Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1471  
Παλιά 09-08-13, 20:31
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
επιδομα παιρνεις?για ενα χρονο εσενα με χειρουργεια?τελικα ποιο ειναι το κριτηριο του ποσοστου? γενικοτερα των επιδοματων-συνταξεων?
Καλησπερα.Εγω δεν παιρνω επιδομα ακομα ουτε τη συνταξη εχω παρει.Ειλικρινα ποια ειναι τα κριτηρια δεν ξερω εμενα με βγαλαν για ενα χρονο γιατι ηταν εντονα πολυ τα συμπτωματα και τωρα θελουν να κατεβασουν το ποσοστο.
Απάντηση με παράθεση
  #1472  
Παλιά 13-08-13, 14:42
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας!!!αυριο θα παω για μαγνητικη για ενα αποστημα που εβγαλα διπλα ακριβως απο το επιμαχο σημειο,θελει να δει ο γιατρος αν ειναι απο την crohn αν ειναι απο καποια τριχα η απλα καποια μολυνση.αυτο που με χαλασε ειναι οτι πρεπει να παρω f..g..l για 10 μερες σιγουρα...και δεν μπορω αυτο το χαπι με τπτ αλλα ειναι απο τα καλυτερα για αποστηματα και τετοια..ακομα δεν το πηρα αλλα στην σκεψη της μεταλλικης αυτης γευσης που αφηνει στο στομα μου προκαλει αηδια.δεν νομιζω να καταφερω να το παρω ολες αυτες τις μερες θα προσπαθησω φυσικα!ειπα και στον γιατρο μου οτι μαλλον δεν θα καταφερω να το παρω ολες αυτες τις μερες και ειπε τουλαχιστον βδομαδα.συγνωμη για την φρικη μου ενω υπαρχουν πολυ χειροτερα θεματα αλλα με την γευση του καθαρτικου και με αυτο το χαπι δεν τα βρισκουμε.αν σας κουρασα συγνωμη!α και αν υπαρχει καποιο μυστικο για να φτιαχνω την γευση μου ειμαι ολη αυτια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1473  
Παλιά 13-08-13, 14:46
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Εγω δεν παιρνω επιδομα ακομα ουτε τη συνταξη εχω παρει.Ειλικρινα ποια ειναι τα κριτηρια δεν ξερω εμενα με βγαλαν για ενα χρονο γιατι ηταν εντονα πολυ τα συμπτωματα και τωρα θελουν να κατεβασουν το ποσοστο.
γεια χαρα!παιρνεις καποια αγωγη τωρα εσυ?με ολα αυτα που ειπες πως περασες μαλλον το δικαιουσε.και αυτον τον χρονο που σε περασανε για ποιο λογο εγινε αυτο αφου δεν πηρες τιποτα απο τα 2?δλδ ουτε επιδομα ουτε συνταξη.
Απάντηση με παράθεση
  #1474  
Παλιά 13-08-13, 16:52
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια χαρα!παιρνεις καποια αγωγη τωρα εσυ?με ολα αυτα που ειπες πως περασες μαλλον το δικαιουσε.και αυτον τον χρονο που σε περασανε για ποιο λογο εγινε αυτο αφου δεν πηρες τιποτα απο τα 2?δλδ ουτε επιδομα ουτε συνταξη.
Γεια.Παιρνω αγωγη rem*****.Την συνταξη θα την παρω αλλα κανει εναμιση χρονο να την βγαλει το ικα.Τωρα περιμενω να ξαναπερασω επιτροπη για την παραταση.
Απάντηση με παράθεση
  #1475  
Παλιά 14-08-13, 13:45
Το avatar του χρήστη george1978
george1978 Ο χρήστης george1978 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-10-13 14:45
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι κανείς που παίρνει χιουμίρα ή ρεμικέιντ; έχετε εμφανίσει καμιά παρενέργεια; αν ναι πότε; τρέμω για το λέμφωμα...
γεια και χαρα σε ολους ! εκανα χορηγηση ***επι δυο - δυομιση χρονια περιπου και ενω ολα πηγαιναν πολυ καλα , τελικα εμανιστηκε παρενεργεια . διαρκη και ιδιαιτερη κοπωση . ενημερωσα αμεσα τους γιατρους αλλα οσο και να το ψαξαμε δεν εβγενε αποτελεσμα . μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι απο το **** και μου το σταματησαν . σε μερικους μηνες επανηλθα σε φυσιολογικη κατασταση με εξαιρεση καποια παραπανω κουραση που αισθανομαι οταν εχω γριπη κυριως .ολα αυτα πριν 2 χρονια ακριβως. ολοι οι γιατροι μου ειπαν οτι αυτη η παρενεργια τους ηταν τελειως αγνωστη . εχω ακουσει και για πολυ χειροτερη παρενεργεια σε κοπελα που ηθελε να κανει παιδι και δεν μπορουσε . δεν ξερω τι ακριβως της ειχε διμηουργησει . δεν θελω ομως να φοβησω κανεναν και καμια . αυτο που εχω να πω ειναι να ενημερωνετε τον γιατρο σας σε καθε περιπτωση , και στο παραμικρο και να συζητατε μαζι του . διστυχως η ενημερωση για τα θεματα αυτα ειναι περιορισμενη .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-09-13 στις 08:42 Αιτία: Αφαίρεση ονομασία εμπορικού προιόντως.
Απάντηση με παράθεση
  #1476  
Παλιά 14-08-13, 14:37
Το avatar του χρήστη george1978
george1978 Ο χρήστης george1978 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-10-13 14:45
Αρχική Δημοσίευση από Bakakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους,σας αναφέρω συνοπτικά τη δική μου περίπτωση.Όλα ξεκίνησαν πριν από δύο μήνες με 3-4 διάρροιες την ημέρα οι οποίες μετά από δέκα ημέρες άρχισαν να έχουν λίγο αίμα και βλέννα. Οι γιατροί στην πόλη που ζω μιλούσαν για ΣΕΕ λόγω του οτι οι εξετάσεις μου ήταν απολύτως φυσιολογικές ( γεν. αίματος, crp, τκε κλπ ). Η συμπτωματολογία συνεχίστηκε και απευθύνθηκα σε γιατρό στην Αθήνα, ο οποίος κατόπιν κολονοσκόπησης διαπίστωσε πανκολίτιδα.Τα αποτελέσματα των βιοψιών συνηγορούν υπέρ ιφνε αλλά δεν μπορούν να ταυτοποιήσουν ποια από τις δύο είναι.
Γαστροσκόπηση και μαγνητική εντερογραφία είναι καθαρές.
Ξεκίνησα αγωγή με **** κόκκο και υπόθετα και ***.Το αίμα και οι κενώσεις μου μειώθηκαν από την πρώτη ημέρα, απλά παρέμειναν υδαρείς.
Στις δέκα ημέρες παρουσίασα αιματουρία χωρίς όμως να το δείχνουν οι εξετάσεις ούρων, πιθανολογήθηκε άμμος στα νεφρά η παρενέργεια του ***.Εδώ και τρεις εβδομάδες ακολουθώ αγωγή με **** η οποία ξεκίνησε με 40 mg ημερησίως σταθερά μειούμενη.Οι διάρροιες έχουν σταματήσει εντελώς και οι κενώσεις είναι φυσιολογικές.What is next? Δεν ξέρω.
Όπως καταλαβαίνετε οι απορίες είναι πολλές.
Το internet απογοητευτικό, μιλάει για ασθένειες με πολλές επιπλοκές, για φάρμακα με πολλές παρενέργειες και για ένα αβέβαιο προσδόκιμο. Στον αντίποδα όλων αυτών παραδείγματα τύπου ****, Βαγγέλη Χειμώνα και άλλων δίνουν μια νότα αισιοδοξίας.
• Επίσης παρατηρώ μεγάλη διαφορά στη συμπεριφορά της νόσου και ανάμεσα σε μέλη του forum.
Τι ισχύει τελικά;Γιατί οι ιφνε έχουν 1000 πρόσωπα;
1.Ευθύνεται ο εντοπισμός της νόσου ( παχύ έντερο λεπτό ), η έκταση, τα παθολογοανατομικά χαρακτηριστικά της;
2.Ευθύνεται η ηλικία εκδήλωσης;
3.Ευθύνεται το στρες, το κάπνισμα, η γενετική προδιάθεση,το αλκοόλ;
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω.
Θεωρώ τις απαντήσεις σας πολύ πιο σημαντικές λόγω του ότι είναι προϊόν βιοματικής εμπειρίας και όχι επιδημιολογικών στατιστικών της ιατρικής η οποία ακόμη δεν έχει προσδιορίσει τι προκαλεί τις νόσους αυτές και αντιμετωπίζει τα συμπτώματα τους με φάρμακα του 1950 τύπου **** και κορτιζόνη και τοξικές βόμβες τύπου βιολογικών παραγόντων.
Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου.
γεια σου και περαστικα ! οντως η κεθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη . υπαρχουν φαρμακα που αποδιδουν σε καποιους ασθενεις και σε αλλους οχι . εγω προσωπικα ειχα παρενεργεια απο συγκεκριμενο φαρμακο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να ωφελειθουν οι αλλοι . ειμαι 21 χρονια ασθενης , απο τα 14 . εμαθα να ζω με αυτο . στην αρχη ακουγα για ελκωδη κολιτιδα και τελικα ηταν crohn . ετσι παντα ειναι στην αρχη . και ο προσδιορισμος της ασθενειας και η διατροφη και η θεραπεια θα μπουν στη ζωη σου . το ζητημα ειναι να το αποδεχτης ΕΣΥ στη ζωη σου ως κατι μονιμο πλεον και να ειναι συνεργασιμος με τους γιατρους . πολοι αντιδρατικοι υπαρχουν που ψαχνουν δεξια και αριστερα για ασυνιθηστες θεραπειες και φαρμακα . αυτα να τα προσεχεις . να εισαι αισιοδοξος οσο μπορεις ! προκειτε για ασθενειες μονιμες αλλα που δεν στερουν μια φυσιολογικη ζωη κατα τα αλλα . εγω προσωπικα οταν δεν βρισκομαι σε περιοδο εξαρσης της νοσου και πηγαινω στον γιατρο , το κανω με χαρα και ανυπομονησια γιατι το εχω αποδεκτει και το βλεπω και σαν βολτα ! αν θες πιστεψεμε , καποιες φορες νιωθω να μου λυπουν οι γιατροι και το προσωπικο του νοσοκομειου ! ειναι μερος της ζωης μου πια ! με τον καιρο θα δεις ο ιδιος τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα της νοσου στη ζωη σου και να τα συζητας με τον γιατρο σου . να εχεις σταθερο γιατρο γιατι χρειαζεται μονιμη παρακολουθηση . για το τσιγαρο και το αλκοολ το καταλαβαινεις και απο μονος σου . διμηουργουν μεγαλα προβληματα γενικα στην υγεια οποτε και σε εμας . αν καπνιζεις και πινεις δεν θα εχεις αποτελεσμα στις θεραπειες . το αγχος ''παιζει'' παντα σημαντικο ρολο . να προσεχεις επισης τι πληροφοριες δεχεσαι . καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος . υπαρχουν φυσικα καποια στανταρ στην δικη μας υγεια αλλα δεν υπαρχει απολυτα διδυμη περιπτωση . ειναι ασθενεια της υπομονης , κανε κουραγιο και εχε πιστη ! ελπιζω να βοηθησα καπως . το κεφαλι ψηλα !
Απάντηση με παράθεση
  #1477  
Παλιά 14-08-13, 15:34
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια.Παιρνω αγωγη rem*****.Την συνταξη θα την παρω αλλα κανει εναμιση χρονο να την βγαλει το ικα.Τωρα περιμενω να ξαναπερασω επιτροπη για την παραταση.
και γω το ιδιο παιρνω.καλη επιτυχια να εχεις!
Απάντηση με παράθεση
  #1478  
Παλιά 14-08-13, 20:43
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
και γω το ιδιο παιρνω.καλη επιτυχια να εχεις!
Ευχαριστω απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι
Απάντηση με παράθεση
  #1479  
Παλιά 24-08-13, 18:48
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδια καλησπερα.Την Δευτερα περναω επιτροπη μου τηλεφωνησαν 3 μερεσ πρινδλδ αν δεν εχεισ τα δικαιολογιτικα δυσκολα τα μαζευεις.Εχω πολυ αγχος πιστευω ολα να πανε καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #1480  
Παλιά 26-08-13, 17:41
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Παιδιά χαιρετώ! Όντως η νόσος μας θέλει υπομονή. Aπό το 2010 και μετά ευτυχώς δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις. Βέβαια έχω κάποιες στενώσεις στο λεπτό που με κάνουν να είμαι πάρα πολύ προσεκτικός στη διατροφή, αλλά that's life..

Α και κάτι ακόμα.. Είναι μεγάλη ντροπή να βάζουν εμπόδια σε άτομα που δικαιούνται το επίδομα ώστε να δυσκολεύονται να το πάρουν.

Καλή συνέχεια σε όλους!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1481  
Παλιά 28-08-13, 16:03
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά χαιρετώ! Όντως η νόσος μας θέλει υπομονή. Aπό το 2010 και μετά ευτυχώς δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις. Βέβαια έχω κάποιες στενώσεις στο λεπτό που με κάνουν να είμαι πάρα πολύ προσεκτικός στη διατροφή, αλλά that's life..

Α και κάτι ακόμα.. Είναι μεγάλη ντροπή να βάζουν εμπόδια σε άτομα που δικαιούνται το επίδομα ώστε να δυσκολεύονται να το πάρουν.

Καλή συνέχεια σε όλους!
Καλησπερα.Δεν με περασαν επιτροπη γιατι δεν ειχα την βιοψια μετα το χειρουργειο ΕΛΕΟΣ!!!!ψαχνουν αιτια να σε κοψουν.Φυσικα πηγα στο Ιπποκρατειο και την εβγαλα αλλα ξανα ταλαιπωρια να την καταθεσω.Με τρια χειρουργεια απορω πως δδεν με παιρνανε.Διευκρινιζω οτι περναω 2 φορα την πρωτη με βγαλανε με 85%
Απάντηση με παράθεση
  #1482  
Παλιά 28-08-13, 17:47
kokaras Ο χρήστης kokaras δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-09-13 14:20
to farmako exei alles parenergies oxi kourasi oi alithia einai oti oi ginaikes den prepei na kanoun paidi otan kanoun to farmako mon oi antres den exoun problima ama to stamatisoun mporpun na kanoun paidi
Απάντηση με παράθεση
  #1483  
Παλιά 30-08-13, 13:00
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που με χαλασε ειναι οτι πρεπει να παρω f..g..l για 10 μερες σιγουρα...και δεν μπορω αυτο το χαπι με τπτ αλλα ειναι απο τα καλυτερα για αποστηματα και τετοια..ακομα δεν το πηρα αλλα στην σκεψη της μεταλλικης αυτης γευσης που αφηνει στο στομα μου προκαλει αηδια.δεν νομιζω να καταφερω να το παρω ολες αυτες τις μερες θα προσπαθησω φυσικα!ειπα και στον γιατρο μου οτι μαλλον δεν θα καταφερω να το παρω ολες αυτες τις μερες και ειπε τουλαχιστον βδομαδα.συγνωμη για την φρικη μου ενω υπαρχουν πολυ χειροτερα θεματα αλλα με την γευση του καθαρτικου και με αυτο το χαπι δεν τα βρισκουμε.αν σας κουρασα συγνωμη!α και αν υπαρχει καποιο μυστικο για να φτιαχνω την γευση μου ειμαι ολη αυτια!!!
Και εγώ θα ήθελα να ακούσω κάποιο μυστικό για να φτιάξουμε τη γεύση!! 2η μέρα παίρνω αυτό το πράγμα και μυρίζω-γεύομαι παντού σίδερο. Α Η Δ Ι Α!

Λοιπόν είδα το σημερινό επεισόδιο του Dara O Briains Science Club (Season 2 Episode 6) και ένα από τα θέματα που πραγματεύεται είναι πώς επηρεάζουν την υγεία μας τα βακτήρια που υπάρχουν στο έντερο. Από τα 3 δις κύτταρα που έχουμε στο σώμα μας, μόνο το 10% είμαστε "εμείς". Το υπόλοιπο 90% είναι μικρόβια που ζουν επάνω μας και μέσα μας! Σύμφωνα με τον Prof. Jeroen Raes (university of Brussels) πολλές ασθένειες (παχυσαρκία, διαβήτης β', crohn's) έχουν συνδεθεί με διαταραγμένη ισορροπία στα βακτήρια του εντέρου. Είναι πολύ καινούρια έρευνα και έχει ενδιαφέρον να την παρακολουθήσουμε!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1484  
Παλιά 30-08-13, 19:09
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ θα ήθελα να ακούσω κάποιο μυστικό για να φτιάξουμε τη γεύση!! 2η μέρα παίρνω αυτό το πράγμα και μυρίζω-γεύομαι παντού σίδερο. Α Η Δ Ι Α!

Λοιπόν είδα το σημερινό επεισόδιο του και ένα από τα θέματα που πραγματεύεται είναι πώς επηρεάζουν την υγεία μας τα βακτήρια που υπάρχουν στο έντερο. Από τα 3 δις κύτταρα που έχουμε στο σώμα μας, μόνο το 10% είμαστε "εμείς". Το υπόλοιπο 90% είναι μικρόβια που ζουν επάνω μας και μέσα μας! Σύμφωνα με τον Prof. Jeroen Raes (university of Brussels) πολλές ασθένειες (παχυσαρκία, διαβήτης β', crohn's) έχουν συνδεθεί με διαταραγμένη ισορροπία στα βακτήρια του εντέρου. Είναι πολύ καινούρια έρευνα και έχει ενδιαφέρον να την παρακολουθήσουμε!
εμενα ο γιατρος τσιχλες μου ειπε...δλδ σιγα τα αυγα.υπομονη θελει εγω τελειωσα την θεραπεια το πηρα για 12 μερες περιπου και συνεχιζω με ag....in αντιβιωση.τελικα σταφυλοκοκκο εδειξε η καλλιεργεια που εκανα και εχω μπλεξει με αντισησπτικα αλοιφες χαπια ασε...μου ειπε να σταματησω και το ποδηλατο οπου ειναι η αγαπημενη μου γυμναστικη επειδη τα σπυρακια εχουν βγει στους μηρους.και μαλλον ο σταφυλοκοκκος εχει παρουσιαστει λογο re.... που κανω επειδη ειναι ανοσοκατασταλτικο.ενα μηνα θα μου βγει που περνω αντιβιωση,και χωρια τα εξοδα μια τελειωνει η αλοφη μια τα χαπια μια τα προβιοτικα.αν δειτε σπυρακια συμβουλη μου μην τα αφηνετε ετσι εκανα και γω ελεγα απο τον ιδρωτα θα ειναι και παει ενας μηνας σχεδον με χαπια κτλ.και στην κατασταση μας ειδη περνουμε χαπια να μας λυποντε τα εξτραδακια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-09-13 στις 08:37 Αιτία: Αφαίρεση αναφοράς σε εμπορικό προιον
Απάντηση με παράθεση
  #1485  
Παλιά 30-08-13, 19:12
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Δεν με περασαν επιτροπη γιατι δεν ειχα την βιοψια μετα το χειρουργειο ΕΛΕΟΣ!!!!ψαχνουν αιτια να σε κοψουν.Φυσικα πηγα στο Ιπποκρατειο και την εβγαλα αλλα ξανα ταλαιπωρια να την καταθεσω.Με τρια χειρουργεια απορω πως δδεν με παιρνανε.Διευκρινιζω οτι περναω 2 φορα την πρωτη με βγαλανε με 85%
καλα μου φαινεται αφορμη ψαχναν....αν σε κοψουν ξανα μπορει να αναλαβει δικηγορος εχω ακουσει.να πας να τον ρωτησεις για να λυθουν οι αποριες σου!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.