Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #391  
Παλιά 25-03-10, 16:26
Ακης Ο χρήστης Ακης δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-10 16:26
Smile ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ

paidia dikimaste omiopathitikh egw exw elkodi kolitida k sxedon therapeutika mesa se ena mina eno h therapia tha kratisei peripou 7 mines... oso k an sas fenete periergo i omiopathitiki therapeuei autes tis xronies pathiseis. aplos dokimaste den exete na xasete k tpt,logiko einai an den me pisteuete pantos gt oute egw to pisteva mexri pou piga!!

(μετάφραση σε Ελληνικά)

παιδιά "δικιμαστε" ομοιοπαθητική εγώ έχω ελκώδη κολίτιδα k σχεδόν θεραπευτικά μέσα σε ένα μηνα ενώ η θεραπεία θα κρατήσει περίπου 7 μήνες... όσο k αν σας φαίνεται περίεργο η ομοιοπαθητική θεραπεύει αυτές τις χρονιες παθήσεις. απλός δοκιμάστε δεν έχετε να χάσετε k tpt,λογικό είναι αν δεν με πιστεύετε πάντως gt ούτε εγώ το πίστευα μέχρι που πήγα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 25-03-10 στις 22:08 Αιτία: http://services.innoetics.com/greeklish/
  #392  
Παλιά 25-03-10, 21:29
Zour Ο χρήστης Zour δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-06-10 11:43
Άκη, επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάω σε ομοιοπαθητικό και μου είπανε για εναν καλό γιατρό, για πες ρε φίλε καμία λεπτομέρια.
Τι κάνει σε γενικές γραμμές μια τέτοια θεραπεία;
  #393  
Παλιά 25-03-10, 22:17
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
θα ηθελα να ρωτησω οσους περνουν κορτιζονι πως μπορω να αποφυγω το πρηξιμο,εχω μειωσει οσο μπορω το αλατι στη διατροφη μου,ειναι στο χερι μου κατι αλλο?μετα που την σταματισω σε ποσο καιρο φευγει το πρηξιμο?Και κατι ακομα εχει κανει απο σας κανενας γαστροσκοπιση,μου ειπε ο γιατρος οτι θα βαλει ενα σωλινακι απο το στομα μου(ειναι δυνατον?),λεει οτι ειναι πιο ευκολο απο την κολονοσκοπηση.βοηθηστεμαι για να προετοιμαστω ψυχολογικα.Ευχαριστω
  #394  
Παλιά 26-03-10, 10:46
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να ρωτησω οσους περνουν κορτιζονι πως μπορω να αποφυγω το πρηξιμο,εχω μειωσει οσο μπορω το αλατι στη διατροφη μου,ειναι στο χερι μου κατι αλλο?μετα που την σταματισω σε ποσο καιρο φευγει το πρηξιμο?Και κατι ακομα εχει κανει απο σας κανενας γαστροσκοπιση,μου ειπε ο γιατρος οτι θα βαλει ενα σωλινακι απο το στομα μου(ειναι δυνατον?),λεει οτι ειναι πιο ευκολο απο την κολονοσκοπηση.βοηθηστεμαι για να προετοιμαστω ψυχολογικα.Ευχαριστω
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΗ.ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΦΕΥΓΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΑ ΥΓΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ 100 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 6 ΦΟΡΕΣ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ Κ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ....
  #395  
Παλιά 26-03-10, 15:18
tegonik Ο χρήστης tegonik δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-04-10 13:23
Γεια χαρά σε όλους

Είμαι ο Νίκος και η δική μου εμπειρία στο θέμα αφορά τον πατέρα μου.Είναι 63 χρονών και πάσχει απο την νόσο Crohn στο λεπτό έντερο κοντά στα 5 χρόνια. Το τελευταίο διάστημα είναι συνέχεια σε έξαρση (καμιά φορά τα κάνει και στον ύπνο του!) και πλέον έχει πάθει κατάθλιψη και δεν έχει καμία απολύτως διάθεση για ζωή.Μετά απο άπειρες εξετάσεις και εκατοντάδες επισκέψεις σε νοσοκομεία και γιατρούς έχει απογοητευθεί και έχει μeταμορφωθεί σε ;eναν άνθρωπο ζόμπυ. Εχει χάσει πολύ βάρος και ότι φαρμακευτική αγωγή ακολούθησε δεν τον βοήθησε καθόλου (σε μερικές περιπτώσεις τον έκαναν χειρότερα οι παρενέργειες). Στο μεταξύ ενώ κολονοσκοπήσεις ,κάπσουλα και γαστροσκοπήσεις δείχνουν νόσο Chron, η βιοψία όχι ,αλλά οι γιατροί είναι πεπισμένοι ότι την έχει.
Επειδή τα συμπτώματα του εκτός απο 12ωρη διαμονή στην W.C περιλαμβάνει αδυναμία ,πόνους στην κοιλιά ,κακή όραση, απώλεια βάρους και παντελής έλειψη διάθεσης ,υποθέτω ότι έχει έλειψη βιταμινών μιας και τις περισσότερες τροφές τις αποβάλει 20 λεπτά μετά την εισαγωγή τους στο πεπτικό του σύστημα.
Κανένας γιατρός όμως μέχρι σήμερα δεν έχει θίξει το θέμα των βιταμινών και του υποσιτισμένου οργανισμού του, και μέχρι στιγμής δεν έχει πάρει κανενός είδους συμπλήρωμα διατροφής (βιταμίνης, σιδήρου κ.τ.λ).
Την Δευτέρα και κατόπιν δικής μου παρότρυνσης θα κάνει μικροβιολογικές εξετάσεις για να δούμε τα επίπεδα αυτά στον οργανισμό του.

Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία στον έλεγχο απο μη σωστό σιτισμό?

Επίσης η γνώμη μου είναι (και μιλώ χωρίς βέβαια να πάσχω απο την νόσο...άλλα πιστέψτε με την ζω έντονα καθημερινά) να πραγματοποιήσουμε συναντήσεις που θα δώσουν την δυνατότητα να γνωριστούνε άτομα που πάσχουν απο την ίδια νόσο και να μιλήσουν δημόσια και ανοιχτά για την ασθένεια τους. Πιστεύω οτι θα είναι μεγάλη ψυχολογική υποστήριξη μιας και απο αυτά που έχω καταλάβει όλο αυτό το διάστημα είναι ότι ο ψυχολογικός παράγοντας σε αυτή τη νόσο είναι και ο σημαντικότερος στην αντιμετώπιση της.
  #396  
Παλιά 27-03-10, 02:26
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΕΔΩ Κ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ.ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ Κ ΟΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΙΩΣΗ Κ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΝΤΕΠΟΝ Κ ΠΑΝΑΝΤΟΛ.ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΕΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....
ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ 40 ΚΥΜΜΑΤΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ....
Γειά σε όλους ,Σοφία μου όταν είπα αντιφλεγμονώδη εννοούσα κορτιζόνη και αντιβιώσεις flagyl kai ciproxin που έπαιρνα για την φλεγμονή που έχουμε στο έντερο δηλ Crohn.Σαφώς και δέν μπορούμε να παίρνουμε οποιαδήποτε αντιβίωση για διάφορες ιώσεις.

Οσο για μια εγκυμοσύνη μη φοβάσαι κούκλα μου γιατί όπως έχω μάθει απο γιατρούς όταν μένουμε έγκυες ο οργανισμός μας παράγει ο ίδιος περισσότερη κορτιζόνη (κορτιζόλη) και έτσι έχουμε μείωση των συμπτωμάτων. Μη φοβάσαι ,να είσαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά όταν έρθει η ώρα που σου εύχομαι να είναι σύντομα......γιά δές και εδώ ίσως να σ'ενδιαφέρει http://www.gastrenterologicoiatreio....id=32&Itemid=5

Προσωπικά εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα crohn αλλα δέν ειχα πάει σε γιατρό ακόμη και δεν είχα διάγνωση, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ,μη σου πώ οτι ήμουν καλύτερα από ποτέ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maram : 27-03-10 στις 03:11
  #397  
Παλιά 27-03-10, 02:41
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Παιδιά ένα πολύ καλό άρθρο που απαντάει σε πολλές αποριες σχετικά με την νόσο μας ,για όσους ενδιαφέρονται......http://www.mednutrition.gr/content/view/1032/78/
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην maram για αυτό το μήνυμα:
Zour (27-03-10)
  #398  
Παλιά 27-03-10, 12:23
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από maram Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σε όλους ,Σοφία μου όταν είπα αντιφλεγμονώδη εννοούσα κορτιζόνη και αντιβιώσεις flagyl kai ciproxin που έπαιρνα για την φλεγμονή που έχουμε στο έντερο δηλ Crohn.Σαφώς και δέν μπορούμε να παίρνουμε οποιαδήποτε αντιβίωση για διάφορες ιώσεις.

Οσο για μια εγκυμοσύνη μη φοβάσαι κούκλα μου γιατί όπως έχω μάθει απο γιατρούς όταν μένουμε έγκυες ο οργανισμός μας παράγει ο ίδιος περισσότερη κορτιζόνη (κορτιζόλη) και έτσι έχουμε μείωση των συμπτωμάτων. Μη φοβάσαι ,να είσαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά όταν έρθει η ώρα που σου εύχομαι να είναι σύντομα......γιά δές και εδώ ίσως να σ'ενδιαφέρει http://www.gastrenterologicoiatreio....id=32&Itemid=5

Προσωπικά εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα crohn αλλα δέν ειχα πάει σε γιατρό ακόμη και δεν είχα διάγνωση, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ,μη σου πώ οτι ήμουν καλύτερα από ποτέ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΑΜ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΟ.ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ.ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ,ΣΤΟ ΜΑΤΙ,ΣΤΟ ΠΟΔΙ Κ ΕΚΑΝΑ Κ 2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑ Κ ΣΥΡΡΙΓΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΕΞΩΣΦΥΓΓΙΑΚΟ ΡΑΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΕΣ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Κ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑ.ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ,ΕΒΛΕΠΑ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΡΙΓΓΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ Κ ΕΓΩ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ Κ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ...Κ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ...

Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ!!!!(ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ)....
  #399  
Παλιά 27-03-10, 13:42
Το avatar του χρήστη Angelika
Angelika Ο χρήστης Angelika δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-02-12 17:19
Φύλο: Γυναίκα
Καλήμερα σε όλους !
Πρόσφατα έκανα κάποιες εξετάσεις σε νοσοκομείο αλλά πρέπει να κάνω και άλλες ακόμη. Ωστόσο δεν είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό μου. Χρειάζομαι ένα γαστρεντερολόγο που να θέλει να με ακούσει και να ασχοληθεί με την περίπτωσή μου. Να συζητάμε και να μου λύνει τις απορίες μου και όχι να φοβάμαι να του μιλήσω έχοντας περισσότερες απορίες για την κατάστασή μου από οτι πριν τις εξετάσεις.
Αν κάποιος έχει να μου προτείνει ενα νοσοκομείο εντός Αττικής, ειδικευμένο σε γαστρεντερολογικά προβλήματα και τον γιατρό που τον παρακολουθεί και είναι ευχαριστημένος απο αυτόν, θα με βοηθήσει πολύ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή δύναμη σε όλους!
__________________
  #400  
Παλιά 28-03-10, 02:10
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Τώρα τι να πώ καληνύχτα ή καλημέρα?...Τεσπα κοιτάξτε τι βρήκα για την ομοιοπαθητική και το βρήκα ενδιαφέρον http://www.vithoulkas.com/content/view/42/54/lang,el/ ελπίζω κι εσείς....... Ααα... κι αυτό http://www.integrativemedicine.gr/in...d=21&Itemid=36

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maram : 28-03-10 στις 03:48
  #401  
Παλιά 28-03-10, 03:21
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Agelika τι κάνεις βρε ψυχή? Εκανες διάβαση?Εγινε διάγνωση?
Σε καταλαβαίνω,όταν μου είπε ο γιατρός τί έχω ήθελα να τον έχω όλη μέρα μπροστά μου και να του κάνω ερωτήσεις τί είναι αυτό, γιατί αυτό,κι άν γίνει εκείνο?Κι όπως καταλαβαίνεις κανένας γιατρός δεν έχει τον χρόνο να το κάνει αυτό,μερικοί ούτε και την διάθεση.Τουλάχιστον να είναι κάποιος που να σε εμπνέει εμπιστοσύνη.Ετσι άρχισα το διάβασμα,για να μου λυθούν οι απορίες ,ξημερωνόμουν στο ιντερνετ.Κι όπως κατάλαβα εμείς οι ασθενείς της crohn έχουμε πολλά κοινά αλλά και τόσα διαφορετικά συμπτώματα,άλλον τον χτυπάει εδώ άλλον εκεί, νομίζω ότι θα πρέπει ο γιατρός να σε παρακολουθει για κάποιο καιρό, να σε κάνει κόσκινο στις εξετάσεις για να μπορέσει να σου πει με σιγουριά για την πορεία που θα έχεις εσύ προσωπικά.

Πάντως ένα να θυμάσαι ότι κι αν έχεις, ότι και να γίνει στο τέλος όλα θα πάνε καλά.Εσύ θα νικήσεις δεν θα σε νικήσει αυτό , γιατί εσύ είσαι η δυνατή και είμαι σίγουρη οτι το'χεις καταλάβει αυτό μεχρι τώρα απο την ζωή σου.Σου εύχομαι καλή δύναμη και όπως λέει και η Σοφία μη μασάς.
  #402  
Παλιά 28-03-10, 03:34
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Σοφία τι τέστ έκανες? Τώρα σε τί φάση είσαι? παίρνεις φάρμακα?
  #403  
Παλιά 28-03-10, 12:01
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Wink

Αρχική Δημοσίευση από maram Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφία τι τέστ έκανες? Τώρα σε τί φάση είσαι? παίρνεις φάρμακα?
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΑΜ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΟ.ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ.ΠΕΡΝΩ ASACOL Κ HUMIRA.ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΑΠΟ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΒΛΑΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΦΡΟΝΥΜΗΤΕΣ ΜΟΥ Κ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΞΑΡΣΗ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ....ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΝΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....
  #404  
Παλιά 28-03-10, 15:29
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-07-11 23:15
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα σε ολους.Οποιος εχει προβλημα με διαροιες και φουσκωματα μπορει να δοκιμασει τα BION-3 +50.Ειναι προβιωτικα,συμπληρωμα διατροφης και δεν εχουν καμια παρενεργια.Ειχα 4 μηνες διαροια και ειδα βελτιωση μεσα σε 5 μερες.Τα πηρα δια 2 μηνες και τωρα εχω 5 πουτα σταματησα και ολα συνεχιζουν πολυ καλα.Οποιος θελει ας κανει μια δοκιμη δεν χανει κατι.Κοστιζουν περιπου 12 ευρω.Καλη τυχη
  #405  
Παλιά 29-03-10, 11:46
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Καλημέρα παιδιά..
To HUMIRA δεν το πήρα ποτε αλήθεια μπορείς να το παίρνεις και κατά την διαρκεια μιας εγκυμοσύνης?
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:56.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.