονημίτη μου, παρ 'όλο που ήξερα ότι μάλλον θα μου προκαλέσει διάρροια. Και εκεί που ήμουν μια χαρά, εδώ και 4 μέρες έχω διάρροιες-ρουκέτες. Μεθαύριο φελυγω Σερβία και ο γιατρός μου είναι διακοπές! Ελπίζω να ηρεμήσει από μόνο του το εντεράκι. Κουράγιο σε όλους και στον γαμπρό σου ioanna87
  #134  
Παλιά 02-08-09, 01:43
itsaki87
Guest
 

star kouragio mas!!

se eyxaristw katerina moy alla to kouragio einai mia lexh varia kai aythn thn sthgmh thn thelw oso tpt oxi mono gia ton gampro moy pou thn xriazete oso kanenan allon alla kai gia thn aderfi mou!!!!euxomai olh me ayto to katarameno problhma na vroyn thn lysh grhgora olh osh ypoferoun apo ayto!!katerina soy eyxomai na pas ston proorismo sou kai na einai ola kala kai na peraseis poly kala!
  #135  
Παλιά 02-08-09, 22:41
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
ΕΓΩ ΘΕΤΩ 1 ΑΠΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ???ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ?/
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:01.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.